PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد خرید مین گیگا

lvlostafa
09-04-2010, 01:46
سلام دوستان
حدوده 25 روزی هست که همه قطعات سیستم رو گرفتم، به جز مین!! کل سیستم گیره یه مینه. من دنباله p55A-UD3P بودم. ولی از یه هفته قبل ازعید تا همین حالا نه تو بازاره تهران، نه اهواز گیر نیووردم!
می خواستم از دوستانی که آشنایی بیشتری با مین های گیگا دارن، تفاوت این مین ها رو بهم بگن:

P55A-UD3P
P55A-UD3
P55A-UD3R
P55A-UD4P
P55-UD3R

در واقع یه توضیح درباره حروف P و R و A تو این مین ها میخواستم.
فرق UD4P رو با UD3P می دونم. یه دوال لن و یه کارت صدا و یه پورت 1394 فرقشونه. بیشتر فوکوسم روی تفاوته UD3P با UD3 های دیگست...

واسه فرق UD3P و UD3 تو خوده سایت گیگا، اینرو ذکر کرده. یه توضیحی راجع به اینا میدید؟!
این اسمارت تی پی ام واسه چیه؟! اینجور که شنیدم یه نرم افزار امنیتیه. یا مورد اولش، کلآ کارش چیه؟!

Industry leading 12 phase power VRM design for optimum power efficiency and thermal solution

Smart TPM provides 2048 bits key via Bluetooth cellphone

پیشاپیش ممنون بابت پاسخهای شما دوستان عزیز. :11:

ess_1362
09-04-2010, 09:47
خوب تفاوت UD3P با UD3 در این هست که اولی کارت صوتی با کیفیت بهتری داره و دومی یک کارت صوتی معمولی که تفاوت مهمی به شمار نمی آد

اما تفاوت کلی مدلهای UD3 و UD3R و UD3P تا اونجایی که من می دونم اولی از یک مدار تغذیه پردازنده معمولی استفاده می کنه

دومی مدار تغذیه پردازنده 12 فاز هست

و سومی علاوه بر مشخصات دومی از کارت صدای با کیفیت تر استفاده می کنه (DTS & DOLBY PROLOGIC)

اون اسمارت تی پی ام هم یک رابط بلوتوث هست

lvlostafa
09-04-2010, 16:53
ممنون احسان جان؛

خوب حالا این مدار تغذیۀ پردازندۀ 12 فازی چی هستش؟! اصلآ مگه مادر بودر پردازنده داره؟! پردازندۀ کارت گرافیک شنیده بودم، ولی ماله مین به گوشم نخورده بود. آخه چی رو می خواد پروسس کنه؟! هرچی رو هم بخواد پردازش کنه، سی پو یو در خدمتشه! :31:

بعد تفاوت قیمتشون، به نسبت فیچرایی که دارن، نمیارزه! یعنی همون یه مدار تغذیه پردازنده 12 فازی (که هنوز درست نگرفتم داستانش از چه قراره) و کارت صدای بهتر، این 35 تومن اختلافو بوجود آوردن؟! (UD3P اینجا 230 بود، تا زمانی که بود؛ UD3 هم همین الان هست و 195 تومنه)
مشکل کارت صدا هم با یه ساند کارت کریتیو، حله حله! میشه یه چند ماه دیگه هم گرفتش. خیلی ضروری نیست.

راستی من سوکتای این مینارو که دیدم، UD3P دوتا پورت ساتا 3 داره(همون سوکت زردا) ولی UD3 نداره. واقعیت داره؟! یا عکسش اشتباه بوده؟!

با همۀ این تفاسیر توصیۀ شما دوستان چیه؟!
UD3
UD3P
UD4P

قیمتاشون هم به ترتیب اینا فرض کنید:
195
230
265

می خوام واقعآ به صرفه باشه. یعنی ارزش پولی رو که میدم بابتش داشته باشه. بعد چیزه دیگه ای هم که هست، همونطور که گفتم UD3P تو بازار نیست شده!! هیچ رقمه نتونستم پیدا کنم. بازم صبر کنم واسش یا یکی از اون دوتای دیگرو بگیرم؟!

lebesgue
09-04-2010, 19:43
خوب تفاوت UD3P با UD3 در این هست که اولی کارت صوتی با کیفیت بهتری داره و دومی یک کارت صوتی معمولی که تفاوت مهمی به شمار نمی آد

اما تفاوت کلی مدلهای UD3 و UD3R و UD3P تا اونجایی که من می دونم اولی از یک مدار تغذیه پردازنده معمولی استفاده می کنه

دومی مدار تغذیه پردازنده 12 فاز هست

و سومی علاوه بر مشخصات دومی از کارت صدای با کیفیت تر استفاده می کنه (DTS & DOLBY PROLOGIC)

اون اسمارت تی پی ام هم یک رابط بلوتوث هست

ببخشید اگر تاپیک رو منحرف میکنم, اما اینی که گفتید برای تمام مینبردهای گیگابایت (از جمله GA-MA770T-UD3 و GA-MA770T-UD3P) برقرار هست یا فقط برای مینبردی که ایشون نام بردن؟
متشکرم

ess_1362
09-04-2010, 20:35
ممنون احسان جان؛

خوب حالا این مدار تغذیۀ پردازندۀ 12 فازی چی هستش؟! اصلآ مگه مادر بودر پردازنده داره؟! پردازندۀ کارت گرافیک شنیده بودم، ولی ماله مین به گوشم نخورده بود. آخه چی رو می خواد پروسس کنه؟! هرچی رو هم بخواد پردازش کنه، سی پو یو در خدمتشه! :31:

بعد تفاوت قیمتشون، به نسبت فیچرایی که دارن، نمیارزه! یعنی همون یه مدار تغذیه پردازنده 12 فازی (که هنوز درست نگرفتم داستانش از چه قراره) و کارت صدای بهتر، این 35 تومن اختلافو بوجود آوردن؟! (UD3P اینجا 230 بود، تا زمانی که بود؛ UD3 هم همین الان هست و 195 تومنه)
مشکل کارت صدا هم با یه ساند کارت کریتیو، حله حله! میشه یه چند ماه دیگه هم گرفتش. خیلی ضروری نیست.

راستی من سوکتای این مینارو که دیدم، UD3P دوتا پورت ساتا 3 داره(همون سوکت زردا) ولی UD3 نداره. واقعیت داره؟! یا عکسش اشتباه بوده؟!

با همۀ این تفاسیر توصیۀ شما دوستان چیه؟!
UD3
UD3P
UD4P

قیمتاشون هم به ترتیب اینا فرض کنید:
195
230
265

می خوام واقعآ به صرفه باشه. یعنی ارزش پولی رو که میدم بابتش داشته باشه. بعد چیزه دیگه ای هم که هست، همونطور که گفتم UD3P تو بازار نیست شده!! هیچ رقمه نتونستم پیدا کنم. بازم صبر کنم واسش یا یکی از اون دوتای دیگرو بگیرم؟!

ببین مدار تغذیه پردازنده بیشتر برای اورکلاک کاربرد داره

مثلا اون مدل 12 فاز در اورکلاکهای سنگین(بیشتر از 4.2 گیگاهرتز برای پردازنده i5 750 ) کاربرد داره
مثلا برای اورکلاک تا حدود 3.5 گیگاهرتز این مادربردها هیچ تقاوت خاصی با هم ندارند

نکته دیگه این هست که UD3P فقط از کراس فایر پشتیبانی می کنه در حلی که UD4P هم از کراس فایر و هم از SLI

پس اگر قصد خرید کارتهای ATI را داری به نظر من بین UD3 و UD3P یکی را انتخاب کن

من چندتا عکس از مقایسه این دو تا برد می ذارم :

این UD3P هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم UD3 معمولی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید اگر تاپیک رو منحرف میکنم, اما اینی که گفتید برای تمام مینبردهای گیگابایت (از جمله GA-MA770T-UD3 و GA-MA770T-UD3P) برقرار هست یا فقط برای مینبردی که ایشون نام بردن؟
متشکرم

راستش این موضوع را به کل نمیشه تعمیم داد ولی برای این دو مدلی مه شما هم گفتی تقریبا صادق هست

یعنی 770T-UD3P مدار تغذیه کامل را داره ولی 770T-UD3 مدار تغذیه معمولی داره

lebesgue
10-04-2010, 11:29
ممنون. در مورد کارت صدا چطور؟

ess_1362
10-04-2010, 12:32
فکر نمی کنم تفاوتی داشته باشند