PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم موتور برای ما مناسبه؟

mg_mahyar
24-04-2010, 18:03
سلام
من یه کم تحقیق کردم در ورد موتور ها . یه سوالی دارم اینکه هر موتور مناسب چه نوع بازی هست؟ یعنی چه ژانری؟
دوم اینکه موتور شیوا چی هست؟ یه اطلاعاتی در حد 7 خط بهم بدید ممونم. و حدود مکانش بین موتورای دیگه کجاست؟ برنامه نویسیش چقدر تاثیر داره؟؟
سومین سوال یک سایت واسه مقایسه بین موتور ها میخوام. که کارش علمی باشه نه تجربی.
چهارم برای سبک های بازی مثل همسایه جهنمی یا سوپر ماریو چی مناسبه.؟ (امید وارم گیم میکر رو معرفی نکنید سه بعدی باش)
و آخر اینکه با کدوم موتور ها میشه صحنه دو بدی رو با کاراکتر سه بعدی تلفیق کرد یعنی دو و نیم بعدی ساخت؟:11:

AMIR REZAs
24-04-2010, 21:05
برای همه ی موتورها این کار رو میشه انجام داد ، مثلا همین تری دی گیم.

AMIR REZAs
25-04-2010, 13:05
دوستان کس دیگه ای نظر نداره؟؟

parvizamd
25-04-2010, 13:34
راستش چی بگم این موضوع خیلی تکراری شده!

AMIR REZAs
25-04-2010, 13:36
این آقا مهیار خیلی وقته دنبال موتور خوب میگرده ، لطفا یکی کمکش کنه.......

keb
25-04-2010, 15:56
اینم کمک.

برای شروع بهترین انجین گیم میکره. البته این نظره شخصیه منه ها. اگه بازیه دوبعدی می خوای بسازی همین گیم میکر خیلی تپله. برای بازیه ماشینی سوم شخص و یا استراتژی گیم استودیو خیلی خوبه. اگه می خوای حرفه ای بری تو این کار UDK Unity Quest 3d چیزای فوق العاده ای هستند ولی خیلی یاد گیریشون سخته و نمیشه باهاشون شروع کرد.

mg_mahyar
25-04-2010, 16:24
نظرتون در در مورد Torque Game Engineچیه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این سبکشو دوست دارم.

و برای دو بعدی ها خیلی خوبه. کسی کار کرده باهشا؟ نظری داره؟ فکر آموزشش نباشید که سخته یا نه و... فقط اونا که کار کردن نظرشونو بگن چه حسی دارن؟

ehsan_wwe
25-04-2010, 16:27
نه همسايه هاي جهنمي 3 بعديه نه سوپر ماريو

keb
25-04-2010, 16:37
راستی سوال آخرت. با گیم میکرم میشه از این سیاه کاریا کرد.

AMIR REZAs
25-04-2010, 18:48
سلام

(امید وارم گیم میکر رو معرفی نکنید سه بعدی باش)
:11:
دوستان میبینید که گفته گیم میکر معرفی نکنید..............

mg_mahyar
25-04-2010, 19:21
کاراکتر سه بعدی هست

mg_mahyar
25-04-2010, 19:27
کاراکترشون سه بعدیه.

armin_555
26-04-2010, 12:39
شما به دل نگیرید این کیان جون خودشو کشته با گیم میکر!!!!!!!:31:
کیان جون تو هم به دل نگیر گاهی اوقات خیلی با مزه میشم!!!!!!:46:

parvizamd
26-04-2010, 13:32
1.2 این بازی حرف نداشت با اینکه 2 بعدی بود!کرکر خنده بود مخصوصا 2
جذابیت بازی به دو بعدی بود یا سه بعدی بودن نیست!برای مثال قلعه 1 طرافدار بیشتر به 2 و 3 داره با اینکه 2 بعدیه ( می تونه دلیل افت شدید سرعت بازی باشه)

tovamohammad
26-04-2010, 14:18
این آقا مهیار خیلی وقته دنبال موتور خوب میگرده ، لطفا یکی کمکش کنه.......

بیا، اینم فقط به خاطر تو:31:

سلام
برای سبک های بازی مثل همسایه جهنمی یا سوپر ماریو چی مناسبه.؟ (امید وارم گیم میکر رو معرفی نکنید سه بعدی باش)
و آخر اینکه با کدوم موتور ها میشه صحنه دو بدی رو با کاراکتر سه بعدی تلفیق کرد یعنی دو و نیم بعدی ساخت؟:11:

سلام

بازی دو و نیم بعدی اونی که شما گفتی نیست. دو و نیم بعدی به بازی گفته می شه که توش با همون دو بعد، بعد سوم رو شبیه سازی کنن. بیشتر قدیم استفاده می شد که کارت های گرافیکی شتابگر سه بعدی نداشتن و فقط می تونستن پردازش های دو بعدی انجام بدن.

همسایه ی جهنمی دو بعدی بود، این که می بینی خیلی طبیعی به نظر میاد، از دو متد توی دو بعدی ها استفاده می کنن:

1. یه فتوشاپ کار حرفه ای تک تک فریم ها رو طراحی می کنه، بعد موتور بازی اونارو مدیریت می کنه که یه سری انیمیشن از توشون در بیاد، اکثر شرکت های بازی سازی بزرگ چندیدن نفر با یه همچین توانایی استخدام دارن.

2. مدل کاراکتر ها رو داخل یه نرم افزار مدلینگ طراحی می کنن، و بعد از هر حالت کاراکتر یه رندر می گیرن. تا اینجا تعداد زیادی فریم به دست میاد، که از اینجا به بعد مثل حالت قبل باهاش برخورد میشه. حواست باشه، همسایه ی جهنمی خود مدل رو استفاده نمی کنه.

با این همه به نظر من شما به جای این دو راه که زمان بر هستن، بیا یه بازی سه بعدی طراحی کن، که طبیعی ترین حالت هم میشه، فقط دوربین رو باید Side Scrolling تنظیم کنی، اونوقت چون دوربین توی دو بعد حرکت می کنه، همون چیزی می شه که شما می خوای.

اگه اهل کار هستی، می تونی با UDK به راحتی این کار رو انجام بدی. برای نمونه دو تا بازی زیر رو ببین که همین مشخصاتو دارن، 3 بعدین ولی دوربین Side Scrolling هست، اینا با UDK پیاده سازی شدن، و می تونی کیفیت خیلی بالا و افکتها رو داخل شات ها شون ببینی:

در ضمن می تونی از همونجا هر دو رو دانلود و نصب کنی و خودت ببینی چه جوریه. اولیش رو سورسش هم واسه دانلود گذاشته.

اگه تصمیم گرفتی با UDK کار کنی، بیا تاپیک زیر رو بخون:

سوالی داشتی همونجا بپرس.:8: تا بعد.

keb
26-04-2010, 15:58
نباید بگیم گیم میکر چون هشت مگه و گیم میکره بده. گیم میکر ساده ست. این خودش کمه؟ تازه حالا مگه سه بعدی هم بشه باهاش ساخت چی میشه؟

ehsan_wwe
26-04-2010, 23:49
کاراکترشون سه بعدیه.

كلا دو بعديه و رندر گرفته شده از يك برنامه سه بعديه

keb
27-04-2010, 15:58
در ک حرف اول و آخر من: گیم میکر

mg_mahyar
27-04-2010, 18:29
بازی دو و نیم بعدی اونی که شما گفتی نیست. دو و نیم بعدی به بازی گفته می شه که توش با همون دو بعد، بعد سوم رو شبیه سازی کنن. بیشتر قدیم استفاده می شد که کارت های گرافیکی شتابگر سه بعدی نداشتن و فقط می تونستن پردازش های دو بعدی انجام بدن.

همسایه ی جهنمی دو بعدی بود، این که می بینی خیلی طبیعی به نظر میاد، از دو متد توی دو بعدی ها استفاده می کنن:

1. یه فتوشاپ کار حرفه ای تک تک فریم ها رو طراحی می کنه، بعد موتور بازی اونارو مدیریت می کنه که یه سری انیمیشن از توشون در بیاد، اکثر شرکت های بازی سازی بزرگ چندیدن نفر با یه همچین توانایی استخدام دارن.

2. مدل کاراکتر ها رو داخل یه نرم افزار مدلینگ طراحی می کنن، و بعد از هر حالت کاراکتر یه رندر می گیرن. تا اینجا تعداد زیادی فریم به دست میاد، که از اینجا به بعد مثل حالت قبل باهاش برخورد میشه. حواست باشه، همسایه ی جهنمی خود مدل رو استفاده نمی کنه.

با این همه به نظر من شما به جای این دو راه که زمان بر هستن، بیا یه بازی سه بعدی طراحی کن، که طبیعی ترین حالت هم میشه، فقط دوربین رو باید Side Scrolling تنظیم کنی، اونوقت چون دوربین توی دو بعد حرکت می کنه، همون چیزی می شه که شما می خوای.

اگه اهل کار هستی، می تونی با UDK به راحتی این کار رو انجام بدی. برای نمونه دو تا بازی زیر رو ببین که همین مشخصاتو دارن، 3 بعدین ولی دوربین Side Scrolling هست، اینا با UDK پیاده سازی شدن، و می تونی کیفیت خیلی بالا و افکتها رو داخل شات ها شون ببینی:

سوالی داشتی همونجا بپرس.:8: تا بعد.
سلا ممنون

فکر کنم برای ما حالات دوم یعنی رنرد از حالات مختلف راحت تره.
اما این ها رو توی یونیتی تورکو و آنریل میشه به هم چسبوند(مثل همون همسایه مزاحم)
من بازی دوبعدی فقط با تورکو دیدم.
(خواهشا بحث گیم میکر نکنید)
از نظر من یا شما شاید سه بعدی یا دوبعدی بودن مهم باشه ولی یه بچه که داری بازی میکنه و اصلا سه بعدی نمیفهمه چیه و کامپیوترش معمولیه چی؟
ما قراره برای اون بازی بسازیم پس مهمه خروجی سبک باشه با گرافیک 64 هم کار بکنه. (خروس دیوانه و همسایه مزاحم) . پس همون سبک دو بعدی که با کلک سه بعدی میشه مناسب تره.
حالا بحثی که هست اینه که یونیتی و آنریل میتونن این فرم رو ساپورت کنن؟ آموزشی سراغ دارید؟

tovamohammad
27-04-2010, 19:15
سلا ممنون

فکر کنم برای ما حالات دوم یعنی رنرد از حالات مختلف راحت تره.
اما این ها رو توی یونیتی تورکو و آنریل میشه به هم چسبوند(مثل همون همسایه مزاحم)
من بازی دوبعدی فقط با تورکو دیدم.
(خواهشا بحث گیم میکر نکنید)
از نظر من یا شما شاید سه بعدی یا دوبعدی بودن مهم باشه ولی یه بچه که داری بازی میکنه و اصلا سه بعدی نمیفهمه چیه و کامپیوترش معمولیه چی؟
ما قراره برای اون بازی بسازیم پس مهمه خروجی سبک باشه با گرافیک 64 هم کار بکنه. (خروس دیوانه و همسایه مزاحم) . پس همون سبک دو بعدی که با کلک سه بعدی میشه مناسب تره.
حالا بحثی که هست اینه که یونیتی و آنریل میتونن این فرم رو ساپورت کنن؟ آموزشی سراغ دارید؟

سلام

خواهش می کنم، قابلی نداشت.

جوابتو همونجا که پست داده بودی، دادم:

فعلا بای.:8:

keb
28-04-2010, 18:55
بازی سازی که انقدر دنگ و فنگ نداره. برو تا کار و گیم میکر و ما رو خلاص کن.

armin_555
29-04-2010, 15:35
راست می گه برای شروع فقط گیم میکر.

mortezaon
10-05-2010, 02:41
من همه موتورها رو تست كردم فعلا كه udk بهترينه و خيلي شبيه به واقعيته با برنامه هاي سه بعدي مثل تري دي مكس و ... همخوني داره مي توني توانجمن بازي هاي كامپيوتري دانلودش كني حدودا 1.2 گيگا بايت و يه سيستم پرقدرت مي خواد و كمي همت براي دادگرفتنش چون براي كار كردن با يه موتور بازي بايد چند تا نرم افزار ديگه مثل فتوشاپ براي بافت ها - تري دي مكس براي ساخت اجسلام و محيط بازي و كمي انش برنامه نويسي احتياج داري

tovamohammad
10-05-2010, 10:47
من همه موتورها رو تست كردم فعلا كه udk بهترينه و خيلي شبيه به واقعيته با برنامه هاي سه بعدي مثل تري دي مكس و ... همخوني داره مي توني توانجمن بازي هاي كامپيوتري دانلودش كني حدودا 1.2 گيگا بايت و يه سيستم پرقدرت مي خواد و كمي همت براي دادگرفتنش چون براي كار كردن با يه موتور بازي بايد چند تا نرم افزار ديگه مثل فتوشاپ براي بافت ها - تري دي مكس براي ساخت اجسلام و محيط بازي و كمي انش برنامه نويسي احتياج داري

UDK الان که حجمش زیاد شده، هست 700 مگ.

