PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استخدام بازی سازها ؟؟؟

AMIR REZAs
19-04-2010, 18:49
سلام
این سوال یه سوال متفاوته ...
و فقط با تجربه ها میتونند بهش جواب بدن
سوال اینه یه بازی ساز آیا خیالش از آیندش برای این شغل تامین باشه؟؟؟
آیا کسی تو این جمع هست که استخدام جایی باشه؟؟؟
این سوال همست.
ممنون

tovamohammad
19-04-2010, 19:08
سلام
این سوال یه سوال متفاوته ...
و فقط با تجربه ها میتونند بهش جواب بدن
سوال اینه یه بازی ساز آیا خیالش از آیندش برای این شغل تامین باشه؟؟؟
آیا کسی تو این جمع هست که استخدام جایی باشه؟؟؟
این سوال همست.
ممنون

سلام

بابا پولدار:31:

تا جایی که من می دونم اگه بخوای خودتو درگیر قضایای سیاسی کنی، بله، خیالت راحته. توی ایران این کار بیشتر یه شغل سیاسیه تا یه صنعت. بیشتر نمی تونم راجع به این توضیح بدم.

ولی خودم دارم تجربیات و اطلاعات فنی ام رو افزایش می دم، که بتونم یه کار در خور توجه در بیارم. همین الان هم 3 تا پروژه دستمه. یه چیز رو به خاطر داشته باش، خوشبختانه توی این زمینه اگه بتونی واقعا وارد بشی و کارت قابل توجه باشه موقعیت های زیادی برات پیش میاد، که دوتا نمونشو بهت می گم.

یکی اینکه برای یه تیم خارج از کشور اینترنتی کار کنی و در حقیقت یه جورایی جزو تیمشون باشی. البته این فقط برای تیم های کوچیکتر هست و برای تیم های بزرگ باید حتما حضوری کار کرد. مورد دوم هم که خودم اینو انتخاب کردم، ساخت یه چیز حسابی و بعدش پیدا کردن یه پابلیشر هست که با این کار بتونی بازیتو بفروشی ولی نه توی ایران. توی ایران غیر اون مسئله ای که گفتم فقط یه سبک بازی خیلی خوب می فروشه اونم اسمش هست سبک مفتی:27: .البته موارد کوچیکتری هم هست مثل کار های شبیه سازی.

فرقی نمی کنه کدومو انتخاب کنی ، برای همش باید 1. سخت کار کنی 2. بهترین ابزار ها رو استفاده کنی، نه مثل کارهایی که الان اکثر افراد توی ایران انجام میدن. ابزار هم بیشتر توضیح نمی دم، اگه اهل کار باشی خودت یه سری خوبشو پیدا می کنی.

البته اینا فقط نظر منه و می تونین نپذیرین. نه سود کار دیگرون به شما می رسه نه ضررش. اوه چقد حرف زدم. :8: فعلا.

AMIR REZAs
19-04-2010, 19:19
خیلی ممنون از نظرتون.
ولی شرکتهای فعال بازی سازی هم تو ایران کم نیست که بازی سازها رو به سمت خودشون جذب می کنند.
حتما نباید به خارجی ها تکیه . این طور نیست؟؟

tovamohammad
19-04-2010, 19:21
خیلی ممنون از نظرتون.
ولی شرکتهای فعال بازی سازی هم تو ایران کم نیست که بازی سازها رو به سمت خودشون جذب می کنند.
حتما نباید به خارجی ها تکیه . این طور نیست؟؟

خواهش می کنم

بله کم نیستن، حتی از اون چیزی که شما فکر می کنی بیشتر هم هستن ولی شما با دقت نخوندی، خط اول اون پستمو دوباره بخون.

ممنون.:8:

parvizamd
19-04-2010, 21:30
دوستان پیغام خصوصی خودتون بخونید

tovamohammad
19-04-2010, 21:48
جناب امیر رضا بفرما تحویل بگیر. اینم یه نمونش.:5:

AMIR REZAs
20-04-2010, 12:17
آقا محمد گفتم که الان خیلی ها دنبال بازی ساز خوب می گردن( در ایران) و ما بی خبریم...
حتی میشه خودمون یه گروه خصوصی تشکیل بدیم و با بنیاد قرارداد ببندیم.( فقط باید یه کم خودمون رو تکون بدیم:31:)
همین......به همین راحتی..... الان خیلی ها با بنیاد قرارداد دارن و همکاری می کنند( بازی از شرکت ، فروختن از بنیاد)
شما خیال می کنید فقط خارجی ها هستن که ایرانی ها رو با آغوش باز می پذیرن:13: ولی نه این طور نیست......
آقا احسان ، حسین آقا شما نظری ندارید؟؟

SevenART
20-04-2010, 15:03
من اینو دیدم حیفم اومد توجیحت نکنم .. اقا محمد گفتن شما متوجه نشدی .. خوب بعضی مسائله نمیشه اینطوری فهمید باید رک گفت و من هم که رک گوئم مامان ... اومدم رک بگم قضیه رو فیصله بدم:
ببین منظور این است که تو ایران ظرکت بازی سازی هست ولس چه بازی ؟ این بازیهایی که بگه من بخوبم تو بید .. یعنی سیاسی ... آدم نمی تونه تو اون شرکتها درست و حسابی بازی بسازه که .. جهانی بازی بسازه که .. مجبوره هرچی حج آقا میگن بسازی .. مثلا این که بگی متالرها شیطان پرستن .. مثلا بگی آمریکا شیطانه بزرگه ... مثلا بگی و ... خواستی باز هم مثال میارم ....
یعنی چیزی به نام آزادی بیان وجود نداره ...
اوکی امیر رضا جووون ... شیر فهم گشتین :دی

AMIR REZAs
20-04-2010, 17:16
ببینید اصلا قضیه این نیست.
درسته که این مسائل هست ولی کجا این مسائل فقط در بعضی جاها وجود داره مثلا بازی گرشاسپ باید بگیم که یکی از ترسناکترین بازیهای ایرانی هست . پس چرا مسئولین اجازه دادن ساخته شه؟؟
من حرفای مدیر بنیاد رو شنیدم که میگه فقط بازی ساز کم داریم!!!!!!!!! به همین دلیل پیشرفتی نداریم!!!!!!!!
و حرفای مدیر کانون پرورشی هم شنیدم که میگه بازیها نباید مثلا ترسناک باشه ( دقیقا همون چیزی که شما گفتید)
بحث آزادی بیان نیست ، بحث ایده ی جدیده و ربطی به این چیزا نداره .
البته من به تنها چیزی که بیشتر از همه اعتقاد دارم اینه که بازی سازهای مستقل با ساخت یک بازیه کامل و درجه یک می تونند هم خودشون رو نشون بدند و هم نظر مسئولین رو جلب کنند و از این راه بازیها رو هم به فروش برسونند.

keb
20-04-2010, 17:25
من از مافیای بازی سازی ایران خبر دارم...پیغامای خصوصی تو بخون.:31:

AMIR REZAs
20-04-2010, 17:37
صحنه هایی از بازی گرشاسپ( به نظرتون ترسناک نیست؟)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 06:37 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

keb
20-04-2010, 17:54
بازیه قشنگی باید باشه:20:ولی حین که چون سازنده اش ایرنیه مردم نمی خرن:37:

parvizamd
20-04-2010, 19:28
چرا نخرن ؟!به این بازی میگن خدای جنگ ایرانی
مخصوصا که خدای جنگ کامپیوتر نداره!

tovamohammad
20-04-2010, 22:19
سلام دوستان

نمی دونم چرا کسی حواسش نیست. این عکسهایی که می بینین گرافیک بازی نیست. اینها Concept Art هستند، مرحله ای از ساخت مدل هست که یه جورایی برای تصمیم گیری های کارگردان و ... استفاده می شه و اصلا ربطی به گرافیک بازی نداره. این عکسا که می بینینو یه Concept Artist طی یه هفته توی فتوشاپ درست کرده. گرافیک بازی به اون فریم هایی گفته می شه که 60 بار در ثانیه باید رندر ریل-تایم بشه. این دوتا حتی قابل قیاس هم نیستن.:13:

یعنی می خواین بگین مشخص نیست که اینا طراحیه فتوشاپه؟:18:

تا بعد.

SevenART
21-04-2010, 05:15
خوب اینا که ضایع است طراحی فتوشاپه .... امیر رضا ، پرویز خان واقعا که از شوما بعیده ... بابا چرا می خواهید بگید ایران خوب بازی می سازه در حالی که در برابر دنیا -0 هم نیست ؟... این می دونی چی میاره .. غرور بی جا .. تکبر الکی ... = پس رفت .. بگید بلد نیستسم تا دنبالش بریم یاد بگیریم ....

ببینید اصلا قضیه این نیست.
درسته که این مسائل هست ولی کجا این مسائل فقط در بعضی جاها وجود داره مثلا بازی گرشاسپ باید بگیم که یکی از ترسناکترین بازیهای ایرانی هست . پس چرا مسئولین اجازه دادن ساخته شه؟؟
من حرفای مدیر بنیاد رو شنیدم که میگه فقط بازی ساز کم داریم!!!!!!!!! به همین دلیل پیشرفتی نداریم!!!!!!!!
و حرفای مدیر کانون پرورشی هم شنیدم که میگه بازیها نباید مثلا ترسناک باشه ( دقیقا همون چیزی که شما گفتید)
بحث آزادی بیان نیست ، بحث ایده ی جدیده و ربطی به این چیزا نداره .
البته من به تنها چیزی که بیشتر از همه اعتقاد دارم اینه که بازی سازهای مستقل با ساخت یک بازیه کامل و درجه یک می تونند هم خودشون رو نشون بدند و هم نظر مسئولین رو جلب کنند و از این راه بازیها رو هم به فروش برسونند.

