PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک سوال در مورد فرمت mp3

hamidma
05-04-2010, 16:23
با سلام و احترام فراوان

امیدوارم که سوالم را در جای مناسب قرار داده باشم. بارها برای من اتفاق افتاده که یک فایل mp3 را در گوشی موبایل یا دستگاه پخش دی وی دی قرار می دهم ولی متاسفانه آن دستگاه ها این فرمت را قبول نمی کنند ( در صورتی که قابلیت پخش mp3 دارند)

به نظر شما این مشکل از کجاست؟ آیا فرمت ام پی تری نوع های مختلف دارد؟ اگر این گونه است فرمت دیفالت و استاندارد برای پخش در تمامی دستگاه ها چیست؟

( البته من این مشکل را با فرمت mp4 نیز دارم)

با تشکر فراوان

Mohammad King
05-04-2010, 16:31
مشکل از سی دی نیست؟؟؟!!

با چند تا سی دی mp3 امتحان کن ببین حل میشه؟!

hfj
05-04-2010, 17:09
احتمال داره که فایل شما MP3 نباشه، بلکه پسوندش به MP3 تغییر پیدا کرده. در این صورت، Player ها قادر به پخش اون فایل نیستند. پیشنهاد من اینه که با یک Convertor ، فایل رو دوباره تبدیل کنی به MP3 (با Bit rate متفاوت) و یا اینکه با برنامه ی Audio editor gold بازش کن و دوباره با پسوند MP3 ذخیرش کن.
احتمال دوم اینه که شما از CD های تقلبی (فله ای) استفاده می کنید و Player ها قادر به خوندن فایل از روی CD نیستند.
احتمال سوم اینه که شما فایل رو بصورت Data رایت می کنی و دستگاه شما قادر به پخش Data نیست.

Macushla
05-04-2010, 18:32
هنگام رايت سي دي يا دي وي دي در برنامه هاي مختلف مثل nero يه سري تنظيمات وجود داره ، كه اگر اين تنظيمات تغيير كنه بعضي از پلير ها نميتونن سي دي رو بخونن با وجود اينكه فايل مورد نظر همون فرمت mp3 رو داره.
البته در اين صورت نبايد تو موبايل مشكل خاصي وجود داشته باشه .