PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در مورد رينگ و لاستيك اسپرت

shadows_funeral
15-04-2010, 11:21
من مي خوام يه 405 نوك مدادي رو رينگ و لاستيكاشو اسپرت كنم. اما هيچ تخصصي تو اين زمينه ندارم.
اگه مي شه يكي راهنماييم كنه!
هزينه ايي كه مي خوام بكنم حدود 1 ميليونه! زيبايي هم برام مهمه
دوستان اگه عكس و قيمت برام بذارن ممنون مي شم.

rami_hemi
15-04-2010, 13:24
یه راهنمایی کلی
رینگ حداکثر سایز مجاز برای 405 16 اینچ توصیه میشه لاستیک و رینگ نباید اندازشون از اندازه کلی استاندارد (قطر رینگ و لاستیک روی هم) خیلی بیشتر بشه اگه رینگ با قطر بزرگتر بندازید باید لاستیک با دیواره کوتاهتر روش بندازین .
تا حد امکلان از رینگهای پهن خود داری بشه چون بار زیادی روی سیستم جلو بندی و فرمان ماشین وارد میکنه .
دنبال یه رینگ با مارک معتبر بگریدن هر چقدر هم بودجه رو بالا ببرین گزینه های معتبرتری از رینگهای اروپایی پیدا میکنید .

shadows_funeral
15-04-2010, 20:34
یه راهنمایی کلی
رینگ حداکثر سایز مجاز برای 405 16 اینچ توصیه میشه لاستیک و رینگ نباید اندازشون از اندازه کلی استاندارد (قطر رینگ و لاستیک روی هم) خیلی بیشتر بشه اگه رینگ با قطر بزرگتر بندازید باید لاستیک با دیواره کوتاهتر روش بندازین .
تا حد امکلان از رینگهای پهن خود داری بشه چون بار زیادی روی سیستم جلو بندی و فرمان ماشین وارد میکنه .
دنبال یه رینگ با مارک معتبر بگریدن هر چقدر هم بودجه رو بالا ببرین گزینه های معتبرتری از رینگهای اروپایی پیدا میکنید .
دستت درد نكنه مطالب خيلي مفيدي بود. ولي من زير قيمت و تصوير هم مي خوام اگه مي شه دوستان در اين موارد راهنماييم كنن!:10:

shadows_funeral
18-04-2010, 00:09
كسي نبود تا مارو راهنمايي كنه؟ اگه راهنماييم كنين 1 دنيا ممنون مي شم!

Terova
18-04-2010, 15:54
با 1 تومن یک چیز خیلی خوب میتونی بگیری مارک MSR ، O.Z و ... هستن که از 400 تومن داره تا 1200 ولی زیاد حساسیت به خرج نده و هر چی خود پسندیدی بخر

pooria.rio
18-04-2010, 16:32
من متوجه نشدم که شما میخوای 1 تومن فقط واسه رینگ هزینه کنی یا رینگ و لاستیک با هم؟
اگه میخوای یه تومن واسه رینگ بدی خوب میتونی OZ,BBS,SCHNIDER بگیری
که مارکهای معتبریه
اما اگه کلا میخوای یه تومن بزاری باید یه رینگ در حد 500-600 بزاری
تو این رنج نمیتونی رینگ ایتالیایی یا آلمانی گیر بندازی،باید بری سراغ بقیه جاها
من اصلاااا رینگ چینی پیشنهاد نمیکنم،خیلی موارد پیش اومده که ترک خوردن و شکستن،میدونین که شکستگی رینگ توی حرکت و بخصوص سرعت بالا چه مسائلی داره....
تنها مارکی که پیدا کردم و تایوانی بود (یعنی پشت رینگ حک شده MADE IN TAIWAN) مارک VIVA است
من از سورنا خریدم حلقه ای 85 تومن
شما مجله ماشین همین ماه قبل رو ببین (فروردین)پوستر وسطش تبلیغ یه رینگ و لاستیکی هستش من از اونجا گرفتم
قیمتاش بالاتره اما خیالت راحته
توصیه میکنم برای خرید رینگ اصلااا سمت کوچه زغالیا(خیابون ملت ) نرین
از دم رینگاشون چینیه،من یه هفه قبل از عید رفتم اونجا لاستیک خریدم،اوضاع رینگ افتضاح بود،رینگ های آشغالو به اسم تایوان و ژاپن !!! تو پاچه مردم میکردن
اما لاستیک خیلی به صرفست که از اونجا بخرین
در مورد لاستیک اگه چسبندگی فوق العاده میخوای کومهو گزینه ی خیلی خوبیه
این مدل :ECSTA AST KU25
اینم عکسش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 
لاستیک فوق العاده ای از نظر چسبندگی اما ایراد اصلیش اینه که خیلی زود تموم میشه،یعنی واسه ما بعد از حدود 33000 کیلومتر عاجش به حدود 20% رسید
بهش میگن لاستیک پاک کنی

من خودم رفتم لاستیک بگیرم،به پیشنهاد بچه های عزیز همین فروم دنبال تویو بودم،اما از گلش خوشم نیومد و گیر هم نیومد،یه مسئله ی دیگه هم این بود که همه میگفتن خشکه
توفیق اجباری شد،مارشال گرفتم
اینم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما در مورد این لاستیک
پایداریش اصلا به کومهو نمیرسه(نه اینکه این بد باشه ،این در حد بقیه لاستیگای بازاره اما کومهو از نظر پایداری یه سر و گردن بالاتر از بقیس)
فوق العاده کم صدا و نرم،گل قشنگ،مثل کومهو کره اییه،و 3 سال هم گارانتی شرکتی داد،حالا کاراییه گارانتی رو دیگه خدا میدونه
من جفتی 148 تومن خریدم،حدود یه هفته قبل از عید
تاحالا 3000 کیلومتر باهاش راه رفتیم،خیلی خوب بود،اما بازم میگم پایداری کومهو چیز دیگس
بازم سوالی بود در خدمتم

shadows_funeral
18-04-2010, 19:28
من متوجه نشدم که شما میخوای 1 تومن فقط واسه رینگ هزینه کنی یا رینگ و لاستیک با هم؟
اگه میخوای یه تومن واسه رینگ بدی خوب میتونی OZ,BBS,SCHNIDER بگیری
که مارکهای معتبریه
اما اگه کلا میخوای یه تومن بزاری باید یه رینگ در حد 500-600 بزاری
تو این رنج نمیتونی رینگ ایتالیایی یا آلمانی گیر بندازی،باید بری سراغ بقیه جاها
من اصلاااا رینگ چینی پیشنهاد نمیکنم،خیلی موارد پیش اومده که ترک خوردن و شکستن،میدونین که شکستگی رینگ توی حرکت و بخصوص سرعت بالا چه مسائلی داره....
تنها مارکی که پیدا کردم و تایوانی بود (یعنی پشت رینگ حک شده MADE IN TAIWAN) مارک VIVA است
من از سورنا خریدم حلقه ای 85 تومن
شما مجله ماشین همین ماه قبل رو ببین (فروردین)پوستر وسطش تبلیغ یه رینگ و لاستیکی هستش من از اونجا گرفتم
قیمتاش بالاتره اما خیالت راحته
توصیه میکنم برای خرید رینگ اصلااا سمت کوچه زغالیا(خیابون ملت ) نرین
از دم رینگاشون چینیه،من یه هفه قبل از عید رفتم اونجا لاستیک خریدم،اوضاع رینگ افتضاح بود،رینگ های آشغالو به اسم تایوان و ژاپن !!! تو پاچه مردم میکردن
اما لاستیک خیلی به صرفست که از اونجا بخرین
در مورد لاستیک اگه چسبندگی فوق العاده میخوای کومهو گزینه ی خیلی خوبیه
این مدل :ECSTA AST KU25
اینم عکسش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لاستیک فوق العاده ای از نظر چسبندگی اما ایراد اصلیش اینه که خیلی زود تموم میشه،یعنی واسه ما بعد از حدود 33000 کیلومتر عاجش به حدود 20% رسید
بهش میگن لاستیک پاک کنی

من خودم رفتم لاستیک بگیرم،به پیشنهاد بچه های عزیز همین فروم دنبال تویو بودم،اما از گلش خوشم نیومد و گیر هم نیومد،یه مسئله ی دیگه هم این بود که همه میگفتن خشکه
توفیق اجباری شد،مارشال گرفتم
اینم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما در مورد این لاستیک
پایداریش اصلا به کومهو نمیرسه(نه اینکه این بد باشه ،این در حد بقیه لاستیگای بازاره اما کومهو از نظر پایداری یه سر و گردن بالاتر از بقیس)
فوق العاده کم صدا و نرم،گل قشنگ،مثل کومهو کره اییه،و 3 سال هم گارانتی شرکتی داد،حالا کاراییه گارانتی رو دیگه خدا میدونه
من جفتی 148 تومن خریدم،حدود یه هفته قبل از عید
تاحالا 3000 کیلومتر باهاش راه رفتیم،خیلی خوب بود،اما بازم میگم پایداری کومهو چیز دیگس
بازم سوالی بود در خدمتم
خيلي ممنون. دمتون گرم! واقع راهنمايي هاي مفيدي بود! من حدود 1 ميليون برا رينگ و لاستيك مي خوام هزينه كنم
بازم تشكر مي كنم از راهنمايي هاتون:46:

---------- Post added at 08:28 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

با 1 تومن یک چیز خیلی خوب میتونی بگیری مارک MSR ، O.Z و ... هستن که از 400 تومن داره تا 1200 ولی زیاد حساسیت به خرج نده و هر چی خود پسندیدی بخر
دستت درد نكنه
يعني به گفته شما حدود 800 تومن يه رينگ متوسط مي تونم جور كنم درسته؟
برا لاستيك پيشنهاد شما چيه؟

D r i v e r
18-04-2010, 20:55
یه سوال دارم
شما فکر کنیم گفتین روآ هم دارین؟
این اگه برای روآ هست من زیاد توصیه نمیکم رینگ بندازین
Lenzo هم رینگ های خوب و سبکی داره :46:

pooria.rio
18-04-2010, 21:28
یه سوال دارم

Lenzo چینیه ؟

Terova
18-04-2010, 21:53
دستت درد نكنه
يعني به گفته شما حدود 800 تومن يه رينگ متوسط مي تونم جور كنم درسته؟
برا لاستيك پيشنهاد شما چيه؟

زیر 600 تومن همه چینی یا تایوانی هستن که کارکردشون تقریبا یکی هست و فقط بحث شکل و اندازه میونه بالای این قیکت هم فکر کنم MSR بهترین گزینه هست این O.Z و BBS که میبینی زیر 600 تومن هستن همه درجه 2 و چینی

از من میشنوی زیاد پول بابت رینگ نده و یک BBS یا O.Z چینی . تایوانی بگیر 450 تومن یک لاستیک کومهو هم بگیر 300 تومن
ارزش خرید نداره حالا اگر مگان یا زانتیا داشتی یک چیزی ولی روا.!!! من جای شما بودم یکم میگزاشتم رو پولم و ماشین رو با 405 یا سمند عوض میکردم روا موتور بوگاتی هم بگزاری روش بازم روا هست.

shadows_funeral
19-04-2010, 06:51
یه سوال دارم

نه روا ندارم! قبلا داشتم ماشين بدي نبود ولي خيلي وقته فروختمش! براي 405 مي خوام

---------- Post added at 07:51 AM ---------- Previous post was at 07:47 AM ----------

زیر 600 تومن همه چینی یا تایوانی هستن که کارکردشون تقریبا یکی هست و فقط بحث شکل و اندازه میونه بالای این قیکت هم فکر کنم MSR بهترین گزینه هست این O.Z و BBS که میبینی زیر 600 تومن هستن همه درجه 2 و چینی

از من میشنوی زیاد پول بابت رینگ نده و یک BBS یا O.Z چینی . تایوانی بگیر 450 تومن یک لاستیک کومهو هم بگیر 300 تومن
ارزش خرید نداره حالا اگر مگان یا زانتیا داشتی یک چیزی ولی روا.!!! من جای شما بودم یکم میگزاشتم رو پولم و ماشین رو با 405 یا سمند عوض میکردم روا موتور بوگاتی هم بگزاری روش بازم روا هست.
به خدا ماشين من روا نيست!!! من كجا تو اين پست گفتم ماشينم رواست. گفتم 405:9:
ممنون! حالا با اينكه ماشينم 405 بازم پيشنهادتون همينه؟

Terova
19-04-2010, 09:18
به خدا ماشين من روا نيست!!! من كجا تو اين پست گفتم ماشينم رواست. گفتم 405[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون! حالا با اينكه ماشينم 405 بازم پيشنهادتون همينه؟

آره بازم پیشنهاد همینه تا پرشیا پیشنهاد همینه مگر اینکه پولت زیادی کرده باشه.

pooria.rio
19-04-2010, 16:32

دمت گرم دیگه....
رینگ چین و تایوان یکیه !!!!

Terova
19-04-2010, 21:44
دمت گرم دیگه....

رینگ تایوان بود 300 تومن رنگ چین بود 600 تومن بر عکسشم بود تایوان و چین تو این رنج فرقی نمیکنه ولی o.z و bbs تایوانی هستن که من هم اینا رو پیشنهاد میکنم.

D r i v e r
19-04-2010, 22:38
دمت گرم دیگه....
پوریا جان زیاد فرقی نمیکنه مگه اینکه بخوای آلمان یا مثلا ایتالیا اصل بگیری یا کلا رینگ های اصلی که قیمتشون زیادن
بقیش مهم ترینش سبکی هست و اینکه سایز مناسب تهیه بشه و شکلش به دلت بشینه

Lenzo چینیه ؟
دقت نکردم کجاییه

به خدا ماشين من روا نيست!!! من كجا تو اين پست گفتم ماشينم رواست. گفتم 405[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تقصیر منه ببخشید :11:
رینگ رو از هر مدلی خوشت اومد بگیر فقط یادت باشه بزگتر از 16 اینچ نگیر و سعی کن سبکتر یا هم وزن رینگ فابریک باشه

s_sarvi
20-04-2010, 06:29
گل لاستیکتم تا جایی که میتونی گندمی نگیر....

pooria.rio
20-04-2010, 14:30
پوریا جان زیاد فرقی نمیکنه مگه اینکه بخوای آلمان یا مثلا ایتالیا اصل بگیری یا کلا رینگ های اصلی که قیمتشون زیادن
بقیش مهم ترینش سبکی هست و اینکه سایز مناسب تهیه بشه و شکلش به دلت بشینه

پسر عمم 2 سال پش رینگ و لاستیک فروشی داشت
قابل توجهتون باید بگم از بانه میاورد رینگ هاش رو
اونجا وقتی عمده میخری قیمت خیلبیییی پایین تر از این حرفاس
به طور مثال رینگ مارک RIO که چینی الاصله و اینجا حلقه ای 80 هست،عمده حلقه ای 30 تومن درمیاد !!!
حالا بگم براتون که این فامیل ما خودش اینکاره بود،این رینگ های چینی اکثرشون آلیاژهای خیلی بی کیفیت دارن،خیلی از مشتری هاش بعد از 5-6 ماه که میخریدن،تو جاده یا دست انداز شدید رینگ هاشون ترک برداشته بود،یه مورد هم بی اعتنایی طی کرده بود،کلا رینگش شکسته بود .....
این بنده خدا هم از وقتی فهمید دیگه رینگ چینی نیاورد،تایوانیا هم گرون تر درمیومد واسشون هم سخت تر گیر میومد
به خاطر همینه اکثر مغازه دارا چینی میارن
مثلا همین رینگ viva که گفتم بهتون اون موقع مدل خورشیدیش برای اینا حلقه ای 60 فاکتور میشد که حلقه ای 90 میفروختن

mortezaon
16-05-2010, 00:42
اگه امكان داره چند تا عكس با قيمت از رينگ هاي 400 تا 500 بذارين ممنون ميشم

shadows_funeral
09-06-2010, 19:52
سلام به همه! متاسفانه من ماشين صفرمو بردم آپشن ايرانخوردو تو يادگار امام براي اينكه رينگ اسپرت بندازم! نزديك 900 تومن رينگ 15 برام خرج بر داشت بعدش همين كه سوار شدم ديدم از سرعت 60 كه مي گذرم فرمون به شدت مي لرزه! پرسيدم گفتن ببر بالانس درجا! چند جا بردم بالانس درجا هيچكدوم نتونستند درستش كنن! همه مي گن رينگات آشغاله! اصلا بالانس نمي شه! از همه ي دوستان يه سوال و يه خواهش دارم:
سوال اينكه حالا چي كار كنم؟!!
خواهش هم اينكه: تورو خدا ماشيناتونو دست اين دزدهاي آپشن ايرانخودرو نديد كه گند مي زنن به ماشيناتون! (همونطور كه گند زدن به ماشين صفر من) تازه كلي هم ادعاشون مي شه اگه جايي غير از اين مراكز ببرين ماشين از گارانتي خارج مي شه!
همه جاي دنيا دزدها جزء مردم عادي و يا شركت هاي خصوصي هستند. تو ايران شركتهاي دولتي دزدي مي كنن هيچكسي هم نيست حرفي بزنه!!!

Soap MacTavish
04-07-2010, 17:24
آخ که دستتو گذاشتی روی دلم..
منم از روزی که رینگ اسپرت انداختم دیگه نمیتونم از 80تا بیشتر برم آخه به شدت لرزش داره. بالانسشم کردم ولی فایده ای نداشت. خوشحال میشم اگه کسی راهنماییم کنه

rami_hemi
04-07-2010, 20:24
شما رینگ متفرقه خریدین یا از آپکو گرفتین؟
رینگ احتمال قوی کله بالانس نیست یا اینکه جا پیچا درست نیست
تو یه تاپیک دیگه به دوستمون توضیح دادیم جای رینگا رو تعویض کنید و بندازین عقب و یا با یه رینگ دیگه امتحان کنید .

Soap MacTavish
20-07-2010, 20:04
شما رینگ متفرقه خریدین یا از آپکو گرفتین؟
رینگ احتمال قوی کله بالانس نیست یا اینکه جا پیچا درست نیست
تو یه تاپیک دیگه به دوستمون توضیح دادیم جای رینگا رو تعویض کنید و بندازین عقب و یا با یه رینگ دیگه امتحان کنید .

ساخت تایوان.
یکی میگفت احتمالا حلقه مرکزی رینگت رو کاسه چرخ فیت نمیشه و نیاز به بوش داره که فضای خالی رو که باعث لرزش رینگ میشه، بگیره. میخام برم دنبالش...
از توجهت متشکرم