:27:

parvizamd
21-04-2010, 05:40
من خودم عقلم می رسه که با فتوشاب درست شده :13:راستش رفیقم می گفت من ترلیر این بازی دیدم ترلیر GOD OF WARفرق نمی کنه 2.
تازه همین که گرافیکی تو اسکرین شات بالایی که سه بعدی می بنیید گرافیک بازی نیست!چرا این تصویر در 3D MAX یا MAYA رندر شده نه در یک موتور گرافیکی!!!!

اینقدر پخمه نیستم که فرق تصویر دو بعدی با سه بعدی رو نفهمم

parvizamd
21-04-2010, 05:46
نمی دونم منظورت با منه که مغرورم؟می کی کلاس گذاشتم مگر.دلیل دیگه داشته که من از گروه رفتم چرا بازی سازی فقط تو گروه کنارشی امکان پذیره! بعدش من کی گفتم گرافیک بازی اینقدر بالاست شما اصلا چند بازی قدیمی در نظر مال 2001-2
حالا برو تو اینترنت WALLPAPER گیر بیار. عکس همچنین گرافیکی داره که باور نمی کنی مال اون بازی باشه منظور من پیشرفت قابل بازی نسبت بازی های قدیمی بود
من از تعریف رفیفم حرف زدم نه از این عکس ها . خودم اینقدر پخمه نیستم نفهم سه بعدی یا دو بعدی

راستی سید رضا بهتره اینقدر خودمون تحقیر نکنیم! بازی سازی آنها به دلیل حمایت پیشرفت می کنه!
برای مثل شما می ره مثل عملیات بیت مقدس رو با COD:MW2 مقایسه می کنی!

MARTIN
21-04-2010, 10:56
سلام خدمت شما دوستان گل.
من نظر خودم و درباره این بازی یعنی گرشاسب می گم.
من یکی دو سال پیش شنیده بودم که این بازی داره ساخته می شه و کار سازندگانش خوبه.
ولی مثل خیلی از دوستان این بحث فکر نمی کردم چیز فوق العاده و به اصطلاح دندون گیری باشه.
بعدش یه بار تو سایت بودم گفتم بریم ببینیم بازی قضیش چیه بعد با یه جستجو رفتم تو سایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به نظر من این عکس هایی که از داخل بازی تو این سایت گذاشته شده زیاد خوب نیست و خیلی بد انتخاب شده.
نظر من همچنان زیاد امیدوار کننده نبود.
بعد رفتم تو قسمت دریافت ویدئو و فیلم گیم پلی بازی که قرار داده شده بود رو با کیفیت عالی دانلود کردم.
بعد شب تو خوابگاه گفتم بچه ها کلیپ گرفتم بازی ایرانی بیاین ببینیم چیه.
آقافیلم و زدیم و با کیفت خوب هم بود دهن همه ما باز موند و همش می گفتیم آفرین ای ول بابا دمت گرم عجب گرافیکی چه حرکاتی داره داستانش اساطیری و ایران باستانه بعدش هم یک ساعت نشستیم در موردش بحث کردیم ما هم گفتیم که ما فکر می کردیم فقط بازی های سیاسی مذهبی می تونن عرض اندام کنن پس این قضیش چیه؟! مخصوصا که موضوع اون اساطیری و مربوط به شاهنامه و ایران باستانه.

اگه سرعت خوبی دارید و تا حالا این کلیپ بازی گرشاسپ رو دانلود نکردین حتما حالا این کارو بکننین.

دانلود با کیفیت خوب 88 مگ:

البته قبول دارم به گرافیک بازی های شرکت های غول با بودجه های هنگفت نمی رسه(این انتظار نابجاییه) ولی گرافیک قابل قبول و خیلی خوبی داره.

