PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار طراحی خودرو

DariushGreat
22-04-2010, 20:23
سلام
دنبال یه برنامه کامل و ساده و پیشرفته برای طراحی خودرو هستم. می خوام اگه می شه رابط کاربری ساده داشته باشه.

سپاس

دستتون رو می بوسم
شاد باشین :دی

هشت بهشت
22-04-2010, 22:45
ببخشید . میشه بیشتر توضیح بدید . چیه خودرو را میخواین طراحی کنید ؟ فقط بدنه خودرو را ؟

من مکانیک میخونم . تو رشته ما دوتا نرم افزار CATIA و Pro Engineer برای طراحی وجود داره که کامل و پیشرفته هست اما ساده نیست .

mohsen_gh1991
22-04-2010, 23:25
برای طراحی اجسام سه بعدی که ماشین هم جزعی از اون به حساب میاد میشه با نرم افزار solidework و حتی اتوکد هم اشاره کرد.و یا 3dmax.

DariushGreat
22-04-2010, 23:33
سپاس دوستان از پاسختون
منظور من فقط طراحی ظاهری خودرو هست ( بدنه، شیشه ها، چراغ ها، چرخ ها، تو دوزی و... هر چه که به چشم بیاد ). Catia رو خودم آزمایش کردم؛ کار باهاش خیلی سخت به نظرم اومد. Solid Work هم که از ظاهر بسته بندیش معلومه که توش چه خبره... :دی می خوام یه برنامه ساده، کارآمد و نیرومند باشه.

دستتون رو می بوسم
شاد باشین :دی

taghi_ramzi
23-04-2010, 08:18
چیزی که شما می خواید ، طراحی خودرو که هم ساده باشه و هم قوی یه کم متناقض به نظر میاد
یعنی برای یه همچین کار پیچیده ای ، یه نرم افزار خیلی ساده فکر نکنم اونطوری که شما بخواید وجود داشته باشه

عندالمطالبه یه نرم افزار هست به نام Rhino که اختصاصی طراحی وسایل نقلیه س
من عکسهای محیطش رو دیدم ، به نظر خیلی پیچیده نمیاد.
من خودم گذاشتمش برای دانلود ، حجمش حدود 600-700 مگه.

IceLord
23-04-2010, 09:40
سلام دوست عزیز

برای کاری که شما می خوای 3d Max بهترین نرم افزار هست. چون بعد از مدل سازی که توش راحت هم هست می تونی رندر های خوبی هم بگیری در صورتی که توی نرم افزار های Solidworks و Catia قابلیت رندر در حد 3d Max رو نداری.

البته تعریف نرم افزار Rhino رو هم زیاد شنیدم. ولی تا حالا باهاش کار نکردم.

موفق باشی

hamidcrazy2
06-07-2010, 09:39
برای طراحی بدنه فقط rhino و alias
برای جزئیات: catia , pro ,solid
برای تحلیل دیتامیکی: catia, Pro E , adams
برای تحلیل تصادف : ABAQUS
ولی همه کارای بالا رو می تونید در catia انجام دهید . من فقط تخصصی ترین ها و ساده ترین ها رو در هر شاخه گفتم