PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در تنظيمات TP-LINK 8920g

Amir_Niknam
07-04-2010, 16:35
سلام دوستان
من يك مودم ADSL وايرلس TP-LINK مدل 8920g دارم
اين مودم بدون هيچ مشكلي كار ميكنه اما تنها با سرعت 54mbps در صورتيكه تا سرعت 108mbps رو ساپورت ميكنه كارت شبكه من هم Intel 5100 AGN هست كه طبق گفته شركت اينتل تا 300mbps رو پشتيباني ميكنه
من وقتي تنظيمات مودم رو روي 108 قرار ميدم كارت شبكم ديگه نميتونه اون رو پيدا كنه و كلا dc ميشم اين تصوير تنظيمات مودمم هست لطفا در مورد تنظيم با سرعت 108 راهنمائي كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لينك دانلود مشخصات كارت وايرلسم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

paranoid_android
07-04-2010, 18:29
دليلش اينه كه كارت شبكه وايرلس شما از سري N هستش و مودم/روتر شما از سري G.
تجهيزات سري N با سري G سازگاري دارند اما سرعت تبادل اطلاعات بين اونا حداكثر تا 54 Mbps خواهد بود.
(Wireless G Standard Speed = 54Mb/s)
مودم شما تنها تا سرعت 54 Mbps ميتونه با WNIC تون ارتباط برقرار كنه. اون Mbps Static 108 كه شما تنظيم ميكرديد يه استاندارد 802.11 نيست! نميدونم چيه دقيقا!

Amir_Niknam
07-04-2010, 19:43
ممنون از توضيحتون
اما سوالي كه براي من مطرحه اينكه اگر مودم من از نوع 80.211 g هستش پس چرا زده تا 108 رو ساپورت ميكنه ؟ آخه مگر رده g تا 54 رو نبايد بيشتر پشتيباني كنه ؟
خود سايتش يك توضيح عجيبي داده ميگه اين Super g هست مگر همچين چيزي هم داريم ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
حتما با يك روشي ميشه اين رو تا 108 بالا برد
البته ناگفته نمونه من خودم اين مودم رو نخريدم برام كادو آوردند !.....
با تشكر

paranoid_android
07-04-2010, 21:50
ممنون از توضيحتون
اما سوالي كه براي من مطرحه اينكه اگر مودم من از نوع 80.211 g هستش پس چرا زده تا 108 رو ساپورت ميكنه ؟ آخه مگر رده g تا 54 رو نبايد بيشتر پشتيباني كنه ؟
خود سايتش يك توضيح عجيبي داده ميگه اين Super g هست مگر همچين چيزي هم داريم ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحتما با يك روشي ميشه اين رو تا 108 بالا برد
البته ناگفته نمونه من خودم اين مودم رو نخريدم برام كادو آوردند !.....
با تشكر
بله درسته.
نميدونستم TP-Link هم عضو Atheros Alliance هستش. اين استاندارد (Super G) بهبود يافته استاندارد 802.11 g هستش كه ميتونه بصورت Dual Channel سرعت انتقال داده رو تا 108 Mbps افزايش بده. يجورايي مثل تكنولو‍ژي MIMO هستش كه ميتونه سرعت انتقال داده رو تو سري N تا 2 برابر (البته بصورت تئوريكال) افزايش بده.
اگه كارت شبكه شما هم استاندارد Super G رو پشتيباني ميكرد ميتونستيد از 108 Mbps استفاده كنيد، اما متاسفانه محصولات Intel تحت لايسنس Atheros Communications يعني ارائه دهنده Super G نيستن. درنتيجه بايد به همون 54 Mbps بسنده كنيد.:46:

Amir_Niknam
07-04-2010, 23:12
ممنون از توضيح خوبتون واقعا استفاده كردم