PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انگار کاسه ای زیر نیم کاسه ی سایت مقایسه آنتی ویروس ها یعنی AV-Comparatives هست !!!

EhsanEricsson
19-04-2010, 22:10
نکته یک : طبق آمارهای AV-Comparatives آنتی ویروس g-data از بقیه آنتی ویروسا درصد خطای کمتری داره ، این در حالیه که g-data خودش از موتور دوتا آنتی ویروس دیگه استفاده میکنه که درصد خطاشون متوسطه ، حالا چطور ممکنه درصد خطای g-data از اون دوتا کمتر باشه !!!؟؟

مطمئنا اگه بگیم چون دوتا آنتی ویروس با هم ترکیب شدن درصد خطاش میاد پایین جواب درستی نیست ، ترکیب دو آنتی ویروس فقط باعث قدرت شناسایی بیشتر میشه .

نکته دو : تو قسمت اول مقایسه آنتی ویروس ها که به درصد نشون داده میشه اگر شما مجموع درصد ها رو جمع کنید و تقسیم بر تعداد کنید یه عدد دیگه ای غیر از اون عدد میانگینی که اونجا نوشته واسه بعضی از آنتی ویروسا بدست میاد .
نمونش کسپر اسکای

nod 32 هم که بالا تر از کسپر هست اما همه میدونن کسپر خیلی قویتره
و یه سری چیزای دیگه

انگار یه کاسه ای زیر نیم کاسه ی AV-Comparatives هست

alireza_farshid
19-04-2010, 22:49
دوست عزیز . این استنباط شما اشتباهه. هیچ وقت آنتی ویروسی که هسته اصلیش تولید خودش نباشه مجوز virus bulletin رو نمیتونه بگیره . اگه اینطور بود ما ایرانی ها که ید طولایی در این مدل تولید کردنا داریم تا حالا هسته 10 - 12 تا آنتی ویروس رو با هم ترکیب میکردیم و طدامون گوش عالم و آدم رو کر کرده بود که بدو که ما آخر امینیتیم:31:
این بحث موتور های GDATA هم مثل تولید ماشین هایی هست که نیروی محرکش رو یک یا دوتا شرکت دیگه تولید میکنند و بقیه اجزای ماشین ( حتی گیربکس و ...) مال خودشه و حتی توی کارایی تونسته بهترین قابلیتهای موتور رو بگیره و اصلاحاتی هم توی اون انجام بده. در دنیای نرم افزار این یک روال معمول هست و شرکتهای دیگه هم از این موارد زیاد استفاده میکنند مثل کونامی که موتور PES رو میده شرکت دیگه ای براش مینویسه. این واسه نکته اول :20:

نکته دوم : نمیشه بر اساس تجربیات این مورد رو در بارش تصمیم گرفت . نوع بدافزار مورد تست ما با لابراتوارهای تست ویروس تفاوت داره و این هم کاملا مشخصه که سطح دانسته های ما در باره امنیت خیلی ناچیز تر از اونهاست.
این مورد رو هم مد نظر داشته باشید که کسپر و نورتون دو آنتی ویروس برتر سال 2009 شناخته شدن. تست های هر دوره روی یک یا دو مورد و نوع بد افزارهای خاصی فوکوس میکنه و دلییل برتر بودن یک آنتی ویروس به دیگری در دوره ای خاص دلیل بر ضعف یا قدرت کلی نرم افزار مربوطه نیست . شما اگه تست های AV رو با virus btn مقایسه کنید ملاحظه میکنید که هر دو تقریبا به یک نتیجه رسیدن .

در پایان باید بگم که این دوتا از معتبر ترین و بهترین تستها رو در مورد نرم افزارهای امنیتی هستند و مثل top10 تجاری با مسئله برخورد نمیکنند

EhsanEricsson
19-04-2010, 23:06
دوست عزیز . این استنباط شما اشتباهه. هیچ وقت آنتی ویروسی که هسته اصلیش تولید خودش نباشه مجوز virus bulletin رو نمیتونه بگیره . اگه اینطور بود ما ایرانی ها که ید طولایی در این مدل تولید کردنا داریم تا حالا هسته 10 - 12 تا آنتی ویروس رو با هم ترکیب میکردیم و طدامون گوش عالم و آدم رو کر کرده بود که بدو که ما آخر امینیتیم:31:
این بحث موتور های GDATA هم مثل تولید ماشین هایی هست که نیروی محرکش رو یک یا دوتا شرکت دیگه تولید میکنند و بقیه اجزای ماشین ( حتی گیربکس و ...) مال خودشه و حتی توی کارایی تونسته بهترین قابلیتهای موتور رو بگیره و اصلاحاتی هم توی اون انجام بده. در دنیای نرم افزار این یک روال معمول هست و شرکتهای دیگه هم از این موارد زیاد استفاده میکنند مثل کونامی که موتور PES رو میده شرکت دیگه ای براش مینویسه. این واسه نکته اول :20:

نکته دوم : نمیشه بر اساس تجربیات این مورد رو در بارش تصمیم گرفت . نوع بدافزار مورد تست ما با لابراتوارهای تست ویروس تفاوت داره و این هم کاملا مشخصه که سطح دانسته های ما در باره امنیت خیلی ناچیز تر از اونهاست.
این مورد رو هم مد نظر داشته باشید که کسپر و نورتون دو آنتی ویروس برتر سال 2009 شناخته شدن. تست های هر دوره روی یک یا دو مورد و نوع بد افزارهای خاصی فوکوس میکنه و دلییل برتر بودن یک آنتی ویروس به دیگری در دوره ای خاص دلیل بر ضعف یا قدرت کلی نرم افزار مربوطه نیست . شما اگه تست های AV رو با virus btn مقایسه کنید ملاحظه میکنید که هر دو تقریبا به یک نتیجه رسیدن .

در پایان باید بگم که این دوتا از معتبر ترین و بهترین تستها رو در مورد نرم افزارهای امنیتی هستند و مثل top10 تجاری با مسئله برخورد نمیکنند

تو همون سایتی که گفتی avira , avast , eset پایین تر از کسپر اسکای هستن . درست برعکسAV-Comparatives

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من همه این آنتی ویروسا رو استفاده کردم
من فکر میکنم چون این سایتا معروف شدن و نتیجشون تو فروش آنتی ویروسا تاثیر داره پول میگیرن یکم راست و دروغ رو مخلوط میکنن .
همونجور که میبینی g-data تو هر دو سایت اول هست اما بقیه متفاوت ، احتمالا g-data مایه دار تره
هم موتور بقیه رو میخره هم نتیجه سایت ها رو .
شاید اشتباه کنم اما مثل فساد که تو فوتبال همه جای دنیا هست تو این چیزا هم اصلا بعید نیست

alireza_farshid
19-04-2010, 23:38

تو همون سایتی که گفتی avira , avast , eset پایین تر از کسپر اسکای هستن . درست برعکسAV-Comparatives

من همه این آنتی ویروسا رو استفاده کردم
من فکر میکنم چون این سایتا معروف شدن و نتیجشون تو فروش آنتی ویروسا تاثیر داره پول میگیرن یکم راست و دروغ رو مخلوط میکنن .
همونجور که میبینی g-data تو هر دو سایت اول هست اما بقیه متفاوت ، احتمالا g-data مایه دار تره
هم موتور بقیه رو میخره هم نتیجه سایت ها رو .
شاید اشتباه کنم اما مثل فساد که تو فوتبال همه جای دنیا هست تو این چیزا هم اصلا بعید نیست

دوست عزیز بحث اعتبار رو شما میتونید توی تمام سایتهای امنیتی و همچنین نرم افزارهای امنیتی ببینید که اومدن و لوگو این سایتها رو قرار دادن ! خب اگه به پول دادن بود که تا حالا باید تمام سایتها topten رو میذاشتن.
در مورد GDATA هم شما میتونید این نظر رو داشته باشید . اما خب پس چرا در مرحله آنتی ویروس سال اینجوری نشد؟؟؟
اصولا آنتی ویروسهایی که میان و در تست های این دو کمپانی نمراتی رو کسب میکنن همه خوبن و قابل اعتماد.

Dr Hannibal
20-04-2010, 10:35
من میگم توی تست های آنتی ویروسی نمیشه نظر داد :31: ( البته من باز نظرمیدما :31: ! )

اما توی تست های به قول یکی از دوستان سربارگی که میشه نظر داد.

تست av سربارگی نود32 بیشتر از کسپرسکی هست !!! :18:
کسی میتونه این بحث رو روشن کنه. ؟؟!

تنها جواب اینه که : ما یه چیز دیگه میگیم اونا یه چیز دیگه ! کلا زبون هم رو نمیفهمیم انگار :31:

alireza_farshid
20-04-2010, 10:56
من میگم توی تست های آنتی ویروسی نمیشه نظر داد :31: ( البته من باز نظرمیدما :31: ! )

اما توی تست های به قول یکی از دوستان سربارگی که میشه نظر داد.

تست av سربارگی نود32 بیشتر از کسپرسکی هست !!! :18:
کسی میتونه این بحث رو روشن کنه. ؟؟!

تنها جواب اینه که : ما یه چیز دیگه میگیم اونا یه چیز دیگه ! کلا زبون هم رو نمیفهمیم انگار :31:

توی تست های AV واسه پرفورمنس که توی تاپیک مقایسه گذاشتم چندین مورد بررسی شده . و سرعت در نرم افزارها و کارهای دیگه سنجیده شده. ما فقط به میزان پروسسی که توسط نرم افزار اشغال میشه دقت میکنیم واسه سبک بودن یا نبودن و همچنین به سرعت استارت ویندوز . . ولی میبینیم که تستها در مورد سرعت نصب شدن و رمو شدن ، باز کردن آرشیوهای زیپ شده ، باز کردن فایلهای آفیس و PDF ، سرعت در encoding و ... هست. مسلما روی سیستمهای یکسان ، یکسان جواب نمیده و بایستی پروسس های روی سیستم تست شونده منحصر به پروسسهای تست باشه. اما 99% واسه من توی تستهایی که به صورت آماتور گرفتم درست بوده.

Dr Hannibal
20-04-2010, 13:47
توی تست های AV واسه پرفورمنس که توی تاپیک مقایسه گذاشتم چندین مورد بررسی شده . و سرعت در نرم افزارها و کارهای دیگه سنجیده شده.

یه تستی دیگه بود لغت سربارگی بکار برده شد اینجا و معروف شد... :20:

اون یادمه توی تاپیک مقایسه :31:.

ولی حرف شما کاملا درست وقبول.:11:

wordship
28-04-2010, 19:49
انگار کاسه ای زیر نیم کاسه ی سایت مقایسه آنتی ویروس ها یعنی AV-Comparatives هست !!!

تازه فهمیدی؟؟>؟

EhsanEricsson
29-04-2010, 16:55
تازه فهمیدی؟؟>؟

آره :31:
اما همه میگن اشتباه میکنی اینا پاکه پاکن :27: