PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه کار چند کنترل،XML , در خواسا از کاریر _H2_(فوری!!)

shadmehrshadow1
22-04-2010, 10:57
میشه نحوه کار با کنترل AdvPropertyGrid رو بگید . این کنترل ها در فایل Dll که کرک شده اش رو گذاشته بودید بود.و همین طور
SuperTooltip ، Highlighter ،
آدرس فایل dll
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واینکه من نحوه کار با فایل XML رو بلد نیستم .ممنون میشم اگه یه پروژه بزارید که توش نحوه ارسال اطلاعات و دریافت و جستجو اطلاعات
در Xml توش باشه
ویه سوال دیگه که ما روی فرم یک لیبل قرار دادیم که ForeColor اون سیاه هست و پس زمینه ی فرم هم به صورت شفاف هستش به
شکلی که وقتی برنامه رو اجرا می کنیم فرم دیده نمیشه و فقط اون لیبل دیده میشه . وقتی که لیبل روی دسکتاپ میفته و عکس پس
زمینه ی دسکتاپ به رنگ روشن هست متن لیبل به راحتی دیده میشه و لی وقتی رنگ پس زمینه ی دسکتاپ تیره باشه یا سیاه یا اصلا
متن لیبل دیده نمیشه یا اینکه خیلی بد دیده میشه . می خواستم بدونم آیا توی وی بی 2008 راهی هست که بشه این مشکل رو بر طرف
کرد و یا اینکه میشه زیر لیبل رو تشخیص داد و بعدش رنگ لیبل رو به رنگ متضاد زیر لیبل تغییر داد یا نه .
و اینکه من یه پروژه دارم که توش از کد زیر استفاده شده
نقل قول:
Dim myConfig As New XMLConfig()
میخوام ببینیم چه طور می تونم از XMLConfig() توی یه پروژه ی دیگه استفاده کنم .
ویه درخواسا از کابر _H2_ داشتم که .اون ساعت آنالوگی که گذاشته بودید خیلی خوب بود ولی به زبان C بود .میشه همون رو ولی به زبان وی بی 2008 بذارید .ممنون میشم

shadmehrshadow1
24-04-2010, 22:23
خواهش می کنم کمکم کنید اینا خیلی برام مهم و فوری الآن چند روز ه گیرم

_H2_
24-04-2010, 23:06
سلام

میشه نحوه کار با کنترل AdvPropertyGrid رو بگید
کنترلر PropertyGrid در خود دات نت وجود دارد و همان کنترلری است که در محیط VS و پنجره properties خواص کنترلر ها را نشان میدهد و ویرایش میکند.
شما میتوانید کنترلر PropertyGrid را از toolbax گرفته و روی فرم قرار دهید.
این کنترلر خصیصه ای به نام SelectedObject دارد که میتوانید یک شی یا کنترلر و... را به ان بدهید تا خواصش را نشان دهد و امکان ویرایش بدهد و...

مثلاً دکمه ای هم روی فرم قرار دهید و SelectedObject به آن دکمه ست کنید.
;this.propertyGrid1.SelectedObject = this.Button1

واینکه من نحوه کار با فایل XML رو بلد نیستم .ممنون میشم اگه یه پروژه بزارید که توش نحوه ارسال اطلاعات و دریافت و جستجو اطلاعات در Xml توش باشه
متاسفانه چیز اماده ای ندارم و فرصت درست کردنش را هم ندارم.
البته اگر جستجو کنید حتماً سمپلهای زیادی در اینترنت پیدا میکنیدف مثلاً در سایت codeproject.com

میتوانید نگاهی هم به تاپیک های زیر بیاندازید:
و...

و یا اینکه میشه زیر لیبل رو تشخیص داد و بعدش رنگ لیبل رو به رنگ متضاد زیر لیبل تغییر داد یا نه
خوب کارهای مختلفی میتوان انجام داد ...
- با فرامین +GDI به سادگی میتوان تصویر دسکتاپ را در برنامه لود کرد و روی ان پردازش کرد تا تمام نقطا خاص در محدوده خاصی را برعکس کرد ...
متنتان میتوانید حاشیه داشته باشد (البته با +GDI کمی سخت است ولی اگر ثابت باشد میتواند به سادگی یک عکس باشد ...
و...

اگر وضعیت و کارتان را بهتر تشریح کنیدف میتوان راه مناسب تر را پیشنهاد داد.

میخوام ببینیم چه طور می تونم از XMLConfig() توی یه پروژه ی دیگه استفاده کنم
خوب این XMLConfig حتماً یا سورس در آن پروژه تان است یا در dll ای قرار دارد که dll در پروژه تان است...
کافی است سورس یا dll را به پروژه دیگرتان هم منتقل کنید.

ویه درخواسا از کابر _H2_ داشتم که .اون ساعت آنالوگی که گذاشته بودید خیلی خوب بود ولی به زبان C بود .میشه همون رو ولی به زبان وی بی 2008 بذارید
عضر خواهی میکنم که زودتر نتوانستم جواب دهم ...
گمانم در تاپیک دیگری هم قول دیگری هم داده بودم که هنوز نتوانسته ام نمونه ای بسازم و آپلود کنم ... :11:

اون که کدخاصی ندارد!
یک کنترلر است، کافی است به toolbox اضافه کنید و بعد از toolbox گرفته و روی فرمتان رها کنید و خصیصه StyleImage اش را پر کنید!
یک کنترلر است، مثل یک Button یا TextBox و...

کافی است گرفته و روی فرم رهایش کنید!
برای اضافه کردن به toolbox هم VB و #C و C++.Net فرقی ندارد ...
فایلهای ghnet.dll و ghnet.win.dll را به محل ثابت و مشخص (که بعداً جابه جا نکنید) در رایانه تان کپی کنید و روی toolbox گزینه choose item را بزنید ...
در دیالوگی که باز میشود و در برگه Net. دکمه browse را بزنید و فایل ghnet.win.dll را انتخاب و OK و OK کنید.
تمام!

====

موفق باشید و شب بخیر.