PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد encrypt کردن فایل ها در ویندوز xp

farshad2002_2003
11-04-2010, 18:39
سلام
من سری قبل یه تعداد از فایل هام رو با خود ویندوز encrypt کردم. چون از فایل سرتیفیکیت بک اپ نداشتم همه فایلهام بعد از عوض کردن ویندوز پریدن!!
حالا میخام دوباره این کار رو بکنم بگید چطوری و از چه فایلی باید بک اپ بگیرم که وقتی ویندوز عوض شد بتونم فایل هام رو باز کنم . ضمنآ اگر میشه بگید چطوری بعد از تعویض ویندوز باید این کار رو بکنم .
راستی من روی ویندوزم پسورد ندارم . باید حتمآ پسورد هم باشه؟ چون الان لازم ندارم فایل هام safe باشن و فقط وقتی ویندوز عوض شد میخام کسی بغیر از خودم دسترسی بهشون نداشته باشه .

با تشکر

Dew Drop
11-04-2010, 22:20
سلام
اگه شما فايلهاتونencrypt باشه و ويندوز رو عوض كنيد به احتمال خيلي زياد فايلهاتون رو از دست خواهيدداد.شما قبل عوض كردن ويندوز فايلهاتون رو decrypt كنيد بعد ويندوز تون رو عوض كنيد.بعدعوض كردن ويندوز دوباره اونهارو encrypt كنيد.

arash_m_50
11-04-2010, 22:49
سلام فرشاد عزيز
به نظر من هم رمز كردن اطلاعات بوسيله ويندوز كار درستي نيست لا اقل تا وقتي كه برنامه هاي بسيار حرفه اي و پيشرفته اي براي اين كار در دسترس هست.
من به شما نرم افزار TrueCrypt رو پيشنهاد مي كنم كه دو خصيصه خيلي بارز داره: اول اينكه كاملا رايگان و دوم اينكه عملا نفوذ ناپذيره (لااقل در سطحي كه مد نظر ماست)
من به شخصه تا حالا كلي نرم افزار انكريپتور دانلود و تست كردم ولي هيچ كدوم به خوبي و راحتي اين يكي نبودن. بعد از اين كه باهاش آشنا بشي، حسابي عاشقش ميشي. كرك هم نمي خواد و اين امنيتش رو دو چندان مي كنه
در ضمن يك راهنماي خوب براي تمام قسمتهاي برنامه بصورت آنلاين در خود سايتش هست كه اگه مشكلي داشتي كلي راهگشاست. مي توني از آدرس زير دانلودش كني

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد.