PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری یک عکس رو کمرنگ کنم...؟

robert
04-04-2010, 11:55
سلام به همگی

میخواستم بدونم چجوری میشه با فتوشاپ یک عکس رو کمرنگ کرد بطوریکه کل عکس به رنگ سفید نزدیک تر بشه..؟؟

ممنونم :11:

M i L @ D
04-04-2010, 12:20
باید مقدار Opacity رو کم کنید !

SevenART
04-04-2010, 12:39
بابا اینجوری که شما توضیح داید به به لی یانگ ای .. بله اینجوری کسی که کامپیوتر هم بلد نیست یاد می گیره بله ...
ولی این شکلی بهتره .... برو روی قسمت لایه ها روی لایه مورد نظر کلید راست کن بعد گزینه Blending Option را انتخاب کن ... یه پنجره باز می شه که اگر با اون آشنا بشی خیلی کارهای خپن می تونی باش بکنی یکی از این کارها همون مقدار Opacity هست ... که توی همون برگ اولش بالا نوشته دوتا گزینه : Opacity ( که پیشفرض روی 100% ) و Fill Opacity ...

---------- Post added at 01:39 PM ---------- Previous post was at 01:37 PM ----------

باید این مقدار opacity را به صورت معقول کم کنی ....

robert
04-04-2010, 12:57
بابا اینجوری که شما توضیح داید به به لی یانگ ای .. بله اینجوری کسی که کامپیوتر هم بلد نیست یاد می گیره بله ...
ولی این شکلی بهتره .... برو روی قسمت لایه ها روی لایه مورد نظر کلید راست کن بعد گزینه Blending Option را انتخاب کن ... یه پنجره باز می شه که اگر با اون آشنا بشی خیلی کارهای خپن می تونی باش بکنی یکی از این کارها همون مقدار Opacity هست ... که توی همون برگ اولش بالا نوشته دوتا گزینه : Opacity ( که پیشفرض روی 100% ) و Fill Opacity ...

---------- Post added at 01:39 PM ---------- Previous post was at 01:37 PM ----------

باید این مقدار opacity را به صورت معقول کم کنی ....

خواهشا قدم به قدم توضیح بدید... من هیچی از فتوشاپ بلد نیستم...:41:

این Blending Option کجاست...؟؟

M i L @ D
04-04-2010, 14:27

SevenArt گفت که ...

باید روی Layer مورد نظر Right Click کنید یه گزینه بنام Blending Option وجود داره !

miss leila
04-04-2010, 14:43

Photoshop > file >open
>باز کردن عکس مد نظر >Layersدر سمت راست پایین صفحه از قسمت >
دابل کلیک بر روی عکس (تا قفلش برداشته بشه) > یا (کلیک بر روی قفل
< opacity
کلیک بر مثلث جلوی > که بصورت پیش فرض برروی 100% هست > حالا می تونید هرچقدر که خواستید اون رو بیاریدش پایین ( یا به عبارتی کمرنگش کنید)

Layers همون قسمت پایین صفحه سمت راست > شکل f >f راست کلیک برروی حرف < Blending option
امیدوارم متوجه شده باشین

pedramh
04-04-2010, 15:11
opacity در تصویر مشخص شده! از قسمت سمت راستش میتونی مقدارش رو کم وزیاد کنی امیدوارم متوجه شده باشی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

robert
04-04-2010, 15:33
ممنون

دقیقا همون کاری که فرمودید رو انجام دادم ولی نمیدونم چرا وقتی همون عدد 100 رو کم میکنم تصویرم شطرنجی میشه...:31:

alialam
04-04-2010, 15:54
اون بخاطر اينه كه پشت تصويرت چيز ديگه اي نيست. شما با پسوند عكس (JPEG, GIF,...) ذخيرش كن درست ميشه

4Got10
18-04-2010, 21:47
با این شرح احوال بهتره کلید های ترکیبی رو بگین که طرف سر در گم نشه و خوبه فوتوشاپ واسه تمام گزینه هایی که داره کلید ترکیبی داره .

مثلا CTRL+L

4Got10
18-04-2010, 21:50
ممنون

دقیقا همون کاری که فرمودید رو انجام دادم ولی نمیدونم چرا وقتی همون عدد 100 رو کم میکنم تصویرم شطرنجی میشه...:31:

opacity واسه کم کردن رنگ نیست . اون رو کم کنی عکس رو ترانسپارنت میکنه و چون لایه ای پشت عکس نداری شطرنجی میبینی . یعنی پشت عکس رو که خالی هست رو میبینی . !
این دستور واسه ترکیب لایه ها و ... استفاده میشه

SevenART
19-04-2010, 11:52
با این شرح احوال بهتره کلید های ترکیبی رو بگین که طرف سر در گم نشه و خوبه فوتوشاپ واسه تمام گزینه هایی که داره کلید ترکیبی داره .

مثلا CTRL+L

با گفتن کلیدهای ترکیبی ایشون یاد نمی گیرن .. حفظ می کنن ....