PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سناریوهای خیالی !!!

3ッドマクス
06-04-2010, 06:51
سلام . تا حالا شده فکر کنید که اگر قرار بود مدیر ساخت یه بازی بزرگ باشید و کلی طراح و بازی ساز حرفه ای زیر دستتون بود چه بازی می ساختید ؟ این تاپیک رو ایجاد کردم که دوستان علاقه مند سناریو و اون تصور کلی که از ساخت یه بازی دارن مطرح کنن . برای مثال من مدتی یه سناریو جالب تو ذهنم دارم که اگر مدیر یه شرکت بازی سازی بزرگ بودم حتما عملیش می کردم !

میگن آدم تا یه چیزی رو نداره بهتر می تونه براش تصمیم بگیره ! بنابراین فکر کنم اکثر سناریوهای که مطرح بشه خیلی جالب باشه اگر هم میخواهید سناریو ذهنی خودتون رو مطرح کنید کمتر از چند خط نشه ...

این سناریوی هست که من تو ذهن دارم !

یه بازی تحت شبکه Open World که تشکیل شده از دوتا شهر بزرگ باشه و تشکیل شده از دوتا حکومت . گیمر در ابتدا ورودش بتونه انتخاب کنه جز کدوم شهر باشه . این دو شهر با هم اختلاف دارن و این وسط هم یه سازمانی هست یه چیزی تو مایه های سازمان ملل ( گیمری های که اینجا هستن فقط از سازندگان بازی هستن ) این دوتا شهر اگر به هم حمله کنن مقاماتش اخراج میشن بنابراین برای نابودی همدیگه باید فقط از طریق سیاست و ترور شخصیت های مهم اقدام کنن تا مقام خودشون بالاتر بره گیمر هرچی مقامش بره بالاتر بقیه مجبور میشن ازش اطاعت کنن . برای مثال عده ای شغلشون ساپورت افراد مهمه که مراقبشون باشن و هر کسی هم تو این شغل محافظ بودن بره مجبور هست اکثر مواقع پیش کاراکتر مورد نظر باشه وگرنه فیلد مخصوص حفاظتش کم میشه و به صورت اتوماتیک حذف میشه از این شغل و ... ( اینها رو میگم که متوجه بشید برنامه نویسی بازی دقیق باید باشه ) شغل های خیلی زیادی تو بازی باشه مثلا ارتش هم داره این شهر ها که کلی هم تجهیزات داره اما نمیشه زیاد برای حمله به شهر مخالف ازشون استفاده کرد البته میشه به شرطی که رئیس جمهور به فلان کس بگه و فلان کس هم به فرمانده پادگان ولی اگر به صورت غیر قانونی از این وسایل استفاده بشه سازمان ملل که سازندگان بازی هستن اون رئیس جمهور و فرمانده رو خلع میکنه و این یعنی از دست رفتن چندین ماه بازی کردن و دوباره باید با یه کاراکتر دیگه بیاد :31: . کارهای دیگه ای هم هست مثل پلیس . راننده آمبولانس . سرباز و ... شما مثلا اگر سرباز باشید تو یه پادگانی می رید و یه سری کارهای می کنید کم کم درجتون میره بالا البته درجه گرفتن به فرمانده هم ربط داره که می تونه مثلا دکمه M رو بزنه و به هرسربازی میخواد درجه بالا بده یا برعکس ...

گیمر که برای بار اول وارد بازی میشه در یک دنیای آنلاین هیچ شغلی نداره بقیه کاراکترها هم مثل خودش گیمر هستن یکی می تونه در اداره پلیس استخدام بشه و به عنوان پلیس فعالیت کنه یکی می تونه قاتل بشه و سرقت کنه و ... اما نه به صورت سطحی بلکه برای مثال اگر کسی کسه دیگه رو بکشه اگر پلیس اون رو دستگیر کنه اون مثلا نباید بتونه تا 1 ماه دیگه وارد بازی بشه و اگر کشته بشه از اول شروع کنه با یه کاراکتر دیگه . اینجا یه سوال پیش میاد که مثلا اگر یکی بزنه یکی رو بکشه پلیس چطوری می تونه بگیرش ؟ خب اگر گیمر یه کاراکتر دیگه رو بکشه پلیس می تونه بره اون محل که مثلا روی نقشه با علامثی مشخص بشه بعدش افرادی که در اونجا بودن اگر اسم ایدی گیمری که یه کاراکتر دیگه رو کشته لو بده یه امتیاز خوبی میگیره . ایدی هر گیمری هم بالای سرش هست . درضمن دروغ هم نمی تونه بگه چون پلیس یه فیلدی داره که اون ایدی رو وارد میکنه اگر اون شخص کاراکتری رو کشته باشه آیدیش کلا قرمز میشه و هر پلیسی ببینش میفهمه این تحت تقیبه . خلاصه گیمر می تونه از هیچ به رئیس جمهوری هم برسه توسط کی ؟ توسط ارشدترهاش ...

مثلا رئیس جمهور تصمیم میگیره فرمانده ارتش شهر مقابل رو ترور کنه . به همین منظور به چند نفر رو استخدام میکنه و بهشون سلاح میده و میگه با فلان وسیله نقلیه برید شهر مخالف ( البته برای ورود به شهر مخالف باید مجوز داشت ) خلاصه اینا میرن و سعی میکنن تو یه موقعیت مناسب طرف رو ترور کنن البته اون طرف هم محافظ داره و اینجوری نیست هرکسی جرات کنه و سلاح دستش بگیره و شلیک کنه چون اگر کشته بشه زحماتش برای کاراکترش به باد رفته و معمولا کاراکتر های که به این ماموریت ها میرن مقام خوبی کسب کردن و دلشون نمی خواد از دستش بدن و ... و کلی امکانات دیگه که مثل دنیای حقیقی بتونه یه بازی تحت شبکه و جذاب رو ارائه کنه البته با مشخصات فنی عالی ( گرچه امکان ساخت چنین بازی در حال حاضر فکر نکنم باشه یا اگرم باشه کار سختیه و برنامه نویسی خوفی میخواد )