PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در هنگام پخش صدا

gung
05-04-2010, 10:21
با سلام
دوستان من وقتی یه فایل صوتی یا تصویری اجرا میکنم (با همه پلیر ها تست کردم) هنگام اجرای برنامه های دیگه مثل فتوشاپ، ادوب ریدر، آفیس و حتی کپی از سی دی به هارد، صدای پلیر گیر میکنه و ریپ میزنه
قبلا این مشکلو نداشت. میخوام بدونم از رم یا سی پی یو میتونه باشه؟
ضمنا بارها ویندوزهای مختلفو امتحان کردم ولی متاسفانه مشکل صدا حل نشد

ess_1362
05-04-2010, 12:41
مشخصات سخت افزاری شما چی هست :(CPU , RAM , M.)

شما دقت کن که درایور چیپست را نصب کرده باشی

...ALI...
05-04-2010, 13:00
دوست من این کارایی که شما به هنگامه آهنگ گوش دادن می کنی نیاز به سیستم خاصی نداره. پخش کردن آهنگ نه سی پی یو می گیره و نه رم.
ممکن مشکل نرم افزاری باشه. مثلا کارت صدات و یک باره دیگه اینستال کن یا از اینجور کارها.

gung
05-04-2010, 15:26
مشخصات سخت افزاری شما چی هست :(CPU , RAM , M.)

شما دقت کن که درایور چیپست را نصب کرده باشی

Intel P4 CPU 3GHz 800
Ram 1Gb
Gygabyte GA-945P-S3

gung
05-04-2010, 15:30
Intel P4 3GHz
ram 1Gb
Gygabyte GA945

اینا مشخصات سیستممه
منظورت از چیپست چیه؟
کارت صوتی رو بارها نصب کردم
تو ویندوزای مختلفم امتحان کردم
ولی درست نمیشه

EXTREME
05-04-2010, 18:30
فکر نکنم مشکل سخت افزاری باشه چون شما میگید در حالت عادی خوبه ولی وقتی میخواین نرم افزار هایی مثل فوتو شاپ
رو باز کنید و کپی از هارد انجام بدید اینطور میشه
شما موقع آهنگ گوش دادن وقتی اینکارا رو بکنید cpu usage بالا میره و چون سی پی یوی سیستم ضعیفه این اتفاق میفته
شما کاری که باید انجام بدی تعویض ویندوز و اسکن ویروس و نصب مجدد درایورهاست

gung
05-04-2010, 21:18
فکر نکنم مشکل سخت افزاری باشه چون شما میگید در حالت عادی خوبه ولی وقتی میخواین نرم افزار هایی مثل فوتو شاپ
رو باز کنید و کپی از هارد انجام بدید اینطور میشه
شما موقع آهنگ گوش دادن وقتی اینکارا رو بکنید cpu usage بالا میره و چون سی پی یوی سیستم ضعیفه این اتفاق میفته
شما کاری که باید انجام بدی تعویض ویندوز و اسکن ویروس و نصب مجدد درایورهاست

با سلام به تو دوست خوبم
متاسفانه بازم درست نشد
فقط با ویندوز7 صدا مشکل نداره که اونم بخاطر اینکه رم پایینه خود ویندوز خیلی کنده
من تو این موندم که جدیدا چرا اینجوری شده، قبلا خوب بود!
ممکنه با اپدیت بایوس درست شه؟
من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده

mjzaret
05-04-2010, 23:56
من سیستمی با مشخصات زیر دارم:
CPU: P4 2.8
M.B: Albatron 915
Ram: 1 Gig DDRI
پردازشگرم 478 پینی هست. برای من هم دقیقاً چنین مشکلی وجود داشت. من CPU رو از جاش درآوردم و بعد یا یه اسپری خشک تمیزش کردم و دوباره سر جاش قرار دادم. با چند بار بالا پایین کردن اهرم سوکت 478 مادربورد فن رو جا زدم و مشکلم برطرف شد.
به احتمال زیاد این مشکل از خوب اتصال نداشتن CPU با سوکتش هست.

EXTREME
06-04-2010, 00:07
اگه با ویندوز سون درست میشه و مشکلی نداره پس مشکل سخت افزاری نیست شما سیستم رو حتما اسکن ویروس بکنید
شاید این ویروس باعث میشه cpu usage بالا بره و این اتفاق بیفته و ممکنه این ویروس رو سون عمل نکنه

merlin001
06-04-2010, 00:58
من هم دقیقا مشکل همین دوستم رو دارم. میخواستم یه تاپیک جدید باز کنم که دیدم اینجا دوستان نظر دادن.
منم قبلا ها سیستمم به خوبی کار میکرد. حالا که میخوام مثلا یه فایل رو از یه درایو به یه درایو دیگه کپی کنم سی پی یو یوزیج میره رو صد و دیگه سیستم هنگ میکنه. و کلی هم طول میکشه تا کپی بشه . در کل اگه قبلا مثلا در حالت کار با نرم افزار های سنگین اگه سی پی یوم 50 درصد کار میکرد حالا شده صد در صد. سیستمم هم قدیمیه. به مشحصات زیر:
AMD 2400
RAM 1 GB
MB: Giga ga7

به نظر دوستان این مشکل میتونه از نیم سوز شدن cpu باشه؟ یا یه قطعه دیگه. مثلا چیپست های مادربرد؟

merlin001
09-04-2010, 21:19
کسی جواب نداد؟
من روش دوست عزیزمون mjzaret رو هم انجام دادم که خوب نشد. بدتر هم شد.
cpu رو در آوردم و دوباره انداختم روش. خمیر سلیکونش رو هم عوض کردم. حالا که میخوام سیستم رو روشن کنم همه قطعات شروع به کار میکنه ولی مانیتور چیزی رو نشون نمیده.وقتی کمی هیت سینک رو تکون میدم و بعد روشن میکنم دوباره روشن میشه.

حالا باید چی کار کنم من؟

mjzaret
13-04-2010, 15:22
کسی جواب نداد؟
من روش دوست عزیزمون mjzaret رو هم انجام دادم که خوب نشد. بدتر هم شد.
cpu رو در آوردم و دوباره انداختم روش. خمیر سلیکونش رو هم عوض کردم. حالا که میخوام سیستم رو روشن کنم همه قطعات شروع به کار میکنه ولی مانیتور چیزی رو نشون نمیده.وقتی کمی هیت سینک رو تکون میدم و بعد روشن میکنم دوباره روشن میشه.

حالا باید چی کار کنم من؟

خودتون می گید که با تکون دادن هیت سینک سیستم رو به راه میشه. پس نتیجه اینکه ارتباط خوبی بین CPU و مین برقرار نیست.

نکته دوم اینکه شما یه نگاهی به دمای CPU بندازید. یکی از عوامل کندی سیستم ها همین حرارت بالای CPU هست.

merlin001
13-04-2010, 18:32
خودتون می گید که با تکون دادن هیت سینک سیستم رو به راه میشه. پس نتیجه اینکه ارتباط خوبی بین CPU و مین برقرار نیست.

نکته دوم اینکه شما یه نگاهی به دمای CPU بندازید. یکی از عوامل کندی سیستم ها همین حرارت بالای CPU هست.
ممنون که جواب دادی
خوب دوست من منم میدونم مشکل از ارتباط ایناست ولی نمیدونم چه جوری حلش کنم. بیشتر از 30 بار cpu رو درش آوردم و دوباره انداختم سر جاش ولی بازم همین مشکل رو داره

در ضمن دمای سی پی یوی من قبلا از دست زدن حدود 50 بود و قبلا حدود 60. الان که نگاه کردم میبینم روی 90 هست و خطرناکه. باید زود خاموشش کنم.
یه راهی واسه مشکلم به نظرتون میرسه

mjzaret
13-04-2010, 21:37
پیشنهادم اینه که از اسپری خشک برای تمیز کردن سوکت مادربورد و پینهای CPU استفاده کنید. شاید در اثر کثیف شدن ارتباط به خوبی برقرار نمیشه.

فن CPU رو کاملاً تمیز کنید و اگر خمیر سیلیکون تازه دم دست ندارید تمام آثار خمیر سیلیکون قبلی رو از بین ببرید و فن رو بدون خمیر به CPU اتصال بدید.