PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزاری که بشه باهاش داخل تعدادی فایل های متنی رو بگرده ومتن مورد نظر رو بگه داخل کدوم فایله؟

xman_dj
24-04-2010, 00:20
با سلام و خسته نباشید من دنبال نرم افزاری میگردم که تعدادی فایل متنی (مثل txtو php و یا هر فایلی که با notepad باز شه) رو به اون معرفی کنی و بعدش متنی رو برای جستجو بهش بگی و اون بهت بگه که داخل کدوم یک از این فایل ها این متن موجود هست و در صورت امکان بشه بجای اون متن موجود در اون فایل ها، متنی رو جایگزین کرد.
به جای فایل ها اگه بشه پوشه ای رو نیز معرفی کنیم بهتره.
اگه دوستان چنین نرم افزاری سراغ دارن لطفا معرفی میکنن؟
ممنون از دوستان
اگه دوستان نرم افزاری که بعضی از این امکانات رو داره نه همشو ،رو نیز معرفی کنن هم کار ما راه میفته اصل کار جستجوی متن در میان چند فایل متنی مثلا 20 فایل متنی بدم بگه داخل کدوم یکی از این فایل ها این متن موجود هست.جایگزاری متن زیاد مهم نیست.

خیلی ممنون

mjzaret
24-04-2010, 12:59
با سلام و خسته نباشید من دنبال نرم افزاری میگردم که تعدادی فایل متنی (مثل txtو php و یا هر فایلی که با notepad باز شه) رو به اون معرفی کنی و بعدش متنی رو برای جستجو بهش بگی و اون بهت بگه که داخل کدوم یک از این فایل ها این متن موجود هست و در صورت امکان بشه بجای اون متن موجود در اون فایل ها، متنی رو جایگزین کرد.
به جای فایل ها اگه بشه پوشه ای رو نیز معرفی کنیم بهتره.
اگه دوستان چنین نرم افزاری سراغ دارن لطفا معرفی میکنن؟
ممنون از دوستان
اگه دوستان نرم افزاری که بعضی از این امکانات رو داره نه همشو ،رو نیز معرفی کنن هم کار ما راه میفته اصل کار جستجوی متن در میان چند فایل متنی مثلا 20 فایل متنی بدم بگه داخل کدوم یکی از این فایل ها این متن موجود هست.جایگزاری متن زیاد مهم نیست.

خیلی ممنون

من پیشنهادم نرم افزار Google Desktop هست.

خودم ازش استفاده می‌کنم و خیلی راحت می‌تونید متن رو بهش بدید تمام فایلهایی که حاوی چنین متنی هستند براتون لیست می‌کنه.

لینک دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:11:

xeNociDe
24-04-2010, 15:11
Apacha

SQLite Full Text Search

آلبته این SQ خیلی سریعتر انجام میده همچنین دوستمونMjzart هم درست گفتند!

marid
25-04-2010, 20:39
خود ویندوز هم میتواند اینکار را انجام دهد
البته اکس پی یادمه که داشت
حتما سون هم دارد

Sharim
25-04-2010, 21:07
حتما سون هم دارد همون Search / Document search ...

mjzaret
25-04-2010, 22:17
حتما سون هم دارد

سرچ ويندوز XP زياد قوي نيست و سرعت لازم براي انجام اين نوع كارها رو نداره.

در ويندوز 7 اين قسمت خيلي بهتره شده و من تا چند وقت پيش از همين قسمت ويندوز 7 براي پيدا كردن فايلهام استفاده مي‌كردم.

براي بهبود كارها و جستجوي سريع‌تر دو باره سراغ Google Desktop رفتم.

اين نرم افزار با Index سازي خيلي راحت و سريع‌تر به فايلها مي‌رسيم.:11:

kourosh_sos
25-04-2010, 22:34
كي گفته ويندوز تو اين كار دقيق عمل نميكنه شما فيلهايي رو كه ميخواي اون متن رو توش يرچ كني رو داخل يك فولدر بريز بعد فايلهاي داخل اون پوشه رو سرچ كن در ضمن برنامه Google Desktop هميشه در حافظه مقيم هستش و همش در حال Index گذاري هستش كه سرعت سيستم رو خيلي پائين مياره