PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای تق تق کردن هارد اکسترنال Seagate 1TB

fr200x
09-04-2010, 11:28
سلام دوستان.من یک هارد آداپتوردار اکسترنال Seagate 1TB دارم.هیچ مشکلی از لحاظ خواندن ونوشتن اطلاعات نداره.فقط زمان خواندن یا نوشتن اطلاعات، تق تق می کنه.در ضمن این صدا همراه با تکان هارد هم هست.البته صدا محسوس نیست ولی چون اطلاعات داخلش خیلی مهمه منو نگران می کنه.حالا می خواستم بدونم این صدا طبیعیه؟آیا امکان داره مشکل داشته باشه ولی read ,Write کردنش مشکلی پیدا نکرده باشه؟
دوباره تاکید می کنم این صدا به هیچ عنوان دائم نیست و فقط در هنگام خواندن یا نوشتن اطلاعات ایجاد میشود.
ممنون میشم از دوستانی که هارد مشابهی دارن بگن آیا در مورده هارد خودشونم این قضیه صدق می کنه؟ممنون میشم اگه کمکم کنین

rasool1
09-04-2010, 21:02
سلام حتما از اطلاعاتتون backup داشته باشد یک بار هم تمام اتصالات رو چک کنید که کامل و محکم باشن

fr200x
10-04-2010, 05:51
ممنون rasool1.متاسفانه اطلاعاتم در حدود 1tb هست که جایی برای backup گیری ندارم.شما مطمئنین که مشکل داره؟از کجا بتونم مطمئن شم؟

human56
13-04-2010, 22:35
با سلام

يه هارد 80 مكستور داشتم كه داراي 6 تا بد سكتور بود. با acronis ‌و در حالت safe mode اون رو دوباره پارتيشن بندي كردم. بعد از انجام كار ديگه هارد هيچ عكس العملي نشون نميده. و توسط سيستم شناخته نميشه. چيپست هاي كوچك تر روي هارد وقتي به سيستم وصل هست كمي گرم ميشه و دو چيپست بزرگ نه. به نظر شما اشكال از چيه و آيا قابل حل هست.
hdd regenerator v 1.61 هم هارد رو نميشناسه كه رفع بدسكتور كنم.

سوال ديگه اينگه آيا استفاده همزمان هارد هide , sata مشكلي براي هارد ها ايجاد ميكنه. و چه طوري ميشه هارد ide‌رو به عنوان هارد بوت يا نصب ويندوز استفاده كرد. (در استفاده همزمان هارد ide بايد روي مستر باشه يا اسليو)
با تشكر

cmn
29-04-2010, 08:18
سلام
جامپرها هارد ide رو چك كن اگه به تنهايي به كابل ديتا ide وصل هست روي حالت master قرار بده و اگه با دستگاه ديگري مشتركاً از يك كابل استفاده ميكنند بازهم هارد رو در حالت master قرارداده و دستگاه دوم رو در حالت slave ست كن .
در ضمن شما ميتونيد همزمان از هر دو نوع هارد براي يك سيستم استفاده كنيد . اگه مادربرد شما دو هارد رو شناسايي كنه براحتي ميتونيددر هنگام نصب ويندوز در قسمت تعيين پارتيشن بر روي هر كدوم از هاردها ويندوز بريزيد وبراي setting بوت دستگاه و تعيين هارد از طريق setup مادربرد ميتونيد عمل كنيد .

AliBaMaram.13
16-05-2010, 17:02
سلام دوستان.من یک هارد آداپتوردار اکسترنال Seagate 1TB دارم.هیچ مشکلی از لحاظ خواندن ونوشتن اطلاعات نداره.فقط زمان خواندن یا نوشتن اطلاعات، تق تق می کنه.در ضمن این صدا همراه با تکان هارد هم هست.البته صدا محسوس نیست ولی چون اطلاعات داخلش خیلی مهمه منو نگران می کنه.حالا می خواستم بدونم این صدا طبیعیه؟آیا امکان داره مشکل داشته باشه ولی read ,Write کردنش مشکلی پیدا نکرده باشه؟
دوباره تاکید می کنم این صدا به هیچ عنوان دائم نیست و فقط در هنگام خواندن یا نوشتن اطلاعات ایجاد میشود.
ممنون میشم از دوستانی که هارد مشابهی دارن بگن آیا در مورده هارد خودشونم این قضیه صدق می کنه؟ممنون میشم اگه کمکم کنین

من هم دقیقا همین مارک و گرفتم و دقیقا همین مشکل رو دارم از دوستان اگه کسی می تونه کمک کنه چون منم تازه گرفتم فقط می خوام بدونم این صدا طبیعیه یا سرم کلاه رفته؟؟

m_s_r_08
21-05-2010, 11:19
كابل ديتا رو عوض كنين بعد خبرشو بدين.

AliBaMaram.13
25-05-2010, 18:23
من هم دقیقا همین مارک و گرفتم و دقیقا همین مشکل رو دارم از دوستان اگه کسی می تونه کمک کنه چون منم تازه گرفتم فقط می خوام بدونم این صدا طبیعیه یا سرم کلاه رفته؟؟

؟؟؟؟کسی نیست جواب بده؟؟؟؟

ovis
03-06-2010, 10:36
هارد من اصلا دیتکت نمیشه

pouyans
05-06-2010, 10:31
دوست عزیز منم همین هاردو دارم و حدود یک سال و نیم هست که دارم ازش استفاده میکنم. همون طوری که میگید صدا محسوس نیست و از همون اول که هاردم رو خریدم این صدا باهاش بود. پس یک امر طبیعیه! نگران نباشید.
در ضمن اگه هارد عمودی میگذارید حالت افقی رو هم چک کنید