در ضمن ایشون چند وقت پیش موتور Torque رو انتخاب کرده.فعلا.:8:

tovamohammad
10-05-2010, 10:53
در ضمن وقتی شرکت سازنده لینک دایرکت از آخرین ریلیز می ده، شما چرا جای دیگه ای رو معرفی می کنی؟ که تازه اونم معلوم نیس چی قاطیش کردن شده 1.2گیگ.:13:

mg_mahyar
10-05-2010, 14:16
بازی سازی که انقدر دنگ و فنگ نداره. برو تا کار و گیم میکر و ما رو خلاص کن.

راست می گه برای شروع فقط گیم میکر.

یکی از آسان ترین و راحت ترین نرم افزارها برای ساخت بازی های 2Dمی باشد.
ساخت بازی 3D ولی بی کیفیت
Game Maker Language = GML = C + Basic
نقطه شروع مناسب ولی نه حرفه ای:
منابع آموزشی فارسی فراوان
همگیر بودن
ساخت بازی به شیوه ی Drag & Drop
ساده و راحت بودن واسطه کاربری و زبان اسکریپتی همچون Flash
داشتن مجموعه ای از کد های آماد برای بی نیازی از کد نویسی
همانطور که میدانید بازی نسبتا موفق نجات بندر هم با این نرم افزار ساخته شده . نجات بندر بسیار پر خطا و پر مشکل بود.

این بازی ساز مشکل داره به درد کار حرفه ای میخوره

موتور خوب زیاده مهم اینه چه کیفتی بکگیرید.
خیل موارد توی آنریل به درد من نمیخورد . مثلاوقتی شما مکس مایا و...بلدید چه نیازی به مدل ساز یک موتور دارید؟
حجم خروجی آنیل به نسبت رایانه های بچه های 7-15 سال ایران بالاست و روی اونا ممکنه اجرا نشه.

ضمنا چون گسترده تره زمان یاد گیری طوللانی تره.

من تورگ رو انتخاب کردم به هزار دلیل:
1-دوبعدی داره
2-سه بعدی داره
3-میشه با xna هم گسترش داد و از این زبان توی این موتور استفاده کرد
4-کد سورس خورجی رو به طبان سی شارپ و سی پلاس پلاس میده (البته جالبه بدئونید خودشم کامنت میزاره)
5- بازی های ساخته شده با این موتور باگ خیلی کم ئارن یا ندارن
6-بر خلاف موور های بالا که توی یک سبک کار میکنند تورگ توی تمام سبک هی بازی موفقه
7-برای تمام پلات فرم ها خروجی میگره
8-قیمت ارزان موتور اگر زمانی نیاز به خرید باشه
9-کد باز بودن موتور که میتونه باعث گسترش اون بشه
10-هلپ روان و ساده
11-مثال ا فراوان آموزشی در خود سایت
12-وجود کتاب های آموزشی تایید شده توسط سازنده در اینترنت
13-نحس هست میگم
14-وجود پکیج های گسترش داده شده مثلا برای کسی که میخواد بازی پلاتفرمر بسازه یک کیت ساختن و یک کیت برای سبک ادونچر و...

AMIR REZAs
10-05-2010, 14:52
چه خوب بالاخره موتور خودتون رو انتخاب کردین:46:
تورگ فقط آموزشهای فارسی نداره همین .
موفق باشی.....

parvizamd
10-05-2010, 15:59
من که GAME BULDER تورک داشتم زیاد جالب نبود

---------- Post added at 05:59 PM ---------- Previous post was at 05:59 PM ----------

در ضمن تا یادم نرفته با گیم میکر 6 به بعد میشه بازی سه بعدی هم ساخت

tovamohammad
10-05-2010, 16:40
بله من هم پارسال که در مورد موتورا تحقیق می کردم، شات بازی هایی که با تورک ساختن رو دیدم و راستش اصلن ازشون خوشم نیومد، ممکنه این مزایایی که دوستمون گفتن رو داشته باشه ولی نتیجه ی نهایی مالی نیست.

با این همه حتما برای ایشون بهترین گزینه بوده که انتخابش کردن. آقا مهیار امیدوارم زودتر یه بازی توپ بهموت تحویل بدی.:8: تابعد.

mg_mahyar
10-05-2010, 17:12
ممنون
چشم
احتمالا تا اخر دی یا بهمن
ولی چه قدر نظرات متفاوت هست. شما از خروجی کار تورگ خوشتون نیومده در حالی که من از روی اونا جذبش شدم.یعنی من

کلا علاقه ای به کار واقعی ندارم. من فانتزی رو ترجیه میدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tovamohammad
10-05-2010, 17:52
بله من هم منظورم شات های سه بعدیش بود. توی شات هایی که شما زدی 2 و 3 که ضعفشون مشخصه. ولی 1 و 4 خوبن.

1 که خیلی جالبه ولی متاسفانه دو بعدیه، که باز هم بهترین حالت دو بعدی نیست ولی در کل خوبه. 4 هم که این طور که مشخصه با شیدر Toon رندر شده. تصویر خوبی هست، ولی با Toon Shader اصلن نمیشه فهمید موتور رندرینگ چند مرده حلاجه.

امیدوارم منظورمو گرفته باشی، البته چیزی که مهمه اینه که شما دو بعدی می خوای و در نتیجه این برات گزینه ی خوبیه.:8: فعلا.

parvizamd
10-05-2010, 18:39
اگه به گرافیک تنهاست یقیین نکن که :UDK بعد Quest3d بعد uNITY
گیم استدیو فقط ساده البته گرافیک زیادهم بد نیست البته برای گرافیک خوب باید شیدر خفن گیر بیاری

keb
10-05-2010, 19:00
یه انتقاد چرا هر انجینی که این جا هست می گید خوبه؟ پس IrrLicht و CryTek بوقن؟

tovamohammad
10-05-2010, 19:06

وقتی نمیشه با Crytek بازی ساخت چه فایده؟

در ضمن اونا هم مزایا و هم معایب خودشونو دارن.

parvizamd
10-05-2010, 20:45
کیان جان CRYENGINE نه CRYTEK بی خیال هرکسی با انجین لذت می ببره ولی تورک انجین دل نشینی نیست

mg_mahyar
10-05-2010, 23:25
بله من هم منظورم شات های سه بعدیش بود. توی شات هایی که شما زدی 2 و 3 که ضعفشون مشخصه. ولی 1 و 4 خوبن.

1 که خیلی جالبه ولی متاسفانه دو بعدیه، که باز هم بهترین حالت دو بعدی نیست ولی در کل خوبه. 4 هم که این طور که مشخصه با شیدر Toon رندر شده. تصویر خوبی هست، ولی با Toon Shader اصلن نمیشه فهمید موتور رندرینگ چند مرده حلاجه.

