PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من گیج شدم بین AMD&intel

SevenART
21-04-2010, 18:14
سلام ...
می دونید چیه مشکل اینجاس که کسی که مهندسه کامپیوتره (Ultra_Black ) میگه برای سیستم تدوین و انیمیشن intel ببند ولی کسی که مهندسه تدوین و انمیشنه میگه سیستم AMD ... حالا ما گیج شدیم .. برا همین تصمیم گرفتم چیزهایی که دوستان میگن رو بزرایم کنار بیاییم ببنیم که AMD چه خصوصیاتی داره و INTEL چه خصوصیاتی .... آخرین مدلشون لطفا .. و اینکه حتما با مدرک صحبت کنید پلیز ...
اگه SYS MARK هم دارین بزارین ولی لطفا از 2010 باشه ... :دی

ess_1362
21-04-2010, 18:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behrouz_se60
21-04-2010, 19:18
عکس ها قدیمی هستند مدل های حدید مثل اتلون 4 هسته ای 630 و 620 ندارن.لینک بهتر اینجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظرم بهترین مدل با فاکتور کارایی به قیمت همون مدلی که در بالا ذکر کردم واقعا عالی و اینتل رقیبی برای اون نداره تنها 4 هسته ای ارزان ترین آنها مدل 8400 هسته ای که قیمتاشون بالاتر هست.واسه برنامه هایی که از چند هسته ای یا چند thread سود می برند.اگه میتونی بری core i5 یا core i3 مدلهای 6xx .
صبر کن 6 هسته ای amd میاد که نتایج تست واقعا شاخ درآورده.حتی اتوماتیک تا سرعت 4100 میره قابلیتش میدونم چی هست اسمش Turbo Core ولی تا تست واقعی بیاد باید صبر کنی.
این هم لینکش که من عضو هستم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی باید حتما اینترنت پر سرعت با 512 به بالا داشته باشی چون یک عالمه عکس توش هست و ماله خودم 1 مگابیت هست

نمیدونم فرایند توربو کور چطوری کار میکنه که بعضی از هسته ها تا 4500 میرن .مثلا یک عکس اینجا.

با این وجود دما فوق العاده پائینه.حتی با برنامه دیگه باز هم پایین هست.فکر میکنم سی پی یو جدید amd باید برات بسیار مناسب باشند حتی یک 4 هسته ای به نام 960T هست که قابلیت تبدیل به 6 هسته ای داره که تا چندماه دیگه بیاد.بنابراین صبر کن.

SevenART
22-04-2010, 21:02
خوب میشه بفرمایین این AMD Phenom II x6 1055T قیمته اونورش چنده ؟..... و اینکه میشه با این سی پی یو قطعات دیگه هم بگید که مچ باشن ؟؟....

Behrouz_se60
22-04-2010, 22:09
هنوز نیامده باید صبر کنی البته مادربورد اگه جدید یعنی چیپست 890 باشه ساپورت میکنه.و برای قدیمی اگه سازنده بایوس جدید بزاره.نیمه دوم سال جاری عرضه میشه بین 190 تا 210 دلار هست(احتمالا)

SevenART
22-04-2010, 22:14
خوب حالا بهترین مدل AND را بگید که الان هست ... برای کارهای تریدی و گرافیکی... می دونم این دوتا فرق خدا دارن با هم دیگه ولی یه جوری باشه هردوتا کارو انجام بده ... ممنون ...

pooriya_hp
22-04-2010, 22:33
به نظر من:
AMD: سرعت و تکنولوژی
intel: قدرت و تکنولوژی
من فکرکنم amd برای کارهای مثل بازی کردن بهتره با وجود اینکه مشکلاتی از قبیل داغ کردن حل شده ((در cpu های جدید))
و intel برای کارهای سنگین

