PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل cmos بعد از قطع برق

babialex
23-04-2010, 17:47
هر وقت برق رو کامل از کیس قطع میکنم مثلا سیم برق کیس رو میکشم و برق کامل قطع میشه دوباره که وصل میکنم همه چیز سیستم به هم میریزه مخصوصا توی راه اندازی یا سیستم بالا نمیاد یا ارور cmos و تنظیمات مجدد فرکانس سی پی یو رو میده که بالا میاد اما اذیت میکنه

یه دفعه احساس کردم مشکل از باتری مادر برده که وقتی عوضش کردم درست شد دوباره این اتفاق چند وقت پیش افتاد و بازم عوض کردم درست شد و الان دوباره اینطوری شده که قبل از تعویض باتری اینجا مطرح کردم که چه ایرادیه که اینطوری میشه ؟ چکار کنم ؟ چون باتری که اینقدر زود تموم نمیشه مشکل از مادربرده فکرکنم اما نمیدونم چه کنم !!!!!

سیستم :

amd 4000 x2 2.1ghz
abit an52
3 gb ram
500 hdd
8600 gc
power 350 green

EXTREME
23-04-2010, 17:49
احتمال داره ایراد از مین باشه
شما باتری نو که گذاشتید حتما بایو س رو دیفالت کنید و ببینید بازم اینطور میشه یا نه
اگه بازم اتفاق افتاد ایراد از مینه

babialex
23-04-2010, 18:00
منم به همین نتیجه رسیدم که ایراد از مادربرده اما چکار باید کنم ؟

در ضمن ساعت و تاریخ سیستم میره به 2007 و 2008 کلا !!!!

بایوس رو همه کار کردم بازم میشه !!!

rasool1
23-04-2010, 20:04
سلام احتمال داره با آپدیت بایوس مشکل حل بشه اما اینم بگم ایراد زیاد بزرگ و خاصی نیست ضمنا چرا از برق میکشی دلیلی داره؟

joe_satriani
23-04-2010, 20:09
بايوستون از چه نوعي هست؟
EPROM - PROM - EEPROM ......

babialex
23-04-2010, 21:50
سلام احتمال داره با آپدیت بایوس مشکل حل بشه اما اینم بگم ایراد زیاد بزرگ و خاصی نیست ضمنا چرا از برق میکشی دلیلی داره؟

خب گاهی پیش میاد دیگه
مثلا دیروز میخواستم یه کیس جدید که برای دوستم بود اسمبل کنم مجبور شدم کیس خودمو جمع کنم تا از سیم های سیستم خودم به کیس دوستم وصل کنم !

این مشکل رو چند وقتیه که دارم متاسفانه :41:

babialex
23-04-2010, 22:03
بايوستون از چه نوعي هست؟
EPROM - PROM - EEPROM ......

نمیدونم چطوری میشه فهمید ؟

kafepaeto
23-04-2010, 22:16

عزیزم این مشکل با آپدیت بایوس مرتفع نمیشود .... دوست گرامی اگر مین شما گارانتی دارد به گارانتی مراجعه کرده زیرا آی سی سیموس بایوس خراب است یا تعویض میشود یا پروگرام میکنند و اگر مین برد شما فاقد گارانتی است میتوانی به ای دیم پیغام بزنی تا آدرس شرکتی که با هزینه بایوس شما را تعویض میکند را بدهم .

medad_zard@yahoo.com

:31:

babialex
23-04-2010, 22:27
بایوس من آخرین ورژنیه که تو سایت ABIT هستش
خودم آخرین بار آپدیتش کردم دیگه جدیدترش نیومده

babialex
24-04-2010, 00:04
عزیزم این مشکل با آپدیت بایوس مرتفع نمیشود .... دوست گرامی اگر مین شما گارانتی دارد به گارانتی مراجعه کرده زیرا آی سی سیموس بایوس خراب است یا تعویض میشود یا پروگرام میکنند و اگر مین برد شما فاقد گارانتی است میتوانی به ای دیم پیغام بزنی تا آدرس شرکتی که با هزینه بایوس شما را تعویض میکند را بدهم .

medad_zard@yahoo.com

:31:

گارانتیش تموم شده چون دو سالی میشه
اگه میشه پی ام کنید اینجا ممنون میشم

EXTREME
24-04-2010, 11:03
گفتم مینش ایراد داره