PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا نود32 و اسمارت امنیت مناسبی دارند؟!

Dr Hannibal
05-04-2010, 18:30
سلام

عنوان تاپیک:

آیا نود32 و اسمارت امنیت مناسبی دارند؟

من توی این چند وقتی که فروم اینجا سر میزنم و سوالات و شکایت کاربران ایست رو نگاه میکنم خیلی به شکایت برای ضعف نود32 بر خورد کردم.

برای همین سعی کردم که لینک های 1 الی 2 ماه پیش رو اینجا قرار بدم.

نظره شما چیه !

خیلی ها به خاطر ضعفی که ازش دیدند متنفر شدند و خیلی ها که هنوز مشکلی پیدا نکردند میگن بهترین انتی ویروس رو دارند.

ویرایش شدن این پست نشون میده که لینک های تازه اضافه شده.

(در قرار دادن پست ها هیچ گونه ترتیبی داده نشده)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیدوارم جالب بوده باشه...
و امیدوارم قبل از ارسال پاسخ همه ی لینک هارو کامل دیده باشین تا پست بهتری قرار بدین.:40:

هدف از این تاپیک توصیه کردن آنتی ویروس خاصی نبوده دوستان این رو هم در نظر بگیرند.

با تشکر...

:11:

ahmadpm
06-04-2010, 16:26
سلام

عنوان تاپیک:

آیا نود32 و اسمارت امنیت مناسبی دارند؟

من توی این چند وقتی که فروم اینجا سر میزنم و سوالات و شکایت کاربران ایست رو نگاه میکنم خیلی به شکایت برای ضعف نود32 بر خورد کردم.

برای همین یه سرچ کردم و سعی کردم که لینک های 1 الی 2 ماه پیش رو اینجا قرار بدم.

نظره شما چیه !

خیلی ها به خاطر ضعفی که ازش دیدند متنفر شدند و خیلی ها که هنوز مشکلی پیدا نکردند فکر میکنند بهترین انتی ویروس رو دارند.

این صفحه رو من گاهی اپدیت میکنم و لینک های جدید قرار میدم چون هنوز اولشه :8:

شاید چندتا لینک اشتباه پست شده باشه ولی دقت کردم که نشده باشه و تکراری اصلا نذارم.

(در قرار دادن پست ها هیچ گونه ترتیبی داده نشده)

امیدوارم جالب بوده باشه...
و امیدوارم قبل از ارسال پاسخ همه ی لینک هارو کامل دیده باشین تا پست بهتری قرار بدین.:40:

با تشکر...

:11:

ضمن تشکر از شما بابت این بحث، از اونجا که درجریان تاپیکی که منجر به این تاپیک شد هستم باید عرض کنم که این رسم بررسی نیست. در واقع شما سنگ بنای کلکل رو با دوستمون بنا کردید. چرا که از شرایط نقد عدالت است و نقدی که در آن سو نیت باشد اغلب بی اعتباراست.
باز هم ممنون

Dr Hannibal
06-04-2010, 16:42
ضمن تشکر از شما بابت این بحث، از اونجا که درجریان تاپیکی که منجر به این تاپیک شد هستم باید عرض کنم که این رسم بررسی نیست. در واقع شما سنگ بنای کلکل رو با دوستمون بنا کردید. چرا که از شرایط نقد عدالت است و نقدی که در آن سو نیت باشد اغلب بی اعتباراست.
باز هم ممنون

نه عزیز من از چند روز پیش با دوستان دیگه سعی کردم تا لینک هارو جمع آوری کنم :40:

تاریخ رو نیگا این پست برای دیشب هست ساعت 7:30 و این تاپیک زده شده. کل کلی که نام بردید امروز بوده :40:

+ این که من هیچ پستی از خودم اینجا نذاشتم تا سو نیتی باشه . یعنی من نقد نکردم... دقت کنید !

ahmadpm
06-04-2010, 16:57
اگر در مورد کل کل اشتباه کردم پوزش میطلبم. اما در نقد شما خیر. به مطلب بولد شده در پستم توجه کنید. شما رسما اعلام کردید که ایست بدرد نمی خورد و هر کس هم مخالف است نمی داند و تنها فکر میکند که خوب است! خوب این چیزی جز نقد نیست، البته منفی!

خوب این خارج از آداب نقد است و خودبخود فضا رو ملتهب و آماده کل کل میکند، حالا با اون دوستمون نه با دوستان دیگر!

امیدوارم سو برداشتی نشود و شما همچنان برای ما عزیز هستید.:11:

Dr Hannibal
06-04-2010, 17:11
اگر در مورد کل کل اشتباه کردم پوزش میطلبم. اما در نقد شما خیر. به مطلب بولد شده در پستم توجه کنید. شما رسما اعلام کردید که ایست بدرد نمی خورد و هر کس هم مخالف است نمی داند و تنها فکر میکند که خوب است! خوب این چیزی جز نقد نیست، البته منفی!

خوب این خارج از آداب نقد است و خودبخود فضا رو ملتهب و آماده کل کل میکند، حالا با اون دوستمون نه با دوستان دیگر!

امیدوارم سو برداشتی نشود و شما همچنان برای ما عزیز هستید.:11:

این مطبلی که اینجا نوشتی چطور گفتین !

لطفا مطلب بالارو یک بار دیگه بخونید !

خیلی ها به خاطر ضعفی که ازش دیدند متنفر شدند و خیلی ها که هنوز مشکلی پیدا نکردند فکر میکنند بهترین انتی ویروس رو دارند.

خواهش میکنم خیلی خوب بود مطلب رو واضح تر کرد عوضش تا کسی برداشت شمارو نکنه !!!

ms368
06-04-2010, 17:16
من چند ساله که ازش استفاده میکنم

هیچ بدی ندیدم
البته روزی 3 ساعت توی اینترنت میگردم ( هرجا که فکرشو کنید )

اینقد اطلاعات مهم توی هاردم دارم که از بابت NOD خیالم راحته

هر هفته یا 10 روز یک بارم آپدیت میکنم ( به صورت آفلاین )

یه چیزی هم بگم
این آنتی ویروس خیلی خجالتی و جیکشم درنمیاد و کارهاشو خیلی آروم انجام میده و کارش درسته ، به همین خاطر بعضی ها فکر میکنن کاری انجام نمیده و تنبله .

تا حالا جز NOD انتی ویروس دیگه ای استفاده نکردم که نظر قطعیمو بگم ولی در کل راضیم ازش .

درضمن فکر کنم انتخاب آنتی ویروس سلیقه ای باشه ( از نظر من ) .

wordship
06-04-2010, 18:26
من چند ساله که ازش استفاده میکنم

هیچ بدی ندیدم
البته روزی 3 ساعت توی اینترنت میگردم ( هرجا که فکرشو کنید )

اینقد اطلاعات مهم توی هاردم دارم که از بابت NOD خیالم راحته

هر هفته یا 10 روز یک بارم آپدیت میکنم ( به صورت آفلاین )

یه چیزی هم بگم
این آنتی ویروس خیلی خجالتی و جیکشم درنمیاد و کارهاشو خیلی آروم انجام میده و کارش درسته ، به همین خاطر بعضی ها فکر میکنن کاری انجام نمیده و تنبله .

تا حالا جز NOD انتی ویروس دیگه ای استفاده نکردم که نظر قطعیمو بگم ولی در کل راضیم ازش .

درضمن فکر کنم انتخاب آنتی ویروس سلیقه ای باشه ( از نظر من ) .

اخی چه خجالتی بمیرم براش
همین خجالتی بودنش باعث میشه که بدون یه اطلاع بزنه یکی از فایل های ویندوز رو پاک کنه
من با وجود داشتن این انتی ویروس خجالتی اونم ورژن اسمارتش
کامپیوترم ارور generick host error
میداد
بسته زبون خجالتی نیست
و کسانی هم که تاییدش میکنن فقط بخاطره سبک بودنشه فقط.
اگر نه چیزه دیگه ای نداره
مثلا فایر والش قربونه فایرواله ویندوز اکس پی
یا هوش مصنوعیش قربونه هوش مصنوعیه اویرا
ولی کاسپر
مونیترینگ انتی ویروسه کاسپر رو هیچ انتی ویروسی نداره یعنی همیشه در حال چک کردنه و نمیزاره هیچ ویروسی وارد سیستم شه
دوم سر خود و بی اختیار هیچ فایلی رو پاک نمیکنه نود 32 نه اجازه میگیره نه هیچی یهو میاد بالا میگه این فایل پاک شد.

هوشه مصنوعیه کاسپر واقعا عالیه
هر فایلی رو که شک داره رنگ زرد یا قهوه ای کمرنگ میاد بالا و میگه بلوک کنم یا نه..
ولی نود 32 کرک خودش رو که مردم ازش مجانی استفاده میکردند بعد از دو یا سه ماه شناخت؟؟؟
عجیبه نه؟؟؟>؟
بر میگرده به هوشه مصنوعیش. اگه تونستین یه کیجن روی کاسپر امتحان کنین هر چی گفتین درست
ولی خدا داده برکت سریال و پسورد نود 32
بعضی ها هم فقط بخاطر اسون به دست اومدن سریالش ازش استفاده میکنن ولی کی های کاسپر تا مدتی فعالا بعد...
حالا مگه میشه براش سریال پیدا کرد؟
از دیگر امکانات کاسپر میشه به دو دیوار آتش قدرتمند و شخصی
اشاره کرد.
به طور اتوماتیک نرم افزار ها رو پیکر بندی میکنه که یکی از دلایل سنگین بودنشه که نود 32 اصلا نداره.
ورژن 2010 رو میشه رویه کامپیوتری که هر گونه ویروسی داره نصب کنیم ولی نود 32 کافیه ویروس نیوفلدر رویه سیستم باشه اونوقت میخوا گریه کنه مگه میتونه نصب بشه!
یکی از قابلیت هایه دیگه کاسپر اینه که میشه باهاش دیسک نجات ساخت.
ولی نود 32 هنوز اونقدر پیشرفته نشده:31::31: دیسک نجات هاش به درد ابیاری گیاهان دریایی میخوره نه کامپیوتری که ویروس داره:31:
کیبور مجازی کاسپر خیلی ها نمیدونن برایه چیه
امکان داره مثلا رویه کامپیوتره شما یه کی لاگر وجود داشته باشه که میتونه تمام پسورد هایی رو که در اینترنت به کار یبرید بدزده و هنوز هم به سیگناتور انتی ویروس اضافه نشده
ولی با این کیبورد میشه از دزدی اینترنتی جلوگیری کرد
من یه باز با اینکه نود 32 رویه سیستم نصب بود انتی ویروس تقلبی پالادین وارد کامپیوترم شد اپدیت هم بود
ولی ککش هم نمیگزید. چون هوشه مصنوعیش اینقدر جالبه که نمیتونه از رویه عملکرد یه فایل بفهمه که فایل چی هست و بلوکش کنه
و هزاران دلیل برای برتری کاسپر وجود داره
مثله: آنتی اسپم با قابلیت چک کردم Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, The Bat!, Thunderbird
چارت های گرافیکی برای نمایش توضیحات..
و ......
اگه کسی میخواد میتونم مثال هایه ساده بالا رو تخصصی و با ذکر مثال بگم
اینطوری گفتم تا همه بهمن.

borzeh
07-04-2010, 22:12

تایید می شه

بو رو به جهنم نود 32
:19:

iload
07-04-2010, 23:51
سلام

ولی من که از نود استفاده میکنم هیچ مشکلی ندارم . تمام ویروس ها رو هم خوب میشناسه اگه هر 3 روز یه بار آپدیتش کنی . در کل خیلی سبک ، خیلی امن و خیلی ساده هست الکی آدم رو سر کار نمیزاره که هی پیغام بده .

من با نورتن هم کار کردم . خوب ولی خیلی سنگین .
کسپر 2010 رو نریختر نمیتونم چیزی بگم .

من از نود تو شبکه 25تایی استفاده میکنم و تا به حال ویروسی نشدم و همیشه هم در حال دانلود هستم .!

Dr Hannibal
08-04-2010, 05:49
تایید می شه

بو رو به جهنم نود 32
:19:

اسم تاپیکی که مشکل برات ایجاد کرد بود رو میذارم تا نگن سو نیت بوده و از این حرفا.

فکر میکنم اگه کسی یک بار همه لینک هارو ببینه یک سری چیزا دستگیرش میشه

Pejvak61
09-04-2010, 11:46
من هم مشكلي داشتم كه پريروز برام پيش اومد. يه كول ديسك آلوده رو به سيستمم وصل كردم و با كمال تعجب با وجود اينكه فابل Autorun.inf و يه فايل exe مشكوك با نامي كه از چند عدد رندوم تشكيل شده بود در شاخه اصليش داشت سيستمم آلوده شد و من هم هاج و واج موندم كه چطوري اين سيستم آلوده شد. من هم Nod32 رو كه تا آخرين لحظه آپديت بود رو برداشتم و جاش Kaspersky Internet Security 2010 v9.0.0.736 و برنامه كوچك autorun virus remover رو نصب كردم. البته اون آني ويروس هم نتونست تشخيصش بده ولي بهم پيغام داد كه يك فايل خاص قصد فعاليت داره كه قطعاً خطرناكه و من هم Block كردم و مشكلم حل شد.

البته هنوز برام تعجبه كه چرا اينطوري شد؟ من Nod32 V4.0 رو تا آخرين لحظه آپديت كرده بودم و تا حالا تمام ويروس هايي از اين دست رو تونسته بود تشخيص بده.

Dr Hannibal
10-04-2010, 06:48
من هم مشكلي داشتم كه پريروز برام پيش اومد. يه كول ديسك آلوده رو به سيستمم وصل كردم و با كمال تعجب با وجود اينكه فابل Autorun.inf و يه فايل exe مشكوك با نامي كه از چند عدد رندوم تشكيل شده بود در شاخه اصليش داشت سيستمم آلوده شد و من هم هاج و واج موندم كه چطوري اين سيستم آلوده شد. من هم Nod32 رو كه تا آخرين لحظه آپديت بود رو برداشتم و جاش Kaspersky Internet Security 2010 v9.0.0.736 و برنامه كوچك autorun virus remover رو نصب كردم. البته اون آني ويروس هم نتونست تشخيصش بده ولي بهم پيغام داد كه يك فايل خاص قصد فعاليت داره كه قطعاً خطرناكه و من هم Block كردم و مشكلم حل شد.

البته هنوز برام تعجبه كه چرا اينطوري شد؟ من Nod32 V4.0 رو تا آخرين لحظه آپديت كرده بودم و تا حالا تمام ويروس هايي از اين دست رو تونسته بود تشخيص بده.

روزانه هزاران نوع ویروس اتوران ساخته میشه. یک آنتی ویروس خوب باید با آپدیت کامل تمام اونهارو پوشش میده.

موفق باشید.

Leon-117
10-04-2010, 11:24
سبام.من میخوام eset رو بردارم و بجاش kaspresky بزارم.ولی وقتی نود رو پاک میکنم و میخوام kasحeresky رو نصب کنم بازم میگه eset روی کام÷یوتره و نصب نمیشه.چه باید کرد؟

Dr Hannibal
10-04-2010, 12:15
سبام.من میخوام eset رو بردارم و بجاش kaspresky بزارم.ولی وقتی نود رو پاک میکنم و میخوام kasحeresky رو نصب کنم بازم میگه eset روی کام÷یوتره و نصب نمیشه.چه باید کرد؟

بهتر بود در تاپیک خود نود میپرسیدین. اما برای پاک کردن نود باید اول از برنامه خارج میشدید و بعد انیستال میکردید. تا اینطوری ناقص پاک نمیشد.

بهترین برنامه برای پاک کردن نرم افزار هایی که کامل پاک نشدن این برنامه هست.

در نهایت هم اگه باز نود32 رویختی بدون مشکل نصب میشه نگران نباش.

موفق باشید.

DariushGreat
10-04-2010, 12:47
بهترین برنامه برای پاک کردن نرم افزار هایی که کامل پاک نشدن این برنامه هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید.

دستت درد نکنه! :11: خفن نیازمند این بودیم... :دی نورتون رو هم با این می شه آسون پاکش کرد دیگه؟

SANR
10-04-2010, 12:49
آره عزیز میشه.این نرم افزار کارش اینه که رد و پاهای نرم افزار رو به طور کامل حذف کنه.

Dr Hannibal
10-04-2010, 13:14
دستت درد نکنه! :11: خفن نیازمند این بودیم... :دی نورتون رو هم با این می شه آسون پاکش کرد دیگه؟

بله :20: اما فکر کنم خود نورتون برنامه ای برای پاک شدن کامل خودش داشته باشه توی سایتش باید باشه.

اما اول از برنامه خارج باشی بعد انیستال کنیا. :10:
نورتون یکی از برنامه هایی هست که سخت کنده میشه. :31:

jax2
10-04-2010, 13:42

شما نود32 رو دوباره نصب کن بعد با نرم افزاری که دوست عزیزم drhanibal معرفی کرد پاکش کنl

y91z
12-04-2010, 03:49
kaspersky که دوزاریه . فقط nod32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

picher_s
12-04-2010, 06:33
مرگ بر kaspersky . درود بر nod32

اینجا چه خبره؟!!!

wordship
12-04-2010, 14:46
اینجا چه خبره؟!!!

شما فقط اویرا رو قبول دارین؟؟؟
ما هم یکی از اقواممون میگه فقط اویرا
نمیدونم ازش چی دیده
ولی من به اندازه یه دوزاری هم قبولش ندارم
البته نظره منه.

آنتی
12-04-2010, 15:05
سلام
واقعا متاسفم که در فرومی به این اعتبار بحثهای بچه گانه و غیر علمی میشه
من که یه دلیل علمی برای تایید و یا رد یه آنتی ویروس از دوستان ندیدم
خیلی ها هم انگار کاسپر یا نود پسرخاله شونه که اینقدر محکم دارن دفاع میکنن
امیدوارم این تاپیک بزودی بسته بشه
aqoa کجایی؟؟؟؟

wordship
12-04-2010, 17:39
سلام
aqoa کجایی؟؟؟؟

من دلیل اوردم
نه کاسپر که تویه روسیه هست پسر خالمه
نه نود 32 از اسلوواکی و چک
و نه اویرا از المان
و نه کوئیک هل از هند و نه نورتون و مکافی از امریکا
در کل همه اقوام ایرانی هستیم
اینم دلیل:

mmiladd
12-04-2010, 17:51
به نظر من آنتی ویروسه بد وجود نداره.. همه غولن.. و صحبت سر اینه که کی بهترینه..!

من خودم علاقه خاصی به زوم آلارم و کسپر دارم... نود هم عالیه... اما خوب بهتر ُ عالی ترین داریم..!

آنتی
12-04-2010, 21:44
من دلیل اوردم
نه کاسپر که تویه روسیه هست پسر خالمه
نه نود 32 از اسلوواکی و چک
و نه اویرا از المان
و نه کوئیک هل از هند و نه نورتون و مکافی از امریکا
در کل همه اقوام ایرانی هستیم
اینم دلیل:
بازم سلام
اولا منظور من این است کسی که در یک مباحثه شرکت میکند بدون علاقه شخصی و با توجه به منطق صحبت کند ومهمتر از این چند درصد احتمال دهد که خودش اشتباه میکند
ثانیا این مطلبی که شما توی این پست فرمودید مثل همین تبلیغ های برنامه های دیگه است که اگر روی هر سایت نرم افزاری بروید مشاهده میکنید
ثالثا همشه ویروسها از آنتی ویوسها جلوترند
و در آخر عرض کنم دوستان یه جوری میفرمایند که هرکس از نود استفاده میکنه اطلاعاتی نداره ولی من به شخصه (به کسی پیشنهاد نمیکنم ) نود استفاده میکنم و تا حالا که هیچ مشکلی نداشته ام
موفق باشید

wordship
13-04-2010, 20:54
بازم سلام
اولا منظور من این است کسی که در یک مباحثه شرکت میکند بدون علاقه شخصی و با توجه به منطق صحبت کند ومهمتر از این چند درصد احتمال دهد که خودش اشتباه میکند
ثانیا این مطلبی که شما توی این پست فرمودید مثل همین تبلیغ های برنامه های دیگه است که اگر روی هر سایت نرم افزاری بروید مشاهده میکنید
و در آخر عرض کنم دوستان یه جوری میفرمایند که هرکس از نود استفاده میکنه اطلاعاتی نداره ولی من به شخصه (به کسی پیشنهاد نمیکنم ) نود استفاده میکنم و تا حالا که هیچ مشکلی نداشته ام
موفق باشید

صحیحه همیشه ویروس ها از انتی ویروس ها جلو ترن
پس سازندگان انتی ویروس چیکار کردن؟؟؟
بیکار نشستن ؟؟

نه سیگناتور میدونی چیه؟
اونو در نظر گرفتن

Dr Hannibal
13-04-2010, 22:43
سلام
aqoa کجایی؟؟؟؟

بازم سلام
موفق باشید

دوست خوبم یکی از دلالیلی که من بجای اینکه بیام برنامه ای رو از خودم نقد کنم و یه عده بخوان رد کنند و اون رو سلیقه ای بدونند و با سو نیت بجاش سعی کردم مشکلات ایجاد شده کاربران نود32 اخیر رو نشون بدم.

شخصا فکر میکنم این روش از بهترین روش هاست برای نقد و بررسی. دلیلش رو عرض میکنم. اگه کسی اینجا پست علمی بده مثل دوست خوبم worldship شما بدون دقت اون رو بی اعتبار میشمرید و با بی حرمتی برخورد میکنید. که انجام هم دادید.

پست های اصلی این تاپیک از طرف خود کاربران ایست هست. نه یک مطلب به هرحال علمی که ساخته ذهن و فکر شخصی کسی باشه.

وقتی شما این مطلب به این وضوح رو نادیده میگیرید چطوری درخواست مطلب علمی کردید. مطمئنا جواب نمیده.

اما باز من یک مطلب اینجا میذارم هرچند که بهتره بجاش شما چندتا لینک باز کنید از پست اول تا این رو مطالعه کنید.

شرکت ایست به هر حال جز یکی از شرکت های امنیتی هست و محصولاتی که میسازه برای تامین امنیت به کار گرفته میشه. یکی از مهمترین بخش های یک شرکت امنیتی قدرت طراحی نرم افزار و ساپورت محصول هست. یعنی وقتی از شرکت یک محصول خارج میشه سورس برنامه به اضافه ساپورتی که ازش میشه به عنوان اعتبار اون شرکت عمل میکنه.

یک نگاهی به شرکت پر افتخار سیمانتک میکنم. محصولی داره به عنوان نورتون اینترنت سکوریتی این نرم افزار که برای تامین امنیت کاربران منزل هست ارائه شده. سورس این برنامه کرکی براش ساخته نشده و عمل نمیکنه این نشون دهنده طراحی بسیار قوی این نرم افزار هست. به هیچ عنوان لایسنسی ازش که اینولید باشه گیر نمیاد فقط کرکر ها تونستن تریال ریستر براش پیدا کنند.

یک همچین نرم افزار قدرتمندی که ساخته میشه با این اوصاف نشان دهنده امنیت و اعتبار دهنده شرکت هست.

نگاهی به شرکت ایست میکنیم.

*در هرگوشه و کنار اینترنت سریال های قانونی برای ریجیستر کردنش پیدا میشه. یک خردسال با ایجاد وبلاگ میتونه برای یک شرکت امنیتی درد سر ایجاد کنه و با کپی کردن لایسنس های قانونی داخلش اعتبار شرکت رو زیر سوال ببره.

*سورس خود برنامه به راحتی کرک میشه. شرکت های ایرانی پرند به طور مثال این محصول رو با کرک ارائه میکنند.

* یک شخص تحت عنوان سردبیر یک سایت ایرانی ( سافتگذر رو عرض میکنم) میاد و دست تنها یک سرور اپدیت ایجاد میکنه که یک نرم افزار امنیتی که شرکت باید از اون کسب درامد بکنه کاملا رایگان میکنه. و دیگران هم از ایشون تقلید میکنندو....

یک نکته: مهمترین محصول یک شرکت امنیتی نسخه اداری هست که من فقط نسخه خانگی سیمانتک رو عرض کردم.

نسخه اداری ایست که همون نسخه Business Edition هست.که دقیقا همون بلاها سرش قابل اجرا هست. یعنی نسخه اداری ایست به راحتی از یک سایت دست ساز به روز رسانی میشه وتبدیل به محصول 100 درصد رایگان میشه.

یک سوال پیش میاد ؟:
آیا یک محصولی که نمی تونه امنیت خودش رو حفظ کنه و به روز حرکت کنه آیا میتونه اعتبار داشته باشه یا خیر.

در انتها : هرگونه بحثی چه علمی چه غیر علمی اگه صحیح باشه باید نتایج خودش رو بشه پیدا کرد. که عجیب اون نتایج در پست اول این تاپیک مستند آمده است.

.

reza.mansori
14-04-2010, 09:18
دوست خوبم یکی از دلالیلی که من بجای اینکه بیام برنامه ای رو از خودم نقد کنم و یه عده بخوان رد کنند و اون رو سلیقه ای بدونند و با سو نیت بجاش سعی کردم مشکلات ایجاد شده کاربران نود32 اخیر رو نشون بدم.

شخصا فکر میکنم این روش از بهترین روش هاست برای نقد و بررسی. دلیلش رو عرض میکنم. اگه کسی اینجا پست علمی بده مثل دوست خوبم worldship شما بدون دقت اون رو بی اعتبار میشمرید و با بی حرمتی برخورد میکنید. که انجام هم دادید.

پست های اصلی این تاپیک از طرف خود کاربران ایست هست. نه یک مطلب به هرحال علمی که ساخته ذهن و فکر شخصی کسی باشه.

وقتی شما این مطلب به این وضوح رو نادیده میگیرید چطوری درخواست مطلب علمی کردید. مطمئنا جواب نمیده.

اما باز من یک مطلب اینجا میذارم هرچند که بهتره بجاش شما چندتا لینک باز کنید از پست اول تا این رو مطالعه کنید.

شرکت ایست به هر حال جز یکی از شرکت های امنیتی هست و محصولاتی که میسازه برای تامین امنیت به کار گرفته میشه. یکی از مهمترین بخش های یک شرکت امنیتی قدرت طراحی نرم افزار و ساپورت محصول هست. یعنی وقتی از شرکت یک محصول خارج میشه سورس برنامه به اضافه ساپورتی که ازش میشه به عنوان اعتبار اون شرکت عمل میکنه.

یک نگاهی به شرکت پر افتخار سیمانتک میکنم. محصولی داره به عنوان نورتون اینترنت سکوریتی این نرم افزار که برای تامین امنیت کاربران منزل هست ارائه شده. سورس این برنامه کرکی براش ساخته نشده و عمل نمیکنه این نشون دهنده طراحی بسیار قوی این نرم افزار هست. به هیچ عنوان لایسنسی ازش که اینولید باشه گیر نمیاد فقط کرکر ها تونستن تریال ریستر براش پیدا کنند.

یک همچین نرم افزار قدرتمندی که ساخته میشه با این اوصاف نشان دهنده امنیت و اعتبار دهنده شرکت هست.

*در هرگوشه و کنار اینترنت سریال های قانونی برای ریجیستر کردنش پیدا میشه. یک خردسال با ایجاد وبلاگ میتونه برای یک شرکت امنیتی درد سر ایجاد کنه و با کپی کردن لایسنس های قانونی داخلش اعتبار شرکت رو زیر سوال ببره.

*سورس خود برنامه به راحتی کرک میشه. شرکت های ایرانی پرند به طور مثال این محصول رو با کرک ارائه میکنند.

* یک شخص تحت عنوان سردبیر یک سایت ایرانی ( سافتگذر رو عرض میکنم) میاد و دست تنها یک سرور اپدیت ایجاد میکنه که یک نرم افزار امنیتی که شرکت باید از اون کسب درامد بکنه کاملا رایگان میکنه. و دیگران هم از ایشون تقلید میکنندو....

یک نکته: مهمترین محصول یک شرکت امنیتی نسخه اداری هست که من فقط نسخه خانگی سیمانتک رو عرض کردم.

نسخه اداری ایست که همون نسخه Business Edition هست.که دقیقا همون بلاها سرش قابل اجرا هست. یعنی نسخه اداری ایست به راحتی از یک سایت دست ساز به روز رسانی میشه وتبدیل به محصول 100 درصد رایگان میشه.

یک سوال پیش میاد ؟:
آیا یک محصولی که نمی تونه امنیت خودش رو حفظ کنه و به روز حرکت کنه آیا میتونه اعتبار داشته باشه یا خیر.

در انتها : هرگونه بحثی چه علمی چه غیر علمی اگه صحیح باشه باید نتایج خودش رو بشه پیدا کرد. که عجیب اون نتایج در پست اول این تاپیک مستند آمده است.

.

با تشکر از توضیحات شما

به نظر من فرمایشات شما در خصوص اینکه چون به راحتی ESET سریالهایش تو اینترنت پیدا میشه پس نمی تواند امنیت ما را حفظ کنه ، در مورد نرم افزارهائی مثل kaspersky هم صادق است و نمی تونه استدلال صحیحی باشه.

