PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ويندوز و هارد اكسترنال شدن يا نشدن مسئله اين است؟

maryam_cn
22-04-2010, 17:51
سلام به همه دوستان عزيز پي سي ورلدي
مشكل من مربوط ميشه به يه هارد اكسترنال و نصب ويندوز

بعد از كلي كلنجار و ذوق و شوق هارد 1 ترابايت مدل:Segate Model:BLACK ARMOR WS110

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كه شامل دو پورت هست USB,eSATA
رو بنده خريداري كردم
بعد از كلي ذوق مرگ شدن و پارتيشن بندي كامل سه تا درايو هم درست كردم به نام هاي ويندوز اكس پي و سون و تازه خير سرم لينوكس
ولي مشكل اينجاست كه نميشه ويندوز روي اين هارد اكسترنال ريخت
اول مادربوردم رو هم بگم چون فكر كنم مهمه P5QC

كه خوب ميدونم اين قابليت رو داره كه از طريق يو اس بي هم بوت بشه
وقتي من هارد اكسترنال رو وصل ميكنم و زماني كه سيستم رو روشن ميكنم و وارد تنظيمات بايوس ميشم در قسمت بوت ميتونم هارد رو بيبينم كه كامل با مشخصات و مدل وجود داره
پس مادريوردم همچين خاصيتي رو داره كه ميتونه از روي اين هارد بوت بشه فعلا خداروشكر
خوب بريم سر نصب ويندوز
من يه هارد 60 گيگ وسترن هم دارم كه از سريق اون ميتونم با هارد اكسترنال كار كنم
خوب من توي هارد وسترنم در درايو C ويندوز اكس پي رو نصب كردم و از اين طريق ميتونم باهارد اسكترنال كار كنم
حالا من از داخل ويندوز خواستم ويندوز سون رو روي يكي از پارتيشن هاي هارد اسكترنال بريزم ولي با پيغام خطا زير مواجه شدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از روش ديگه هم امتحان كردم
وقتي سي دي ويندوز رو ميزارم و از طريق بوت سي دي وارد ميشم و بعد از اون صفحات آبي رنگ كه مشخصات سيستم رو چك كرد پارتيشن ها رو برام مياره تمام پارتيشن هاي هارد اونجا هست
ولي وقتي ميخوام اونا رو انتخاب كنم (پارتيشن هاي هارد اسكترنال )و دكمه اينتر رو بزنم و ادامه ماجرا درست مثل همون پيغام خطا كه از داخل ويندوز رو بهم داد بازم توي صفحه نمايان ميشه

من اين مشكل رو توي اينتر نت هم سرچ كردم و حتي توي همين سايت ولي هر چي بيشتر سرچ كردم بيشتر گيج شدم:wac:
مثلا بعضيا ميگن اصلا نميشه نصب كرد:question:
بعضيا ميگن ميشه نصب كرد ولي سرعت خيلي مياد پايين كه من اينو اصلا نفهميدم براي چي سرعت مياد پايين (سرعت USB بالاتر از IDE ياSATA هست):question:
بعضيا ميگن ميشه بايد مادريوردت قابليت بوت از روي USB رو داشته باشه:question:
مثلا وقتي توي گوگل سرچ كردم تو بعضي از انجمن هاي خارجي و سايتها گفتن ميشه:question:
الان هم همش مورد تمسخره بردارم هستم كه بهم گفت هارد اينترنال بگير و من گوش نكردم :41:
اين رو هم بگم كه من اصلا نميخوام از ويندوزهاي لايو يا به صورت ايميج استفاده كنم و ميخوام ويندوز رو كامل روي پارتيشن هارد اكسترنال نصب كنم
واقعا شرمنده كه خيلي حرف زدم
ممنون ميشم منو توي اين مشكل راهنماي كنيد:11:

joe_satriani
22-04-2010, 18:10
با خوندن اين تاپيك چيزي دستگيرتون نميشه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

maryam_cn
22-04-2010, 19:27
با خوندن اين تاپيك چيزي دستگيرتون نميشه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ممنون دوست عزيز ولي با خوندن اين تاپيك نه چيزي دستگير شدم نه زنداني!!
اونجا اون دوستمون اصلا نگفتن مادريوردش قابليت بوت از USB رو داره يا نه
هارد اكسترنالش رو گفت فقط يك پارتيشن داره و ميخواستن از طريق ايميج ويندوز روي هارد اكسترنال بريزن
و توي اون تاپيك هم همش حرف از ويندوز روي فلش و نورتون گاست و ايميج از ويندوز و ويندوزهاي پرتابل زده شده

Macushla
22-04-2010, 19:44
قسمت اول ارور رو بخونيد :

setup does not support configuration of or installation to disks conected through a USB or IEEE 1394 port .

براي نصب ويندوز usb و IEEE 194 رو ساپورت نميكنه . با ساتا وصلش كن و بعد از نصب ويندوز دوباره بزنش به usb .

اين نظر من بود

موفق باشي :11:

maryam_cn
22-04-2010, 21:18
قسمت اول ارور رو بخونيد :

setup does not support configuration of or installation to disks conected through a USB or IEEE 1394 port .

براي نصب ويندوز usb و IEEE 194 رو ساپورت نميكنه . با ساتا وصلش كن و بعد از نصب ويندوز دوباره بزنش به usb .

اين نظر من بود

موفق باشي :11:
ممنون دوست عزيز
البته اگر اشتباه نكنم پورت IEEE 194 همون پورت FireWire هست كه اصلا هارد اكسترنال من اين پورت رو نداره
البته اين كه گفتيد با ساتا وصلش كنم منظورتون همون پورت E-SATA هارد اكسترنالم بود ديگه ؟
مادربورد من و اكثر مادربوردها قابليت بوت شدن رو از طريق USB رو دارن ولي ديگه به احتمال خيلي زياد مادريوردم
نميتوته از طريق پورت E-SATA بوت بشه
ولي حالا بازم بايد برم اين پورت رو بگيرم و امتحان كنم
ممنون

Macushla
23-04-2010, 03:04
بله IEEE 1394 همون fire wire هست .

بله
esata منظورم بود .

الان تو چند تا سايت خارجي نگاه كردم ، نوشته بود 7 رو نميشه از طريق usb نصب كرد .
و اكثرا گفته بودند كه بهتره رو هاردهاي اكسترنال ويندوز نصب نكنيم به خاطر كاهش سرعت . همون حرفي كه شما تو پست اول گفته بودين .

SMVV
23-04-2010, 21:42
شما میتونید با نسب برنامه ویرچوال پی سی این کارو انجام بدین.
البته ویرچوال رو تو فلشتون نصب کنید و فایلهای dll رو پیشش کپی کنید.

SMVV
23-04-2010, 21:43

maryam_cn
24-04-2010, 14:52

منظورتون Microsoft Virtual PC هست !
البته اين برنامه VMware يا Parallels كارش نصب ويندوز مجازي هست
ولي من منظورم شبيه سازي ويندوز نبود من ميخوام درست مثل يه هارد اينترنال ويندوز رو به صورت عادي
توي هارد اكسترنال نصب كنم
حالا نميدونم منظور شما هم اين بود يا من درست متوجه نشدم؟!

saeed774
24-04-2010, 15:25
زماني که با سيدي ويندوز بوت ميشين و تو ليست ، درايو هاي هارد اکسترنال مشاهده ميشه بايد ويندوز نصب بشه . البته من تا بحال امتحان نکردم ولي براي نصب ويندوز بايد درايو مربوطه Active باشه . شما درايو هارد اکسترنال رو Active کردي ؟

براي اکتيو کردن بايد از بزنامه هاي تحت داس مثه Partition Magic استفاده کني . داخل مجموعه Hirens Boot Cd موجوده .

saeed774
24-04-2010, 15:32
راستي بعد نصب ويندوز بايد از داخل بايوس اولويت اول بوت شدن رو Usb يا Removble Device قرار بدي .

maryam_cn
24-04-2010, 18:00
زماني که با سيدي ويندوز بوت ميشين و تو ليست ، درايو هاي هارد اکسترنال مشاهده ميشه بايد ويندوز نصب بشه . البته من تا بحال امتحان نکردم ولي براي نصب ويندوز بايد درايو مربوطه Active باشه . شما درايو هارد اکسترنال رو Active کردي ؟

براي اکتيو کردن بايد از بزنامه هاي تحت داس مثه Partition Magic استفاده کني . داخل مجموعه Hirens Boot Cd موجوده .

