PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کاهش قند خون پس از دویدن...چرا؟؟

robert
09-04-2010, 20:10
سلام به همگی

نمیدونم چرا وقتی زیاد میدوم احساس ضعف شدید میکنم و حالت تهوع بهم دست میده...

دوستی میگفت مربوط به کاهش قند خون هست...

حالا میخواستم بدونم چه کار کنیم که قند خون جوری پایین نیاد که ضعف و سرگیجه و حالتهای یاد شده به آدم دست بده...

یه سوال دیگه...

علت درد گلو (( درست زیر دهان و بین دوتا فک پایینی )) موضع دویدن و نفس زدن ممتد و سریع چیست...؟؟

ممنون میشم اگر این سوالات رو جواب بدید :11:

S0R3N4
11-04-2010, 13:26
درد زیر گلوت میتونه به خاطر فشار فک هات روی هم باشه و بادی که واردش میشه میتونه تحریکش کنه
+
استفاده از مواد قندی قبل تمرین مثل خورددن آب انگور سیاه و ... میتونه تا حدودی مفید باشه...
و البته بعدش...

shalineh
11-04-2010, 14:15
دوستی میگفت مربوط به کاهش قند خون هست...

اگر مسئله ناشی از افت قند خون باشه باید در سایر فعالیتهای شدید و متوسط هم رخ بده. هر چند این مسئله رو هم رد نمیکنم.
یک آزمایش درخواست FBS و BS بعد از غذا و هم چنین چک کردن الکترولیتهای سرم ( سدیم - کلسیم و بویژه پتاسیم ) میتواند کمک کننده باشه.
در ضمن رفلاکس معده به مری ( GER) هم میتونه این حالت رو ( البته نه به این شدت ) ایجاد کنه.

robert
11-04-2010, 14:22
اگر مسئله ناشی از افت قند خون باشه باید در سایر فعالیتهای شدید و متوسط هم رخ بده. هر چند این مسئله رو هم رد نمیکنم.
یک آزمایش درخواست FBS و BS بعد از غذا و هم چنین چک کردن الکترولیتهای سرم ( سدیم - کلسیم و بویژه پتاسیم ) میتواند کمک کننده باشه.
در ضمن رفلاکس معده به مری ( GER) هم میتونه این حالت رو ( البته نه به این شدت ) ایجاد کنه.

ممنونم از اینکه برای من وقت گذاشتید و به سوالم پاسخ دادید...

من همیشه ی خدا کارم ترش کردن (( رفلاکس )) هست اونهم با این نان هایی که نصف بیشترش جوش شیرین هست..... بدبختی دارم... :2:

اون آزمایشی که فرمودید چی رو نشون میده...؟؟ اگر در آن آزمایش گفتند قند خون کم هست چیکار باید بکنم...؟؟ شیرینی بخورم...؟؟

در هنگام دویدن دهن باید باز باشه یا بسته...؟؟ چجوری نفس بکشیم تا گلو از درد منفجر نشه...؟؟پ

در ضمن من 30 کیلو اضافه وزن دارم... (( با عرض شرمندگی البته ...!!))

shalineh
11-04-2010, 14:43
آزمایشات گفته شده ، قند خون ناشتا - قند بعد از غذا و الکترولیتها رو چک می کنند
شما آزمایشات رو انجام بده ، بعد به پزشکت مراجعه کن. راهنماییت خواهد کرد.
در غیر این صورت من و دوستان پاسخ خواهیم داد.

در هنگام دویدن دهن باید باز باشه یا بسته...؟؟
تنفس در همه حال باید از راه بینی باشه. ( مگر در موارد خمیازه :دی )

ARASH66
11-04-2010, 15:52
دوست عزیز من هم در مواقعی که زمان طولانی چیزی نمی خورم با مثل این دوستمون فعالیت هایی مثل دویدن را انجام میدهم سریعا حالت تهوع، گرسنگی، سیاهی رفتم چشم ها مخصوصا در موقع نشستن، برای من رخ می دهد.

singleguy
12-04-2010, 15:25
من پزشک نیستما! :دی ولی دونده هستم! :دی

در هنگام دویدن دهن باید باز باشه یا بسته...؟؟ چجوری نفس بکشیم تا گلو از درد منفجر نشه...؟؟پ مشکل درد گلوتون را نمیدونم چیه ولی اگه سرعت تنفستون هنگام دویدن پایین هست، همون طور که اون دوستمون گفتن، با بینی نفس بکشید ولی اگه سرعت تنفستون خیلی رفت بالا و دیدید بینیتون کم میاره، برای دم، از بینی و برای بازدم از دهان استفاده کنید. و چند توصیه ی دیگه برای تنفس، برای اینکه بازده تنفستون بره بالا، تا میتونید نفس ها را عمیق تر بکشید ، یعنی مثلا به جای سه تا نفس سریع، یک نفس عمیق بکشید! همچنین توصیه میکنم توی برنامه ی ورزشیتون زمان هایی را به این اختصاص بدید که با کمک بیرون دادن شکمتون نفس بکشید که این باعث میشه دیافراگم به پایین کشیده بشه و میزان گنجایش شش ها برای نفس گیری بیشتر بشه هرچند ورزش کار های خیلی حرفه ای مثل راهبان چینی توی معبد شائولین همیشه اینطور نفس میکشن ( که این باعث میشه شکم یکم بزرگ تر به شم بیاد). البته این را هم بگم که تنفس طبیعی یعنی همین، شما موقع خواب ، با شکم نفس میکشید!
این هم بگم که اگه اول دویدنتون هست، یکم طول میکشه تا عادت کنید! من در اوایل تمریناتم اینقدر حالم بد میشد که سردرد میگرفتمو.... ولی الان دیگه همه چیز عادی شده برام!
:11:

morsadr
12-04-2010, 16:36
دوست گرامی
علائم ضعف و بی حالی و سرگیجه که موقع دویدن به شما دست می ده فقط بعلت کاهش قند خون نیست . کاهش قند خون یکی از علل ان می تواند باشد . با توجه به اضافه وزنی که شما دارید با شروع فعالیت جسمی و خصوصا دویدن سیستم قلبی عروقی و تنفسی شما شروع به فعالیت میکند تا بتواند خونرسانی کامل عضلات را تامین کند ولی دلیلی ندارد که همیشه در این امر موفق باشد بنابر این ممکنه به قول خودمون کم بیاره که نتیجه آن افت فشار خون و کاهش خونرسانی مغزی و سایر بافتهای بدنه که ایجاد ضعف و بی حالی و سرگیجه و حتی تهوع می کنه بنابراین باید این فعالیت ورزشی را در حد توان سیستم بدنی خود انجام بدهید و بتدریج میزان آن را بالا ببرید تا سیستم تنفسی و قلبی عروقی بتواند خود را با آن سازگار کند . در ضمن اگر شما دویدن را جهت کاهش وزن انجام می دهید با خوردن زیاد مواد شیرین قبل و یا بعد از ورزش تمام کالری که شما سوزوندین را دوباره جایگزین می شه :27: پس بهتره که ورزش را با حوصله بیشتر شدت کمتر و زمان طولانی تری انجام دهید.
درد زیر گلوی شما هم علل زیادی می تونه داشته باشه ولی شاید به احتمال زیاد به علت خستگی و اسپاسم عضلات تنفسی فرعی قفسه سینه و گردن باشه .
موفق باشید.