امیدوارم منظورمو گرفته باشی، البته چیزی که مهمه اینه که شما دو بعدی می خوای و در نتیجه این برات گزینه ی خوبیه.:8: فعلا.
حتی اگر سه بعدی هم بخوام به سبک شماره 4 میسازم . یعنی به نظرم خوبه ادم تون هم استفاده کنه. اما در مورد عکس 2 و 3 به نظرم خیلی هم برای یک کار ایرانی خوبه یک بازی نشون بده که ایرنی باشه کیفیت بهتر از اینا. بازی بود رم3 فکر کنم. شبیه همون هست گرافیک.

اگه به گرافیک تنهاست یقیین نکن که :UDK بعد Quest3d بعد uNITY
گیم استدیو فقط ساده البته گرافیک زیادهم بد نیست البته برای گرافیک خوب باید شیدر خفن گیر بیاری

کویست بازی ساز نیست شبیه سازه البته شاید یه بازی هم بسازن ولی اصل کارش نشون دادن فضای سه بعدی با حالت سه بعدیه. معمولا پروژه های ساختمانی رو با اون ارایه میکنن.
ضمنا سبک بازی خروجی فقط شبیه سازیه نه چیز دیگه.

انریل رو بحث کردیم.
اما یونیتی قابل توسعه نیست زبانشم بلد نیستیم ما یعنی جاوا رو ما ترجیح به سی و سی پلاس پلاس و سی شارپ داریم. ضمنا اکثر قابلیت های یونیتی رو در تورگ سه بعدی دارید. اما هیچ کدوم از قابلیت های تورگ دو بعدی رو توی یونیتی نداری.

من به نظرم ما اول باید راهمون رو مشخص کنیم چی میخواهیم بسازیم بعد بریم سراغ اینکه با چی بسازیم.
مثلا کسی که میخواد بازی دو بعدی بسازه دلیلی نداره بره کرای انجین. اخه هزینه و وقت اضافه برای خروجی بی کیفیت؟(در مورد دو بعدی)
یا بر عکس کس که میخواد سه بعدی بسازه بره سراغ گیم میکر؟
یا کسی که بازی ادونچر میخواد قطعا wintermute گزینه خوبیه. اصولا چرا باید بره سراغ کویست؟

بحثم اینه غیر از دیدن عکس خروجی کار ها و گالری باید به خیلی چیزای دیگم توجه کرد.

ضمنا بازی پهلوانان و مقاومت با تورگ ساخته شده

Andaron
11-05-2010, 00:16
ok good

parvizamd
11-05-2010, 05:15
Quest3d تنها کارش شبیه سازی نیست ولی بازم موفق باشی و امیدوارم یک بازی خوب بسازی

parvizamd
11-05-2010, 05:30
البته بزار برات چند شات کار های گیم استدیو برات بزارم

---------- Post added at 07:27 AM ---------- Previous post was at 07:23 AM ----------

اینها هم کارهای خودمه (البته زیادخوب نیست):

---------- Post added at 07:30 AM ---------- Previous post was at 07:27 AM ----------

البته یکه نکته که باید بگم متاسفانه وقتی از کرک تو گیم استدیو استفاده می کنیم گیم استدیو پر از باگ میشه

mg_mahyar
11-05-2010, 12:53
داره جالب میشه:
گیم استدیو خوبه اما:

اگر بگویم که این نرم افزار بدترین و ضعیف ترین نرم افزار در میان نرم افزارهای ساخت بازی است شک نکنید که همینگونه است. متاسفانه این نرم افزار با داشتن یک موتور درونی با ساختار فوق العاده قدیمی و غلط و تنها به خاطر این که به صورت کاربردی ارائه شده است توانسته جای خود را میان کاربران ایرانی باز کند. این نرم افزار آنقدر ساختارش قدیمی و غلط است که حتی می تواند کاربرانش را از رشد سریع فناوری و اجرای جدیدترین تکنیک های گرافیکی عقب انداخته و بازی سازان را منحرف کند. مهم ترین و بزرگترین مشکل این نرم افزار این است که موتور درونی آن به هیچ عنوان به صورت منبع باز (Open Source) ارائه نمی شود تا حداقل کاربران بتوانند تغییری در آن بدهند. بزرگترین عامل انحطاط و عقب ماندگی برخی بازی سازان ایرانی همین نرم افزار است که مدیران برخی پایگاه های ساخت بازی با پشتیبانی از آن بیشتر به این عقب ماندگی دامن می زنند. شما بعد از یادگیری این نرم افزار هیچ چیزی جز یک زبان با ساختار قدیمی و اجرای چند تکنیک گرافیکی قدیمی یاد نخواهید گرفت. کافی است چند نور متحرک در صحنه بگذارید تا ببینید که پروژه شما چقدر افت فریم می کند. سایه زنی اشیا در این نرم افزار بصورت stencil است. در بخش مباحث عمومی ساخت بازی و در مقاله آشنایی با ساختار موتور بازی قسمت مقدمه ای بر محاسبات کارت گرافیکی ولقع در اینجا توضیح داده ایم که این تکنیک چقدر برایتان گران و پر خرج و با دردسر همراه می شود. و چقدر باعث افت فریم در بازی می شود. متاسفانه اکثر نرم افزارهای ساخت بازی چون از ساختار قدیمی و غلط برخوردارند این سبک از سایه زنی را هم همراه خود دارند.
اگر شما از جمله بازی سازان کهنه کار و قدیمی باشید بی شک این نرم افزار شما را به یاد ویرایشگرها و مدل سازهای موتور Doom که اولین موتور در جهان بود می اندازد.
نظرات یکی از کاربران غیر ایرانی که حدود 2 سال از عمرش را برای این نرم افزار تلف کرده بود شنیدنی است:
3D Game Studio یک نرم افزار خوب است چون یک بسته نرم افزاری است. امّا متاسفانه یک واسطه کاربری بسیار بد ترکیب و اجزای بد ترکیب تر دارد. من اکنون 2 سال است که از این نرم افزار استفاده می کنم. این درست است که این نرم افزار یک بسته کامل است امّا ویرایشگر مدل آن یک چیز بیهوده است و با اندیشه درست ساخته نشده است. این درست است که برخی از کاربران کارهای با کیفیت از این نرم افزار ارائه می دهند امّا من به شباهت این کارها با یک بازی نگاه می کنم. بیشتر یک چیزی برای راه رفتن است که برای کمپانی ساخته شده و یک صحنه موثر نیست. و همچنین بیشتر در صحنه های درونی است. بیشتر کاربران حرفه ای این نرم افزار توخالی و دوره دیده هستند. کسانی که بانگ SDK سر می زنند امّا هیچ چیز بیشتر از کار با یک زبان فرعی شبیه به C بلد نیستند. اینجا دسترسی به کدهای نورهای ثابت، اشیای BSP یا هر چیز دیگری که با ارزش باشد نیست. عملکرد موتور این نرم افزار چیزی شبیه به عملکرد موتور half-life 1 است. هنگامی که شما هرچیزی مربوط به indoor یا outdoor را بخواهید build کنید شما باید با موتور جنگ کنید و موتور هم با شما جنگ می کند. فکر می کنید چرا کسی یک تصویر از صحنه پرجزئیات و بزرگ ساخته شده توسط این نرم افزار ارائه نمی دهد. چون این موتور بسیار کند عمل می کند و اگر هم صحنه ای باشد مربوط به محیط های درونی کوچک است. نورهای ثابت موتور این نرم افزار بد نیست امّا بصورت متقابلی اثری در مدل ها ندارد و یا من باید بگویم این وحشتناک است. تمام مدل ها و رنگ کف زمین درخشان می شود. به طور اساسی فناوری استفاده شده در موتور این نرم افزار فوق العاده قدیمی است. نورهای متحرک به خوبی بر روی مدل ها و اشیا کار می کنند امّا شما محدود به 8 نور هستید. یکی از مزایای 3D Game Studio راحتی در استفاده است. این درست است که خیلی سریع و راحت اجرا می شود. شما می توانید برای تجربه در تلاش برای ساخت محیطهای با جزئیات محصولات بهتری را بگیرید. بگذارید واضح تر بگویم. با دیگر موتورها نظیر Torque,Blitz,Cipher,Unreal و... به راحتی می توانید منظره ها و چشم اندازهای وسیعی را بدون هیچ سروصدا و مشکلی بسازید. من GameStudio را پیدا کردم. شما مقدار زیادی از وقتتان را صرف تنظیم میزان بافت و براقیت مدل ها می کنید. تا یک نمای درست و شایسته را بگیرید. این باعث می شود که مدت زمان توسعه کند شود و تلاش شما برای ساختن مراحل زیبا سخت تر و سخت تر شود. بیشتر استفاده راحت در GameStudio که همه می گویند همان Sample های آن است که به توسعه و پیشرفت شما نمی تواند کمکی بکند. در موتور Torque و با استفاده از lighting pack آن من می توانم ترکیبی از مراحل indoor و outdoor را فقط ظرف چند ساعت بسازم. و مراحل من بهتر از تمام چیزهایی است که کاربران GameStudio تاکنون ساخته اند. هنوز هم می خواهید روزها با این حریف بجنگید و نمی خواهید به یک نمای بهتر دست پیدا کنید. این موتور هیچ Source Code و SDK برای خرسند کردن شما ندارد. البته انصاقاً پشتیبانی Conitec از کاربرانش بسیار خوب است. (هر چند که اکثر کاربران ایرانی به دلیل استفاده کردن از نسخه های غیر قانونی از این پشتیبانی هم بی بهره اند مترجم) این موتور بسیار ضعیف و کند پیشرفت می کند. اگر شما می خواهید فقط یک Demo یا یک چیز ابتدایی بسازید 3D Game Studio برای شماست. امّا اگر می خواهید چیزی بسازید که در همه جا دیده شود موتورهای بسیار قوی تر و بهتر وجود دارد. پیشنهاد می کنم کتاب 3D Game Programming All In One را بگیرید.
یکی دیگر از کاربران غیر ایرانی این نرم افزار نیز چنین اظهار نظری می کند:
من واقعاً نمی فهمم Conitec (کمپانی سازنده نرم افزار) چرا اینقدر علاقه دارد که این موتور را در بسته های متفاوت ارائه بدهد. یا به عنوان نمونه: Reflection این تکنیک تفریباً یک فناوری قدیمی است. این تکنیک تقریباً مربوط به سال 1997 میلادی است. الان مردم از جدیدترین جلوه های DirectX 9 pixel-shader استفاده می کنند. مانند real-time refraction و یا حتی تکنیک displacement mapping.

---------- Post added at 01:53 PM ---------- Previous post was at 01:49 PM ----------

Quest3d تنها کارش شبیه سازی نیست ولی بازم موفق باشی و امیدوارم یک بازی خوب بسازی

کار اصلی آن خلق بازیهای شبیه سازی Simulator است ولی در ایجاد سایر سبک بازیها نیز کاربرد دارد .بهترین قابلیت ها را برای نمایش عناصر معماری و جلوه های ویژه دارد و یکی از بهترین گزینه ها برای کارهای شبیه سازی است

معروف تری بازی ان سیمز است. اما بازی با هیان نداره سبک اصلیش شبیه سازه.
مثلا فرض کن یک پزشک جراح مغز بره سخه سرما خوردگی بپیچه.
حالا شما خودت تصور کن هزینه یک چراحی کامل رو برای یک نسخه سرماخوردگی بدی درسته؟
یا بهتره بری یک دکتر عمومی؟

armin_555
11-05-2010, 12:59
اگه بشه با گیم استدیو این بازی ها رو ساخت که خیلی عالیه(با توجه به شات ها).:5:

tovamohammad
11-05-2010, 13:10
داره جالب میشه:
گیم استدیو خوبه اما:

