PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ارسال اس ام اس از طريق کابل با vb.net

fatima2007
18-04-2010, 11:24
سلام دوستان گلم:41:
من يه پرو‍ه سنگين برداشتم که بدجوري توش موندم.راجع به ارسال و دريافت اس ام اس هست از طريق اتصال کابل گوشي که بايد دو حالت text و pdu ‌رو پشتيباني کنه.حالا من نمي دونم از کجا شروع کنم. خيلي هم بل .net اشنا نيستم.نمي دونم بايد از کامپوننت استفاده کنم يا از دستورات at .‌من يه راهنمايي خيلي کامل مي خوام حتي شده حضوري در تهران. اگه کسي بتونه کمکم کنه از خجالتش در ميام حتما. واقعا به کمکتون احتياج دارم.اگه کسي ميتونه مکمک کنه شماره و ايميلش و بذاره تاباهاش تماس بگيرم. مرسي ايميل من: f.eskandary2009@yahoo.com

MTPROG
19-04-2010, 08:13
تو لینک زیر یه نمونه کامل همراه با سورس و کامپونینت گذاشتم کارت رو راه می اندازه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

fatima2007
19-04-2010, 16:52
تو لینک زیر یه نمونه کامل همراه با سورس و کامپونینت گذاشتم کارت رو راه می اندازه

مرسی دوست عزیز ولی استادگفته نباید از کامپوننت استفاده کنم.باید از at استفاده کنم که بلد نیستم چجوری؟
اگه کمکم کنید ممنون می شم.

MTPROG
20-04-2010, 08:40
برای استفاده از دستورات AT ابتدا باید با دستورات آن آشنا باشید
در زیر لیست دستورات At همراه با توضیج مختصر آورده شده

MTPROG
20-04-2010, 08:46
اینم سه مقاله خوب که دستورات AT رو به خوبی توضیح داده (به زبان انگلیسی)

این یکی ویژه گوشیهای نوکیا است

fatima2007
20-04-2010, 19:58
من نمی دونم چجوری توی برنامه vb.net از این دستورات استفاده کنم.کمممممممممممممممممممک کنید.خواهش می کنم.

MTPROG
22-04-2010, 09:02
برای ارسال sms (یا هر کار دیگری مثل برقراری تماس یا ...) بوسیله شبکه موبایل، از طریق کامپیوتر، میکرو کنترلر یا هر چیز دیگری (چیز دیگری به ذهن من نمی رسه) باید یک سری at command رو به صورت رشته از طریق هر پورتی برای یک مودم gsm ارسال کنی.
at command یک پروتکل ارتباطی بین مودم و سایر دستگاه هاست.
در مورد ارسال sms از طریق دستورات at دو نوع استاندارد وجود داره.
1 - text mode
pdu mode - 2
باز هر کدام از این مود ها واسه خودشون داستانی دارند که با یه سرچ تو google میشه به داستانشون پی برد!

در کل دستورات At رو به یک Serial Port که تو ToolBox برنامه موجوه میدید

حالا یه کلاس برای شما می گذارم که این کار خطیر(!) رو انجام میده. لازم به ذکر است که شما باید یه مودم gsm یا یه موبایلی چیزی داشته باشی که به کامپیوتر وصلش کنی. این کلاس با مود pdu کار می کنه. در مورد مود pdu در همین حد بدون که متن، شماره، تاریخ ارسال و ... رو به نحوی در یک رشته رمز میکنه که در هر بایت، یه بیت فشرده سازی صورت می گیره!
در ضمن این کلاس علاوه بر ارسال پیامک(!) کار های دیگری مثل شماره گیری و ... رو هم انجام میده

منبع

fatima2007
23-04-2010, 21:39
برای ارسال sms (یا هر کار دیگری مثل برقراری تماس یا ...) بوسیله شبکه موبایل، از طریق کامپیوتر، میکرو کنترلر یا هر چیز دیگری (چیز دیگری به ذهن من نمی رسه) باید یک سری at command رو به صورت رشته از طریق هر پورتی برای یک مودم gsm ارسال کنی.
at command یک پروتکل ارتباطی بین مودم و سایر دستگاه هاست.
در مورد ارسال sms از طریق دستورات at دو نوع استاندارد وجود داره.
1 - text mode
pdu mode - 2
باز هر کدام از این مود ها واسه خودشون داستانی دارند که با یه سرچ تو google میشه به داستانشون پی برد!

در کل دستورات At رو به یک Serial Port که تو ToolBox برنامه موجوه میدید

حالا یه کلاس برای شما می گذارم که این کار خطیر(!) رو انجام میده. لازم به ذکر است که شما باید یه مودم gsm یا یه موبایلی چیزی داشته باشی که به کامپیوتر وصلش کنی. این کلاس با مود pdu کار می کنه. در مورد مود pdu در همین حد بدون که متن، شماره، تاریخ ارسال و ... رو به نحوی در یک رشته رمز میکنه که در هر بایت، یه بیت فشرده سازی صورت می گیره!
در ضمن این کلاس علاوه بر ارسال پیامک(!) کار های دیگری مثل شماره گیری و ... رو هم انجام میده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنبع

سلام
مرسی این کد خیلی خوبه فقط من چجوری تو برنامه این کلاس ها وتوابع و فراخوانی کنم.اگه اینو هم لطف بفرمایید،ممنون می شم.مرسی

MTPROG
25-04-2010, 11:03
کاری نداره یک متغیر از کلاستون تعریف کنید و بعد اونو فراخونی کنید

مثلا برای ارسال SMS

البته شما به جای Com5 شماره پروت خودتونو بهش میدید