PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شیر کردن اینترنت xp به ویندوز 7 با کابل کراس؟(اصلا میشه؟)

sia0368
12-04-2010, 06:54
شیر کردن اینترنت xp به ویندوز 7 با کابل کراس؟(اصلا میشه؟)
کانکشنم رو شیر کردم جلوش هم مینویسه connected,shared ولی از طریق نت بوک نمیتونم وصل بشم (شیر فایل و فولدر رو کردم سر اینترنت گیرم)

sia0368
12-04-2010, 11:12
نبود..............

AhmadVB
12-04-2010, 12:56
سلام
اگر ADSL داری که چرا یوزر پسوورد را توی مودم نمی گذاری که دیگه کانکشن نخواد و راحت مودم را به دوتا کامپیوترت وصل کن.
اگر Dialup داری که دیگه با سرعت کمش ارزش اشتراک گذاری نداره !

ولی به هر حال :

روش اول (همه چیز اتوماتیک) - تست کردم:
1-ابتدا کانکشن قبلی ات از حالت شیر درش بیار یا یک کانکشن جدید بساز.
2- هم آی پی سیستم اصلی و هم لپ تاپ ات را روی اتوماتیک بگذار و WorkGroup ها را یکی کن.
3-حالا کانکشن جدید را شیر کن.
4- خودش آی پی سیستم خودت را می گذاره 192.168.0.1 و یک آی پی هم همیشه به سیستم دومت می ده که اغلب تغییر نمی کنه (معمولا 192.168.0.2)
5-فایل و فولدر هات را هم با این آی پی ها باز کن.یا حتی راحت تره از ComputerName برای دسترسی به سیستم دیگر استفاده کنی.البته لازمه که سطح دسترسی های 7 را باز کنی تا بتونی از XP واردش بشی.

روش دوم(دستی) - تست نکردم:
اگر الآن یک شبکه داری نمی خوای دستش بزنی می تونی این کار را بکنی. التبته نمیدانم کار اضافه ای هم لازمه انجام داد یا نه.
1-روی سیستم XP همون جایی که تیک Sharing را می زنی یک دکمه Settings داره که وقتی می زنی یک لیست از میشه با چند تا گزینه ی بدون تیک. همه تیک ها را بزن و اگر با زدن هر تیک یک سوال پرسید فقط OK بزن.
2-برای سیستم XP یک DNS 4.2.2.4 بده.
3- برای سیستم ویستا IP ها را این جوری بده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

farshidshd
12-04-2010, 13:22
پس میشه این کار رو کرد