بعد دیدن این فیلم بود که تو امضام نوشتم:

گرشاسپ بازی اساطیری و افتخار ایرانی

akharwarbaz
21-04-2010, 11:31
تنها دليلي كه باعث ميشه اين بازي رو من بخرم وجود اقاي سهيل دانش تو اين گروه هست . به نظرم بهترين كاراي گرافيكي رو در ايران ارائه ميده

AMIR REZAs
21-04-2010, 12:03
حرف درست رو martin زدند ، ما نمیتونیم قدرت بازی سازهای کشور رو زیر سوال ببریم!
ممکنه کار فتوشاپ باشه ولی مطمئنا یه کم شباهت با کار سه بعدی داره. این طور نیست؟؟
من همه ی هدفم از زدن این تاپیک فقط این بود که امید رو به بازی سازها برگردونم ، فقط همین.
حالا هر کی میخواد بگه ایرانی ها اصلا هیچی بلد نیستن:27:
خود دانید........................................
**خواستن توانستن است**

miladigs
21-04-2010, 12:17
بازی سازی کاری هست که هم سرمایه مالی می خواد و هم تخصص.

بنیاد هم در واقع بنگاه هست نه حمایت کننده.البته خوب ساخت و فروش بازی در ایران سودی نداره چون قیمت ها واقعی نیست!!! و کپی رایت هم....
اگه شرایط بنیاد خوب بود و باعث پا گرفتن شرکت ها می شد الان شرکت هنرهای پویا بعد از ساخت 3 بازی باید تقریبا مستقل می شد اما خوب فعلا بازی نمی سازه.
گرشاسب هم که میبینید صدا کرده چون تبلیغات خوبی واسش شده!

ایرانی ها بلدند اما انهایی که بلدند یا در ایران نیستن یا .....چون در کشور ما هیچ چیز جای خودش نیست!

موفق باشید.

AMIR REZAs
21-04-2010, 12:34
بله درسته.
اما حرف ما بازی سازهای مستقله. که چه طوری پیشرفت کنند من هم میگم یه بازی ساز مستقل فقط با ساخت یک بازی فوق العاده میتونه خودشو نشون بده . همین.

tovamohammad
21-04-2010, 12:51
بله درسته.
اما حرف ما بازی سازهای مستقله. که چه طوری پیشرفت کنند من هم میگم یه بازی ساز مستقل فقط با ساخت یک بازی فوق العاده میتونه خودشو نشون بده . همین.

بله من با این حرف کاملا موافقم.

البته تا الان بحث چیز دیگه ای بود ولی در این مورد با هم هم عقیده ایم.:5:

NINJA0098
21-04-2010, 13:04
خوب منم حیفم میاد اینجا چیزی نگم:
در مورد بازی گزشاسپ بایذ یگم خیلی کم لطفی میکنین وقتی من رفتم تو نماشگاه رسانه های دیجیتال این بازی رو به صورت دمو گذاشته بودن واسه نمایش خیلی تعجب کرده بودم که بازی ایرانی انقدر پیشرفت کرده(راستش اون موقع میخواستم قید بازی سازی رو بزنم و برم دنبال یه کار که زندگیمو بتونم بعدا بچرخونم این بازی باعث شد تا منم دوباره شروع کنم..) مخصوصا همونجا حدود نیم ساعت وایسادم و میدیدم هرکی این بازی رو میدید میگفت خدای جنگ ایرانیه.
حالا در مورد بازی سازی تو ایران ممکنه مافیا باشه ولی وقتی شما یه بازی خوب بسازی میتونی با چند تا اسکرین شات بنیاد رو متقاعد کنی که ازت حمایت کنن. من به شخصه معتقدم ما ایرانیا دست تو هر کاری بزاریم بهترینیم.
خود من الان تو شهرمون دوتا سفارش از یه شرکت مهندسی و یه مدرسه(هنرستان خودم) گرفتم و دارم براشون یه جور شبیه ساز میسازم و به من گفتن تا تموم نشد حق ندارم هیچ عکسی و اسکرین شاتی ازش بدم وگرنه میذاشتم اینو گفتم بدونین حتی اگه تو بنیادم مافیا باشه اگه بخوای میتونی هم تو ایران بازی بسازی هم پول در بیاری و هم پیشرفت کنی مهم اینه که خودت بخوای و سعی کنی
انشا شد نه؟:20:

AMIR REZAs
21-04-2010, 13:14
نینجا جان ، آقا محمد خیلی ممنون . همه ی حرف من هم همینه...:10:

night lord
21-04-2010, 13:41
سلام بچه ها شما از همه نظر بازی سازی رو تشریح کردید منم از یه جنبه دیگه توضیح میدم:3:
ببینید زندگی مردم ایران یه جور زندگی ماشینیه از این نظر که ما برای خودمون زندگی نمیکیم برای آقایون و با معیاری اونا داریم زندگی میکنیم. یعنی آزادی 0(از هر نظر). هر جور آقایون میگن .:45:
من خودم یه گیمرم چندین ساله یکی از دوستامم مرکز پخش بازی داره بسیار آپدیته . الان تقریبا 90 درصد عنوانایی که داره غیر مجازن چرا ؟!
خوب الان میگم الان چند ساله خودتون میدونید که خیلی از بازیا مجوز نمیگیرن . خشنن...اسلامی نیستن...آقا از قیافه شخصیتش خششون نمیاد...آقا داستانشو دوست ندارن(آخ آخ:2:)...و و و ... .درجه بندی سنی و اینا هم بهونست. دوستم میگه اگه به زبون اینا بخوای رفتار کنی فقط باید قاچخور و منچ و مارپله بازی کنی.
پس هیچوقت بازیه آزاد که جذاب و جهانی باشه نمیتونی بسازی که فروش کنه و پولدار بشی . مگه اینکه بتونی ماریو(برادر به کجا چنین شتابان) رو با گرافیک crysis2 بسازی:27:

AMIR REZAs
21-04-2010, 13:44
من با نظرتون مخالفم:41:
یه نگاهی به شات های بازی گرشاسپ بندازید ، متوجه میشید که بازی خشن هست یا نه!

night lord
21-04-2010, 13:50
در ضمن من یکی از اعضای ساخت بازیه GTA TEHRAN رو دیدم و به حرفاش گوش دادم(البته فقط شنونده بودم). بیشترین سهم حرفاش ماله اذیت شدن برای گرفتن مجوز بود . بعدشم میکفت ما نمیتونیم بازیو زیاد گرون بفروشیم که همه بتونن بخرن . شاید 2 یا 3 هزار تومن(بازیه کاملا ایرانی با علائق آقایون). با این پول به هیچ جا نمیرسید . البته این بازیای هست که خیلی چیزاش آماده بوده از روی GTA سان آندراس برداشته شده با تغییرات .
نتیجه پس فعلا بیخیال شید و به انیمیشن سازی بپردازید اگه دوست دارید . بازی سازی باشه برای بعدها .

parvizamd
21-04-2010, 13:56
حرف شما بسیار نامید کننده بود!باید باید بگم
:هیچ کس اول کار جی تی ای نمی سازه!

دوم :گرشاسب واقعا پیشرفت خوبی کرده

سوم:میدونم مجوز گرفتن از ساختن بازی سختره:27:

night lord
21-04-2010, 14:06
من با نظرتون مخالفم:41:
یه نگاهی به شات های بازی گرشاسپ بندازید ، متوجه میشید که بازی خشن هست یا نه!

بابا شما چرا گیر دادی به بازیه گرشاسب؟!!! .
گرشاسبم میشه یکی مثل GTA TEHRAN مطمئن باش .
نمایشگاه it بود فکر کنم تو تهران چند ماه پیش(اسم نمایشگاهو مطمئن نیستم) نمیدونم رفتی؟! توش یه قسمتی برای بازیا بود که ps3 و xbox360 و چیزای دیگه . یه جاهایی رو برای سازندگان بازیهای ایرانی گذاشته بودن گرشاسبم بود توش یه چنتا دیگه هم بود . من خودم دیدم از نزدیک این بازیو . از دور رو lcd گرافیکش قشنگ به نظر میومد ولی وقتی نزدیک میشدی عینا گرافیکش در سطح POP2 بود بعضی جاها بهتر بعضی جاها بدتر :2:.این گرافیک خشن نیست و ترسناک :3: بیشتر خنده داره. سعی کن doom3 رو بازی کنی با گرافیک بالا بعد میبینی خشن و ترسناک چیه؟این یه نمونشه.
تا وقتی ایران بازی بسازه که در برابر اون 100 تا عنوان بسیار بسیار عظیم تر خارجی باشه هیچوقت با این شرایط محدودی که برای ساخت براشون درست کردن بفروش نمیرن . کاری هم که اقتصادی نباشه احمقانه است . البته استثنا هم داره ولی این یکی جزو استثنا ها نیست .

pejmangame
21-04-2010, 14:13
[QUOTE=AMIR REZAs;4866180]صحنه هایی از بازی گرشاسپ( به نظرتون ترسناک نیست؟)

ترسناک که چه عرض کنم fun e :دی

parvizamd
21-04-2010, 14:18
خوب نباید ubisoft رو با شرکت های بازی سازی ایرانی مقایسه کرد

---------- Post added at 04:18 PM ---------- Previous post was at 04:16 PM ----------

راستی اینقدر نگو ترسناک .ترسناک واقعی این بازی ها هستند
Resinrtal Evil و alone in dark ,silent Hill و چند تای دیگه

night lord
21-04-2010, 14:32
حرف شما بسیار نامید کننده بود!باید باید بگم
:هیچ کس اول کار جی تی ای نمی سازه!

دوم :گرشاسب واقعا پیشرفت خوبی کرده

سوم:میدونم مجوز گرفتن از ساختن بازی سختره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ای بابا شما دیگه چرا این حرفارو میزنی ؟!
درسته هیچکس از اول GTA IV رو نمیسازه از GTA 1 شروع میکنه. GTA 1 تو زمان خودش GTA1 بود اون زمان house of the dead جزو شاهکارا بود بعدش هم fifth Element اینا تو زمان GTA IV نبودن که ؟ بودن؟نه.
الان گرشاسب ما تو زمانه ACII و crysis هست . تا اینا بیان به خودشون بجنبن به تجربه ubisoft برسن و AC2 رو بسازن(البته با نامه حمله مستکبران به برادران:27:) ناتال ماکروسافت رسیده به جایی که تخیل فیلم ماتریکس رو زنده میکنه .
اینجا صحبت از تجربه (آزمایش آزمون و خطا) است نه اینکه ما هم میرسیم . مطمعن باش نمیرسیم جوری که اونا از 2dmax 2011 استفاده میکنن ما استفاده نمیکنیم عزیز .

ما زمانی به تجربه اونا میرسیم که از تحریم بیایم بیرون آزاد بشیم جهان با ما دوست بشه(متاسفم:37:) مهندسان cryEngine3 بیان تو ایران تجربه 100 سالشونو به ما بدن. نه اینکه اونا با سرعت دارن پیشرفت میکنن ما پسرفت .

یه اشاره کوتاه میکنم بحثو باز نکن . به این فکر نکن که ما هم تونستیم جنگنده بسازیم مثل کل دنیا پس تو این مورد هم میتونیم .که پشت پرده دست مهندسین روسی و چنتا کشور دیگه تو کار بود و ما با تجربه اونا . حالا برای خودمون جنگنده میسازیم و خودکفا شدیم و شر آشغالای اونا خلاص شدیم . تازه این بخشیه که کلی روش سرمایه گذاری میشه.

miladigs
21-04-2010, 14:32
گرشاسب بازیه خیلی قویی نیست اما قویترین بازیه ایرانیه!

از نظر من گرافیکش یکم مصنوعیه.نورپردازیه قویی نداره.و سایه ها هم زیاد خوب نیست.ایده اورجینال که بسیار مهم هست نداره.خلاقیت وجود نداره.اصلی که یه بازی از این نقطه شکل می گیره.

اما از نظر فروش چون قیت واقعی نیست سود خیلی کمه.و فروش هم بین المللی نیست و تعداد فروش هم پایینه.و دلال هم فراوان.کپی رایت هم نیست!مگر نه ایده هایه فراوانی وجود داره برایه بازی سازی.

night lord
21-04-2010, 14:39
راستی اینقدر نگو ترسناک .ترسناک واقعی این بازی ها هستند
Resinrtal Evil و alone in dark ,silent Hill و چند تای دیگه میدونم عزیز . من اینارو از برم . گفتم
این یه نمونشه. این یه نمونشه که مثل عنوانایی که شما گفتی داستان قوی نداره و برای ترس ساخته شده . Resinrtal Evil و alone in dark ,silent Hill اینا عنوانایی هستن که رو داستان بازی خیلی کار شده و فقط یرای ترس نیست .

خوب نباید ubisoft رو با شرکت های بازی سازی ایرانی مقایسه کرد
خوب منم همینو میگم دیگه تا ما بشیم UBISOFT اونا میشن ubisoft به توان N.

MARTIN
21-04-2010, 16:50
آقای night lord عزیز به نظرمن شما دید سیاسی داری و دلت از یه جا دیگه پره ولی سر بازی که ایرانی ها با زحمت و تلاش زیاد ساختن داری خالی می کنی.بازیی با چنین کیفیتی در ایران به نظر کاری غیر ممکن می اومد به هر کس می گفتی ایرانی ها می تونن چنین بازی در این کیفیت بسازن 100 در صد افراد می گفتن امکان نداره, ولی این دوستان با تلاش خودشون ممکنش کردن.

مسئله کپی رایت و تحریم و مملکت چرا اینجوری اصلا به سازندگان این بازی ربطی نداره بلکه ارزش کار اونا رو بالاتر هم می بره.

این دیدی که شما دارید اینه که نمیشه پس باید فرار کرد.یعنی از ترس مرگ بریم خودکشی کنیم خلاص.

به نظر من این بازی گام بسیار بلندی است و برای سازندگان این بازی آرزوی موفقیت و فروش عالی رو دارم.خودم هم این بازی رو می خرم..
من موج مثبت می دم شما هم موج منفی بده و این بازی رو با ACII مقایسه کن رفیق.

البته ما هر دو می خواهیم که بازی سازی ایران پیشرفت کنه در این مورد توافق داریم :دی.

parvizamd
21-04-2010, 16:56
آقای night lord عزیز به نظرمن شما دید سیاسی داری و دلت از یه جا دیگه پره ولی سر بازی که ایرانی ها با زحمت و تلاش زیاد ساختن داری خالی می کنی.بازیی با چنین کیفیتی در ایران به نظر کاری غیر ممکن می اومد به هر کس می گفتی ایرانی ها می تونن چنین بازی در این کیفیت بسازن 100 در صد افراد می گفتن امکان نداره, ولی این دوستان با تلاش خودشون ممکنش کردن.

مسئله کپی رایت و تحریم و مملکت چرا اینجوری اصلا به سازندگان این بازی ربطی نداره بلکه ارزش کار اونا رو بالاتر هم می بره.

این دیدی که شما دارید اینه که نمیشه پس باید فرار کرد.یعنی از ترس مرگ بریم خودکشی کنیم خلاص.

به نظر من این بازی گام بسیار بلندی است و برای سازندگان این بازی آرزوی موفقیت و فروش عالی رو دارم.خودم هم این بازی رو می خرم..
من موج مثبت می دم شما هم موج منفی بده و این بازی رو با ACII مقایسه کن رفیق.

البته ما هر دو می خواهیم که بازی سازی ایران پیشرفت کنه در این مورد توافق داریم :دی.

کاملا کاملا موافق ام! :10::10::10::10::10::10::10:

AMIR REZAs
21-04-2010, 17:50
کاملا کاملا موافق ام! :10::10::10::10::10::10::10:
منم همین طور..........................:46::46::46:

keb
21-04-2010, 18:03
چرا نخرن ؟!به این بازی میگن خدای جنگ ایرانی
مخصوصا که خدای جنگ کامپیوتر نداره!

گل گفتی:46:

night lord
21-04-2010, 18:05
باشه شاید شما راست میگید (ولی زیادم بیرا نمیگما). به هر حال هر کسی یه نظری داره دیگه .
حالا دیگه انقدر اسپم بارون نکنید اینجارو .:10:

keb
21-04-2010, 18:08
تو ایران بازی ساختن خلاف شرعه:31:! می دونید که چرا جی تی ای انقدر می فروشه؟ برای همون مسائل:31:!

parvizamd
21-04-2010, 18:42
ما نگفتیم بی راه می گیم میگم اینقدر نامیدوار حرف نزن
اگه بازی های ضعیف می تونیم بازی حداقل به 6 سال قبل اونها برسنون

keb
21-04-2010, 18:57
بدم نمی گی. ولی من حرف اول و آخرم اینه خیلیم سخت عوض می شه. تو ایران بازی سازی آینده داره، خیلی پولسازه وی من دوست ندارم. منم می خوام به بازیهام ملهقیات جی تی ای اضافه کنم ولی تو ایران نمی تونم. این یه ضعف بزرگه.

Arrowtic
22-04-2010, 13:53
پس تو هم اون جور چیزا دوست داری؟؟؟؟خجالت نمی کشی؟؟؟بده زشته!(شوخی کردما!)
به نظر من دلیل اینکه بازیسازی پیشرفت نداره اینه که هوای بازیسازها رو ندارن.به غیر از چندتاشون که طرفدار حکومتن!(سیاسی شد!)
بعدشم تو بازی سازی در ایران موضوعات مزخرفی در نظر گرفته میشه.فقط جنگ ایران و عراق!خوب آدم خسته میشه.موضوع جدید ندارن.
البته این گرشاسب به نظر من شاهکاری خواهد بود!

AMIR REZAs
22-04-2010, 14:07
امیرجان کی گفته فقط باید جنگ ایران و عراق بسازیم؟؟
کسایی که دوست دارن فقط میسازن(خودمم دوست دارم بسازم:20:)

parvizamd
22-04-2010, 14:20
بزارید این KING OF STREETS:BUSHEAR CITY اماده بشه!

Arrowtic
22-04-2010, 14:20
من نمی گم باید ایران و عراق باشه.اتفاقا میگم نباید همش ایران و عراق باشه.باید مثل گرشاسب موضوعات رو خودشون هم بسازن.یعنی داستان از خودشون باشه.من بازی خودم شاید گرافیک و کیفیت نداشته باشه ولی موضوعش جالبه.(از نظر خودم)
راستی بعد از زندگی رویایی میرم تو کار یونیتی.جاواش رو کمی بلدم و C# هم همین طور.ولی نه خیلی.).حالا شروع کردم به یادگیری بیشتر این دوتا.

keb
22-04-2010, 17:09
خوب من باید بگم فقط جنگ ایران و عراق که نیست، انرژی اتمی پس چیه. بازی برای این که پول دربیاری ازش تو ایران باید موضوعات مورد تایید ارکان دولتی باشه. با این که مردم نمی خرن ولی منتشر کنندت بهت پول می ده. می دونید که کجا رو میگم:31:
بازی به نظر من فیلم یا کتابی که فصل اولشو رو نوشتن و تو باید بقیه اش رو روایت کنی. تو همه ی فیلم هیجاان و شور و ...(منظورم رو که می فهمید:21:) هست که تو بازی های ایران نیست. cod mw2 فقط به خاطر این که یه فیلم سینمایی بود انقدر فروخت.

parvizamd
22-04-2010, 17:34
این بازی چیزی فراتر یک فیلم سینمایی بود!
مخصوصا اون صحنه اش تو فرودگاه!

tovamohammad
22-04-2010, 17:42
این بازی چیزی فراتر یک فیلم سینمایی بود!
مخصوصا اون صحنه اش تو فرودگاه!

دوستام همگی حسابی چند بار اینو بازو برین و دلی از عزا در بیارین. چون شرکت Infinity Ward مدتیه اوضاعش خرابه.:41: دو احتمال به وجود اومده. یکی این که دیگه بازی Modern Warfare نبینیم از این به بعد، که باتوجه به سودی که داشت فکر نمی کنم Activision به این کار راضی بشه. و مورد دوم که احتمالش بیشتره اینه که ورژن بعدی چنگی به دل نزنه. چون یه سری اصل کاری ها باید جایگزین بشن.

حتی روی برنامه باید چند وقت پیش نسخه Pre-Production در میومد که هنوز که هنوزه در نیومده. خلاصه حسابی با این Modern Warfare 2 حال بنمایید.:5:

تا بعد.:8:

keb
22-04-2010, 17:44
دوستام همگی حسابی چند بار اینو بازو برین و دلی از عزا در بیارین. چون شرکت Infinity Ward مدتیه اوضاعش خرابه.:41: دو احتمال به وجود اومده. یکی این که دیگه بازی Modern Warfare نبینیم از این به بعد، که باتوجه به سودی که داشت فکر نمی کنم Activision به این کار راضی بشه. و مورد دوم که احتمالش بیشتره اینه که ورژن بعدی چنگی به دل نزنه. چون یه سری اصل کاری ها باید جایگزین بشن.

حتی روی برنامه باید چند وقت پیش نسخه Pre-Production در میومد که هنوز که هنوزه در نیومده. خلاصه حسابی با این Modern Warfare 2 حال بنمایید.:5:

تا بعد.:8:

اگه این جوری بشه من دیگه اسم کال اف دوتی رو نمیارم:devil:

tovamohammad
22-04-2010, 17:46
اگه این جوری بشه من دیگه اسم کال اف دوتی رو نمیارم:devil:

متاسفانه به برکت وجود مدیرای Activision همین الانش اینطوری شده.:13:

keb
22-04-2010, 17:57
توهم یه جوری می گی آدم از کال اف دوتی زده میشه:2:

tovamohammad
22-04-2010, 18:41
توهم یه جوری می گی آدم از کال اف دوتی زده میشه:2:

نه من فقط موقعیت فعلی رو باز کردم. اگه نه خودم COD رو دوست دارم. اگه بخوام 5 تا از بهترین بازیهایی که تاحال دیدم رو اسم ببرم، 2 تاش COD یه.:5:

AMIR REZAs
22-04-2010, 20:08
گفتم دوستان اگر بازیهای بنیاد رو ندیدند اینجا ببینند که همه جوره بینشون دیده میشه....

keb
23-04-2010, 11:38
نذاشتن واسه دان که. اه. همون شاتاش نشون میده چه قدر ضایعند.:21::21::21:

Arrowtic
23-04-2010, 17:56
بازی های ایرانی(از هر شرکتی) اکثرا مزخرفند و گرون.

parvizamd
24-04-2010, 05:50
از ضعف نمیشه گفت به بازی های خارجی رسیدند و از نظر گرونی واقعا حق دارند

AMIR REZAs
24-04-2010, 12:45
میدونید این بازیهای ایرانی که میگید قیمتشون بالاست ، باید واقعا قیمتشون چند باشه؟؟؟؟؟

Arrowtic
24-04-2010, 13:30
البته اشکال از ما هم هست.بازی های خارجی اصل در حقیقت 30 هزار تومنن.

keb
24-04-2010, 18:12
این نجات بندر فوقش با ارفاق باید دیگه 500 تومن باشه. اساسینز کرید 2 1000 برابر بهتری ولی قیمتش نصفه اینه انصافه؟

parvizamd
24-04-2010, 18:19
بابا اینقدر نزنید تو سر این بازی

keb
24-04-2010, 18:21
تو قرآن اومده کم فروشی و گران فروشی از دزدی بدتره. بعد میگی ولش کنیم. تقصیر منه که دارم گناه دیگران رو پاک میکنم.