ممنون دوست عزيز از راهنمايي تون
البته گفتم من با سي دي ويندوز بوت ميشم و توي ليست درايوهاي اكسترنال اونجا مشاهده ميشه ولي وقتي
ميخوام يكي از درايوهاي هارد اكسترنال رو انتخاب كنم و اينتر بزنم و بقيه ماجراها همون پيغام خطا رو ميده
ولي منظورتون از ACtive شدن چيه؟!
ميشه بيشتر توضيح بديد
من بايد چيكار كنم كه درايوهاي هارد اكسترنال اكتيو بشه؟!

SMVV
24-04-2010, 18:16
البته دوستمون یه چیزو نگفتن.
وقتی ویندوزو نصب کردین داخل setup هاردتونو برا بوت کردن مشخص کنید یعنی شما باید هارد اکسترنالتونو انتخاب کنید.

maryam_cn
24-04-2010, 23:24
البته دوستمون یه چیزو نگفتن.
وقتی ویندوزو نصب کردین داخل setup هاردتونو برا بوت کردن مشخص کنید یعنی شما باید هارد اکسترنالتونو انتخاب کنید.

دوست عزيز من منظورتون رو از اين كه وقتي ويندوز نصب كردين رو متوجه نشدم؟!
اگر منظورتون بعد از نصب ويندوز روي هارد اكسترنال هست كه من بايد بگم اصلا هنوز به اونجاها نرسيدم يعني
اصلا نميشه روي هارد اكسترنال ويندوز نصب كرد يا حداقل من نتونستم
اگر م منظورتون بايوس هست كه من گفتم مادربوردم قابليت بوت شدن از طريق USB رو داره و من هم هارد اكسترنال
رو اولين گزينه بوت گذاشتم

saeed774
25-04-2010, 23:30
ممنون دوست عزيز از راهنمايي تون
البته گفتم من با سي دي ويندوز بوت ميشم و توي ليست درايوهاي اكسترنال اونجا مشاهده ميشه ولي وقتي
ميخوام يكي از درايوهاي هارد اكسترنال رو انتخاب كنم و اينتر بزنم و بقيه ماجراها همون پيغام خطا رو ميده
ولي منظورتون از ACtive شدن چيه؟!
ميشه بيشتر توضيح بديد
من بايد چيكار كنم كه درايوهاي هارد اكسترنال اكتيو بشه؟!

لازم نيست تمام داريواي هارد اکسترنال اکتيو بشه ، تنها درايوي که قصد نصب ويندوز دارين بايد اکتيو بشه . درايو اکتيو هم درايوي هست که MBR يا به عبارتي Master Boot Record روي اون ايجاد ميشه و به ويندوز اين قابليت رو ميده که بوت يا به اصطلاح بالا بياد . شما وقتي ويندوزي رو رو درايو C نصب ميکنين فايل بوت اون روي درايو C که اکتيو هست رايت ميشه و وقتي ويندوز ديگري هم مثه 7 به همراه ميزنين بوت ويندوز 7 هم روي بوت ويندوز اول روي درايو اکتيو ادغام ميشه و باعث بالا اومدن هر دو ويندوز ميشه . شايد ديده باشين که وقتي مثلا ويندوز xp که روي درايو C هست اگه پاک بشه ويندوز 7 روي درايو D هم ديگه بالا نمياد و اين به خاطر پاک شدن فايل بوت اکتيو روي درايو C هست .

شما ميتوني با نرم افزارهاي تحت داس مثه partition Magic که داخل مجموعه Hirens Boot CD هست يکي از درايواي هارد اکسترنال رو اکتيو کنين . تو منوهاش بگردي پيدا ميکني .

و اما چون هارد اکسترنال به عنوان هارد دوم شناسايي ميشه حتما يا بايد کل حجم هارد رو Primary کنين که در اينصورت اکتيو خواهد شد و يا مثه هارد داخلي پارتيشن بندي کنين و يه حجمي رو به عنوان پارتيشن Primary و بقيه رو به عنوان Logical معرفي کنين .

پيشنهاد ميکنم اگه آشنايي کافي نداريد به کسي که وارد هست بسپاريد . در صورت عدم آگاهي ممکنه به اطلاعات هر دو هارد آسيب يا به عبارتي پاک بشه .

s500
30-01-2011, 12:40
دوست عزيز من هم خودم راكشتم اما نشد
2تا راه شدني هست
1 هارد اصلي را جدا كرده وفقط هارد اكسترال وصل باشه
2 از برنامهAcronis True Imageستفاده كني كه بهتري راه حله