PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لکه سیاه در چشم !

Anastasia
08-04-2010, 12:51
چند وقتی میشه توی چشم چپم یه لکه سیاه دارم . یعنی شبیه نخ نیست بلکه دقیقا یه نقطه اس . یعنی هر طرف رو نگاه میکنم این لکه هست . خیلی هم واضحه طوری که با لکه روی دیوار اشتباه گرفتمش . اومدم مثلا از روی دیوار پاکش کنم مونده بودم چرا پاک نمیشه !!!!!؟؟
فقط هم چشم چپه . چند روز پیش که واسه یه مشکل دیگه رفته بودم پیش دکتر عمومی اینو که بهش گفتم گفت بهتره اول برم پیش چشم پزشک بعد اگه چشم پزشکه گفت مشکلی نیست ...
دیگه دکتره از اینجا به بعد هیچی نگفت !! حالا ما موندیم چیه قضیه این لکه !؟

eMer@lD
08-04-2010, 15:45
سلام
شما چند سال دارید؟

ممکنه به پیر چشمی دچار شده باشید
پزشک متخصص چشم بهتر میتونند کمکتون کنند.

teznade
08-04-2010, 17:25
منم هم همين مشكلو دارم البته در راست چشم راستم اگه كسي اطلاعي داره بگه بدونميم شايد دارم ميميرم ؟

faded
08-04-2010, 18:25
من هم همچین مشکلی دارم یک چشم پزشک با معاینه میتونه بگه که مشکل چیه چون با اون وسایل و دستگاه ها مخصوص و معاینه قرینه و دیدن داخل چشم هست که مشخص میشه مشکل من از یک لکه روی عصب چشم بود ولی شما ها هم باید به پزشک مراجعه کنید چون بدون معاینه فکر نکنم بشه به نتیجه رسید.

Anastasia
08-04-2010, 21:25
من 18 سالمه .
آخه یکی از آشناهامون هم که یه بار سکته مغزی ناقص کرد از اون موقع به بعد توی چشمش ( حالا نمیدونم کدوم چشم ) یه نقطه سیاه اومده بود !
حالا معاینه چشم پزشک چه طوریه ؟ چیکار میکنه ؟ برای درمانش چه کاری انجام میده ؟ البته اگه مشکل از چشم باشه !

faded
08-04-2010, 22:01
دکتر که چشم من رو توی همون مطب معاینه کرد با چند تا دستگاه که هر کدومشون برای یه کاری بود البته پیش دوتا دکتر رفتم یه قطره هم ریخت توی چشمم که بتونه ته چشم رو معاینه کنه بعدشم فرستاد تست میدان بینایی ,, در هر صورت هیچ کدومش نه ترسی داشت نه دردی و نه خطری !

A.M.D.D.E.V.I.L
08-04-2010, 22:06
نه ریسک نکن زود برو پیش پزشک متخصص و اگه لازم باشه عمل کنی عمل کن

Anastasia
08-04-2010, 22:15
قراره برم . چون این لکه داره اذیت میکنه . برای درمانش چیکار میکنه ؟ قطره میده ؟ یا میگه عمل ؟؟

Erfan64
08-04-2010, 22:40
من لکه سفید بعضی اوقات میبینم !
البته خیلی مشخص نیست ولی بعضی اوقات که توجه کنم دیده میشه البته بزرگتر از یه لکه هستش

eMer@lD
09-04-2010, 00:54
من 18 سالمه .
آخه یکی از آشناهامون هم که یه بار سکته مغزی ناقص کرد از اون موقع به بعد توی چشمش ( حالا نمیدونم کدوم چشم ) یه نقطه سیاه اومده بود !
حالا معاینه چشم پزشک چه طوریه ؟ چیکار میکنه ؟ برای درمانش چه کاری انجام میده ؟ البته اگه مشکل از چشم باشه !

علت دیده شدن لکه ی سیاه سلولهای مرده ی خون هستند و به خاطر پوسیدگی ناحیه ی بینایی هست .
اگر برای مداوا زود اقدام کنید ، در ابتدا یک تست صفحه ی شطرنجی به شما داده میشه تا میزان تخریب معلوم بشه ، ممکنه با لیزر درمانی از پیشرفت بیماری جلوگیری بشه
گریه کردن و شستشو ندادن چشم در هنگام خواب باعث تخریب بیشتر این ناحیه میشه
فشار خون هم در این اتفاق دخالت داره.

من لکه سفید بعضی اوقات میبینم !
البته خیلی مشخص نیست ولی بعضی اوقات که توجه کنم دیده میشه البته بزرگتر از یه لکه هستش

.این اتفاق اگر معمولا هنگامی که ازمقابل نور خورشید به داخل فضای بسته وارد میشید، غیر معمولی نیست.

morsadr
09-04-2010, 21:01
دوست عزیز تشخیص علت این مورد به این راحتی نیست و من تعجب می کنم چطور بعضی از دوستان با قاطعیت تشخیص می گذارند و درمان هم پیشنهاد می کنند :18: . توجه داشته باشید که این مورد می تواند بعلت مشکل در مناطق مختلف چشم باشه شامل قرنیه . مایع زجاجیه داخل چشم. شبکیه چشم . سلول های بینایی و عصب بینایی و یا مرکز بینایی در مغز . بنابراین توصیه اکید بنده مراجعه به پزشک متخصص چشمه تا بررسی کامل انجام بشه . استرس نداشته باشید و تشخیص و درمان را به پزشک خود بسپارید .:11:

morsadr
09-04-2010, 21:42
گریه کردن و شستشو ندادن چشم در هنگام خواب باعث تخریب بیشتر این ناحیه میشه

.

دوست عزیز اگر نظریه شما درست باشه این مطلب مربوط به داخل کره چشم میشه ولی گریه کردن و اشک چشم ویا شستشوی چشم هیچ ارتباطی با داخل چشم ندارند :18: . من نمی دونم مرجع این اطلاعات شما کجاست اگر میشه جهت اطلاع هم که شده مرجع علمی را معرفی بفرمایید .:20:

A.M.D.D.E.V.I.L
09-04-2010, 21:53
من فکر مبکنم که موضوع مهمی هست
حتی اگرم خطر جسمی نداشته باشه ممکنه ظاهر رو خراب کنه

eMer@lD
10-04-2010, 14:47
دوست عزیز اگر نظریه شما درست باشه این مطلب مربوط به داخل کره چشم میشه ولی گریه کردن و اشک چشم ویا شستشوی چشم هیچ ارتباطی با داخل چشم ندارند :18: . من نمی دونم مرجع این اطلاعات شما کجاست اگر میشه جهت اطلاع هم که شده مرجع علمی را معرفی بفرمایید .:20:

سلام:)
با حالت گریه ،خوابیدن و چنان که اشک در صورت و چشم مانده باشد شوری و مایع اشک باعث از بین رفتن سلول های بینایی میشه وگاهی دیده شده چشم کم سو شده،. منظور این بود که اگر این ناراحتی رو دارند مراقب اشک چشم شون باشند که با گریه ممکنه عارضه بیشتر بشه.

طبق گفته های دوستمون Anastasia نقطه ای سیاه در چشم مشاهده میشه که با لکه ی روی دیوار اشتباه گرفته میشه وهمیشه همراهشون هست.

این مشکل از ناحیه ی عصبی بینایی هست با نام بیماری AMD اعصاب بینایی اصطلاحا بانام دژنرسانس ماکولا که سلول ناحیه ی مرکزی بینایی از بین رفته و باید ترمیم بشه.

مرجع علمی: استادان دانشگاه، کتاب های درسی:20:

morsadr
10-04-2010, 18:23
سلام:)
با حالت گریه ،خوابیدن و چنان که اشک در صورت و چشم مانده باشد شوری و مایع اشک باعث از بین رفتن سلول های بینایی میشه وگاهی دیده شده چشم کم سو شده،. منظور این بود که اگر این ناراحتی رو دارند مراقب اشک چشم شون باشند که با گریه ممکنه عارضه بیشتر بشه.

طبق گفته های دوستمون Anastasia نقطه ای سیاه در چشم مشاهده میشه که با لکه ی روی دیوار اشتباه گرفته میشه وهمیشه همراهشون هست.

این مشکل از ناحیه ی عصبی بینایی هست با نام بیماری AMD اعصاب بینایی اصطلاحا بانام دژنرسانس ماکولا که سلول ناحیه ی مرکزی بینایی از بین رفته و باید ترمیم بشه.

مرجع علمی: استادان دانشگاه، کتاب های درسی:20:

ببنید دوست عزیز سلولهای بینایی در عمق کره چشم ودر روی سظح داخلی کره چشم روی شبکیه قرار دارند و هیچ ارتباطی با سطح خارجی چشم ندارند در صورتی که اشک چشم روی سطح قسمت جلویی چشم را می پوشاند و کار آن شستشو و محافظت از سطح کره چشم مخصوصا قرنیه می باشد بنابر این هیچ ارتباطی با سلولها و عصب بینایی ندارد . در ضمن سیستم اشکی چشم طوری طراحی شده است که اشکی که از غدد اشکی سرازیر می شوند بصورت اتوماتیک از طریق مجرای اشکی تخلیه شده و باقی نمی ماند که بتواند آسیبی به چشم بزند . نمک موجود در اشک هم میزانی نیست که برای چشم مضر باشد
در مورد AMD که فرمودید این مطلب قابل ذکره که این بیماری دژنرسانس ماکولای چشم در اثر سن می باشد ودر حقیقت مخفف کلمه Age related Macular Degeneration می باشد . این بیماری در دو نوع خشک و مرطوب وجود داره و مهمترین علامت آن کاهش حدت بینایی در قسمت مرکز میدان بینایی می باشد که بتدریج ایجاد می شود یعنی فرد اجسامی که در مرکز میدان بینایی قرار دارند را بصورت نا واضح و تار می بیند و یا خطوط موازی عرضی را بصورت مواج می بیند در صورتی که این دوستمون ذکر کردند که یک نقطه سیاه می بینند .
باز هم تاکید می کنم که بررسی توسط متخصص چشم ضروریه

eMer@lD
10-04-2010, 18:45
ببنید دوست عزیز سلولهای بینایی در عمق کره چشم ودر روی سظح داخلی کره چشم روی شبکیه قرار دارند و هیچ ارتباطی با سطح خارجی چشم ندارند در صورتی که اشک چشم روی سطح قسمت جلویی چشم را می پوشاند و کار آن شستشو و محافظت از سطح کره چشم مخصوصا قرنیه می باشد بنابر این هیچ ارتباطی با سلولها و عصب بینایی ندارد . در ضمن سیستم اشکی چشم طوری طراحی شده است که اشکی که از غدد اشکی سرازیر می شوند بصورت اتوماتیک از طریق مجرای اشکی تخلیه شده و باقی نمی ماند که بتواند آسیبی به چشم بزند . نمک موجود در اشک هم میزانی نیست که برای چشم مضر باشد
در مورد AMD که فرمودید این مطلب قابل ذکره که این بیماری دژنرسانس ماکولای چشم در اثر سن می باشد ودر حقیقت مخفف کلمه Age related Macular Degeneration می باشد . این بیماری در دو نوع خشک و مرطوب وجود داره و مهمترین علامت آن کاهش حدت بینایی در قسمت مرکز میدان بینایی می باشد که بتدریج ایجاد می شود یعنی فرد اجسامی که در مرکز میدان بینایی قرار دارند را بصورت نا واضح و تار می بیند و یا خطوط موازی عرضی را بصورت مواج می بیند در صورتی که این دوستمون ذکر کردند که یک نقطه سیاه می بینند .
باز هم تاکید می کنم که بررسی توسط متخصص چشم ضروریه

