PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعویض سوکت مادربورد (راهنمایی کنید)

mjzaret
05-04-2010, 12:09
با سلام
من چند تا مادربورد از نوع LGA775 دارم که چند تا از Pin هاش خراب شده و شکستن. می‌خوام این سوکت‌ها رو تعویضش کنم. دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون می‌شم که راهنمایی کنند.
با تشکر

mohsen_sir
09-04-2010, 22:04
خوب بايد تعويض كني ديگه! راهنمايي چي؟ يه دستگاه به اسم هيتر يا هواي گرم كه هواي داغ توليد ميكنه ميگيري رو سوكت بلندش ميكني دوباره جا ميزني

mjzaret
09-04-2010, 23:00
خوب بايد تعويض كني ديگه! راهنمايي چي؟ يه دستگاه به اسم هيتر يا هواي گرم كه هواي داغ توليد ميكنه ميگيري رو سوكت بلندش ميكني دوباره جا ميزني

دوست عزيز از اينكه به سوالم پاسخ داديد تشكر
اما يادتون نره جنس داخلي سوكت از پلاستيك هست. اگه من با هيتر بخوام درش بيارم تمامي قسمت‌هاي پلاستيكي اون خراب مي‌شه. يه بار امتحان كردم و ديدم كه لحيم كاري پشت سوكت خيلي محكمه و به راحتي از جاش كنده نمي‌شه. تازه من نمي‌تونم هم زمان كل سوكت دربيارم.
براي همين بود كه گفتم راهنمايي كنيد. مي‌خواستم بدونم آيا با مواد شيميايي هم كار مي‌شه كرد يا خير؟ يعني در موقع استفاده از هيتر از ماده خاصي هم استفاده مي‌شه يا نه؟ يا اصلاً براي درآوردن سوكت راه حل ديگه‌اي وجود داره.

mohsen_sir
21-04-2010, 17:36
تو تعميرات موبايل از يه ماده اي به نام فلسك استفاده مي كنن.اما يه راه ساده ترش خمير جيوه هستش. اونو ميزني به لحيم لحيمو حل ميكنه اما بر جا زدنش بايد حرفه اي عمل كني

mjzaret
21-04-2010, 22:06
میشه یه خورده بیشتر توضیح بدید؟

چطوری می‌تونم این ماده یعنی خمیر جیوه رو تهیه کنم؟

کار با اون خطرناک نیست؟

یعنی چی؟ "اما بر جا زدنش بايد حرفه اي عمل كني"

ماده فلسک چه نوع ماده‌ای؟

شرمنده که تعداد سؤالاتم زیاد شده.!!!!