PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار با Clipboard,xml , قابليت Drag and Drop , ...

shadmehrshadow1
08-04-2010, 14:55
1- چه طوری میشه متنی رو که در یک لیبل هست رو به حافظه Clipboard فرستاد . متن فارسی هست و اگه به کلیپ برد رفت با Paste
کردن درمحیط مثلا Notepd به درستی دیده بشه .
2- چه طور میشه از قابليت Drag and Drop (کشيدن عکس ها به داخل برنامه) استفاده کرد . مثلا یه عکس رو به داخل لیست باکس
بکشیم و آدرس عکس توی لیست باکس قرار بگیره .
3- آقای _H2_ اون پروژه ساعت آنالوگ خیلی خوب بود ممنون میشم اگه کد وبی 2008 رو بذارید .
4- از توضیحاتی که راجع به xml گذاشتید ممنونم. ولی اگه میشه نحوه کا با اونو توضیح بدید. مثلا چه طوری میشه اطلاعات بهش فرستاد و
چه طور اطلاعات ازش دریافت کرد .
5- همچنین از کد تقویم هم ممنون (تقویم ماهانه ) خیلی خوب بود . ولی من میخوام خودم می خوام از نظر زیبایی طراحی کنمش . ممنون
میشم اگه سورس کد نحوه ایجاد حالتش رو بذارید . مثلا پس زمینه اش رو عکس بذارم ، اندازشو عوض کنم و کار های دیگه .
6- یه کد هم میخواستم که مثلا وقتی که یه عکس مربعی روی فرم هستش فقط اون عکس دیده بشه و بقیه قسمت های فرم دیده نشه .
به عبارتی دیگه فرم به شکل مربع در بیاد و یا اینکه قسمت هایی از فرم که به یه رنگ خاصی مثلا سیاه هست دیده نشه.
(خیلی خیلی ممنون از کمک هایی که می کنید و اینکه به تک تک سوالات پاسخ می دید . این رو واقعا می گم بی تعارف)

عــــلی
08-04-2010, 15:32
سلام.

- چه طوری میشه متنی رو که در یک لیبل هست رو به حافظه Clipboard فرستاد . متن فارسی هست و اگه به کلیپ برد رفت با Paste
کردن درمحیط مثلا Notepd به درستی دیده بشه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- چه طور میشه از قابليت Drag and Drop (کشيدن عکس ها به داخل برنامه) استفاده کرد . مثلا یه عکس رو به داخل لیست باکس
بکشیم و آدرس عکس توی لیست باکس قرار بگیره .

در رویداد DragEnter کد زیر رو تایپ کنید:

فقط کافیه اون رنگی که نمیخوای دیده بشه رو در خاصیت TransparencyKey اعمال کنی.
موفق و سربلند باشید.

عــــلی
08-04-2010, 15:43
ببخشید من چون زیاد وقت ندارم نمیتونم زیاد در مورد DataSet و XML توضیح بدم..

موفق باشید.

shadmehrshadow1
08-04-2010, 17:04
ممنون
ما 3 تا متن داریم میخواهیم در فاصله زمانی مثلا 5 ثانیه این متن ها به طور جداگانه در یک لیبل دیده بشه . مثلا پنج ثانیه اول متن اول در لیبل دیده بشه و 5 ثانیه دوم متم دوم و........
واگه توضیحات کامل و جامع تری در مورد کار با xml بذارید ممنون میشم.

عــــلی
08-04-2010, 18:34
سلام.
خوب یک کنترل timer به برنامه اضافه کن.خاصیت Interval رو 5000 قرار بده.

توی رویداد Tick کد زیر رو بنویس:

بالای اونم کد زیر رو بنویس:

کد Myarray یک آرایه از نو رشته که میتونی کاراکترهاتو توی اون بنویسی.
موفق باشید.

shadmehrshadow1
09-04-2010, 15:33
اگه میشه از آقای _H2_ بخواهید که موارد 3 و 5 من رو جواب بدند و اینکه یه وی بی 2008 از نمونه کا رxml بذارید که توش فرستادن اطلاعات و دریافت اطلاعات از xml باشه .
در ضمن کاربر hamishebahar کد های شما در محیط C هستش که من نمیتونم باهاش کار کنم و زیاد به درد من نمیخوره .پس اگه میشه همه ی کد ها رو اصلاح کنید و کد وی بی 2008 رو بگذارید .ممنون

عــــلی
09-04-2010, 19:16
سلام.
تغییر کدها فکر نکنم کاری داشته باشه دوست عزیز.

موفق باشید.

shadmehrshadow1
10-04-2010, 17:03
اگه میشه از آقای _H2_ بخواهید که موارد 3 و 5 من رو جواب بدند و اینکه یه وی بی 2008 از نمونه کا رxml بذارید که توش فرستادن اطلاعات و دریافت اطلاعات از xml باشه .