PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در باره فایل بوت دی وی دی ویندوز

H_E_A
04-04-2010, 22:04
کدوم فایل توی دی وی دی فایل بوت هست؟
( یا بهتر بگم :‌یه دی وی دی ویندوز ۷ دارم که بوتیبل نیست، باید چجوری بوتیبلش کنم؟)

ebicross
05-04-2010, 10:04
در صورتیکه فایلهای ویندوز 7 رو در اختیار دارید ولی این فایلها رو وقتی رایت میکنید قابل بوت نیست باید مراحل زیر رو انجام بدین تا یک DVD ویندوز 7 بوتیبل داشته باشید.
تمام فایلها رو در یک پوشه به نام Windows7 بریزید و در درایوی از سیستم قرار دهید مثل درایو F
به عکس زیر دقت کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا فایل زیر رو دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این فایل رو در پوشه ی System32 در پوشه ی windows از درایو محل نصب ویندوز کپی کنید. C:\Windows\System32
حالا فرض بر اینکه شما اطلاعات رو در پوشه ی Windows7 در درایو F ریخته باشید و میخواهید فایل نهایی در درایو F ایجاد بشه.
پس حالا Command Prompt رو باز کنید. برای این کار در RUN بنویسید CMD
در CMD عبارت زیر را کپی کنید:
oscdimg.exe –bF:\Windows7\boot\etfsboot.com –u2 –h -m -lWIN_EN_DVD F:\Windows7\ F:\Win7.iso
توجه کنید کافیه عبارت بالا رو در Notepad ابتدا کپی کنید و دوباره از Notepad کپی کنید و در CMD راست کلیک کنید و Paste بزنید.
نکته: ممکن است بعد از کپی کردن عبارت تغییر کند. کاملا دقت کنید متن مانند بالا باشد.

دوباره به همین متن دقت کنید:
oscdimg.exe –bF:\Windows7\boot\etfsboot.com –u2 –h -m -lWIN_EN_DVD F:\Windows7\ F:\Win7.iso
عبارت قرمز مسیر کپی فایلهای ویندوز است. اگر در جای دیگری کپی کردید تغییرات لازم رو انجام بدین.
عبارت آبی فایل نهایی است که اگر میخواهید در جای دیگری کپی شود مسیر را عوض کنید.
پس از مطمئن شدن از صحت کد آن را اجرا کنید تا مانند تصویر زیر کار شروع شود:

پس از اتمام کار فایل ایجاد شده را توسط NERO در DVD رایت کنید. توجه کنید فایل یک ایمیج است.
DVD رایت شده قابل بوت در محیط خارج از ویندوز است.
موفق باشید.

yasser1680
05-04-2010, 14:37
وقتی از سی دی ویندوز اورجینال کپی میگیری این طور میشه.

ebicross
05-04-2010, 20:14
لازم به این همه دردسر نیست معلومه که dvd ویندوزت مشکل داره عوض کن از یه شرکت دیگه مثل سرزمین گروپ بگیر

کل کار ساخت DVD Boot شاید 5 دقیقه هم نشه.
آوردن اسم سایت برای خرید محصول کاملا خلاف قوانین P30world هستش.
به جای پاک کردن صورت مسئله به فکر یک راه حل باشید.

وقتی از سی دی ویندوز اورجینال کپی میگیری این طور میشه.
اگر کپی مستقیم بگیرید مشکلی پیش نمیاد. ولی اگر اطلاعات به هارد دیسک منتقل بشه قابلیت بوت از بین میره.

mohsen_1363
06-04-2010, 00:16
کدوم فایل توی دی وی دی فایل بوت هست؟
( یا بهتر بگم :‌یه دی وی دی ویندوز ۷ دارم که بوتیبل نیست، باید چجوری بوتیبلش کنم؟)

دوست عزیر من هم همین مشکل داشتم
پست دوم اجرا کن کاملا مشکلت حل میشه
و باتشکر از اقای ebicross

KING iMAN
19-05-2010, 10:09
در صورتیکه فایلهای ویندوز 7 رو در اختیار دارید ولی این فایلها رو وقتی رایت میکنید قابل بوت نیست باید مراحل زیر رو انجام بدین تا یک DVD ویندوز 7 بوتیبل داشته باشید.
تمام فایلها رو در یک پوشه به نام Windows7 بریزید و در درایوی از سیستم قرار دهید مثل درایو F
به عکس زیر دقت کنید:

حالا فایل زیر رو دانلود کنید:

این فایل رو در پوشه ی System32 در پوشه ی windows از درایو محل نصب ویندوز کپی کنید. C:\Windows\System32
حالا فرض بر اینکه شما اطلاعات رو در پوشه ی Windows7 در درایو F ریخته باشید و میخواهید فایل نهایی در درایو F ایجاد بشه.
پس حالا Command Prompt رو باز کنید. برای این کار در RUN بنویسید CMD
در CMD عبارت زیر را کپی کنید:
توجه کنید کافیه عبارت بالا رو در Notepad ابتدا کپی کنید و دوباره از Notepad کپی کنید و در CMD راست کلیک کنید و Paste بزنید.
نکته: ممکن است بعد از کپی کردن عبارت تغییر کند. کاملا دقت کنید متن مانند بالا باشد.

دوباره به همین متن دقت کنید:
عبارت قرمز مسیر کپی فایلهای ویندوز است. اگر در جای دیگری کپی کردید تغییرات لازم رو انجام بدین.
عبارت آبی فایل نهایی است که اگر میخواهید در جای دیگری کپی شود مسیر را عوض کنید.
پس از مطمئن شدن از صحت کد آن را اجرا کنید تا مانند تصویر زیر کار شروع شود:

پس از اتمام کار فایل ایجاد شده را توسط NERO در DVD رایت کنید. توجه کنید فایل یک ایمیج است.
DVD رایت شده قابل بوت در محیط خارج از ویندوز است.
موفق باشید.

این فایل oscdimg.exe یه فایل 128 کیلویی هستش یا من اشتباه دانلود کردم؟اونوقت بدون پسوند دانلود شد.پسوندش رو همون exe بزارم؟

mohsen_1363
19-05-2010, 12:15
این فایل oscdimg.exe یه فایل 128 کیلویی هستش یا من اشتباه دانلود کردم؟اونوقت بدون پسوند دانلود شد.پسوندش رو همون exe بزارم؟
باید exe دانلود بشه
اگه نشد ، اره یه تست بکن ، جواب نداد بگو برات اپ لود کنم

KING iMAN
19-05-2010, 20:45
تست کردم و فایل ایمیج ویندوز 7 رو ساخت.حالا یه مشکل اساسی اینکه ظاهراً ویندوز 7 من ایرادی نداره.آخه رو یه سیستم دیگه تست کردم ارور نداد و بوت شد!!!!!
سیستم منم که با XP راحت بوت میشه.مشکل از کجا میتونه باشه پس؟

mohsen_1363
19-05-2010, 21:09
شما این کار رور کردی؟
با xp کل هاردت رو فرمت کن و پارتیشن بندی کن
یه 25 گیگ بزار واسطه c و ویندوز رو توی c نصب کن
ببین میشه؟؟

ebicross
19-05-2010, 21:51
تست کردم و فایل ایمیج ویندوز 7 رو ساخت.حالا یه مشکل اساسی اینکه ظاهراً ویندوز 7 من ایرادی نداره.آخه رو یه سیستم دیگه تست کردم ارور نداد و بوت شد!!!!!
سیستم منم که با XP راحت بوت میشه.مشکل از کجا میتونه باشه پس؟
یعنی DVD شما بوتیبل هستش ولی توی سیستم شما بوت نمیشه؟
در این حالت یک روش کمی غیر منطقی رو پیشنهاد میکنم. مشکل شما میتونه از ضعف DVD-ROM و دیر Load کردن DVD باشه.
برای این کار در تنظیمات SetUp دستگاه بوت اول رو DVD-ROM قرار بدین و بوتهای دیگر رو Disable کنید و هارد دیسک رو از لیست بوتها حذف کنید.
اینطوری سیستم مجبور میشه برای بوت شدن از یک دستگاه مثل DVD تلاش کنه.
بعد از شروع نصب و اولین ریستارت شدن سیستم سریعا وارد Setup بشید و دستگاه بوت را دوباره Hard Disk قرار بدین.

KING iMAN
20-05-2010, 10:04
میشه لطفاً این رو هم ببینین: