PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب بین N900 و Milestone

soheildolatabadi
09-04-2010, 18:01
سلام و ارادت خدمت بکس گل اینجا
چهار سال و نیمه نوکیا 9500 دارم افتاده تو آب و ضربه خورده
هم نور صفحه پریده هم یه قاب میخواد. از خیر تعمیر گذشتم میخام گوشی بخرم
بین این دو تا موندم
NOKIA N900 - Motorlla Milestone
در ضمن
مهمترین چیز برام کیفیت و دوام گوشی هست مخصوصا تاچش خراب مراب نشه و باتریش هم کم نیاره

قیمت برام اصلا مهم نیست (میارزه پول خوب بدم یه چیز درست درمون بگیرم)
کیبورد برام مهمه و میخوام داشته باشه
زیاد اهل برنامه و بازی نیستم. فقط جی پی اس ردیف باشه
اینترنت هم اصلا با گوشی نمیرم
هدفونش برا موزیک ردیف باشه ولی صدای خود گوشی زیاد مهم نیست

نظر خودم:
مایلستون رو چون تا حالا طرف موتورولا نرفتم یه کم می ترسم ولی انگار قوی کار کرده (؟)
ولی نوکیا صفحه تاچش به نظرم ضعیف می رسه (؟)
البته Apple 3G و HTC HD2 به خاطر نداشتن کیبورد حذف شدند. سامسونگ و سونی اریکسون هم اصلا و ابدا (؟)

خیلی خیلی ممنون میشم اگه بزرگواری کنید و راهنمایی کنید یا نظرتون رو اعلام کنید
ارادتمندم :11:

soheildolatabadi
09-04-2010, 22:32
راستی اینم بگم:
مایلستون با نصب فونت فارسی
با برنامه های جاوا
با سیم کارت همراه اول
مشکل نداره؟

soheildolatabadi
09-04-2010, 23:41
راستي خيلي جالبه. تو جي اس ام آرنا گفته که N900 صفحه ش 65000 رنگه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولي تو gsm خودمون گفته 16 ميليون رنگ

چه کنيم؟ چقدر این مسئله مهمه؟

golmohammadi
10-04-2010, 00:50
این gsm.ir خیلی اشتباهات داره
اشتباهاتش به بینهایت میل میکنه
پس همون gsmarena بهتره

در کل مایلستون پیشنهاد میشه
آندروئید آینده بهتری داره
راستی موتورولا کارش عالیه

merikh_merikh
10-04-2010, 17:04
منم نظرم مایلستون هست.
چون سیستم عاملش پشتیبانیه بیشتری داره و پیشرف بیشتریم داره

گفتی سونی اریکسون معرفی نکنیم.
ولی به نظرم ایکس2 هم گزینه ی خوبیه و با انتظارات شما جور در میاد چون کیبرد داره همچنین مولتی مدیای خوبی هم داره درض

fire159
10-04-2010, 22:55
مهمترین چیز برام کیفیت و دوام گوشی هست مخصوصا تاچش خراب مراب نشه و باتریش هم کم نیاره

قیمت برام اصلا مهم نیست (میارزه پول خوب بدم یه چیز درست درمون بگیرم)
کیبورد برام مهمه و میخوام داشته باشه
زیاد اهل برنامه و بازی نیستم. فقط جی پی اس ردیف باشه
اینترنت هم اصلا با گوشی نمیرم
هدفونش برا موزیک ردیف باشه ولی صدای خود گوشی زیاد مهم نیست

نظر خودم:
مایلستون رو چون تا حالا طرف موتورولا نرفتم یه کم می ترسم ولی انگار قوی کار کرده (؟)
ولی نوکیا صفحه تاچش به نظرم ضعیف می رسه (؟)

از نظر كيفيت و دوام/ طراحي / سيستم عامل / ال سي دي و پشتيباني milestone
خيلي بهتره
تو تايپيك هاي ديگه هم در اين مورد زياد صحبت شده كه ميتوني مطالعه كني و به كلوپ ميلستون هم يه سر بزن كه خيالت راهت شه

در مورد gsm.ir هم كه هيچي نگيم بهتره :41: . با اون جدول رنكينگ خنده دارش :27: .اخبارش هم كه 4تا در ميون بعد از 1 هفته ترجمه ميشه اون هم با تبعيض !
اما gsmarena .com كه يك سايت 100% دشمن موتورولا هست و من خودمم هم نفهميدم چرااااا ؟! و فقط از چند برند خاص حمايت ميكنه و همش در تلاش كه اونا رو خيلي خوب نشون بده !؟
اما همين سايت از ميلستون 2 تا بررسي گذاشته و در آخر بررسي ها هم كه خيلي دلش ميخواست با n900 مقايسش كنه ! اما خودش هم فهميده كه كارش غلطه و عنوان كرده كه ميلستون در حال حاظر بهترين اسمارت فون كشويي جهانه /

soheildolatabadi
11-04-2010, 10:07
فایر جان خیلی چاکریم.
من که بخرم ترجیحا بدون قارانتی (گارانتی یه چیز دیگه س که تو ایران نداریم) می خرم و پول الکی نمیدم
تنها چیزی که منو می ترسونه این بحث رجیستر و آنتن هست که تو این صفحه ها مطرح شده! :41:
اگه شما جای من (که ناوارد و بیتجربه هستم) باشی چه می کنی؟
ارادتمندم

fire159
11-04-2010, 10:54
فایر جان خیلی چاکریم.
من که بخرم ترجیحا بدون قارانتی (گارانتی یه چیز دیگه س که تو ایران نداریم) می خرم و پول الکی نمیدم
تنها چیزی که منو می ترسونه این بحث رجیستر و آنتن هست که تو این صفحه ها مطرح شده! :41:
اگه شما جای من (که ناوارد و بیتجربه هستم) باشی چه می کنی؟
ارادتمندم
مرسی . لطف داری . ما بیشتر :31:
مشکل ریجیستری فقط مخصوص میلستون نیست و اکثر گوشی های جدید شنیدم دارن . الانم که چند تا از بچه های کلو پ میلستون دارن استفاده میکنن و مشکلی نداره / اما خوب ممکنه که بعضی جاها بگه ریجیستر نیست .
اما در کل مشکل حادی نیست و مطمئنا" قابل حله /
دوست خوبمون تو کلوپ موتورولا johnypersian1656 در این رابطه و کل مسایل دیگه کمکت میکنه :5:
در مورد گرانتی هم 100% درست میگی

johnypersian1656
11-04-2010, 11:48
راستی اینم بگم:
مایلستون با نصب فونت فارسی
با برنامه های جاوا
با سیم کارت همراه اول
مشکل نداره؟

ممنون از فایر عزیز واسه جواباش , فقط اینا از قلم افتاد. با فارسی چه واسه نوشتن چه خوندن مشکل نداره, با جاوا هم مشکل نداره (هرچند اصلا نیاز نمیشه) با سیم کارت همراه اول رو یا از جای مطمئن بخرین یا اینکه باهاش شرط کنین که به شرط تست یک روزه واسه خط دادن گوشی با همراه اول میبرین گوشی رو. (یه پچ هم هست که مشکل آنتن دهی رو حل میکنه اما قبلش باید مطمئن بشین که گوشیتون توی مخابرات حتما رجیستر شده باشه) در مورد gps هم که توی پست اول پرسیدین کلا آندروید برنامه های زیادی واسه gps داره اما من خودم google maps رو ترجیح میدم.

ali racer
11-04-2010, 12:32
مایلستون یکی از انتخاب های عاقلانه و خوب برای آندورید هستش
منم اونو توصیه میکنم
اگرم میخواین نوکیا بخرین
دست نگه دارین چون گوشی دیگه از سری ان9xx با سیستم عامل MeeGO
به زودی معرفی میشه
با امکانات فوق العاده

soheildolatabadi
11-04-2010, 13:15
اگرم میخواین نوکیا بخرین
دست نگه دارین چون گوشی دیگه از سری ان9xx با سیستم عامل MeeGO
به زودی معرفی میشه
با امکانات فوق العاده

ممنون عزیز. لینک یا مشخصات از این نوکیای جدید داری؟

Anonymous13
11-04-2010, 13:28
به نظر من ال سي دي ميلستون به تنهايي به گوشي هايي مثل n900 يا hd2 و ... ميارزه !

چون وقتي شما اسمارت فون با ال سي دي به اين بزرگي ميخري انتظار داري كه يه تصوير استثنايي توش ببيني

من كه ديشب ميلستون رو خريدم و واقعا" گوشيه استثنايي هستش :46:

Mojtaba N87
11-04-2010, 13:28
مایلستون همین که مولتی تاچ داره خیلی خوبه . یه گوشی کامل مخصوصا واسه وبگردی . ولی از خوبی ان900 هم نمیشه گذشت . خیلی گوشی انعطاف پذیر و کاملیه.من خودم نوکیا رو دوست دارم ولی بدون تبعیض باید گفت در حال حاظر مایلستون بهترین انتخابه

این هم خبر سایت Meego

soheildolatabadi
12-04-2010, 09:16
johnypersian1656 آقا من غلام ادبیاتتم! :46:
از بقیه دوستان هم بابت راهنماییشون ممنون
فقط سوالم اینه این باگ هایی که بحث شد. مثل مشکل پخش موزیک موقع در آوردن هندزفری یا پچ آنتن دهی و غیره از یه شرکت بزرگ مثل موتورولا عجیبه ! بعید نیست مشکلات دیگه هم پیدا بشه. البته راه حل داره و آپدیت و پچ خوب میرسه
ولی به نظرتون نگران کننده نیست و جای سوال نداره؟

sasan816
12-04-2010, 15:42
به نظر من n900 بگیر فقط نظر شخصی منه
NOKIA N900
گوشی کشویی از جانب با صفحه کلید کامل، ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی، سیستم عامل Maemo نسخه ۵، صفحه نمایش ۳٫۵ اینچی لمسی با وضوح بسیار بالا و تفکیک ۱۶ میلیون رنگ، مسیر‌یاب جی‌پی‌اس، دوربین ۵ مگاپیکسل، لنز Carl Zeiss، فلاش، فوکوس اتوماتیک، فیلمبرداری با وضوح WVGA، ثبت موقعیت جغرافیایی به همراه تصویر، حسگر شتاب‌سنج جهت دوران خودکار صفحه، حسگر مجاورت‌سنج، پایه نگهدارنده، فرستنده رادیویی، شبکه بیسیم، خروجی تلویزیون، خروجی صدای استاندارد، بلندگوهای استریو، نمایش پرونده‌های پی‌دی‌اف، رادیوی اف‌ام استریو، بلوتوث استریو، ...

arsess2012
12-04-2010, 17:03
نوکیا که میخواد n98 یا همون N8 رو هم تولید کنه. اونم گوشی خیلی توپیه.
اما در مورد بحث خودمون،
milestone صفحه نمایش بهتری داره اما لمسیش خیلی ضعیفه البته باز هم از n900 قوی تره.
اگه صفحه نمایش لمسی قوی میخواین حتما اپل یا htc بگیرین.
ضمنا تو ایران موتورولا تقریبا هیچ گونه خدمات نداره. اگه تهران هم نباشین که دیگه اصلا اسم موتورولا هم به گوش کسی نخورده انگار. یعنی اگه خراب شد باید بندازیش دور.

در مورد سیستم عاملش که خیلی عالیه اما هنوز یکم کار واسش مونده. راستی من نمیدونم میشه آپدیتش کرد یانه. اما اگه بشه که مطمئنم بهترینه.

aryakhan
13-04-2010, 11:05
سلام بر شما
من از سال 80 تا حالا 23 تا گوشی عوض کردم
اوائل اسفند 88 هم یه n900 خریدم تجربه کار با مایلستون رو ندارم ولی چون تو ایران زندگی میکنیم خدمتت عرض میکنم گوشی هایی غیر از برند نوکیا و سونی اریکسون و البته اخیرا" به لطف پارس مایکروتل سامسونگ تو این مملکت مثل ماشین خارجی میمونه گرون میخری ارزون باید رد کنی اگرهم کار به تعمیرات بکشه حسابش با کرام الکاتبینه
مایلستون و برند موتورولا حتما" گوشی خوبیه ولی حکایتش شبیه ماشین مدل بالای بدون خدماته گرچه نوکیای n900 هم واسه خیلی ها هنوز شناخته شده نیست ولی پشتیبانی نرم افزاری از سیستم عاملش عالیه چون سیستم عاملش اپن سورسه خیلی جای مانور داره نسبت به تاچهای مقاومتی اسکرینش خیلی خوبه گوشی خر جونیه من خیلی انگولکش میکنم ولی حتی یه بارم هنگ نکرده
سخت افزارشم که با مایلستون یکیه تازه هارد این 32 گیگه و اون 133 مگ حکایت این دوتا مثل زانتیا و پرشیای elx میمونه فقط بزرگترین عیب n900 اینه که باطریش خیلی کم ظرفیته انگار واسه یه ماشین 6 سیلندر یه باک 30 لیتری بذاری کلا" فکر کنم یه سالی نگهش دارم
یه جا خوندم سیستم عامل میگو هم روی n900 نصب میشه تو همون صفحه ای که دوستمون بالا لینکش رو داده هم یه چیزای از meego واسه n900 هست
حتی یکی از اساتید در فکر نصب دو یا سه سیستم عامل همزمان روی این گوشی بود حالا چه شود الله و اعلم
من بودم با در نظر گرفتن امکان تصادف گوشی میخریدم که خرج بدنه اش هم کمتر باشه
به گارانتی هم کاری نداشته باش نوکیای e75 من مشکل قاطی کردن رنگها رو داشت که بردم گارانتی درستش کردن ولی به قیمت ایجاد یه ته سوزن ته گرد پیکسل سوخته رو صفحه نمایشش بعدم زیر بار که نرفتن هیچ میخواستن کاردیمون هم بکنن
آخرشم وقت فروش 30-40 تومن ضرر همین صفحه نمایشش رو دادم
در هر صورت هر کدوم خریدی دیگه تو این صفحه نیا امیدوارم چرخش برات بچرخه

soheildolatabadi
16-04-2010, 23:54
فقط بزرگترین عیب n900 اینه که باطریش خیلی کم ظرفیته انگار واسه یه ماشین 6 سیلندر یه باک 30 لیتری بذاری کلا" فکر کنم یه سالی نگهش دارم

ممنون عزیز.
دوستان باتری Milestone چطوره؟ کم نمیاره؟

ah-eli-95
19-04-2010, 00:30
سلام اگه کشور دیگهای جز ایران بود به نظر من میلستون حتی عراق
اما اینجا ایرانه یعنی....
اگههیچی برات مهمنیست وفقط میخوای حال کنی میلستون
اما اگه به فکر ساپورت و فروش بعداو...هستی n900
درباره باتری میلستون من فقط شنیدمکه نقصی نداره اما شنیدن کی بود مانند کار کردن!!!!!:10::27:

soheildolatabadi
20-04-2010, 08:35
سلام اگه کشور دیگهای جز ایران بود به نظر من میلستون حتی عراق
اما اینجا ایرانه یعنی....
اگههیچی برات مهمنیست وفقط میخوای حال کنی میلستون
اما اگه به فکر ساپورت و فروش بعداو...هستی n900
درباره باتری میلستون من فقط شنیدمکه نقصی نداره اما شنیدن کی بود مانند کار کردن!!!!!:10::27:

مرسی عزیز.
این مایلستون بد جوری نظرم رو جلب کرده ولی اگه بخوام نوکیا بخرم مجبورم صبر کنم N8 بیاد چون این N900 یه کم ضعیفه.
البته باز مسئله اینه که نوکیا تاچ همراه با کیبور چیز بدرد بخوری نداره

Anonymous13
22-04-2010, 08:01
مایلستون و برند موتورولا حتما" گوشی خوبیه ولی حکایتش شبیه ماشین مدل بالای بدون خدماته گرچه نوکیای n900 هم واسه خیلی ها هنوز شناخته شده نیست ولی پشتیبانی نرم افزاری از سیستم عاملش عالیه چون سیستم عاملش اپن سورسه خیلی جای مانور داره نسبت به تاچهای مقاومتی اسکرینش خیلی خوبه گوشی خر جونیه من خیلی انگولکش میکنم ولی حتی یه بارم هنگ نکرده
سخت افزارشم که با مایلستون یکیه تازه هارد این 32 گیگه و اون 133 مگ حکایت این دوتا مثل زانتیا و پرشیای elx میمونه فقط بزرگترین عیب n900 اینه که باطریش خیلی کم ظرفیته انگار واسه یه ماشین 6 سیلندر یه باک 30 لیتری بذاری کلا" فکر کنم یه سالی نگهش دارم

من الان 3 هفته هست میلستون خریدم وواقعا" خیلی عالیه و خیلی خوشحالم از این خریدم
من ترجیح میدم یه ماشین خارجی درجه یک سوار شم و دو سه سال راحت باهاش حال کنم و نیازی هم به قطعه و تعمیرات نداره .
تا اینکه یه چیز بخرم ضعیفتر به صرف اینکه تو ایران خدماتش بهتره . کلا" گوشی ای موتو کم خراب میشن و کیفیت بالایی دارن . برعکس بقیه برندها

soheildolatabadi
26-04-2010, 06:57
این جور که معلومه، عیب و ایراد ها و ضعق های N900 فعلا بیشتر از مایلستون بوده :41:

جنرال حمید
27-04-2010, 17:34
سلام به همه . موتورولا از نظر نرم افزار برتره (این گوشیو میگم سوء تفاهم نشه) ولی خوب نوکیا تو چیزای جانبی و ... قوی تره . من خودم برندارو انتخواب میکنم و انتخوابم نوکیاس . این دوستمونم که تصمیمشو گرفته دیگه این تایپک شده برا بد گویی از N900

general hamid