PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوهسته ای یا چهار هسته ای ؟

boros
07-04-2010, 21:09
من بین خرید فنوم 550 دوهسته ای و 630 چهار هسته ای موندم .
امروز یه فروشنده به من گفت که اگر اهل گیم و رندر نیستی 550 بگیر چون تو برنامه های عادی مثل آفیس و فتوشاپ و ... چهار هسته به کار گرفته نمیشن .
از طرفی 550 3.1 گیگاهرتز هست و 6 مگ کش داره .

کاربردم هم آفیس فتوشاپ ، وب و فیلم دیدن و کارهای عادی دیگه هست ( البته معمولا یلی از این برنامه هارو باهم باز میکنم )

نظر شما چیه ؟

erno69
08-04-2010, 01:53
دوست عزیز اگه کاربردت اینا هست به نظرم همون دو هسته ای رو بگیر

3jokes_x
08-04-2010, 02:15
فروشنده بر اساس اطلاعات خیلی قدیمی این حرف رو زده. اون اوایل که پردازنده های 4 هسته ای تازه اومده بودن (مثلا تا 1-2 سال پیش) هنوز نرم افزارها نمی تونستن از هر چهارهسته پردازنده به صورت بهینه استفاده کنند. ولی در حال حاضر این مشکل برطرف شده و فقط چند تا نرم افزار خاص (مثلا بعضی از بازی ها) هستند که با پردازنده ی دو هسته ای بهتر کار می کنند.

در واقع این جمله رو فروشنده برعکس گفته... باید می گفت اگر اهل گیم هستی 550 رو بگیر. (البته حتی این حرف هم به طور کلی و همیشه صادق نیست. توی بعضی ار بازی ها هم 630 بهتر از 550 هست.)

اینجا می تونی کارایی این دو پردازنده رو با هم مقایسه کنی (دقت کن که جلوی بعضی نمودارها نوشته lower is better) ضمنا 4-5 تا نمودار اول که مربوط به SYSMARK می شه رو زیاد جدی نگیر چون نتایج خیلی کلی هستند. تست های بعدی که کاربردهای خاص رو یکی یکی بررسی کردن دقیق ترن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در نهایت من به استناد لینک بالا، برای استفاده عمومی و خانگی و مواردی که گفتی (آفیس و فتوشاپ و وب و فیلم) 100% پردازنده 630 رو پیشنهاد می کنم. ممکنه بعضی ها بگن اگر کارت با فتوشاپ خیلی سنگین و حرفه ای نباشه، آفیس و وب و فیلم دیدن کارهای سنگینی نیستن که 4 هسته ای بخوان و دو هسته ای هم کافیه ولی با توجه به اینکه قیمت دو هسته ای 550 با 4 هسته ای 630 یکیه، دیگه توجیهی نداره که 2 هسته ای بخری.

ess_1362
08-04-2010, 08:45
خوب اگر اهل آنلاک کدرن هستید می تونید 550 بگیرید و به 4 هسته ای تبدیل کنید