PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سی شارپ یا جاوا؟

mahdi7s
23-04-2010, 14:51
سلام
مدتی هست که این سوال برام پیش اومده که جاوا قدرتمند تر از سی شارپه یا برعکس؟(شاید بهتر باشه بپرسم دات نت قدترتمند تر هست یا جاوا؟)

من فروم ها و سایت های زیادی رو در این مورد بررسی کردم و جاوا را تا حدودی با شارپ برابر دیدم(نظر شخصی منه)
اما یک مزیت در جاوا دیدم که همین باعث شد تا این تاپیک رو بزنم و اون پرتابل بودن جاوا هست.

حالا از دوستان می خوام تا نظرشون رو در این باره بگن
راستی چون اینجا فروم دات نت هست افراد متعصب به این فریم ورک تعصب را کنار بگذارند(بین خودمون میمونه:31:)

ممنون

Dark.Lord
23-04-2010, 16:03
به نظر من هم جاوا از همه نظر بهتره (کلا از محیط .Net بدم می آید)
جاوا سریع تر هست.
نیازی به دات نت فریم ورک ندارد.
توی همه سیستم عامل ها حتی تو همه دستگاه ها اجرا می شود.
رایگان هست.
بیشترین آمار زبان های برنامه نویسی مربوط به جاوا هست.
ای کاش به جای مقایشه جاوا و دات نت ها،
جاوا و C++ رو مقایسه می کردی.
lموفق باشید.

hoax3r
23-04-2010, 16:12
سلام آقا مهدی:20:، تو یه فروم دیگه یه بحثی در این مورد که میگین پیدا کردم ببینیدش شاید مفید باشه، خصوصا از پست دو به بعدش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

عــــلی
23-04-2010, 18:05
سلام به داداش خودم.
چطوری؟خوبی؟

اگه منظورت اینه که برنامه های تحت سی شارپ پرتابل نیستند باید بگم که هستند.البته اینو هم بگم که من توی یکی از فروم ها دیدم نقل قول میگم که 70 درصد از نرم افزار ها با دات نت نوشته میشن و بیشترشون برنامه ها شونو از حالت دات نت بودن خارج و به win32 تبدیلش میکنن.

اگه خود سی شارپ رو میگی که این به نظر من مزیت نیست.
موفق باشید.

mmiladd
23-04-2010, 18:09
من خودم علاقه خاصی به جاوا دارم ؛ ولی حس می کنم که جاوا مزیت هاش میتونه بهتر باشه...

شایدم دارم از روی تعصب اینو میگم...!

mahdi7s
23-04-2010, 19:41
سلام به تمامی دوستان

سلام آقا مهدی:20:، تو یه فروم دیگه یه بحثی در این مورد که میگین پیدا کردم ببینیدش شاید مفید باشه، خصوصا از پست دو به بعدش

این تاپیکی که گفتید را کامل خواندم(البته چندان کم سن هم نیستا 82 تا 89!)
به هر حال به صورت کلی و البته از روی تاریخ پست ها تا دو سال قبل تماما حرف از جاوا بوده و بیشتر هم مزیت ها و برتری های جاوا را بحث کرده اند و از دو سال پیش تا الان بیشتر به مزیت ها دات نت پرداختند و پستهایی آخر هم بیشتر شبیه فیلمهای رزمی بود!:31:

در پستهای آخری بیشتر امکانات دات نت 3 و4 رو به روی جاوا کشیده !
من جاوا بلد نیستم ولی فکر نمی کنم سان هم بیکار نشسته باشه و احتمالا حرفهایی برای گفتن در جاوا 7 دارد!

سلام به داداش خودم.
چطوری؟خوبی؟

اگه منظورت اینه که برنامه های تحت سی شارپ پرتابل نیستند باید بگم که هستند.البته اینو هم بگم که من توی یکی از فروم ها دیدم نقل قول میگم که 70 درصد از نرم افزار ها با دات نت نوشته میشن و بیشترشون برنامه ها شونو از حالت دات نت بودن خارج و به win32 تبدیلش میکنن.

اگه خود سی شارپ رو میگی که این به نظر من مزیت نیست.
موفق باشید.
ممنون
--اگه منظورت اینه که برنامه های تحت سی شارپ پرتابل نیستند باید بگم که هستند) برنامه های دات نت بجز ویندوز و لینوکس در جای دیگری هم اجرا میشن؟ (مطمئنا به پای جاوا در این یکی مورد نمی رسند)

--بیشترشون برنامه ها شونو از حالت دات نت بودن خارج و به win32 تبدیلش میکنن) چه جوری؟!

من خودم علاقه خاصی به جاوا دارم ؛ ولی حس می کنم که جاوا مزیت هاش میتونه بهتر باشه...
شایدم دارم از روی تعصب اینو میگم...!

لطفا دلیل بیاورید / چقدر با جاوا کار کردید؟ بهترین برنامه ای که باهاش نوشتید چه بود!؟
راستی آواتورت خوارک یکی از دوستام هست! ذخیرش کردم!:31:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
از دوستان خواهش می کنم اگر سایت خارجی آماری به روزی(واسه 2000 نباشه!) در این زمینه دارن بذارن چون احتمالا اون ور اطلاعاتشون حداقل در این جور زمینه قوی تر و بهتره!

ممنون

mmiladd
23-04-2010, 19:57
سلام به تمامی دوستان

این تاپیکی که گفتید را کامل خواندم(البته چندان کم سن هم نیستا 82 تا 89!)
به هر حال به صورت کلی و البته از روی تاریخ پست ها تا دو سال قبل تماما حرف از جاوا بوده و بیشتر هم مزیت ها و برتری های جاوا را بحث کرده اند و از دو سال پیش تا الان بیشتر به مزیت ها دات نت پرداختند و پستهایی آخر هم بیشتر شبیه فیلمهای رزمی بود!:31:

در پستهای آخری بیشتر امکانات دات نت 3 و4 رو به روی جاوا کشیده !
من جاوا بلد نیستم ولی فکر نمی کنم سان هم بیکار نشسته باشه و احتمالا حرفهایی برای گفتن در جاوا 7 دارد!

ممنون
--اگه منظورت اینه که برنامه های تحت سی شارپ پرتابل نیستند باید بگم که هستند) برنامه های دات نت بجز ویندوز و لینوکس در جای دیگری هم اجرا میشن؟ (مطمئنا به پای جاوا در این یکی مورد نمی رسند)

--بیشترشون برنامه ها شونو از حالت دات نت بودن خارج و به win32 تبدیلش میکنن) چه جوری؟!

لطفا دلیل بیاورید / چقدر با جاوا کار کردید؟ بهترین برنامه ای که باهاش نوشتید چه بود!؟
راستی آواتورت خوارک یکی از دوستام هست! ذخیرش کردم!:31:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
از دوستان خواهش می کنم اگر سایت خارجی آماری به روزی(واسه 2000 نباشه!) در این زمینه دارن بذارن چون احتمالا اون ور اطلاعاتشون حداقل در این جور زمینه قوی تر و بهتره!

ممنون

نمیشه گفت که یه نفر در برنامه نویسی تموم شده ؛ نه هرگز..!

چند برنامه خیلی ساده با جاوا نوشتم ؛ دوست عزیز منم تازه کارم تو این زمینه ؛ ولی تو یونی سی شارپ

کار کردن با ما.. فک می کنی چی شد ؟ حالمون بهم خورد...!!!

من نظر شخصیخودمو گفتم ؛ تازه کارم تو جاوا ؛ ولی نسبت به سی شارپ که اون رفتار شد با ما ؛ خاطره ای بهتر دارم..!

بابت خوراک هم ؛ قابلی نداشت..!

MTPROG
24-04-2010, 09:18
برنامه های جاوا تو Application نویسی زیاد قدرت مانور ندارن بیشتر تو صفحات وب حرفی برای گفتن داره.
محیط برنامه نویسی و دیباگ گیری ضعیفی داره.
کارهای مخرب اینترنتی زیاد میشه باهاش انجام داد

دات نت از لحاض Application نویسی خیلی عالیه برای نمونه میتونید به AutoCad 2009 که یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای طراحی ساختمان هست نگاه کنید که از دات نت 3 استفاده میکنه

تو صفحات وب هم دات نت بیکار ننشسته و ASP.NET رو روی کار آورده که خیلی قدرتمنده و طراحی خیلی عالی میشه با اون انجام داد

همچنین دات نت روی Mobile,Pocket Pc ,Smart Phone قابلیت اجرا داره

mahdi7s
24-04-2010, 12:36
... بیشترین آمار زبان های برنامه نویسی مربوط به جاوا هست...

جالب است پست شما اولین پاسخ بوده ولی من تازه دیدمش!:18:
این آماری که ازش حرف می زنید را از کجا بدست آوردید؟

برنامه های جاوا تو Application نویسی زیاد قدرت مانور ندارن بیشتر تو صفحات وب حرفی برای گفتن داره.
محیط برنامه نویسی و دیباگ گیری ضعیفی داره.
کارهای مخرب اینترنتی زیاد میشه باهاش انجام داد

دات نت از لحاض Application نویسی خیلی عالیه برای نمونه میتونید به AutoCad 2009 که یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای طراحی ساختمان هست نگاه کنید که از دات نت 3 استفاده میکنه

تو صفحات وب هم دات نت بیکار ننشسته و ASP.NET رو روی کار آورده که خیلی قدرتمنده و طراحی خیلی عالی میشه با اون انجام داد

همچنین دات نت روی Mobile,Pocket Pc ,Smart Phone قابلیت اجرا داره
کی گفته جاوا تو application نویسی قدرت نداره همان طور که در چند سایت خواندم تعدادی از بزرگترین برنامه ها برای بزرگترین شرکت ها و سازمان ها(مثل ناسا و IBM) با جاوا نوشته شده.
ده تا از برنامه هایی که با جاوا نوشته شده در سایت زیر نام برده:

راستی چه کسی گفته که محیط برنامه نویسی و دیباگ گیری ضعیفی دارد ؟ چند IDE قوی از جمله نتبینز که از داخل خود سایت سان هم قابل دانلوده(البته برای ایران ممنوعه) خلاف این حرف را ثابت می کنند.

من نمی خوام بگم دات نت بد هست و جاوا خوبه ولی می خوام بگم که حداقل جاوا چیزی کمتر از دات نت نداره(اگه بیشتر نداشته باشه!)

ممنون

BabyBoy
25-04-2010, 00:16
به نظر من مقایسه کردن این دو کار جالبی نیست

شما باید بسته به نیازتون زبان و محیط برنامه نویسیتونو انتخاب کنید.

بهترین پلتفورم برای سیستم های Windows دات نت هست و کسی نمیتونه خلافه اینو ثابت کنه، ولی اگه برنامه ای که

می خواهید بنویسید قراره روی سیستم عامل های دیگه ای کار کنه بهترین انتخابتون JAVA است.

باید با خودتون رو راست باشید که برنامه تون قراره کجا کار کنه!