PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نكات مهم در خريد و تحويل گرفتن LCD

aab_09
14-04-2010, 16:00
موقع خريد يك دستگاه تلوزيون LCD مثلا سامسونگ lمدل 650 بايد چه نكاتي را توجه داشته باشيم؟
- من پرسيدم از يكي از اين فروشنده ها اينها را گفت حالا چطوري مطمئن بشيم اون هم يك نكته اي ديگه است.
1- تست پيكسل
2- تست ساعت

خوشحال خواهيم شد اگر اطلاعات دقيق و جزئي را بفرمايند.

aab_09
14-04-2010, 16:25
بعد از زدن اين پست رفتم سراغ گوگل و ديدم يه برنامه بسيار كم حجم (قابلیت های کلیدی نرم افزار LCD Test Dead Pixel Locator 1.0 در اين خصوص وجود دارد كه لينكش اينجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن تاپيك مرتبط با اين موضوع در اين انجمن :

ac800fr
14-04-2010, 17:21
با سلام
تست پيكسل چطوري انجام مي شه؟؟
آيا روش خاصي داره؟؟
از دوستان مطلع لطفا" راهنمايي كنند
با تشكر

s_masoud
14-04-2010, 19:42
بعد از زدن اين پست رفتم سراغ گوگل و ديدم يه برنامه بسيار كم حجم (قابلیت های کلیدی نرم افزار LCD Test Dead Pixel Locator 1.0 در اين خصوص وجود دارد كه لينكش اينجاست:

در ضمن تاپيك مرتبط با اين موضوع در اين انجمن :

از معرفی نرم افزار ممنون، خیلی جالب بود.

aab_09
17-04-2010, 12:10
با سلام
تست پيكسل چطوري انجام مي شه؟؟
آيا روش خاصي داره؟؟
از دوستان مطلع لطفا" راهنمايي كنند
با تشكر

من چيز خاصي بچشمم نخورده ولي فك كنم اينكار را انجام ميدن:
1- تلوزيون را روشن مي كنند
2- با برنامه فوق يا هر برنامه مشابه كل تصوير را با رنگهاي مختلف مي پوشانند و دنبال پيكسلهاي سوخته (قرمز رنگ) مي گردند.

skull_avatar
17-04-2010, 19:23
پیکسل سوخته به پیکسلی میگن که رنگش ثابت مونده باشه و عوض نشه.بر خلاف گفته دوستمون پیکسل سوخته الزاما قرمز رنگ نیست اما چون رنگش ثابت میمونه اگه بتونین به هر طریقی صفحه رو بصورت یک دست با رنگ های اصلی بپوشونین به راحتی پیداش میکنین.
نرم افزار معرفی شده بر مبنای همین تئوری ساخته شده اما برای استفاده در کامپیوتر هست.
پیشنهاد من اینه که با توجه به رزولوشن تلویزیونی که قصد خریدش رو دارید در نرم افزار paint ویندوز عکسهایی با رنگ یکنواخت و با رزولوشن tv بسازید بزنید رو یک فلش مموری موقع خرید از usb تلویزیون عکس ها رو بزنید بصورت اسلاید نمایش داده بشن و با دقت تمام صفحه رو نگاه کنید بالاخره تو یکی از رنگها خودش رو نشون میده.

نکته مهم1:ادوستانی که فکر می کنن یکی دو تا پیکسل سوخته چیزی نیست و خودش رو نشون نمیده باید بگم که اشتباه می کنن.

نکته مهم 2:رنگ هایی که باید استفاده کنید تا راحت پیکسل سوخته رو پیدا کنید اینا هستن:
مشکی سفید آبی قرمز زرد سبز

پ.ن 1:این پست رو توی اون یکی تاپیک که مهم شده "چند نکته مهم برای خریداران کم تجربه HDTV ـها" هم میزنم تا اگه این یکی تاپیک بره پایین راحت پیدا بشه.

با این که مسئله مهمی هست اما کمتر دیدم تو این انجمن بهش پرداخته شده باشه.

پ.ن2:اگه حوصله ساخت عکس ها رو ندارید من عکس هایی که خودم ساختم رو براتون در یک فایل rar ضمیمه کردم با حجم بسیار اندک 5 کیلوبایت.
رزولوشن عکسها 1980 در 1080 هست (منطبق با استاندارد تلویزیون های full hd مثله همین b690 سامسونگ)

s_masoud
19-04-2010, 00:45
تست ساعت دیگه چیه:

s_masoud
21-04-2010, 17:42
موقع خريد يك دستگاه تلوزيون LCD مثلا سامسونگ lمدل 650 بايد چه نكاتي را توجه داشته باشيم؟
- من پرسيدم از يكي از اين فروشنده ها اينها را گفت حالا چطوري مطمئن بشيم اون هم يك نكته اي ديگه است.
1- تست پيكسل
2- تست ساعت

خوشحال خواهيم شد اگر اطلاعات دقيق و جزئي را بفرمايند.

میشه در مورد تست ساعت هم توضیح بدید؟