مسلما متخصص چشم پزشکی باید نظر قطعی رو بدهند
در پست اول و دوم هم گفتم: باید چشم پزشک نظر بدهند و اینکه; ممکنه دژنرسانس ماکولا باشه

بله کاملا با نوع بیماری آشنا هستم
اما در جوانی هم امکان داره گاهی بیماری های دوران پیری بروز کنه ؛مانند: فلج بلز و...

B U L U T
10-04-2010, 18:50
لکه ای که شناور چی هست
من دارم
تحقیق کردم به فلوتر یا مکس پران رسیدم

Anastasia
10-04-2010, 22:06
ممنون از همه دوستان که دارن توی این بحث شرکت میکننند و کمک میکنند .
یه چیزی رو لازم دیدم که بگم و اون اینه که من در کیفیت بینایی ام هیچ تغییری ایجاد نشده یعنی به همون خوبی که قبلا میدیدم میبینم فقط یه لکه سیاه خیلی واضح اومده جلوی چشمم . و اصلا مواج یا شبیه نخ نیست . دقیقا یه نقطه پر رنگ و واضح که فقط توی یک چشممه . البته الان امکانش نیست که تا چند روز آینده بتونم برم دکتر ولی حتما میرم چون خیلی داره اذیت میکنه . ولی جسارتا من هنوز شیوه درمانشو متوجه نشدم ! یعنی عمل میخواد ؟

morsadr
11-04-2010, 09:20
لکه ای که شناور چی هست
من دارم
تحقیق کردم به فلوتر یا مکس پران رسیدم

این حالت نیز می تواند بعلت التهاب و مشکل در نواحی مختلف چشم باشه از مایع زجاجیه داخل چشم . شبکیه چشم و سلولهای بینایی و یا عصب چشم و مرکز بینایی در مغز .
داخل چشم مایعی وجود دارد که کاملا شفافه و نور را کامل از خود عبور می دهد گاهی اوقات بعلت التهاب این مایع و یا التهاب شبکیه و سلولها و عصب بینایی فرد احساس اجسام متحرک جلوی میدان بینایی خود میکند که به آن فلوتر یا مگس پران می گویند. اگر علت مشخص شود و قابل درمان باشد می توان درمان کرد ولی گاهی اوقات این مشکل مزمن شده و درمان قطعی نمی شود.

ممنون از همه دوستان که دارن توی این بحث شرکت میکننند و کمک میکنند .
یه چیزی رو لازم دیدم که بگم و اون اینه که من در کیفیت بینایی ام هیچ تغییری ایجاد نشده یعنی به همون خوبی که قبلا میدیدم میبینم فقط یه لکه سیاه خیلی واضح اومده جلوی چشمم . و اصلا مواج یا شبیه نخ نیست . دقیقا یه نقطه پر رنگ و واضح که فقط توی یک چشممه . البته الان امکانش نیست که تا چند روز آینده بتونم برم دکتر ولی حتما میرم چون خیلی داره اذیت میکنه . ولی جسارتا من هنوز شیوه درمانشو متوجه نشدم ! یعنی عمل میخواد ؟

دوست عزیز بنظر می رسه مشکل باید درجایی در شبکیه و یا سلولهای بینایی و یا مسیر عصب بینایی از چشم تا مرکز بینایی در مغز باشه که باید تمام این نواحی تست شوند تا مکان دقیق مشکل پیدا بشه .
شیوه درمان هم بستگی به تشخیص داره و تا زمانی که تشخیص داده نشده نمی توان از درمان صحبتی کرد .:41: