PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین و سریع ترین راه برش چیست؟

reza_p2009
14-04-2010, 15:43
سلام
خسته نباشید.
خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
کار من اینه که از اسناد با دوربین پایه دار عکس میگیرم.سند تقریبا اندازه برگه a4 هست البته کوچیک و بزرک قاطیه!
حالا باید بعد از عکس(اسکن) کنار اونارو برش بزنم.من با crop اینکارو مینکم مشکل اینجاست که هم دقت پایینه(دقیق از دور سند نمیگیره) و هم سرعت پایینه!تعداد بسار بالاست.
من با record از save و بعضی موقع ها اگه همه شبیه باشن با record از crop تونستم با یک دکمه این کارارو انجام بدم ولی میدونین که همه یکسان نیستن و روش خوبی نیست.
خواهش میکنم هر کس راهی داره بهم بگه!یا اگه برنامه ای هست اعلام کنه.
با عصای جادویی دور عکسو بگیری میشه بعد قسمت گرفته شده رو crop کرد؟چطوری؟

Saeed kmss-D
14-04-2010, 16:35
سلام...

دوست عزیز،
متاسفانه تنها راهش همینه که شما برای crop کردن یک اکشن ایجاد و ضبط کنید که گفتید اینکارو کردید.
فتوشاپ اینقدر هوشمند نیست که بتونه تشخیص بده و قسمت های لازم رو برش بده.

اما همینطور که خودتون در آخر اشاره کردین، اگه سند شما رنگش با زمینه ای که قرار جدا بشه تفاوت داره و طوریه که با ایزاری مثل magic Wnad یا Color Range ( موجود در منوی Select ) بتونید سند رو انتخاب کنید، میتونید خیلی راحت با مراجعه به منوی Image گزینه Crop رو از این منو انتخاب کنید تا بر اساس ناحیه منتخب شما، برش انجام بشه. ( ناحیه انتخابی کامل در برش قرار میگیره)
و میتونید این رو به صورت Action ضبط و بارها اجرا کنید.

( پیشنهاد میکنم اگه رنگ اسناد و زمینه نزدیک به هم یا یکه، شما عکاسی رو طوری انجام بدید که زمینه ای متفاوت هنگا عکس برداری پشت اسناد باشه )

سوالی بود بپرسید،

موفق باشید♥♥♥

reza_p2009
14-04-2010, 20:46
خیلی ممنون از کمکتون.
من با magic Wnad یا Color Range که شما گفتین دور عکس رو راحت میگیرم ولی وقتی از منوی Image گزینه Crop رو میزنم هیچ عملی انجام نمیشه!!!یعنی نمیبره.اگه اینکار بشه عالیه.اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.
مرسی

Saeed kmss-D
15-04-2010, 12:07
سلام...

دقیقا باید انجام بشه!
من یه تیکه کوچیک به صورت تصویری گذاشتم، ببین.

من احتمال میدم مشکل از سلکت شما باشه! شما باید Tolerance رو کمتر کنید و گزینه Contiguous رو تیک دار کنید.
منظورم اینه که شما احتمالا تو انتخاب دچار مشکل شدید، ینی وقتی سند رو انتخاب میکنید، قسمتی از صفحه زمینه هم به دلیل همرنگ بودن و یا نزدیکی رنگ انتخاب میشه ( که شاید به چشم نیاد و حتی علامت انتخاب هم اطرافش نباشه ) و کوچکترین نقطه ای اگه از چهار چوب کلی در محدوده انتخاب باشه، Crop هیچ تاثیری نداره، ینی داره ولی انگار قاب اصلی رو دوباره برش داده که طبیعتا هیچ نتیجه ای نداره.

موفق باشی♥♥♥

reza_p2009
15-04-2010, 14:48
سلام دوباره دوست من.
نمیدونم چطوری ازت تشکر کنم.خیلی حال دادی.با توضیحاتت مشکلم رو فهمیدم من بجای انتخاب سند دور سند رو مارک میکردم و Tolerance هم زیاد بود.
خیلی ممنون.
فقط یک سوال دیگه میشه به فوتوشاپ یک پوشه عکس داد که خودش روش یک عملیاتی انجام بده؟منظورم اینه که اون Action که داری رو خودش تکرار کنه بدون زدن دکمه!؟
راستی این روش خیلی از چسبیده به سند میبره میشه جایی مشخص کنم مثلا 1میلیمتر فاصله بده برای دوره سند؟

Saeed kmss-D
15-04-2010, 18:33
سلام...

خواهش میکنم دوست عزیز.

فقط یک سوال دیگه میشه به فوتوشاپ یک پوشه عکس داد که خودش روش یک عملیاتی انجام بده؟منظورم اینه که اون Action که داری رو خودش تکرار کنه بدون زدن دکمه!؟

بله، خوشبختانه فتوشاپ در این موارد قدرت خوبی از خودش نشون میده!

برای اینکار ابتدا به منوی File مراجعه کنید و از زیرمنوی Automate گزینه Batch رو انتخاب کنید. در پنجره باز شده،
در قسمت Play : برای Set گروه اکشن مورد نظر و برای Action اکشن مورد نظر رو انتخاب کنید.
در قسمت Source : با زدن کلید Choose فولدر مربوط به کل عکس ها ( که قراره کات بشن ) رو انتخاب کنید.
سایر تنظیمات و گزینه ها کارایی قابل توجهی ندارن.

اما قبل از اینکه کار رو شروع کنی، باید یه توضیحی در مورد ذخیره عکس ها بدم.
در حالت استاندارد عکس ها دونه دونه در فتوشاپ باز میشن و عملیات اکشن روشون انجام میشه و عکس ها در فتوشاپ باقی میمونن، ینی بعد از اتمام کل کار، شما باید تک تک رو ذخیره کنید.( که کار وقت گیریه )
کار دیگه ای که میتونی بکنی اینه که در همون صفحه تنظیمات Batch در قسمت Detination گزینه مورد نظر رو روی Folder انتخاب کنی و باز هم با کلیک روی Choose فولدر خروجی رو انتخاب کنید.
در قسمت File Naming هم میتونید نام رو برای اسناد انتخاب کنید.
و ....... OK !

راستی این روش خیلی از چسبیده به سند میبره میشه جایی مشخص کنم مثلا 1میلیمتر فاصله بده برای دوره سند؟

خب،
پیشنهاد من به شما اینه که شما در اکشنی که قراره تعریف و ضبط بکنید، پس از ضبط عملیات Crop در پایان این مورد هم به ضبط اضافه کنید. به منوی Edit مراجعه کنید و گزینه Canvas Size رو انتخاب کنید. در پنجره باز شده برای اعداد مقابل، مقداری بیشتر از اون حالت قبل ( به اندازه مساوی، ینی برای طول اگه 3 واحد افزایش دادی، برای عرض هم همین مقدار افزایش رو در نظر بگیرید ) اعمال کنید.
و به ضبط اکشن پایان بدید.

سوالی بود در خدمتم.

موفق باشی♥♥♥

reza_p2009
15-04-2010, 21:31
به قول معروف بابا تو دیگه کی هستی:46:
امیدوارم همیشه موفق باشی دوست من.
ممنون

reza_p2009
16-04-2010, 22:36
چرا هر دفعه فوتوشاپ رو میبندم Action که تعریف کردم پاک میشه؟راهی هست save اش کنم؟

pedramh
17-04-2010, 15:17
چرا هر دفعه فوتوشاپ رو میبندم Action که تعریف کردم پاک میشه؟راهی هست save اش کنم؟

اول اکشن مورد نظر رو داخل یک گروه (Set) جدید قرار بده! گروه رو انتخاب کن و طبق تصویر زیر پیش برو!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]