اگر بگویم که این نرم افزار بدترین و ضعیف ترین نرم افزار در میان نرم افزارهای ساخت بازی است شک نکنید که همینگونه است. متاسفانه این نرم افزار با داشتن یک موتور درونی با ساختار فوق العاده قدیمی و غلط و تنها به خاطر این که به صورت کاربردی ارائه شده است توانسته جای خود را میان کاربران ایرانی باز کند. این نرم افزار آنقدر ساختارش قدیمی و غلط است که حتی می تواند کاربرانش را از رشد سریع فناوری و اجرای جدیدترین تکنیک های گرافیکی عقب انداخته و بازی سازان را منحرف کند. مهم ترین و بزرگترین مشکل این نرم افزار این است که موتور درونی آن به هیچ عنوان به صورت منبع باز (Open Source) ارائه نمی شود تا حداقل کاربران بتوانند تغییری در آن بدهند. بزرگترین عامل انحطاط و عقب ماندگی برخی بازی سازان ایرانی همین نرم افزار است که مدیران برخی پایگاه های ساخت بازی با پشتیبانی از آن بیشتر به این عقب ماندگی دامن می زنند. شما بعد از یادگیری این نرم افزار هیچ چیزی جز یک زبان با ساختار قدیمی و اجرای چند تکنیک گرافیکی قدیمی یاد نخواهید گرفت. کافی است چند نور متحرک در صحنه بگذارید تا ببینید که پروژه شما چقدر افت فریم می کند. سایه زنی اشیا در این نرم افزار بصورت stencil است. در بخش مباحث عمومی ساخت بازی و در مقاله آشنایی با ساختار موتور بازی قسمت مقدمه ای بر محاسبات کارت گرافیکی ولقع در اینجا توضیح داده ایم که این تکنیک چقدر برایتان گران و پر خرج و با دردسر همراه می شود. و چقدر باعث افت فریم در بازی می شود. متاسفانه اکثر نرم افزارهای ساخت بازی چون از ساختار قدیمی و غلط برخوردارند این سبک از سایه زنی را هم همراه خود دارند.
اگر شما از جمله بازی سازان کهنه کار و قدیمی باشید بی شک این نرم افزار شما را به یاد ویرایشگرها و مدل سازهای موتور Doom که اولین موتور در جهان بود می اندازد.
نظرات یکی از کاربران غیر ایرانی که حدود 2 سال از عمرش را برای این نرم افزار تلف کرده بود شنیدنی است:
3D Game Studio یک نرم افزار خوب است چون یک بسته نرم افزاری است. امّا متاسفانه یک واسطه کاربری بسیار بد ترکیب و اجزای بد ترکیب تر دارد. من اکنون 2 سال است که از این نرم افزار استفاده می کنم. این درست است که این نرم افزار یک بسته کامل است امّا ویرایشگر مدل آن یک چیز بیهوده است و با اندیشه درست ساخته نشده است. این درست است که برخی از کاربران کارهای با کیفیت از این نرم افزار ارائه می دهند امّا من به شباهت این کارها با یک بازی نگاه می کنم. بیشتر یک چیزی برای راه رفتن است که برای کمپانی ساخته شده و یک صحنه موثر نیست. و همچنین بیشتر در صحنه های درونی است. بیشتر کاربران حرفه ای این نرم افزار توخالی و دوره دیده هستند. کسانی که بانگ SDK سر می زنند امّا هیچ چیز بیشتر از کار با یک زبان فرعی شبیه به C بلد نیستند. اینجا دسترسی به کدهای نورهای ثابت، اشیای BSP یا هر چیز دیگری که با ارزش باشد نیست. عملکرد موتور این نرم افزار چیزی شبیه به عملکرد موتور half-life 1 است. هنگامی که شما هرچیزی مربوط به indoor یا outdoor را بخواهید build کنید شما باید با موتور جنگ کنید و موتور هم با شما جنگ می کند. فکر می کنید چرا کسی یک تصویر از صحنه پرجزئیات و بزرگ ساخته شده توسط این نرم افزار ارائه نمی دهد. چون این موتور بسیار کند عمل می کند و اگر هم صحنه ای باشد مربوط به محیط های درونی کوچک است. نورهای ثابت موتور این نرم افزار بد نیست امّا بصورت متقابلی اثری در مدل ها ندارد و یا من باید بگویم این وحشتناک است. تمام مدل ها و رنگ کف زمین درخشان می شود. به طور اساسی فناوری استفاده شده در موتور این نرم افزار فوق العاده قدیمی است. نورهای متحرک به خوبی بر روی مدل ها و اشیا کار می کنند امّا شما محدود به 8 نور هستید. یکی از مزایای 3D Game Studio راحتی در استفاده است. این درست است که خیلی سریع و راحت اجرا می شود. شما می توانید برای تجربه در تلاش برای ساخت محیطهای با جزئیات محصولات بهتری را بگیرید. بگذارید واضح تر بگویم. با دیگر موتورها نظیر Torque,Blitz,Cipher,Unreal و... به راحتی می توانید منظره ها و چشم اندازهای وسیعی را بدون هیچ سروصدا و مشکلی بسازید. من GameStudio را پیدا کردم. شما مقدار زیادی از وقتتان را صرف تنظیم میزان بافت و براقیت مدل ها می کنید. تا یک نمای درست و شایسته را بگیرید. این باعث می شود که مدت زمان توسعه کند شود و تلاش شما برای ساختن مراحل زیبا سخت تر و سخت تر شود. بیشتر استفاده راحت در GameStudio که همه می گویند همان Sample های آن است که به توسعه و پیشرفت شما نمی تواند کمکی بکند. در موتور Torque و با استفاده از lighting pack آن من می توانم ترکیبی از مراحل indoor و outdoor را فقط ظرف چند ساعت بسازم. و مراحل من بهتر از تمام چیزهایی است که کاربران GameStudio تاکنون ساخته اند. هنوز هم می خواهید روزها با این حریف بجنگید و نمی خواهید به یک نمای بهتر دست پیدا کنید. این موتور هیچ Source Code و SDK برای خرسند کردن شما ندارد. البته انصاقاً پشتیبانی Conitec از کاربرانش بسیار خوب است. (هر چند که اکثر کاربران ایرانی به دلیل استفاده کردن از نسخه های غیر قانونی از این پشتیبانی هم بی بهره اند مترجم) این موتور بسیار ضعیف و کند پیشرفت می کند. اگر شما می خواهید فقط یک Demo یا یک چیز ابتدایی بسازید 3D Game Studio برای شماست. امّا اگر می خواهید چیزی بسازید که در همه جا دیده شود موتورهای بسیار قوی تر و بهتر وجود دارد. پیشنهاد می کنم کتاب 3D Game Programming All In One را بگیرید.
یکی دیگر از کاربران غیر ایرانی این نرم افزار نیز چنین اظهار نظری می کند:
من واقعاً نمی فهمم Conitec (کمپانی سازنده نرم افزار) چرا اینقدر علاقه دارد که این موتور را در بسته های متفاوت ارائه بدهد. یا به عنوان نمونه: Reflection این تکنیک تفریباً یک فناوری قدیمی است. این تکنیک تقریباً مربوط به سال 1997 میلادی است. الان مردم از جدیدترین جلوه های DirectX 9 pixel-shader استفاده می کنند. مانند real-time refraction و یا حتی تکنیک displacement mapping.[COLOR="Silver"]

سلام

من اصلن با گیم استودیو کار نکردم و نخواهم کرد ولی گفتم دو تا نکته بگم راجع به مسئله ای که شما گفتی:

اول اینکه این مطلب مال این مقالس:

درسته؟ خوب اولا که از این به بعد حتما منبعت رو ذکر کن، مثلا همینجا بعضیا ممکنه فکر کنن اینا حرف خودته و خوب خراب می شی این طوری، ادامه رو بخون می فهمی.

دوما این مقاله بیش از نصفش غلط بود و حتی ما با نویسنده ی مقاله هم چندوقت پیش بحث داشتیم، توی همین P30World. این مقاله از سر تا پا غلطه و اگه یه نفر برای اثبات حرفش به یه مطلب غلط ارجاع بده، عملا داره می گه حرف من هم غلطه.:13: شما سعی کن از این به بعد یه منبع خوب واسه حرفات پیدا کنی، نه یه جایی مثل اون.

همون طور که گفتم من خودم گیم استودیو کار نیستم و نمی گم درست می گی یا غلط، بحث من سر اصل موضوعه، شما هم زیاد به بچه ها گیر نده، بعضیاشون رو کارشون تعصب دارن و بات بحثو ادامه می دن، من که همون اول گفتم موتورت واسه کار شما خوبه، دیگه چی می خوای؟:31: فعلا بای.

AMIR REZAs
11-05-2010, 13:14
خوب گیم استادیو به نظر من یه موتور کامله ، ولی اینکه این همه دشمن داره نمیدونم چرا.....
حالا وقتی ورژن a8 اومد دیگه جای بحثی نمی مونه..........

mg_mahyar
11-05-2010, 13:51
سلام

من اصلن با گیم استودیو کار نکردم و نخواهم کرد ولی گفتم دو تا نکته بگم راجع به مسئله ای که شما گفتی:

اول اینکه این مطلب مال این مقالس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددرسته؟ خوب اولا که از این به بعد حتما منبعت رو ذکر کن، مثلا همینجا بعضیا ممکنه فکر کنن اینا حرف خودته و خوب خراب می شی این طوری، ادامه رو بخون می فهمی.

دوما این مقاله بیش از نصفش غلط بود و حتی ما با نویسنده ی مقاله هم چندوقت پیش بحث داشتیم، توی همین P30World. این مقاله از سر تا پا غلطه و اگه یه نفر برای اثبات حرفش به یه مطلب غلط ارجاع بده، عملا داره می گه حرف من هم غلطه.:13: شما سعی کن از این به بعد یه منبع خوب واسه حرفات پیدا کنی، نه یه جایی مثل اون.

همون طور که گفتم من خودم گیم استودیو کار نیستم و نمی گم درست می گی یا غلط، بحث من سر اصل موضوعه، شما هم زیاد به بچه ها گیر نده، بعضیاشون رو کارشون تعصب دارن و بات بحثو ادامه می دن، من که همون اول گفتم موتورت واسه کار شما خوبه، دیگه چی می خوای؟:31: فعلا بای.

بابت منبع درسته
اما در مورد غلط بودنش چیزی نمیگم. چون با اون کار نکردم.
اما استاد دانشگاه ما هم تایید کرد که به درد نمیخوره.
:40:

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:48 PM ----------

ضمنا من اصلا بحث نمیکنم.
خیلی وقت هم بود گفتم تورگ خوبه واسه من.
همیشه هم میگم هر کس واسه کارش باید یکی رو انتخاب کنه.
من خودم بالای 15 تا موتور نصب کردم هلپ دیدم و...
خیلیا اصلا محیزشون باب میل من نبود. نه اینکه خوب نباشن.
اصلا هم بحث ندارم. هنوزم میگم برای کار من تورگ و بعدی خوبه. دلایلم هم برای خودم محترمه. حالا یه نفر شاید بخواد با یه موتور دیگه یه کار دیگه کنه. ان چیزام که میگم بیشتر برای اینه که اطلاعات پخش بشن. همین. وگرنه قصد منحرف کردن کسیو ندارم

همیشه گفتن ما هم میگیم:
برنامه غلط داشتن بهتر از نداشتنه. این که یه نفر یه موتور حتی بد رو یاد بگیره بهتر از یاد نگرفتنه

AMIR REZAs
11-05-2010, 13:52
ببخشید استاد دانشگاه شما چند ساله بازی سازی می کنه؟:27:

mg_mahyar
11-05-2010, 13:55
خوب گیم استادیو به نظر من یه موتور کامله ، ولی اینکه این همه دشمن داره نمیدونم چرا.....
حالا وقتی ورژن a8 اومد دیگه جای بحثی نمی مونه..........
قصد دخالت ندارم
ولی خوب اگر به اومدنه کرای انجین هم میاد. بهتر نیست روی اون سرمایه گزاری کنیم و فعلا بریم توی کار دو بعدی؟:5:
به شخصه یک دلیل تورگ هم همین بود. وقتییک موتور بسایر خوب داریم که نهایت یک سال دیگه میاد. چرا بریم سراغ یاد گرفتن یه سری موتور معمولی؟
من قول میدم سر سال نشده لینک کرک و فلیم آموزشی بیادو...
ولی باز هم تورگ دو بعدی توی دو بعدی ها بهترین میمونه.:40:
بازم میگم قصد دخالت ندارم و موفق باشی

tovamohammad
11-05-2010, 13:57
بابت منبع درسته
اما در مورد غلط بودنش چیزی نمیگم. چون با اون کار نکردم.
اما استاد دانشگاه ما هم تایید کرد که به درد نمیخوره.
:40:

خوبه ولی خیلی هم به حرفاشون اعتماد نکن
من خودم از بین 30-20 تا استادی که داشتم فقط یکی دو نفرشون اطلاعات به روزی داشتن، اون هم فقط تو زمینه ی خودشون نه همه ی زمینه ها.

استادای کامپیوتر مثل بقیه ی رشته ها بیش از 95 در صدشون بعد از استخدام شدن و حتی فارغ التحصیلی دنبال اطلاعات جدید نمی رن. رشته ی کامپوتر یه فرق گنده با عمران و برق و مکانیک داره و اونم اینکه اطلاعات 10 سال 15 سال پیش توی کامپیوتر پشیزی نمی ارزن.

نمی دونم اگه بلدی یا نه ولی هر 4-3 سال یه بار یه تکنولوژی جدید می یاد و یه قاعده تو علم کامپوتر هست که می گه تقریبا هر 7 سال کل زمینه ی کامپیوتر از این رو به اون رو میشه. پس عملا اطلاعات 7 سال پیش به درد نمی خورن چه برسه به این اساتید که بعضیشون 20-15 ساله که آپدیت نشدن. الان یه بچه ی 8-7 ساله اطلاعاتش از اونا به درد بخورتره. باور کن.

این موضوعی گفتم اصلن به این بحث ربطی نداشت، فقط گفتم که بدونی و زیاد هم رو اونا حساب نکنی.:8: یه جورایی یه نصیحت بود تا ادامه ی بحث.:5: فعلا.

AMIR REZAs
11-05-2010, 13:58
من به 2بعدی کاری ندارم حرف من بازیهای 3بعدی هست....

keb
11-05-2010, 14:49
به نظر من همه ی انجینا خوبن ولی یکی از یکی بهتر!

1- UDK
2-Game Maker
3-Game Studio
4-Game Editor
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.

.
.
.
.
...
.
.
Torque Game Builder!!!!

parvizamd
11-05-2010, 17:37
نگاه کن محمد جان راست میگه دلیل نمیشه که مثلا چون استاده هیچ چیز بدونه باورت نمیشه یک معلم داشتم که استاد دانشگاه هم بود یک روز یکی ازش پرسید که اگه ویروس بیاد تو کامپیوتر چی کار کنیم گفت سریع پریز از برق بکشید بیرون

دوما تو ایران چون رایگان بودن یا رایگان نبودن فرق نمی کنه شما راحت می تونی موتور انتخاب کنی بعد این طرف فقط تو سایتش غلط و غلوط نوشته برای مثال مثلا همین آقا محمد بیاد تو وبلاگ بزه آموزش UDK ما می فهمیم که وارده ولی دیگران که نمی دونن که بخاطر همین که طرف وبسایت زده همین اونو بیشتر قبول دارند حتی اگر برخاسته از ذهنشون باشه:13:
اینا شات تو خود سایت گیم استدیو هست نه موتور های دیگه
در ضمن چون تو خارج قانون کپی رایت وجود داره قیمت موتور مهمه مثلا REFILEXIVE نمی یاد UNREAL بخره ولی نمی تونه از UDK استفاده کنه پس مجبور به استفاده موتور ارزون تر بشه مثلا Torgue مثل گیم استدیو یا گیم میکر یا ...

بر هر حال از من به تو نصحیت :
هر چیزی که سایت اینترنتی خوندی یا از استاد دانشگاه تون شنیدی سریع باور نکن و برو تو اینترنت درباره اش تحقیق کن
مخصوصا تو سایت -------

که همش چیزشعر نوشته
د ر ضمن خود گیم استدیو SDK داره

---------- Post added at 07:37 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

در ضمن یک چیزی یادم رفت بگم تو هرچی گیم استدیو بد باشه تو HELP بهترینه

NINJA0098
11-05-2010, 19:16
آقا چرا بحث میکنید این موتورایی که شما میگید خیلی خوبن ولی اگه نظر منو بخوای و بخوای واسه بچه ها بازی بسازی نباید نگران سیستم pc بچه های امروزی باشی چون سیستم اونا از سیستم من و تو بهتره بعدشم برای ساخت بازی با گرافیک فانتزی تو همه ی موتورا میتونی این کارو انجام بدی چطوری؟:
اینطوری که مثلا تو udk میتونی تکستچرارو تو فتوشاپ حالت نقاشی بهشون بدی (یه فیلتر ساده) بعد وارد نرم افزار کنی و مدلا رو به اون متریالا جلا بدی حالا یه بازی داری با سبک گرافیک فانتزی بسیار عالی با مدلای با کیفیت . تغییر زاویه ی دوربینم کاری نداره اگه میخوای تو فروم udk بهت یاد بدم تا سبک بازی ت شبیه استرتزیک بشه .
حالا اگه همین درخواستو از بچه های unity کار بخوای راحت یه چیزی تو همین مایه ها بهت یاد میدن .
این طوری هم بازیت با مدلای با کیفیت تر میتونه ساخته بشه و هم بعدا اگه بخوای برای بزرگترا بازی بسازی با یه موتور بزرگ تجربه کسب کردی و مشکل نداری.

mg_mahyar
11-05-2010, 19:49
خوبه ولی خیلی هم به حرفاشون اعتماد نکن
من خودم از بین 30-20 تا استادی که داشتم فقط یکی دو نفرشون اطلاعات به روزی داشتن، اون هم فقط تو زمینه ی خودشون نه همه ی زمینه ها.

استادای کامپیوتر مثل بقیه ی رشته ها بیش از 95 در صدشون بعد از استخدام شدن و حتی فارغ التحصیلی دنبال اطلاعات جدید نمی رن. رشته ی کامپوتر یه فرق گنده با عمران و برق و مکانیک داره و اونم اینکه اطلاعات 10 سال 15 سال پیش توی کامپیوتر پشیزی نمی ارزن.

نمی دونم اگه بلدی یا نه ولی هر 4-3 سال یه بار یه تکنولوژی جدید می یاد و یه قاعده تو علم کامپوتر هست که می گه تقریبا هر 7 سال کل زمینه ی کامپیوتر از این رو به اون رو میشه. پس عملا اطلاعات 7 سال پیش به درد نمی خورن چه برسه به این اساتید که بعضیشون 20-15 ساله که آپدیت نشدن. الان یه بچه ی 8-7 ساله اطلاعاتش از اونا به درد بخورتره. باور کن.

این موضوعی گفتم اصلن به این بحث ربطی نداشت، فقط گفتم که بدونی و زیاد هم رو اونا حساب نکنی.:8: یه جورایی یه نصیحت بود تا ادامه ی بحث.:5: فعلا.

اطلاعاتش درسته وکلا زمینه کاریش گیم هست توی مجله هم مطلب مینویسه بازی نما و...

parvizamd
11-05-2010, 21:49
میشه چند تا بازی ساخته شده توسط استادتون نام ببرید

mg_mahyar
11-05-2010, 23:16
میشه چند تا بازی ساخته شده توسط استادتون نام ببرید
ای بابا چرا جنجال میشه همیشه توی فروم ها
:19:
اقا هر چی همه بگن. اشتباه کردم.
من یه موتور انتخاب کردم از کرده خود راضیم
اگرم حرفی میزنم فقط برای راهنمایی هست. حالا چرا مثل یک متهم و بازجو برخورد میشه نمیدونم.
قبلا هم گفتم نمیخوام بحث جنجال بشه.
هر کس با هر برنامه ای راحته کار نه.
قبلا توی فروم انیمیشن این حالت پیش میاومد اونجا هم دیگه بحث نمیکنم. سر اینکه مکس بهتره یا مایا. حالا اینجا متنوع تر شده.
همه خوش باشن. استاد ما هم با پارتی اومده. اون سایتم چرت و پرت میگه. برید باز بسازید چرا بحث این همه نمیدونم. من کلا خداحافظ.
:11:
اگر کسی سوالی داشت میتونه توی پیغام خصوصی بپرسه.
جالب بود حتی ادرس های معتبر هم که مدددم سایتای مقایسه کننده موتور ها بازم میگفتم معتبر نیست و...بگذریم.

parvizamd
12-05-2010, 05:42
دوست عزیز از ما نارحت نشو من خواستم فقط راهنمایی ات کنم مگر دوست ندارم اعصاب ات خورد کنم اما یک چیز بگم به شما ربط داره داره که با موتور چی بسازی مثل یکی میاد یک بازی ساده با گیم میکر میزنه یکی میاد crime life 3 رو با گیم میکر می زنه
به هر حال امیدوارم یک بازی توپ بسازی:11:

armin_555
16-05-2010, 12:59
با گیم میکر ساختن یه بازی خیلی عالی و سه بعدی کار خیلی سختیه.:5:

keb
16-05-2010, 18:31
درمورد ساختن بازی سه بعدی با گیم میکر و بازی دوبعدی با آمنریل:

در هر دو از دیدن خدا سخترن.:31: