PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا کامپیوترم خود به خود روشن میشه؟!

sherlock_Holmes
19-04-2010, 19:37
سلام..

دوستان مدتیه من سیستمم رو که Hibernate میکنم چند ثانیه و گاهی هم چند دقیقه بعد خودش روشن میشه!!:18:

نمیدونم چرا..

ممنون میشم یه راهنمایی بکنید که من لا اقل بدونم به چی چی باید ور برم تو این سیستم!

Mohammad King
19-04-2010, 22:35
1 اينكه نوسان برق رو پاورت تاثير گذاشته و خازن نگهدارنده ولتاژ رو ضعيف كرده
2 اينكه تنظيمات بايوس به هم ريخته

واسه مورد اول پيشنهاد ميكنم كلا كيستون رو ببرين پيش يه متخصص كه دقيق بهش نگاه كنه

و مورد دوم رو هم كه خودت ميتوني حل كني بايد باطري مين برد رو برداري تا تنظيمات به حالت اول برگردن

و سوم هم میتونه از سیم تلفن باشه اگر سیم تلفن به کامپیوتر وصل هست بکش ببین درست میشه>؟

EXTREME
19-04-2010, 22:38
علاوه بر نکاتی که دوستمون گفتند میتونه از الکتریسیته ی ساکن و اتصالی بود پاور هم باشه
بعد از خاموش کردن سیستم حتما دکمه ی پشت پاور رو خاموش کنید

mmiladd
19-04-2010, 22:38
1 اينكه نوسان برق رو پاورت تاثير گذاشته و خازن نگهدارنده ولتاژ رو ضعيف كرده
2 اينكه تنظيمات بايوس به هم ريخته

واسه مورد اول پيشنهاد ميكنم كلا كيستون رو ببرين پيش يه متخصص كه دقيق بهش نگاه كنه

و مورد دوم رو هم كه خودت ميتوني حل كني بايد باطري مين برد رو برداري تا تنظيمات به حالت اول برگردن

و سوم هم میتونه از سیم تلفن باشه اگر سیم تلفن به کامپیوتر وصل هست بکش ببین درست میشه>؟

شاید یه حالت دیگه هم داشته باشه این که جدید یه قسمت ار کامو ازتقا داده باشی...

joe_satriani
20-04-2010, 20:07
همونطور كه دوست عزيزم Episode فرمودن،‌برو به بايوس و چك كن كه Wake alarm بايوست روي ساعت و چيزي فعال نيست كه خود به خود بعد از چند دقيقه خاموش روشن شه

دوم اينكه سيم تلفن اگه به مودم وصل داري بكش هنگام خاموش كردن كامپيوتر - چون نويزها و پالس هايي در سيم تلفن گاهي ايجاد ميشه كه باعث ميشه نوسان كنه

موفق باشيد.

sherlock_Holmes
20-04-2010, 22:29
من چیزی آپگرید نکردم.. فقط مودم adsl وصل شده جدیدا بهش که همیشه هم روشنه..
این یک..

نکته دو هم اینکه معمولا روی hibernate اینجوری میشه.. امروز البته این اتفاق نیفتاد.. نه روی hibernate و نه shut down..

ممکه مال ویندوز باشه؟ چون standby هم که میکنم میره داخل standby و بلافاصله میاد بیرون خودش باز!

البته هنوز بایوس که گفتید رو چک نکردم..
چک میکنم..
load to optimize یا مخشی Load to defualt بزنم کافیه؟

joe_satriani
20-04-2010, 22:45
من چیزی آپگرید نکردم.. فقط مودم adsl وصل شده جدیدا بهش که همیشه هم روشنه..
این یک..

نکته دو هم اینکه معمولا روی hibernate اینجوری میشه.. امروز البته این اتفاق نیفتاد.. نه روی hibernate و نه shut down..

ممکه مال ویندوز باشه؟ چون standby هم که میکنم میره داخل standby و بلافاصله میاد بیرون خودش باز!

البته هنوز بایوس که گفتید رو چک نکردم..
چک میکنم..
load to optimize یا مخشی Load to defualt بزنم کافیه؟

ببين يه كار بهتر هم ميتوني انجام بدي! باطري مادربورد رو اگه ميتوني بردار يا جامپرشو وردار يه ريستارت شه بايوست

از ويندوز هم ميتونه مشكل باشه
علل مختلفي هست واسه اين مشكل

sherlock_Holmes
20-04-2010, 22:47
این جامپر که میگیو باید چکار کنم دقیقا؟
باطری رو در بیارم مشکلی برای تاریخ و ساعت و ویروسیاب تو ویندوز نمیفته؟

.

راستی جو ساتریانی آلبوم جدید نداره؟ آخرین کارش چی بوده؟
من until we say goodbay رو خیلی دوست دارم...!:46:

hfj
20-04-2010, 22:49
من چیزی آپگرید نکردم.. فقط مودم adsl وسل شده جدیدا بهش که همیشه هم روشنه..

سلام دوست عزیز. خودت جواب رو دادی دیگه. :11:
سیم تلفن به مودم ADSL که وصل باشه همین اتفاق می افته. به خاطر Noise این اتفاق می افته. برای منم همینجوری میشه.
نگران هیچی نباش. :46: اگه از پورت LAN استفاده می کنی، می تونی به جای کشیدن سیم تلفن از مودم، پورت LAN رو از سیستمت جدا کنی، یعنی این:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سيم تلفن اگه به مودم وصل داري بكش هنگام خاموش كردن كامپيوتر - چون نويزها و پالس هايي در سيم تلفن گاهي ايجاد ميشه كه باعث ميشه نوسان كنه

دلیلش دقیقاً همینه.

joe_satriani
26-04-2010, 11:17
این جامپر که میگیو باید چکار کنم دقیقا؟
باطری رو در بیارم مشکلی برای تاریخ و ساعت و ویروسیاب تو ویندوز نمیفته؟

.

راستی جو ساتریانی آلبوم جدید نداره؟ آخرین کارش چی بوده؟
من until we say goodbay رو خیلی دوست دارم...!:46:

جامپر يه پايه اي هست كنار باطري كه يه چيز كوچك شبيه سوكت روش هست، اون و در بيار و يك دقيقه صبر كن و بعد جا بذارش
اگه اينكار رو انجام بدي يا باطري رو در بياري ساعت و تاريخ و كليه تنظيمات بايوست ريست ميشه
ويروس ياب كه هيچي اون نرم افزاري هست و به اين كاري نداره

.

جو سترياني هم حالش خوبه و سلام ميرسونه :31:
آهنگ جديد كه زياد داده

موفق باشيد.:11: