PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین روش یا دارو برای جلوگیری از ریزش مو چیه..؟

mmiladd
06-04-2010, 20:57
می خواستم بدونم بهترین روش برای جلوگیری از ریزش مو چیه...؟

آقا تو رو خدا این روش های کلیشه ای رو بی خیال....!

دارو هم اگه میدونین بگین لطفا..

dsa dsa
07-04-2010, 11:14
دوری از استرس و درگیری های ذهنی !
استفاده از مواد پروتئینی و ویتامین های A/E/C - خوردن الو ورا و دلستر خوبه - خوردن شیر و تخم مرغ
استفاده کردن هفته ای یک بار روغن بادام یا کنجد روی مو !
ماساژ دادن مو !
استفاده از شامپوهای خوب مانند Panten !
در حمام از اب خیلی گرم استفاده نکنید و در پایان از اب سرد برای آب کشی استفاده کنید !

استفاده از دارو ها هم عوارض خودش رو داره بهتره طبیعی درمان کنید !

اینا رو رعایت کنی تا حدی زیادی موت نمی ریزه ! ریزش مو ارثی هم هست ! اگر ارثی باشه نمیشه کاریش کرد بالاخره باید بریزه ! و زمانی هم می گی مه کسی ریزش مو که موهاش کم شده باشه در واقع مو باید روزی 20 30 تار بریزه !

اگر کسی کچلی در خانواده خود نداشته باشه امکان ریختن موهاش خیلی خیلی کم !

این روش ها تست شده و 100 در 100 جواب می ده

mmiladd
07-04-2010, 13:56
مرسی دوست من...

Arpanet
07-04-2010, 22:56
در مردان 2 داروي ماينوكسيديل موضعي و فيناسترايد 1 ميلي تاييد شده
هيچ شامپويي براي ريزش مو تاييد نشده اصولا در عرض يكي دو دقيقه جذب پوستي ناچيزه حالا شامپو محتوي هر چي باشه

alex_pk
08-04-2010, 00:52
سلام
دوست عزیز بهترین کار اینکه خیلی بهش توجه نکنی البته در صورتی که ارثیه
انرژی نفی نمیدم
ولی اگر ارثی باشه تحت هر شرایطی میریزه
ببینید تو خانواده پدرتون مثلا عمو و خانواده مادرتون مثلا دایی ریزش موچطوریه.
کلا اگر بهش توجه نکنی خیلی بهتره من یه مدتی موهام زیاد میریخت و خیلی تاثیر بدی روم گذاشته بود حداقل 10 تا دکتر معروف رفتم و هر سری یه دارو هایی میدادن که کلی قیمتشون بود ولی اصلا تاثیری نداشتن( هر چند تاثیر این نوع دارو ها معمولا 4 تا 6 ماه بعده) ولی برای من که چندین ماه اینارو منصرف میکردم اصلا اثیری نداشت.

فقط اط طمانی که یعی کردم دیگکه بهش فکر نکنم و از استرس دوری کنم میبینم ریزش موها به شدت کاهش یافته و در بعضی قسمت ها مو مجدد رویش پیدا کرده.
و این رو مطمئنم تاثیر دارو نبوده.

حالا اگر عوامل محیطی و ... باعث ریزش شده و مطئن هستی ارثی نیست این دیگه بحثش جداست
ولی چون افرادی که دیدم و موهاشون میریزه اکثرا ارثی بوده این احتمال رو دادم که برای شما هم ارثی باشه.

هر چند آمپول هایی هستن که موضعی هستن و رو پست سر میزنن مثل کورتون و تقریبا تحت هر شرایطی اون قسمت مو رشد میکنه ولی عوارضشون انقر زیاده که خیلی کم پیش میاد کسی سمتشون بره.
معمولا این آمپول رو بعضی قسمت استفاده میکنن که مثلا بخاطر شکستگی یا .... مو رشد نمیکنه.
مثلا شخصی که یه قسمت از صورتش ریش در نمیاد به دلایل خاص.
هر چند از سوزنی مثل سوزن انسولین نازک و ریز استفاده میشه ولی در هر حال به علت ضخیم بودن پوست سر درد زیادی رو هم به همراه داره.
این رو گفتم که ممکنه مثلا اطرافیانت بهت پیشنهاد بدن....من بگم خدمتت که اصلا توصیه نمیشه.

این صحبت ها شاید کلیشه ای بنظر برسه ، ولی این مطلب رو کسی برات نوشته که مدت زیادی رنج میبرد از ریزش مو ولی هم اکنون بهتر شده با وجود ارثی بودن.

موفق باشی./.

kiarash3500
16-04-2010, 01:31
هيچ شامپويي براي ريزش مو تاييد نشده اصولا در عرض يكي دو دقيقه جذب پوستي ناچيزه حالا شامپو محتوي هر چي باشه

فناستراید 5 چطوره؟
همین طور فلوتامید

mmiladd
16-04-2010, 03:43
سلام
دوست عزیز بهترین کار اینکه خیلی بهش توجه نکنی البته در صورتی که ارثیه
انرژی نفی نمیدم
ولی اگر ارثی باشه تحت هر شرایطی میریزه
ببینید تو خانواده پدرتون مثلا عمو و خانواده مادرتون مثلا دایی ریزش موچطوریه.
کلا اگر بهش توجه نکنی خیلی بهتره من یه مدتی موهام زیاد میریخت و خیلی تاثیر بدی روم گذاشته بود حداقل 10 تا دکتر معروف رفتم و هر سری یه دارو هایی میدادن که کلی قیمتشون بود ولی اصلا تاثیری نداشتن( هر چند تاثیر این نوع دارو ها معمولا 4 تا 6 ماه بعده) ولی برای من که چندین ماه اینارو منصرف میکردم اصلا اثیری نداشت.

فقط اط طمانی که یعی کردم دیگکه بهش فکر نکنم و از استرس دوری کنم میبینم ریزش موها به شدت کاهش یافته و در بعضی قسمت ها مو مجدد رویش پیدا کرده.
و این رو مطمئنم تاثیر دارو نبوده.

حالا اگر عوامل محیطی و ... باعث ریزش شده و مطئن هستی ارثی نیست این دیگه بحثش جداست
ولی چون افرادی که دیدم و موهاشون میریزه اکثرا ارثی بوده این احتمال رو دادم که برای شما هم ارثی باشه.

هر چند آمپول هایی هستن که موضعی هستن و رو پست سر میزنن مثل کورتون و تقریبا تحت هر شرایطی اون قسمت مو رشد میکنه ولی عوارضشون انقر زیاده که خیلی کم پیش میاد کسی سمتشون بره.
معمولا این آمپول رو بعضی قسمت استفاده میکنن که مثلا بخاطر شکستگی یا .... مو رشد نمیکنه.
مثلا شخصی که یه قسمت از صورتش ریش در نمیاد به دلایل خاص.
هر چند از سوزنی مثل سوزن انسولین نازک و ریز استفاده میشه ولی در هر حال به علت ضخیم بودن پوست سر درد زیادی رو هم به همراه داره.
این رو گفتم که ممکنه مثلا اطرافیانت بهت پیشنهاد بدن....من بگم خدمتت که اصلا توصیه نمیشه.

این صحبت ها شاید کلیشه ای بنظر برسه ، ولی این مطلب رو کسی برات نوشته که مدت زیادی رنج میبرد از ریزش مو ولی هم اکنون بهتر شده با وجود ارثی بودن.

موفق باشی./.

م رسی .. جالب بود.......

morsadr
17-04-2010, 16:15
دوستان مطالب جالب و کاملی گذاشته اند فقط چند نکته کوچک :
اول اینکه ریزش مو در طی یک روز بیشتر از 20 تا 30 عدد است و حدود 70 تا 100 عدد ذکر شده است ولی ثابت نیست و به دوره ریزش و رویش هر تار مو بستگی داره.
ریزش موی ارثی یا ژنتیک را تقریبا کاری نمی توانید بکنید فقط با درمانها شاید وقوع آن را به تاخیر بیاندازید .
در مورد شامپو ها نیز با نظر دوستمون Arpanet موافقم و به نظر بنده شامپو هر چه ساده تر باشد بهتره (مثل شامپو بچه )
مینوکسیدیل و فیناسترید نیز تا زمان مصرف می توانند تاثیر داشته باشند و با قطع مصرف دوباره سر به حالت اول بر می گردد.
در مورد مصرف کورتون های موضعی باید عرض کنم که این درمان فقط برای ریزش موی سکه ای یا" آلوپسی آره آتا" است نه طاسی آندروژنیک سر . این بیماری یک بیماری خاص است که موهای قسمتی از بدن (معمولا صورت یا سر ) بصورت تکه ای (مثل یک سکه ) و بصورت کامل و ناگهانی می ریزد و در این ناحیه هیچ پیاز مویی دیده نمی شود و علت آن را عملکرد نادرست سیستم ایمنی بدن بر علیه پیاز مو می دانند .
کاهش استرس عصبی و کاهش در گیری فکری روی همین مطلب نیز می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.
نکته آخر هم عدم استفاده از مواد شیمیایی مختلف نظیر رنگ مو حالت دهنده های مختلف و یا ژل مو است . مواردی مثل اطو مو و سشوار زیاد هم می تواند باعث سوختن مو و افزایش ریزش آن شوند.
موفق باشید.:11:

s_paliz
27-04-2010, 13:30
بستگی به شرایط مزاجی و روحی شما داره.

پیشنهاد اول من اینه که سرتون رو حجامت کنید.

پیشنهاد دوم من اینه که پیش دکتر پوست برید. چون مثلا داروهایی که من مصرف میکنم شاید به درد شما نخوره و جواب نگیرید.

معمولا هر دوماه پیش دکتر میرن. و حدود ۸۰ - ۱۰۰ تومن هزینه دارو و ویزیت میشه.

REGISTERED-USER
27-04-2010, 13:33
من هم با نظر alex موافقم بعلاوه اینکه برای ریزش موی خودم رزماری طبیعی استفاده میکنم + بجای شامپو از ختمی و یا شامپو سینره استفاده میکنم

سعی میکنم فرق هم باز نکنم چون مواهم دقیقا از اونجا خیلی کم شده !

mmiladd
27-04-2010, 13:33
بستگی به شرایط مزاجی و روحی شما داره.

پیشنهاد اول من اینه که سرتون رو حجامت کنید.

پیشنهاد دوم من اینه که پیش دکتر پوست برید. چون مثلا داروهایی که من مصرف میکنم شاید به درد شما نخوره و جواب نگیرید.

معمولا هر دوماه پیش دکتر میرن. و حدود ۸۰ - ۱۰۰ تومن هزینه دارو و ویزیت میشه.

یه ذره سنگین نیست..؟

بمونم تا کچل شم بعد برم بکارم بهتره انگار..!

s_paliz
27-04-2010, 13:42
خب شما میتونی هر ۶ ماه یه بار بری دکتر...

فق فقط باید دستوراتش رو دقیق انجام بدی تا جواب بگیری

به نظر من ۶ ماه یه بار هم مشکلی نداره بری

این حجامت سر رو خیلی پیشنهاد می‌کنم

mmiladd
27-04-2010, 13:49
خب شما میتونی هر ۶ ماه یه بار بری دکتر...

فق فقط باید دستوراتش رو دقیق انجام بدی تا جواب بگیری

به نظر من ۶ ماه یه بار هم مشکلی نداره بری

این حجامت سر رو خیلی پیشنهاد می‌کنم

حجامت..؟ این چیه..؟

s_paliz
27-04-2010, 14:10
حجامت..؟ این چیه..؟

حجامت به روشی ازخون‌گیری اطلاق می‌شود که ادعا می‌‌شود برای درمان بسیاری ازبیماری‌ها بکار می‌رود. حجامت سابقه تاریخی زیادی دارد. از نظر برخی‌ از مسلمانان به عنوان یک سنت الهی در روایات و سیره پیامبران و ائمه اطهار مطرح گردیده وجزء احکام امضائی اسلام است. در طب سنتی اسلامی به عنوان رکن درمان به حساب می‌ آمد، اما در حال حاضر بسیاری از پزشکان مسلمان و غیر مسلمان مفید بودن این روش را زیر سئوال میبرند. در حالی‌ که ادعا می‌شود که بوسیله حجامت خون آلوده و غیر قابل استفاده از بدن خارج می‌شود اما هیچ گونه مستندی بر این ادعا ارائه نشده است. توضیحات به اصطلاح علمی‌ کسانی که از حجامت پشتیبانی میکنند، هیچ گونه مطابقتی با دانش بشری ندارد: "این خون‌ها به مرور زمان در پشت و برخی دیگر از نقاط بدن جمع شده و به تدریج توسط بدن خارج می‌شود اما عملکرد بدن در این زمینه بسیار کند است به گونه‌ای که به مرور زمان بر تراکم این خون‌های آلوده افزوده می‌شود و سلامتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد". به دلیل عدم اثبات مفید بودن حجامت و خطرات بالقوهٔ آن از قبیل انتقال عفونت، خطر خونریزی و... معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در مورخ 1377.6.23 انجام حجامت توسط پزشکان در مطب‌ها را ممنوع نمود که این بخشنامه به دلیل "غیر شرعی بودن" وعدم تطابق آن با احادیث اسلامی توسط شورای نگهبان ملغی شد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فقط یک جای معتبر و بهداشتی پیدا کن. اصلا هم درد نداره من دیروز حجامت کردم

night lord
27-04-2010, 14:54
می خواستم بدونم بهترین روش برای جلوگیری از ریزش مو چیه...؟

آقا تو رو خدا این روش های کلیشه ای رو بی خیال....!

دارو هم اگه میدونین بگین لطفا..

به جمع کچلا خوش اومدی :31:
من الان حدوده 7 ساله دارم با این مشکلی که شما دارین سرو کله میزنم .
هر کاری که بگی و هر داروئی که بخوای من استفاده کردم .:31:
از روغن بادوم گرفته تا روغن سیاه دونه و روغن زیتون و روغن مار و تخم مرغ اعم از سفیده و زرده . هنا . نان سبوس دار
سبوس برنج و خیلی چیزای دیگه که یادم نمیاد .
از دارم ها هم یه مدت یه قرصی بود که اسمشو یادم نیست میخوردم که تا شنیدم عقیییم میکنه دیگه بیخیال شدم ولی یه خورده تاثیر داشت. یه قورصه دارم گیاهی هم بود که یه دکتری درست میکرد که سبز رنگ بود اونم خوردم ولی دیگه خیلیل گرون بود و اگه ول میکردی دوباره میریخت . ماینوکسیدیل هم حدود 7 ماه مصرف کردم چون هر روشی برای جلوگیری از ریزش مو استفاده کنی باید 7 ماه مصرف کنی تا تاثیری ببینی اولش ریزش رو زیاد میکنه و بعد جلو ریزش رو میگیره یعنی کمتر میکنه ولی باید همیشه استفاده کنی که اصلا نمیشه بالاخره خسته میشی وقتی ول کنی بازم شدید تا یه مدت میریزه . استفاده نکنی بهتره چون بعضی ها هم میگن عقیییم میکنه .

دیگه بیخیال شدم یه آرایشگری میگفت اگه جوشونده سبوس برنج رو 3 ماه بخوری موهات سفیدیش از بین میره و ریزشش بند میادمنم الان حدود 7 ماهی میشه میخورم هر روز یه لیوان صبح اگه با دارچین بجوشونی خوش تعم میشه . یه 7 ماهی هم هست که به همراه خوردن جوشونده موهام رو تیغ زدم و شامپو Alpecin C1 هم دارم استفاده میکنم .
فکر میکنم بهتر شده . الان همین الان 20-22 روزیه که دیگه تیغ نمیزنم و الان موهام ضخیمتر شده و تا الان که ریزش نداره حالا شاید اگه بلند تر بشه بازم بریزه نمیدونم :46:.
من هر شامپویی هم که بگی استفاده کردم اگه اسم ببرم فک کنم صفحه پر بشه از ایرانی و خارجی .
ولی این یکی خداییش بد نبوده alpecin C1 که از ترکیبات کافئین استفاده میکنه . میگن ریزش ارثی رو هم بند میاره . خدا داند .

night lord
27-04-2010, 16:38
اینم بگم که خیلی از دکترا میکن تیغ زدن فایده ای نداره ولی من میگم داره ولی با یه بار دوبار زدن فایده ای نداره باید 6 ماه تا 1 سال تیغ بزنی . اعتماد به نفستو باید بالا ببری . ولی نتیجه میده در کمترین حالت ریزش رو بند میاره .

Arpanet
27-04-2010, 20:26
فناستراید 5 چطوره؟
همین طور فلوتامید
فيناسترايد 5 براي بزرگي خوش خيم پروستات استفاده ميشه و طبعا عوارض بيشتري هم داره

AMIR REZAs
01-05-2010, 13:02
ببخشید مصرف روی هم موثر هست یا نه؟

Mohammad Hosseyn
01-05-2010, 13:08

بنده هم دچار ریزش مو ارثی هستم ... بعد از شروع بلوغ بسیار شدید هم بوده ... الان با شستشو مداوم و مناسب (چون موهای چربی هم دارم) + استفاده از محلول ماینوکسیدیل 5 درصد که دکترم تجویز کرده تقریبا مشکلم رفع شده و موهام برگشته . اما این محلول باید برای همیشه استفاده بشه و اگه اگه با تاخیر زیاد استفاده نشه باز ریزش بر میگرده . 

بله ... روی در جلوگیری از ریزش مو موثر است .

alan wake
01-05-2010, 14:03
یه ذره سنگین نیست..؟

بمونم تا کچل شم بعد برم بکارم بهتره انگار..!

به نظر من هم بهتره چون طول درمان خودش ادم رو کچل میکنه واقعآ!

راستی دو تا سوال داشتم از صاحب تاپیک هم معذرت میخوام

1-کسی که به صورت ارثی کچل میشه میوتنه مو بکاره یا اونم به مرور زمان میریزه؟

2-نمیدونم تو ماهواره دیدید یا نه اینا به موهاشون چی میزنن انقدر براق (نه از این براق های خز) و یه حالت نرمی احساس میکنه ادم!

ممنون

Arpanet
02-05-2010, 19:18
يك جايي خوندم در منبع مارتيندال نوشته سولفات روي كار فيناسترايد رو انجام ميده يعني مهار انزيم 5 الفا ردوكتاز ولي نميدونم درسته يانه دوستان داروساز ميتونن قضيه مارتيندال رو تاييد يا تكذيب كنن.ممنون ميشم

hamid_diablo
04-05-2010, 18:04
سلام

ویتامینهای گروه b برای جلوگیری از ریزش مو مفیده

t2download
24-05-2010, 10:41
ماینوکسیدیل افتضاحه من چند ماه استفاده کردم مشکل تنفسی پیدا کردم و الان آسم دارم
خدا نبخشه سازنده هاش رو

Rainy eye
24-05-2010, 20:19
مینوکسیدیل و فیناسترید نیز تا زمان مصرف می توانند تاثیر داشته باشند و با قطع مصرف دوباره سر به حالت اول بر می گردد

اما این محلول باید برای همیشه استفاده بشه و اگه اگه با تاخیر زیاد استفاده نشه باز ریزش بر میگرده .

ینی واقعاً همیشه باید استفاده کنی؟!!؟تا آخر عمر!؟!؟
بعد از چند ماه دوره درمان یا اینکه کلاً؟!؟!

mmiladd
24-05-2010, 20:39
یعنی ماینو کسییدیل خوب نیست...؟

Mohammad Hosseyn
25-05-2010, 02:06
ماینوکسیدیل افتضاحه من چند ماه استفاده کردم مشکل تنفسی پیدا کردم و الان آسم دارم
خدا نبخشه سازنده هاش رو

من اون موقع که میخواستم مصرف کنم ، ضررهاشو خوندم ... جایی یادم نمیاد در مورد مشکلات تنفسی گفته باشه .

تنها چیز مهمی یادم میاد در مورد فضار خون بود که برای افراد با فضار بالا باید با پزشک مشورت بشه ...

شما مطمئنی مشکل از این محلول بوده ؟

ینی واقعاً همیشه باید استفاده کنی؟!!؟تا آخر عمر!؟!؟
بعد از چند ماه دوره درمان یا اینکه کلاً؟!؟!

نه مثلا من الان که تابستونه استفاده نمیکنم ... چون موهای چربی دارم ، اگه بخوام استفاده کنم اذیت میشم ... اما زمستون و پائیز مصرف میکنم. برای اولین دفعه باید سه ماه ، مرتب (بسته به وضعیت ، روزی دوبار یا یکبار) استفاده کنی . اول ریزش زیادتر میشه و بعد سریع موها رشد میکنه . بعد از این دوره می تونی با مقدار کمتر ، مثلا دو روز یه بار استفاده کنی .
منظور من این بود که فقط یه دوره سه ماهه مصرف کنید و خداحافظ ، اینجوری نیست . مخصوصا اگه ارثی باشه ریزشتون .

JEskandari
25-05-2010, 03:30
خدا نبخشه سازنده هاش رو

آخه سازنده اش اونرا برای کسی ساخته که تنگی عروق کرونر داره نه کسی که موهاش میریزه.

dsa dsa
25-05-2010, 13:15
به خدا ریزش ارثی رو نمیشه کاریش کرد اول و اخر می ریزه ..

بعد برای ریزش :

دوری از استرس و عصبانی شده و هیجانات..
استفاده از مواد غذایی خوب و سالم و تازه ( میوه/سبزی/الو ورا / دلستر و ...)
استفاده هفته ای یکبار از روغن بادام و زیتون و نارگیل روی سر ..
استفاده از حنا ..
استفاده از شامپوهای مرغوب

همین ...

Rainy eye
25-05-2010, 13:22
منظور من این بود که فقط یه دوره سه ماهه مصرف کنید و خداحافظ ، اینجوری نیست . مخصوصا اگه ارثی باشه ریزشتون .

ینی اگه ارثی نباشه لازم نیست دیگه؟!؟ولب بعید میدونم ارثی باشه!!تازه دکتری که میرم فقط پرسید وضعیت ریزش مو توی خانواده چطوریه اونم نگفت ارثیه یا نه فقط گفت سریعاً ماینوکسیدیل استفاده کن!!!

t2download
26-05-2010, 15:54
با تشکر از دوستان و دوستم هم مصرف کرده مشکل تنفس پیدا کرد؟ شک داری مصرف کن ؟

Mohammad Hosseyn
27-05-2010, 01:40
به خدا ریزش ارثی رو نمیشه کاریش کرد اول و اخر می ریزه ..

بعد برای ریزش :

دوری از استرس و عصبانی شده و هیجانات..
استفاده از مواد غذایی خوب و سالم و تازه ( میوه/سبزی/الو ورا / دلستر و ...)
استفاده هفته ای یکبار از روغن بادام و زیتون و نارگیل روی سر ..
استفاده از حنا ..
استفاده از شامپوهای مرغوب

همین ...

اینطوری هم نیست که اگه ریزش ارثی باشه درمان نداره ... اگه زود اقدام بشه بسیار موثر می تونه باشه ...

توصیه هاتون هم همیشه صادق نیست .. برای مثال من اگه از انواع روغن به سرم زده بشه ، ریزش موهام 100 برابر میشه ... طبیعی هم هست . چربی زیاد خودش میتونه عامل ریزش باشه .

ولی تغذیه بسیار مهمه . استرس هم همینطور ... شامپو هم اهمیت کمی نداره .

ینی اگه ارثی نباشه لازم نیست دیگه؟!؟ولب بعید میدونم ارثی باشه!!تازه دکتری که میرم فقط پرسید وضعیت ریزش مو توی خانواده چطوریه اونم نگفت ارثیه یا نه فقط گفت سریعاً ماینوکسیدیل استفاده کن!!!

شاید باشه .. اینجاشو دیگه دقیق نمیدونم ... ولی اگه ارثی نباشه احتمالا وضعت بهتره . اینا رو حتما با پزشکت مشورت کن .

t2download
29-05-2010, 18:31
از نظر متخصصین تمام شامپوهای رویش و تقویت مو تبلیغات هست فقط
خدا می دونه حقیقت رو کی میگه >؟

dsa dsa
30-05-2010, 13:17
خاوص روغن نارگیل برای مو رو می خواستم ! و چگونه می توان به افزایش رشد مو کمک کرد ؟ ماهی 1 تا 1.5 سانت رشد می کنه ..

KOREA DPR
08-06-2010, 18:32
دور شدن از استرس ها هم خيلي موثره

morsadr
09-06-2010, 16:18
چگونه می توان به افزایش رشد مو کمک کرد ؟ ماهی 1 تا 1.5 سانت رشد می کنه ..
این میزان رشد مو طبیعیه
فقط شاید با تغذیه مناسب کاهش استرس و خواب کافی بتوان بسیار مختصر به آن اضافه کرد .

dsa dsa
13-06-2010, 21:24
اگر مو به حدی بلند باشه که بشه بست خوبه ؟ ( برای مرد )

linuxboy
16-06-2010, 10:25
سلام
بچه ها می خواستم بپرسم فینستراید عوارض نداره؟چون می گن هورمن زنانه است.یک موقع ما را عقیم نکنه؟!!:31:
بهترین چیزی که موثر هست را بگید من استفاده کنم.

Arpanet
16-06-2010, 15:23
بستن مو به ريشه مو فشار مياره ونبايد دائمي باشه
فيناسترايد هورمون نيست فقط از تبديل تستوسترون به دي هيدرو تستوسترون جلوگيري ميكنه و عقيم هم نميكنه ممكنه باعث كم شدن ميل يا كاهش حجم مني در بعضي ها بشه كلا عوارض انچناني نداره

morsadr
16-06-2010, 16:01
فیناسترید هورمون زنانه نیست بلکه مانع تبدیل تستوسترون به فرم فعال آن می شود .
در مورد ریزش مو بصورت دوره ای تجویز میشه ولی بدونید که ریزش مو آندروژنیک درمان قطعی نداره :41:

linuxboy
16-06-2010, 16:33
میل را تا کی کاهش میده تا زمانی که مصرف می کنم یا بعد از تمام کردن دوره مصرف هم ممکنه روی میل اثر بزاره؟
آیا باید تا آخر عمر مصرف کنم یا بعد از یک سال که مصرف کردم موهام درست شد دیگه رهاش کنم؟

Vah!d
16-06-2010, 16:50
میل را تا کی کاهش میده تا زمانی که مصرف می کنم یا بعد از تمام کردن دوره مصرف هم ممکنه روی میل اثر بزاره؟
آیا باید تا آخر عمر مصرف کنم یا بعد از یک سال که مصرف کردم موهام درست شد دیگه رهاش کنم؟

تا چند روز بعد از مصرف عوارضش از بین میره . من خودم مدتی استفاده میکردم . نتیجه عالی میده ولی خوب دکتر به من گفت بیشتر از 2 سال استفاده نکن منم بیخیالش شدم . این دارو واسه کسایی که سرطان پروستات دارن هم تجویز میشه .

در ضمن اگه متاهل هستین توصیه میکنم استفاده نکنید . تو کاتالوگ خود دارو هم نوشته

linuxboy
16-06-2010, 17:37
تا چند روز بعد از مصرف عوارضش از بین میره . من خودم مدتی استفاده میکردم . نتیجه عالی میده ولی خوب دکتر به من گفت بیشتر از 2 سال استفاده نکن منم بیخیالش شدم . این دارو واسه کسایی که سرطان پروستات دارن هم تجویز میشه .

در ضمن اگه متاهل هستین توصیه میکنم استفاده نکنید . تو کاتالوگ خود دارو هم نوشته
نه مجردم
آن وقت حالا که شما رهاش کردید آیا موهاتون دوباره برگشته به همون حالت قبل از مصرف یا بهتر از آن زمان هست؟

Arpanet
18-06-2010, 11:18
عوارض دارو الزاما هميشه بروز نميكنه و همين طور در همه جمعيت/مصرف بايد دائمي باشه و اصلا اين دارو براي همين طراحي شده بايد امتحان كني تا متوجه نوع عوارض بشي با قطع دارو بعد از مدتي وضع به شكل قبل بر ميگرده
ولي كلا از مصرف دائمي دارو نترسيد داروها با هم خيلي فرق ميكنن:8:

SAEEDSAMSUNG
15-09-2010, 13:33
سلام دوستان میخواستم تجربیات خودم رو بگم:

اول بگم که این نوشته من فقط برای کسانی است که ریزش موی سرشون ارثی نیست

0- دوری از استرس ( به شدت تاثیر داره ) این مورد 1 انقدر مهمه که اصلا فکرش رو هم نمیکنید.
1- تغذیه مناسب و مصرف غذاهایی که ویتامین b داره
2-خوردن قرص فینستراید (FINPECIA ) هندی که قیمتش هز 30 تاش میشه 7 تومن که برای 2 سال استفاده کنید کل دو سال میشه 7000 ضربدر 24
ایرانیش به هیچ عنوان توصیه نمیشه و به شدت عوارض داره و میشه گفت مذخرفه!

آمریکایشش هم خیلی گرونه و برای پولدارا توصیه اکید میشه ! البته هندیش هم خیلی خوبه

عوارض: میلی جنسی رو به شدت کم میکنه و آب منی شما به صورت لخته میشه . درضمن این که میل جنسی رو کم میکنه خودش یه جورای خوبه ( خودتون میدونید منظورم چیه )هیچ عارضه دیگه ای نداره و درضمن بشه 50 60 سالتون به هیچ عنوان سرطان پروستات هم نمیگیرید :31: چون این قرص ابتدا برای درمان این بیماری تجویز میشده که متوجه شدن که اکثرشون مو در آوردن .میشه گفت کشف این دارو اتفاقی بوده و تنها داروی تایید شده برای این است. درضمن این قرص رو از دسترس جنس مونث دور کنید! خیلی این قضیه مهمه حتی نباید دست یه خانم به این قرص لمس بشه! چون این دارو میتونه بچه یه خانم باردار رو ناقص کنه!

--------------------------------------

3- همه شامپو ها مذخرفن و فقط جنبه تبلیغاتی دارن و استفاده از یه شامپو خاص تا آخر عمر خیلی بهتر از استفاده از انواع شامپو هاست

شامپو توصیه ای من:

HEAD & SHOULDER

4-خوردن تا 1 سال قرص ZINK PLUS آلمانی به علت داشتن ویتامین B و روی
5- به هیچ عنوان قرص ویتامین A نخورید و قضاهایی هم که این ویتامین رو دارن کم کنید مثل زرده تخم مرغ ( البته نه انقدر که کمبود ویتامین A پیدا کنید! ولی مصرفش رو کم کنید )
6- اتو مو رو بندازید سطل آشغال
7- بعد از حموم حتما موها رو خشک کنید و با موی خیس ولش نکنید خودش خشک بشه در ضمن با ناخن سر نشورید و خیلی خیلی ملایم برخورد کنید و سشوار خیلی ملایم بزنید از دور تا حدی که فقط خشک کنه
8 ژل و چسب مو اصلا استفاده نکنید و اگر هم از چسب مو برای نگه داشتن مو استفاد ه میکنی از مارک های معروف و به هیچ عنوان زیاد نزدین و خیلی ملایم روی مو که فقط موهاتون رو نگه داره و جوری نزنید که به عمق مو نفوذ کنه
9- دیگه از الان تا آخر فقط یک جهت مو و یک مدل مو انتخاب کنید و دیگه جهتش رو عوض نکنید . من پیشنهاد میکننم که از مدل مویی که من استفاده میکنم استفاده کنید.

من 28 سالمه و موهام چند سال پیش که برای کنکور ارشد میخوندم در طی 8 ماه که خوندم . به شدت ریخت طوری که وقتی خودمو تو آینده نگاه کردم از شدت ترس میخواستم بمیرم(چون موهام بلند بود متوجه نشده بودم ولی وقتی که بعد از کنکور موهامو کوتاه کردم واقعا ترسناک بود) خلاصه 2 سال فینستراید هندی خوردم و الان ریزش ندارم و موهام هم راضی کنندست ( نمیگم مثل جوونیام شده ولی راضیم) .

من اصلا از ماینوکسیدل استفاده نکردم و نمیدونم چجوریه و از کسانی که استفاده کردن میخوام که بیان بگن چون خودمم میخوام بدونم. فقط شنیدم که اثرش موقتیه و تا قطع کنید دوباره موها میریزه....... خوب توضیح بدید در موردش منتظرم.

***Spring***
15-09-2010, 23:51
سلام ...

منابع پایین برای مو هست :

◄◄ دانــســتــنــی هــا و بــــهـــداشـــت پـــوســـت و مــــو ►► ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منبع : کتاب معجزات درمانی گیاهان دارویی در طب ایرانی - دکتر محمد دریایی

انواع روشها برای موی سر:

1

حنا 10 گرم --- تخم شنبلیله 50 گرم --- تخم شاهی 50 گرم --- موم 5 گرم

روغن زیتون با کنجد 250 گرم ، موم را در روغن زیتون حرارت داده بقیه را نرم کوبیده در روغن حل کرده بجوشانند ، صاف کنند ، عصاره‏ی آن را شب ها به سر بمالند

2

گل زوفا 20 گرم --- میوه‏ی سرو 50 گرم --- سیاوشان 10 گرم

روغن زیتون با کنجد 250 گرم همه را نرم کوبیده در روغن حرارت داده صاف کنند ، یک شب درمیان به سر بمالند

3

روغن نارگیل - روغن زیتون - روغن کنجد به نسبت مساوی یک شب درمیان به سر بمالند

4

شنبلیله خشک 250 گرم --- تخم شاهی 100 گرم --- درمنه 100 گرم --- تخم شنبلیله 150 گرم --- مورد 250 گرم --- تخم مورد 150 گرم

همه را نرم کوبیده یک استکان در یک لیوان روغن کنجد جوشانده ، صاف نموده هفته‏ای سه مرتبه به سر بمالند

5

حنا 10 گرم --- موم 5 گرم --- تخم شاهی 50 گرم --- روغن زیتون 250 گرم --- شنبلیله 50 گرم

همه را نرم کوبیده در روغن زیتون و موم ریخته بجوشانند تا گرم شود شب ها به سر بمالند

منبع : کتاب معجزات درمانی گیاهان دارویی در طب ایرانی - دکتر محمد دریایی

برای حجامت هم :

حجامت و کاربرد آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مقاله در مورد حجامت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

galaxas
28-04-2011, 10:35
در اینجا تجربیات 15ساله خودم و راه حلی که بعد از مطالعه راه حلهای مختلف از سنتی و مدرن گرفته و مطالعه کتابهای درمان ریزش مو و صحبت با چندین دکتر پوست و مو داشتم رو برای شما میذارم.

(نکته: مواردی که ذکر می کنم فقط برای الگوی ریزش موی مردانه (آلوپسی آندوژنتیک) و در مورد پوست سر چرب است).

1- قویترین و موثرترین دارو توی همه این مدت استفاده از فیناستراید بوده که برای من بعد از این همه راه حل و بعد از گذشت چندین سال حکم یه معجزه رو داشته.

2- استفاده از یک شامپوی خوب (هرکس گفته شامپو تاثیری در کاهش ریزش مو نداره بسیار اشتباه کرده). یک شامپوی خوب واقعا خیلی از مشکلات مو رو (که در مورد خودم چربی زیاد پوست بوده) حل میکنه. یکی از دلایل قوی ریزش مو در پوستهای چرب خود وجود چربی زیاده که باعث جلوگیری از تنفس پوست و رسیدن مواد مغذی میشه. من سالها از Head and Shoulders لیمویی که مخصوص موی چرب بوده استفاده کردم، اما متاسفانه چون مدتیه که نایاب شده، از Alpecin A2 استفاده می کنم.

3- تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن. (هرچقدر که رژیم غذاییمون کامل باشه باز هم بدن ما از بعضی جهات دچار کمبود هست. من حدود 4ساله که از مولتی ویتامین Centrum استفاده می کنم و به تاثیرش ایمان دارم.

4- ورزش و تعرق پوست. با وجودیکه تقریبا ریزش موهام قطع شده, اما تفاوت اندکی در ریزش موهام توی فصل بهار و تابستون که ورزش می کنم و زمستون که فعالیت بدنیم کم میشه وجود داره.

راه حلهایی که گفتم برای من بسیار کارساز بوده، و خوشبختانه امروز با وجودیکه 31 سال سن دارم و از 16 سالگی با ریزش موی شدید دست و پنجه نرم کردم اما امروز وضعبت موهام از خیلی از همسنام بهتره. امیدوارم برای شما هم کارساز باشه.

ماینوکسیدیل رو هم حدود 2سال استفاده کردم، ولی باوجودیکه تاثیر این دارو هم از نظر علمی ثابت شده هست اما به نظرم در مورد خودم استفاده ازش یک اشتباه بود وهرچند در کوتاه مدت جواب خوبی بهم داد، اما تاثیر منفی اش در بلند مدت روی موهام بدتر بود. شاید بدترین تجربه استفاده از داروهای مختلف واسه ریزش موهام همین ماینوکسیدیل بود که وقتی استفاده ازش رو قطع کردم یک ریزش موی شدید پیدا کردم.