PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت کارتهای ATI اور شده و غیر اور شده

alpha007
17-04-2010, 18:18
سلام
کارتی مثل 5850 از xfx هست که فرکانس GPU اون 725 مگاهرتزه و کارت 5850 دیگه ای از همین سازنده هم هست که فرکانس GPU اون 765 مگاهرتزه
حالا سوال اینجاست که:
برای کارتی که فرکانسش 725 هست خود سازنده تا 765 مگاهرتز جای اور گذاشته
حالا میخوام بدونم اون کارتی که فرکانسش 765 مگاهرتزه تا چقدر جای اور داره؟
چون جفت کارتها که GPU یکسان دارن حالا خود سازنده میاد یکی رو تا 765 اور میکنه آیا بازم جای اور بیشتر میزاره یا نه؟
این مطلبی که گفتم درباره کارتهای سافایر هم صادقه

MAGIDIYUM
17-04-2010, 18:32
بله کارت های اور شده هم میشه تا حدی اورشون کرد.چون خنک کننده ی قوی تری براشون در نظر گرفته شده و این اجازه میده تا دست آدم در اور بیشتر باز بمونه.

ولی چند تن از متخصصانی که باهاشون در ارتباط هستم آزمایشاتی انجام دادند که نشون میده بهتره از مدل مرجع و استاندارد کارت برای افزایش طول عمر استفاده بشه و در زمان نیاز دست به اور بزنیم.تازه در صورتی که از مدل استاندارد استفاده بشه امکان اور بهتری خواهیم داشت.

alpha007
17-04-2010, 19:07
بله کارت های اور شده هم میشه تا حدی اورشون کرد.چون خنک کننده ی قوی تری براشون در نظر گرفته شده و این اجازه میده تا دست آدم در اور بیشتر باز بمونه.

ولی چند تن از متخصصانی که باهاشون در ارتباط هستم آزمایشاتی انجام دادند که نشون میده بهتره از مدل مرجع و استاندارد کارت برای افزایش طول عمر استفاده بشه و در زمان نیاز دست به اور بزنیم.تازه در صورتی که از مدل استاندارد استفاده بشه امکان اور بهتری خواهیم داشت.

منم بحث های اورکلاکینگ ها تو فروم های خارجی رو دیدم که گفتن کارتی که خود کارخونه اور میکنه رو بهتره که اور نکنیم
چون به شدت عمر کارت رو پایین میاره
برای اور هم بهتره از کارتهای استاندارد (اور نشده ابتدایی) استفاده بشه

pc_hex
17-04-2010, 20:41
سلام. بهتره زیاد به ترانزیستورها ولتاژ اضافی وارد نکنیم...
اون کارتی که فرکانس فابریکش کمتره قابلیت اور بالایی خواهد داشت . و البته خنک کننده ی قویتر...