با سپاس

Dr Hannibal
14-04-2010, 12:20
با تشکر از توضیحات شما

به نظر من فرمایشات شما در خصوص اینکه چون به راحتی ESET سریالهایش تو اینترنت پیدا میشه پس نمی تواند امنیت ما را حفظ کنه ، در مورد نرم افزارهائی مثل kaspersky هم صادق است و نمی تونه استدلال صحیحی باشه.

با سپاس

1_ این فقط یک بخش از مطالب بالا بود. کرک + سرور اپدیت رایگان حتی محصولا اداری را نادیده گرفتید.من نمی دونم کسایی که اینجا می خوان پست بدن انقدر حول حولکی پست میدن.

2_کلا تو این تاپیک من حرفی از کسپرسکی نزدم باید در مورد اون جداگانه بحث کرد و در مطلب بالا سیمانتک رو در نظر گرفتم.

.

ممنون

reza.mansori
14-04-2010, 15:46
1_ این فقط یک بخش از مطالب بالا بود. کرک + سرور اپدیت رایگان حتی محصولا اداری را نادیده گرفتید.من نمی دونم کسایی که اینجا می خوان پست بدن انقدر حول حولکی پست میدن.

2_کلا تو این تاپیک من حرفی از کسپرسکی نزدم باید در مورد اون جداگانه بحث کرد و در مطلب بالا سیمانتک رو در نظر گرفتم.

ممنون

دوست عزیز،

بحث هولهولکی پست دادن نیست! من فقط بحثم این است که استدلال شما در مورد ضعف ESET بدلیل وجود سریال و یا سرور رایگان نمیتونه صحیح باشه. حتی همانطور که حتما میدانید برای نسخه آزمایشی Norton هم کرک هست! و حتی برای کاسپرسکی که هیچ کدام از این موارد نمیتونه دلیلی برای ضعف آنها باشه.

نکته اصلی اینجاست که اکثر کمپانیهای ضد ویروس، درآمد اصلی آنها از محل فروش نسخه های شرکتی است و نه خانگی. به همین دلیل حساسیت زیادی روی آن ندارند. به همین دلیل هست که امروزه شما نسخه های مجانی زیادی در بازار میبینید که خیلی هم خوب کار میکنند مثل avast.

به همین دلیل من با استدلال شما کاملا مخالفم

Dr Hannibal
14-04-2010, 18:20
بازم سلام

حتی همانطور که حتما میدانید برای نسخه آزمایشی Norton هم کرک هست!

خیر کرکی که کار کنه وجود نداره. طراحی نرم افزار و اپدیت بعدی اجازه کار کردن کرکی رو نداده. یکی از معروف ترین مشخصات سیمانتک طراحی نرم افزاراشون هست.(در پست قبل عرض کردم فقط تریال ریستر هست. تریال ریستر کرک نیست چون هیچ گونه تغییر در سورس برنامه نمیده)

حتی برای کاسپرسکی

بازم کرکی که کار بکنه وجود نداره برای کسپرسکی .و بلک لیست کی های لو رفته هر روز اپدیت میشه .

نکته اصلی اینجاست که اکثر کمپانیهای ضد ویروس، درآمد اصلی آنها از محل فروش نسخه های شرکتی است و نه خانگی

اولا نسخه های خانگی باهم فرق داره. مثالی که زدین avast هست. که نسخه رایگانش فقط یک نسخه خالی و بدون امکانات دیگه هست. نه فایروال داره نه امکانات همراه با یک نرم افزار سکوریتی که دلیلش هم ترقیب شدن برای خرید نسخه اصلی و کامل هست اینترنت سکوریتی که باز هم خانگی هست ! نه برای رضای خدا

دوما نسخه شرکتی eset که عرض کردم از سرور اپدیت با کرک ویا با سریال به راحتی کار میکنه. باور نداری همین الان از خود سایت eset دانلود کن ;)

بحث هولهولکی پست دادن نیست!

منظورم مثل قسمت دوما بالا بود.

به همین دلیل من با استدلال شما کاملا مخالفم

ببینید مشخصه که این جور بحث ها نتیجه ای نداره. بلاخره هرکسی به یک نرم افزار خاصی علاقه داره و دوست نداره صحبت های دیگران رو قبول کنه دلیل اینکه من بجای اینکه بیام eset رو با دانش محدودی که دارم نقد کنم ضعفش رو توی رایانه های خود کاربران نشون دادم همین بوده. بجای اون میشه قدرت نرم افزاری رو روی 100 ها رایانه دید از همین فروم. شما مطمئنا به هیچ عنوان لینک های پست اول رو کامل ندیدید. افرادی دیگه ای هم بودن که مثل شما چون با مورد خاصی برخورد نداشتند فکر میکردند که ایست یک تکیه گاه امنیتی کاملی هست اون موقع من یک لینک از پست اولم که هنوز چند دقیقه نشده بود که فرد اصلی تایپ کرده بود براشون ارسال کردم و ایشون ترقیب شدن ویروس رو چک کنند که نتیجش هم ویروسی شدنش بود.

به هر حال من قصد نقد کردن نداشتم چون اینجاش قابل پیشبینی بود. وقتی نتیجه هست نیازی به مقدمه نداشت.

rezariza
24-04-2010, 11:20
سلام عزیزان من همین eset رو داشتم تازه ورژن smart security شو و آخرین ورژن 4.2 . تا آخرین روز هم به صورت آفلاین آپدیت کرده بودمش یه یوزر نیم و پسورد هم داشت که تا یک ماه بعدش Valid بود ولی سیستمم دچار مشکل بود و هر بار که باهاش اسکن میکردم هیچی پیدا نمی کرد. علت آلوده شدنش هم به خاطر فلشی بود که به سیستم زدم. یک تروجان (.EXE) که اسمش یه عدد تصادفی بود و به صورت Hidden بود توی فلش بود . من خودم فهمیدم که این فایل اجرایی EXE که حجمش فقط چند صد کیلو بایت بود یه برنامه مخرب هست ولی وقتی به صورت مشخص همین فایل رو با این ESET SMART SECURITY که نسخه کامل تر (فایروال دار) NOD 32 اسکن میکردم میگفت مشکلی نیست!!!!!!!!! :41::41:حتی من خودم با SEARCH ویندوز این تروجان رو توی SYSTEM 32 ویندوز پیدا کردم و پاک کردم. از تاریخ ایجاد شدنش و مشخصات دیگش فهمیدم این همون تروجان توی فلش بود .به خاطر تکثیر در دایرکتوری های دیگه ویندوز تاثیری نداشت تا اینکه به توصیه JAX عزیز Kaspersky Internet Security 2010 رو نصب کردم و آپدیت کردم و در طی اسکن 5 تا تروجان پیدا کرد و همشونو Disinfect کرد و سیستم دوباره نفس راحتی کشید.من خودم از بهتر بودن Kaspersky به خصوص بسخه فایروال دارش (INTERNET SECURITY ) اطمینان داشتم ولی فقط به خاطر ضعیف بودن سیستمم از Eset استفاده میکردم.
به همه هم توصیه میکنم از کسپرسکی استفاده کنند.:20:

saeed774
24-04-2010, 12:21
هر آنتي ويروسي محاسن و معايب خاص خودش رو داره ولي با يک يا چند ويروس نميشه گفت کدوم آنتي ويروس بهتره و در موردش بطور وحشتناک قضاوت کرد .از بين آنتي ويروس هاي kasper , NoD32 , Avast , Avira , Norton ,... که تاکنون استفاده کردم دو آنتي ويروس Avast و Nod32 رو به خاطر کمترين مشکل در کارکرد و تداخل در سيستم ، قبول کردم . نود 32 در بخش تنظيماتش يه گزينه براي تيک زدن داره که بصورت پيش فرض غير فعال هست و اگه فعال بشه به هر چيز مشکوک و غير قابل اعتماد گير ميده . در قسمت تنظيمات و زير مجموعه همه بخش هاي حفاظتي و وب و ايميل و .... گزينه اي بنام Potentially Unsafe Applications وجود داره که اگه تيک بخوره به کوچکترين مورد مشکوک گير خواهد داد و قرنطينه خواهد کرد و بعد آپديت که قرنطينه دوباره چک ميشه اگر ويروسي بود به شما اطلاع خواهد داد .
مشابه اين گزينه در کسپر هم در موقع نصب وجود داره که فکر کنم اکثرا اين گزينه رو تيک ميزنن و اسم Other Applications هست .

Dr Hannibal
24-04-2010, 13:19
هر آنتي ويروسي محاسن و معايب خاص خودش رو داره ولي با يک يا چند ويروس نميشه گفت کدوم آنتي ويروس بهتره.....

فکر میکنم توی این مدت کم با این حجم دیگه نمیشه گفت یک یا چند ویروس. تعداد بیشتر از این حرف هاست.

rezamf
14-09-2012, 22:47
من خودم نود دارم ولی زیاد هم قبولش ندارم!
به نظر من بزرگترین مشکلش اینه که همه چیز رو Delete می کنه و اصلا انگار سازنده هاش نمی دونند قابلیت Clean چیه! ولی AVG همه چیز رو Clean میکنه.

rezamf
15-09-2012, 12:09
ولی خواب این مشکلات همه ماله نود32، ورژن های قدیم یش هست! نسخه 5 این مشکلات رو نداره! من خودم با AVG 13 مقایسه اش کردم. وجه مشترکشون این بود که هر دو کل فایل های سیستمی و اجرایی رو با نام ویروس Virut می گرفتند ولی هیچکدوم Clean نمی تونستند کنند. و فقط Quartine می کردند!

*Batman*
15-09-2012, 20:56
سلام.
شما نباید در تاپیک های قدیمی پست بدید!

از تاپیک اصلی استفاده کنید:
تاپیک اختصاصی محصولات (ESET (NOD32 ←راهنمای تاپیک در پست دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])