PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد برنامه Subtitle WorkShop v 2.51

arash2006
09-04-2006, 11:04
لطفا خيلي ساده بگوييد اگر بخواهم اين متن(نوروز 1385 مبارك) را به يك شو 3 دقيقه اي اضافه كنيم چه كارهايي بايد بكنيم :rolleye:
خروجي سيومون هم كجا سيو ميشود

mahdi2005
09-04-2006, 14:49
آموزش نحوه استفاده از برنامه

1 - بعداز دانلود برنامه و نصب آن برای فارسی کردن آن میسر زیرا بروید و زبان فارسی را از لیست زبان ها انتخاب کنید تا برنامه بطور اتوماتیک بزبان فارسی تبدیل بشود .

setings>>language>>your favourite language

ویرایش زیر نویسی که از قبل آماده کرده اید .

اگر فايل زير نويسي در اختيار داريد كه ميخواهيد آنرا ترجمه كنيد يا زمان بندي آنرا مطابق با فيلم تان تنظيم كنيد به اين مطالب توجه كنيد . براي لود نمودن فايل زيرنويس از منوي file قسمت load subtitle مسير زيرنويس مورد نظر راانتخاب و بر روي آن كليك نماييد . حالا زيرنويس همراه با زمان بندي پيش فرض رامشاهده ميكنيد ؛ اگر زيرنويس شما به زبان فارسي باشد آنرا به فرمت لاتين نمايش خواهد داد كه دراينصورت در قسمت منوي سمت چپ و پايين برنامه حالت ansi را به arabic تغيير دهيد . حال فونتهاي فارسي درست نمايش داده خواهد شد . حال نوبت به لود فيلم ميرسد . از منوي movie قسمت open را كليك كرده و مسير فيلم مورد نطر راانتخاب نماييد . لازم به ذكر است ، اين نرم افزار از تمام فرمت هاي vcd , dvd , divx پشتيباني ميكند . البته از فرمت dat پشتيباني نميكند يعني اگر فيلم شما vcd و بر روي cd با فرمت dat قرار دارد قادر به خواندن آن نخواهد بود . در اينصورت كافي است فيلم خود را به فرمت mpeg تبديل نماييد . براي اينكار نرم افزارهايي مثل vcd cutter توصيه ميشود ( در اكثر سي دي هاي آسيستانت موجود است ) . بعد از لودفيلم حالا نوبت به ويرايش زيرنويس ميرسد . در منوي سمت چپ و بالا mode رادرحالت time و fps را در حالت پيش فرض خود رها كنيد . fps تعداد فريم در ثانيه رانشان ميدهد . و معمولا خود نرمافزار آنرا با fps فيلمتان تنظيم مينمايد .

ابتدا زمان بندي زيرنويس با فيلم را تنظيم كنيد . براي اينكار كليد play را كليك نموده و بعد از شروع نمايش فيلم بر روي سطر زيرنويس موردنظر كه ميخواهيد به نمايش در بيايد را كليك نماييد تا به رنگ آبي درايد . حال برايشروع نمايش زيرنويس alt+c و براي خاتمه نمايش alt+v را بگيريد . براي نمايش زيرنويسبعدي لازم نيست آنرا انتخاب نماييد و نرم افزار بطور اتوماتيك به زيرنويس بعديخواهد رفت . در اينجا لازم است نكته را ذكر كنم و آن اين است كه گاه زيرنويس هاداراي زمان بندي هستند ولي دير يا زود مي آيند . اگر ميخواهيد به يكباره زمان همه زيرنويس ها را چند ثانيه يا دقيقه عقب يا جلو ببريد ، زيرنويس هاي مورد نظر راانتخاب و كليد ميانبر ctrl+d را فشار دهيد . دراين صورت در منوي set delay زمان زيرنويس هاي مورد نظر را چند ثانيه يا دقيقه عقب يا جلو ببريد ( براي عقب بردن + وبراي جلو بردن - ).

توجه: دوست خوبم باید توجه داشته باشی برای زیر نویس کردن فیلم معمولا دو راه دارید .

A - از قبل فایل زیر نویس فیلم مورد نظر خود را دارید و می خواهید آنرا بفارسی تبدیل کرده و روی فیلم بگذارید .

B - یا اینکه فایل زیر نویس ندارید و میخواهید خودتان فایل زیر نویس بسازید و روی فیلم بگذارید .

برای تهیه کردن فایل های زیر نویس فیام های سینمایی بزبانهای مختلف باید به این سایت مراجعه کرده و فایل زیر نویس فیلم مورد نظر خودرا دانلود کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تهیه زیر نویس توسط خودتان.

اگر ميخواهيد زيرنويس جديد تهيه كنيد ( بدون دراختيار داشتن فايل قبلي ) از منوي file قسمت new subtitle را انتخاب نماييد و زيرنويس خود را به نحوي كه قبلاَ ذكر آن رفت بسازيد. یا به عبارتی میخواهید خودتان دیالوگ فیلم ترجمه بکنید.

تبدیل فرمت های مختلف زیر نویس بیکدیگر برنامه .

زيرنويس ها بسته به نرم افزارهاي متفاوت فرمتهاي مختلفي دارند . يكي از عمومي ترين اين فرمت ها فرمت subrip با پسوند srt است . نرم افزار subrip زيرنويس ها را از فايلهاي vob که مخصوص dvd هستند را استخراج و در فرمت srt ذخيره ميكند . چون فرمت subrip را اكثر نرم افزار ها پشتيباني ميكنند ، سعي كنيد تمام فايلهاي خود را در اين فرمت تهيه كنيد . نرم افزار subtitle workshop قابليت تبديل حدود 60 فرمت زيرنويس را به يكديگر دارد . براي تبديل فرمت مورد نظر ابتدا از منوي tools قسمت batch convert را انتخاب كنيد . در صفحه باز شده فولدر حاوي زيرنويس مورد نظر را انتخاب كنيد . فولدر خروجي را هم انتخاب كنيد ؛ اگر خروجي را انتخاب نكنيد همان فولدر ورودي بعنوان خروجي شما در نظر گرفته ميشود . حال فرمت زيرنويس مورد نظر را انتخاب كنيد. اگر ميخواهيد زيرنويس را به فرمت srt تبديل كنيد ، گزينه subrip را انتخاب كنيد .حال بر روي next كليك نموده و سپس convert را انتخاب كنيد . حال زيرنويس شما به فرمت دلخواه تبديل شده است.

نتیچه آخر :

کار بسیار ساده بود شما فایل فیلم مورد نظر را از سایتی که گفتم دانلود کنید و با برنامه sutitle workshop به فارسی تبدیل کنید و زمان بندی آنرا با فیلمتان تنظیم نمایید . البته این برنامه یک اشکالی دارد و آن اینست که فایلهای وی سی دی با پسوند dat را نمیشناسد .شما باید اول فیلم را به فرمت mpg یا همانmpeg تبدیل کنید . .

امیدوارم که این مطالب برای دوست خوبم مفید واقع بشود .

arash2006
09-04-2006, 15:53
مرسي مهدي جان ولي نگفتي چجوري سيو ميشه كرد ايا فايل سيو شده dat or mpeg ميباشد
من كار هاي بالا را ميكنم new subtitle را انتخواب ميكنم پايين صفحه (نوروز 1385 مبارك) را تايپ ميكنم alt+c و براي خاتمه نمايش alt+v را هم ميزنم ولي زير نويس نميشود

reza12100
10-04-2006, 10:54
باید از Virtualdub استفاده کنی
راهنمای استفاده از برنامه فوق:

arash2006
14-04-2006, 14:37
سلام ببخشيد وقتتآ، را ميگيرم
سوالي داشتم كه از هركي ميپرسم جوابم را نميدهد توي تاپيك هم پرسيدم
من مي خواهم عبارت (نورز مبارك) را به وسيله برنامه(Subtitle Workshop) در يك شوي 4 دقيقه اي زير نويس كنم
اموزش هم خواندم همه كارها رو ميكنم ولي در اخر نميدانم چه كار كنم كه كارهايي كه كردم بصورت فايلهاي ويديي سيو شود
گزينه ذخيره با عنوان هم ميزنم ولي فايلي كه ذخيره ميشود حالا هر گزينه اي را انتخاب كنم ويدويي نيست و 900 كيلو بيشتر جا نميگيرد
لطفا كمكم كنيد
با تشكر ارش

reza12100
14-04-2006, 17:14
سلام ببخشيد وقتتآ، را ميگيرم
سوالي داشتم كه از هركي ميپرسم جوابم را نميدهد توي تاپيك هم پرسيدم
من مي خواهم عبارت (نورز مبارك) را به وسيله برنامه(Subtitle Workshop) در يك شوي 4 دقيقه اي زير نويس كنم
اموزش هم خواندم همه كارها رو ميكنم ولي در اخر نميدانم چه كار كنم كه كارهايي كه كردم بصورت فايلهاي ويديي سيو شود
گزينه ذخيره با عنوان هم ميزنم ولي فايلي كه ذخيره ميشود حالا هر گزينه اي را انتخاب كنم ويدويي نيست و 900 كيلو بيشتر جا نميگيرد
لطفا كمكم كنيد
با تشكر ارش
دوست عزیز بد نبود به پست قبلی من توجه میکردی!
subtitle workshop تنها برای ایجاد فایل زیرنویس است و با ان نمیتوان زیر نویس را بروی فیلم قرار داد
فایل ایجاد شده توسط subtitel workshop شامل متن زیرنویس و زمان شروع و بسته شدن فایل زیرنویس است
برای این کار یعنی قرار دادن زیر نویس بروی فیلم تنها نرمافزار موجود virtualdub است که لینک راهنمای استفاده از ان را گذاشتم

arash2006
19-04-2006, 18:09
میتونی با subtitle workshop این کار را انجام بدی
بعد از نصب این برنامه اول فیلم مورد نظر را تو این برنامه از منو movie باز میکنید
بعد از طریق منوی file then load then original فایل text را باز کرده سپس زمان مورد نظر را تنظیم میکنی وبعد ان را save میکنی
حالا میتونی از طریق برنامه virtualdub فیل زیرنویس اصلاح شده به همراه فایل فیلم را باز کرده و با فرمت avi ذخیره کنی
فرمت avi فابل انتخاب است یعنی به صورت mpeg4 or uncompress or...
میتونی فایل مورد نظر یا نهایی را به صورت mpeg هم save کنی اما کمی دردسر داره اگر خواستی بگو تا توضیح بدم

-----------------------------------------------------------
سلام اگه ميشه بگيد چگونه به صورت mpeg سيو كنم

reza12100
19-04-2006, 20:13
اموزش سیو کردن به صورت mpeg
password : cinevitech

arash2006
21-04-2006, 16:11
اموزش سیو کردن به صورت mpeg
سلام اقا رضا ميشه يك توضيحي در موردش بدي نميدانم چيكار بايد بكنم
-------------------------------------------------
من نمي توانم پلاگين TextSub for VirtualDub and Avisynth را به داخل VirtualDub-1.6.14 بريزم .كاري كه ميكنم:اول برنامه VobSub_2.23 را نصب در قسمت Plugins گزينه TextSub for VirtualDub and Avisynth را تيك دار ميكنم و ادرس براي نصبش هم F:\Documents and Settings\arash khorrami\Desktop\VirtualDub-1.6.14\plugins را ميدهم ولي پيغام خطا ميدهد
erorr F:\Documents and Settings\arash khorrami\Desktop\VirtualDub-1.6.14\plugins is not valid path for virtuldub, not installing vobsub virtualdub plugin نميدانم چيكار كنم لطفا كمكم كنيد

reza12100
21-04-2006, 21:37
راه حل مشکلت با text sub
نرمافزار VOBSUB را تو مسیر از پیش تعین شده(هر جا که خودش اول انتخاب کرده) نصب کن بعد محتویات پوشه docs ( محل نصب vobsub) را تو پوشه plugin نرمافزار virtualdub کپی کن اینطور textsub توی مونی filter اضافه میشه

در مورد save به صورت mpeg بهتره اینکه به صورت avi سیو کنی بعد به mpeg یا هر فرمت دیگه کانورت کنی
در مورد لینک اموزشی که گذاشتم باید از خود نرمافزار virtualdub استفاده کنی کجاش مشکل داری بنویس تا توضیح بدم

arash2006
21-04-2006, 22:28
سلام شرمنده :sad: :sad:
1:داداش رضا من موفقم شدم زيرنويس كنم ولي يك شوي 4 دقيقه اي حجمش شده 1.300Gb :blink: چطوري حجمش مثل سابق كنم ؟ :tongue:
2:فايل اموزشي رو اصلا نميتونم دانلود كنم :blink: :blink: :puke:

در خاتمه خيلي خيلي ازت متشكرم چاكرت ارش :blush:

reza12100
22-04-2006, 02:09
قابلی نداشت دوست عزیز
اموزش مورد نظر را تو rapidshare اپلود کردم

برای اینکه حجم فایل ویدیئویی پایی بیاد از فرمت divx استفاده کن به روش زیر
البته باید قبلش codec divx را نصب کنی که میتونی این کدک را از divx.com بگیری
video---->compression----->select dix 6.0 yv12---->ok
در نهایت از منوی file گزینه save as avi را انتخاب کن تا با فرمت مورد نظر سیو بشه

amirpers
27-04-2006, 02:37
من یک سوال داشتم .
فرض کنید که می خواهیم خودمون با برنامه Subtitle Workshop یک زیر نویس فارسی بسازیم بدون اینکه زیر نویس زبان دیگر را داشته باشیم . هنگام Save کردن وقتی گزینه Save as را می زنیم گزینه های مختلفی ظاهر می شه . ما باید کدوم گزینه را بزنیم تا به صورت srt بتونیم اون رو Save کنیم ؟

reza12100
28-04-2006, 06:25
من یک سوال داشتم .
فرض کنید که می خواهیم خودمون با برنامه Subtitle Workshop یک زیر نویس فارسی بسازیم بدون اینکه زیر نویس زبان دیگر را داشته باشیم . هنگام Save کردن وقتی گزینه Save as را می زنیم گزینه های مختلفی ظاهر می شه . ما باید کدوم گزینه را بزنیم تا به صورت srt بتونیم اون رو Save کنیم ؟
گزینه SubRip با پسوند srt برای شما ذخیره میکند

amirpers
30-04-2006, 02:19
ممنون از راهنماییتون .

arash2006
02-05-2006, 08:29
سلام داداش رضا
یک مشکل پیش امد من ویندوزم را عوض کردم حالا وقتی فایل تصویری که زیرنویس کردم اجرا میکنم بصورت صوتی می خواند
یعنی همه برنامه ها را باید نصب کنم تا زیرنویس بافیلم بماند اگر بزنم روی سی دی وی سی دی میگیرد

reza12100
02-05-2006, 09:23
سلام داداش رضا
یک مشکل پیش امد من ویندوزم را عوض کردم حالا وقتی فایل تصویری که زیرنویس کردم اجرا میکنم بصورت صوتی می خواند
یعنی همه برنامه ها را باید نصب کنم تا زیرنویس بافیلم بماند اگر بزنم روی سی دی وی سی دی میگیرد

باچه فرمتي save كرده بودي؟
احتمالا با فرمت divx فايلهات را save كردي يا يك فرمت ديگه كه براي ديدن تصوير لازمه كدك ان فرمت را نصب كني و به ويندوز بشناسوني

arash2006
02-05-2006, 11:24
باچه فرمتي save كرده بودي؟
احتمالا با فرمت divx فايلهات را save كردي يا يك فرمت ديگه كه براي ديدن تصوير لازمه كدك ان فرمت را نصب كني و به ويندوز بشناسوني
بله درسته با فرمت avi بكمك برنامه divx براي كم كردن حجمش ذخيره كردم :sad: :sad:
و بوسيله nero فرمت avi را پاك كردم و mpg كردم راه ديگري بلد نيستم مطالب قبلي را خواندم ولي سر در نياوردم
سوال اصلي من اين است من ميخوام ان را بوسيله دستگاه ويدو سي دي ببينم چكار كنم :blush:

reza12100
02-05-2006, 12:03
بله درسته با فرمت avi بكمك برنامه divx براي كم كردن حجمش ذخيره كردم :sad: :sad:
و بوسيله nero فرمت avi را پاك كردم و mpg كردم راه ديگري بلد نيستم مطالب قبلي را خواندم ولي سر در نياوردم
سوال اصلي من اين است من ميخوام ان را بوسيله دستگاه ويدو سي دي ببينم چكار كنم :blush:

مشكل شما اينكه ويندوز كدك يا همون فرمت تصويري را كه ميگي نميشناسه
اگر فايل را تبديل به mpeg1 كردي ويندوز بايد بدون هيچ مشكلي ان را پخش كنه(صوت وتصوير)
اما اگر فايل را تبديل به mpeg2 كردي و يا باز ميخواي از همون divx استفاده كني بايد كدك مربوط به mpeg2 يا divx را نصب كني كدك divx را همنطور كه قبلا كفتم ميتوني از divx.com دانلود كني
mpeg2 codec download:

arash2006
02-05-2006, 17:48
من اينطوري تبديل به mpeg کردم برنامه nero را اجرا کردم و فایل تصویری که فرمتش avi است مثلا :ebi.avi را نامش را به ebi.mpg تعویض کردم و شد mpeg و بوسیله divx نمی توانم avi را تبدیل به mpeg کنم فقط میتوانم حجمش را کم کنم

reza12100
03-05-2006, 06:25
يعني فقط اسم و پسوند را عوض كردي و كانورت نكردي
با ريختن كدك divx مشكلت حل ميشه

arashagha
06-10-2006, 20:39
عزیز چه کار زشتی کردی
فایل ذخیره شده با پسوند avi رو با rename نمیشه به mpg تبدیل کرد
در نرو خودش با انتخاب فایل avi خروجی ات یه سری تبدیل انجام میده و بعد سی رو رایت میکنه
مطمئن باش نرو اون سی دی که رایت می کنه با وی سی دی که سهله ... تو هر چی بگذاری می خونه

arash2006
03-05-2008, 16:51
سلام دوستان عزيز
من يه مشكلي در زيرنويس كردن فيلم ها برام پيش اومده قبلا فايل ها srt بود بوسيله برنامه Subtitle Workshopهماهنگ ميكردم و بوسله برنامه VirtualDub راحت روي وي سي دي اي خانگي ميزدم و با وي سي دي پلير نگاه ميكردم الان با اين فرمت لعنتي روبرو شدم كه برنامه ويرتال دوب نمتونه اون به فيلم بچسبونه و يه ارور ميده فرمتش
sub هستش كه 2 تا فايل زيرنويس داره كه اصلا هم خوانا نيست فقط ميشه با برنامه
Media Player Classic
توي كامپيوتر فيلم رو با زير نويس ديد اگه امكان داره يا راه داره كه اين فرمت رو به srt تبديل كنم بدون مشكل
يا اينكه برنامه خاصي وجود داره كه بشه باهاش زيرنويس با اون فرمت رو به فيلم چسبوند و روي سي دي زد ممنون ميشم كمكم كنيد تاكيد ميكنم روي سي دي نه دي وي دي
با تشكر فراوان از شما دوستان عزيز

gholikandi
12-08-2014, 11:49
سلام
من با نرم افزار subtitle workshop زیرنویس نوشتم همه چیزش ردیفه ولی فقط دیالوگ اول زیرنویس رو نشون میده
چیکار باید بکنم؟

Mohammad King
13-08-2014, 15:07
سلام
من با نرم افزار subtitle workshop زیرنویس نوشتم همه چیزش ردیفه ولی فقط دیالوگ اول زیرنویس رو نشون میده
چیکار باید بکنم؟

سلام تاپیک قدیمی برای سوال خودتون تاپیک جدید ایجاد کنید

این 2 پست جدید هم دلیت میشن