SevenART
24-04-2010, 11:09
خوب من هم :AMD: سرعت و تکنولوژی را می خوام .. چون قدرت برام مهم نیست .... البته تا اونجایی که من خودم هم امتحان کردم قبلا که اینتل داشتم بله درسته ، قبلا که اینتل داشتم می تونستم کارهای سنگینی انجام بدم ولی سرعت نداشتم .. ولی حالا که AMD دارم کارم سرعت چند برابری گرفته ولی یه مقدار که بره تو فاز سنگینی مشکل پیدا می کنه ..
حالا موضوع عوض شد .. من الان هم به یه چنین چیزی INTEL ویه چنین چیزی AMD نیاز دارم .. بنابراین باید دوتا کامپیوتر بگیرم .. فکر کنم ..
پس حالا بفرمایید میشه دوتا کامپیوتر یکی AMD یکیINTEL رو با هم شبکه کنیم و روی یک پروژه کار کنیم؟؟؟؟آیا؟؟؟؟؟
یا اصلا یک چیز دیگه .. من که می خوام کارت کپچر بگیرم ... خوب .. وقتی کپچر داشته باشم این مسئولیت AMD یعنی رندر گرفتن میوفته رو دوشه کپچر .. پس اگه کپچر بگیرم سیستم INTEL می بندم .... ولی در هر صورت .. حالا دوباره گیج شدم .. یکی درست و حسابی سکه ما رو بندازه .. تو رو خدا ..:دی

Ultra_Black
24-04-2010, 11:33
می دونید چیه مشکل اینجاس که کسی که مهندسه کامپیوتره (Ultra_Black ) سلام
مهندس کامپیوتر؟!!!:18:
من مهندس معمار هستم:31:
کلا سری i5 و i7 اینتل تقریبا در تمام امور از قویترین پردازنده AMD قویتره

این مقایسه Intel Core i5 750 با AMD Phenom II X4 965:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین مقایسه Intel Core i7 860 با AMD Phenom II X4 965:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم مقایسه Intel Core i7 940 با AMD Phenom II X4 965:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته توجه کنید بعضی تست ها Lower Is Better هست

اینم از بنچ مارک های تخصصی تدوین و انمیشین:

خب این تست ها همشون بر حسب زمان هستند و هر چقدر زمان کمتر باشه پردازنده سریعتر هست
جای سوالی باقی میمونه؟

SevenART
24-04-2010, 11:42
من کلا فهمیدم .. Intel قدرت داره و AMD سرعت داره .. این ثابت شده بهم بابک جان ... و من هم به AMD و هم به Intel نیاز دارم ... حالا هم یه سیستم AMD می بندم و هم یه سیستم Intel... خیلی ممنون از همگی .. گیجیمون رفعیده شد .. :دی
اینم یه ویرایش بزن سوتیا ..

سریعتر
قویتره .. :دی

Ultra_Black
24-04-2010, 11:47
من کلا فهمیدم .. Intel قدرت داره و AMD سرعت داره .. این ثابت شده بهم بابک جان ...البته این موضوع فقط تو سری های قبلی صدق میکنه
تو مقایسه Core 2 Quad و Phenom II دقیقا حق با شما بود ولی الان با وجود i5 و i7 پردازنده های AMD هیچ برتری به Intel ندارند

اینم یه ویرایش بزن سوتیا ..
نقل قول:
سریعتر
قویتره .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سری i7 و i5 هم قویتر و هم سریعتر از Phenom II هست
شما سرعت رو چی معنی می کنید؟
وقتی تو یه نرم افزار مشابه i7 همون کار رو تو زمان کمتر انجام میده،این دلیل سرعت نیست؟!

SevenART
26-04-2010, 13:55
خوب اینم تحقیق ما ... :دی

این تست برعکسه! کمتر بهتره! بعد هم i7 920 و فنوم 965 در یک رده قیمتی نیستند . 965 رو باید با i5 750 مقایسه کرد.

E .... دمت گرم ببخشید نی دونستم .. یعنی Intel بهتره ... ok... :d

symbian-freak
26-04-2010, 14:10
خوب اینم تحقیق ما ... :دی

چیزی که داره زار میزنه AMD بهتر از اینتله .. :دی
این تست برعکسه! کمتر بهتره! بعد هم i7 920 و فنوم 965 در یک رده قیمتی نیستند . 965 رو باید با i5 750 مقایسه کرد.

B.J.U
27-04-2010, 22:16
Intel بگیر 100%

Smoke_1110
27-04-2010, 22:55
خرید چه اینتل و چه Amd باید روی حساب کتاب باشه یکی تنها کارش اینه که وبگردی کنه یا نهایتا یه متن تو ورد بنویسه این باید i7 بگیره ؟نسبت به کار باید انجامی باید خرید ولی زیر 250 AMD عالیه و بالای اون هم اینتل در حال حاضر البته