PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در کج شدن پین های سی پی یو ( اساتید سخت افزار)

leomostafa
07-04-2010, 21:31
سلام

ببخشید که این سوال رو اینجا طرح می کنم سوالی داشتم از اساتید سخت افزار به ویژه سی پی یو

من امروز داشتم سی پی یو رو در می آوردم که با یه خمیر به فن چسپیده بود فکر کنم خمیر سیلیکونی بود یه مرتبه سی پی یو از دستم در رفت و دیدم 7 تا از پین هاش یه کم جا به جا شدن دوستان آیا امیدی به این سی پی یو هست یا نه ؟ اگه امیدی هست چه جوری اونو صاف کنم .

ممنون می شم منو راهنمایی کنید .

ess_1362
08-04-2010, 09:09
بله اگر چیپ دچار شکستگی نشده باشه ایرادی نداره

با یک ابزار ظریف باید پینها را صاف کنی که می تونه انبردست دهن باریک یا منقاش ... باشه

حتی اگر پین ها هم بشکنه میشه پردازنده را تعمیرکرد و مشکلی نداره

starpars
08-04-2010, 10:29
آره برا منم این اتفاق افتاد با سر چاقو صافش کردم حل شد:20:

leomostafa
08-04-2010, 13:17
آخر تشکر واقعا من رو از نگرانی در آوردید

mjzaret
08-04-2010, 16:06
سلام

ببخشید که این سوال رو اینجا طرح می کنم سوالی داشتم از اساتید سخت افزار به ویژه سی پی یو

من امروز داشتم سی پی یو رو در می آوردم که با یه خمیر به فن چسپیده بود فکر کنم خمیر سیلیکونی بود یه مرتبه سی پی یو از دستم در رفت و دیدم 7 تا از پین هاش یه کم جا به جا شدن دوستان آیا امیدی به این سی پی یو هست یا نه ؟ اگه امیدی هست چه جوری اونو صاف کنم .

ممنون می شم منو راهنمایی کنید .

با یه پنس به راحتی می تونید پین ها رو درست کنید. حواستون باشه که پینها نشکسته باشند. در غیر این صورت مشکلتون کمی حاده.

bomb933
08-04-2010, 20:50
برای من اتفاق افتاد و من با کردن سوزن ته گرد از چند جهات صافشون کردم و هیچ مشکلی پیش نیومد

satanic0098
09-04-2010, 16:47
شما میتونی از مداد نوکی (اتود) شماره 4 دهم و یا 5 دهم استفاده کنی ...در اخر به صورت افقی ,عمودی چک کن مشکل کامل برطرف شده باشه.

اگر هم شکسته باشه بازهم با کمی دقت براحتی میشه پایه رو لحیم کرد...اگر موردی بود تصویر cpu رو بزار تا بگم به چه طریق پایه گذاری کنی.

kafepaeto
15-04-2010, 23:54
بهتر وسیله برای این کار فقط کاتر است شما میتوانید با پشت تیغ کاتر پایه ها را صاف کرده و در برابر نور گرفته و خمی هر پایه را با احتیاط از پایین پایه صاف کنید ... فقط ضربع ای که باعث تغییر شکل فیزیکی در سی پی یو میشود میتوان سی پی یو را از کار بی اندازد .!