PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین سریال نوروز 1389 ؟

mehdi30nema
03-04-2010, 13:12
سلام
به نظرتون بهترین سریال نوروز امسال کدوم بود ؟

pourya_bo2pmc
03-04-2010, 17:26
نظر من که زن بابا بود

Boy Ka
03-04-2010, 17:28
زن بابا خوب بود ولی چاردیواری بهتر و سنگینتر بود.

mohsen_gh1991
03-04-2010, 18:25
زن بابا خنده محض بود مخصوصا با وجود علی صادقی

pcforlife
03-04-2010, 18:29
چهار دیواری به نظر من نه تنها بهترین سریال نوروز بود، بلکه یکی از بهترین سریال های کوتاه ایرانی تو این چند وقت اخیر بود!
یاعلی:11:

alihamid
03-04-2010, 18:39
زن بابا با چار دیواری عالی بود
دارا و ندارا مزخرف بود

XaniaR_paliz
03-04-2010, 19:26
اول چاردیواری بعد زن بابا

چاردیواری یه جورایی داستان رو کش داده بود ولی از نظر فیلمنامه بدک نبود

زن بابا طنز تکراری‌ای بود

در مورد کارهای آقای ده‌نمکی هم حرفی نزنیم بهتره

farzad02
03-04-2010, 19:34
پیشنهاد میکنم حالا که پست می زنید و نظر میدید بگید چرا فلان سریال خوبه
فیلمنامه و روند داستان
کارگردانی و حفظ یکنواختی و روانی
بازی ها و بازیگران
موارد ارزشمند و آموزنده

اینکه فقط بگیم چون خندیدیم سریال خوبی بود خیلی جالب نیست

Hamid Hamid
03-04-2010, 19:41
به نظرم خنده دار ترينش و عبرت آموز ترين زن بابا بود.4ديواري هم خنده دار بود.و به نوعي دارا و ندار هم عالي بود چون حقايق جامعه ي ما و وضع قشر ضغيف و خوب نمايش داد.در كل امسال سريالا عالي بودن ديگه هرجا ميرفتيم عيد ديدني تا 12 به هوا سريالا مشستيم

امير موسر
03-04-2010, 19:50
فقط میگم دارا و ندار افتضاح بود !

DJ POLESTAR
03-04-2010, 19:52
اول زن بابا بعد چهار دیواری ولی کلا رو هم هردوشون فقط بدرد خنده میخوردن و بس! چیز زیادی برای گفتن نداشتن!

eMer@lD
03-04-2010, 20:21
پیشنهاد میکنم حالا که پست می زنید و نظر میدید بگید چرا فلان سریال خوبه
فیلمنامه و روند داستان
کارگردانی و حفظ یکنواختی و روانی
بازی ها و بازیگران
موارد ارزشمند و آموزنده

اینکه فقط بگیم چون خندیدیم سریال خوبی بود خیلی جالب نیست

سلام دوستان

دقیقا

وجود نظر سنجی برای بالا بردن سطح برنامه های تلویزیونی خیلی ایده ی خوبیه و اگر صاحبنظران تلاش در بهبود کارایی حقیقت طنز ببرند باعث شکوفایی طرز زندگی جامعه مون میشه .

چیکار کنیم که طنزهامون بهتر بشه .یا علت خوب بودن و بد بودن سریالها و جنبه های مثبت و منفی رو در کنار نظر هامون ذکر کنیم بهتر ه..
ممنون:11:

بنظر م سریال زن بابا مزخرف بود و خانواده های ایرانی رو متشکل از زن های خاله وارس و خان باجی باز و کولی ، مردها همه شارلاتان و دو به هم زن، یکبار یک همسر با لطافت و مهربانی با هم حرفی نداشتند ..! همه مدام در یک خانه جمع شوند زندگیهای خانه های پنج دری گذشته که همه باهم و مدام دور هم باشند ، استقلالی در زندگیها مشهود نبود

اینها از نظر من نقص شمرده میشه،

سریال چار دیواری؛ جذاب تر بود مشکلات خاص جوانا و سختیهای زندگی رو نمایش داد ، طنزها به جا، انتخاب بازیگران خوب ، دروغ ها و دوبه هم زنی ها و خاله وارسی ها قابل قبول تر و اصالت بیشتری داشت.
و نادر شخصیت از خود راضی که چون فقط دیواری کوتاه تر از خیری نمیبیند تمام فشار را روی این مهربان یاور می آورد بدون حمایت یا محبتی شاید تمام گرفتاریها از نگاهی حقش هم بوده:31:

سریال دارا و ندار !! بسیار جای حرف دارد... معنی جمله = نظر ندهم راحت ترم.

MCSE MAN
03-04-2010, 23:19
چار ديواري از همه بهتر بود.
زن بابا كه فقط براي خنده بود و چيز خاصي نداشت.
دارا و ندار بعضي قسمتاش خوب و بعضياش خيلي بد.اين اشتباهي حرف زدنشون هم رو اعصاب بود ديگه!!!

mehdi30nema
04-04-2010, 10:33
با تشکر از دوستانی که در نظر سنجی شرکت کردن .
شخصا اصلا از مسعود ده نمکی خوشم نمیاد اما به نظر من درسته که دارا و ندار زیاد در جذب مخاطب موفق نبود ولی حرف های خوبی لابه لای دیالوگ های فیلم گفته میشد .

saeedsamiri
04-04-2010, 10:56
چاردیواری از همش بهتر بود.همه می دونند به چه دلیلی

mohsen_gh1991
04-04-2010, 11:53

چه دلیلی؟:18::18::18::18::18::18::18::18::18::1 8::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18: :18::18::18::18::18::18::18::18::18:

farzad02
04-04-2010, 15:04
کدوم دلیل؟ کدوم همه؟

Greedy
04-04-2010, 15:13
4 دیواری خیلی قشنگ بود

P.1052
04-04-2010, 18:50
به نظرم چون چهار دیواری کارگردان با تجربه تری داشت کار بهتر از آب در اومد ولی داستانش خیلی کش دار بود.
زن بابابیشتر روی بازیگراش می چرخید و داستانش زیاد خوب نبود.
در مورد دارا و ندار هم که دوستان بهتر از من میدونن.کارگردانی ضعیف،اغراق های بیش از حد از قشر فقیر جامعه و .....
در کل امسال نسبت به پارسال بهتر بود گر چه تلویزیون سیما خیلی وقته دیگه مثل سابق نزد مردم محبوب نیست.....

nil2008
05-04-2010, 15:57
اگه بخوام بر حسب علاقه نظر بدم :
اول زن بابا چون خيلي خنده دار بود بازيگري و اداهاي علي صادقي حرف اول رو ميزد البته داستانش آبكي و تكراري بود و لي طنز كلامي و بازي خوب هنرپيشه ها تونست مخاطب زيادي رو جذب كنه ...
دوم چارديواري كه طنز سنگين تر و داستان جالب تري داشت ولي طنز كلامي كمتري داشت...
سوم دارا و ندار كه پر از طنز تلخ بود و بنظر من اصلا" جاش توي عيد نبود البته كارگردان حقايق رو در قالب طنز بخوبي ادا كرده بود.نكته منفيش هم هجو زياد از حد بازيگرا بود كه رو اعصاب آدم جفتك چاركش ميرفتن...:27:

xerxes again
06-04-2010, 14:02
شخصا اصلا از مسعود ده نمکی خوشم نمیاد اما به نظر من درسته که دارا و ندار زیاد در جذب مخاطب موفق نبود ولی حرف های خوبی لابه لای دیالوگ های فیلم گفته میشد .
از ده نمکی:2: بیشتر از این نمیشه انتظار داشت
در مورد حرف های خوب هم میدونم منظورت چیه ولی مطمئناَ ده نمکی :2: با نیت خیر اون دیالوگ ها رو نیوورده و بیشتر برای مسخره کردن بود
دوستانی هم که میگن واقعیات جامعه رو گفته توجه داشته باشن که فعلاَ یکی از همین پولدارا خود ده نمکی:2: هست.
در کل چاردیواری بهتر از بقیه بود و اون دو تا مخصوصاَ دارا و ندار :2::2::2::2: زن بابا هم فقط علی صادقیو یه کمیم مهران غفوریان خوب بازی کردن

xerxes again
06-04-2010, 14:09
در کل امسال نسبت به پارسال بهتر بود گر چه تلویزیون سیما خیلی وقته دیگه مثل سابق نزد مردم محبوب نیست.....
نه
سریال پارسال مهران مدیری 10 برابر همه ی این سریال ها ارزش داشت.
اشک ها و لبخندها هم درسته دیر پخش شد ولی قشنگ بود
و کلاَ امسال تلویزیون به جز بنجامین باتن، آواز گنجشک ها و یکی دو فیلم دیگه افتضاح بود.
خوب همه چیمون باید به هم بیان، اون از ...مون اونم از ده نمکی:2: که مثلاَ هنرمندمونه
در مورد اون قسمت بولد هم کاملاَ موافقم.

pcforlife
06-04-2010, 18:19
دوستانی هم که میگن واقعیات جامعه رو گفته توجه داشته باشن که فعلاَ یکی از همین پولدارا خود ده نمکی:2: هست.
البته این حرف شما یه خورده متعصبانه هم هستش... چارلی چاپلین وقتی تو فیلم هاش نقش ولگرد رو بازی می کرد و مشکلات زمان خودش رو به تصویر می کشید، از پولدارهای اون زمان هم پولدارتر بود... گاهی اوقات باید ضرب المثل "رطب خورده منع رطب نمی کند" رو فراموش کنیم و با مثل "نبین کی داره میگه، ببین چی داره میگه" پیش بریم... مگه همین رضا عطاران خانه به دوش رو نساخت که اون هم دقیقا مقایسه دو قشر مختلف جامعه بود...:20:
من شخصا ده نمکی رو به عنوان یک فرد سینمایی قبول ندارم... شاید خیلی از اخلاقیات و طرز تفکرش رو هم نپسندم، اما این نباید دلیل باشه که پیش داوری هم بکنم...:10:
البته در این که دارا و ندار سریال ضعیفی از نظر هنری بود و شاید ضعیفترین سریال نوروز بود، نمیشه سرپوش گذاشت...
قربون همتون:11:
یاعلی

dimah2005
06-04-2010, 19:00
با تشکر از دوستانی که در نظر سنجی شرکت کردن .

اگه قراره انتقادی بشه بهتره یکی از خودمون انتقاد کنه ،

من خودم این فیلم رو ندیدم ( بجز 20 یا 30 دقیقه زوری ) ولی از تعریف هایی که شنیدم، مثل حرف زدن یکی بود که فقط بلده حرف های خوب می زنه،  ولی نمی تونه حرف خوب بزنه

البته این حرف شما یه خورده متعصبانه هم هستش... چارلی چاپلین وقتی تو فیلم هاش نقش ولگرد رو بازی می کرد و مشکلات زمان خودش رو به تصویر می کشید، از پولدارهای اون زمان هم پولدارتر بود

مثال جالبی بود

ولی ربطی نداشت! اصلا هم ربطی نداشت ( اومدی ابرو شو درست کنی زدی کورش کردی )

ha789di
06-04-2010, 20:03
چاردیواری......

pcforlife
06-04-2010, 20:25
ولی ربطی نداشت! اصلا هم ربطی نداشت ( اومدی ابرو شو درست کنی زدی کورش کردی )
عجیبه... من واقعا نمیفهمم شما چطوری اومدید از حرف من همچین استدلالی کردید... عزیز یه بار دیگه حرف این دوستمون و حرف من رو بخون:

البته این حرف شما یه خورده متعصبانه هم هستش... چارلی چاپلین وقتی تو فیلم هاش نقش ولگرد رو بازی می کرد و مشکلات زمان خودش رو به تصویر می کشید، از پولدارهای اون زمان هم پولدارتر بود... گاهی اوقات باید ضرب المثل "رطب خورده منع رطب نمی کند" رو فراموش کنیم و با مثل "نبین کی داره میگه، ببین چی داره میگه" پیش بریم... مگه همین رضا عطاران خانه به دوش رو نساخت که اون هم دقیقا مقایسه دو قشر مختلف جامعه بود...:20:
خوندی؟:20: من با مثالم نیومدم بگم ده نمکی خوده چاپلینه یا عطاران، ده نمکیه!
من میگم مگه قراره هر کارگردانی که بخواد مشکلات جامعه نظیر فقر، بیکاری و... رو تو فیلماش (با هر ژانری) نشون بده، خودش هم باید فقیر و بیکار و... باشه؟؟؟!!!!:18::31::10:
یاعلی:11:

dimah2005
06-04-2010, 20:33
من میگم مگه قراره هر کارگردانی که بخواد مشکلات جامعه نظیر فقر، بیکاری و... رو تو فیلماش (با هر ژانری) نشون بده، خودش هم باید فقیر و بیکار و... باشه؟؟؟!!!

o,knl ;i 'tjl

خوندم که گفتم ،
بازم می گم مثال شماا جایز نیست
اخه اینایی که تو می گی (فقر و بیکاری و ... ) برای چاپلین صادقه نه برای ده نمکی !
منظور دستمون این بوده (شاید) که یکی اومده ثروتمندارو مسخره کرده (جهت اطلاعت بگم که ما ثروت مند خوب نداریم ، همشون از دم جانی و قاچاق چی و بهره خور و ... هستن*) که خودشم جزئشونه ،

تازه اگرم می خوای یه ادم خوب باشی حتما باید بری فقیر شی تا جات تو بهشت باشه، ( اشاره به قسمت اخر فیلم ، گمونم اینطوری تموم شد دیگه،)

Aref_2008
06-04-2010, 20:34
چاردیواری خیلی خوب بود جعفری و سعید آقا خانی خیلی عالی بازی کردن دمشون گرم :20:

کارگردانی هم عالی بود

موسیقی بوشهری . ایلامی و بختیاری که با هم ترکیب شده بودن عالی از آب در اومد و واقعا .....خوب بود. :46:

نویسندگی : سعید آقا خانی هم بدک نبود

فیلمنامه نویس : هر کی بوده دمش گرم :5:

alex_pk
07-04-2010, 00:03
بهترینش چاردیواری بود
دلایلش هم زیاده
کارگردان با تجربه ای داشت و....

در عوض زن بابا کلا دیگه فقط برای خنده بود چیز خاصی نداشت
مثل سریال های عطاران شده بود.
این نوع سریال ها دیگه مثل قبل طرفداران خودش رو نداره(یعنی قبلا 90 درصد سریال دوستان این نوع سریال هارو میپسندیدن ولی الان از نظر سنجی همین تاپیک مشخصه که شرایط تغییر کرده)

هر چند ما آقاخانی رو دوست داریم تو هر دو سریال یه دستی داشته.

دارا و ندارم هم که کلا یجوری بود چون کارگردان مبتدی داشت
هر چند من اصلا فیلم های سینمایی ده نمکی رو هم خوشم نیومد.

mmiladd
07-04-2010, 00:24
4 دیواری...

---------- Post added at 01:24 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

البته بیشتر به خاطر بازی امیر جعفری..!

XaniaR_paliz
07-04-2010, 00:25
من شخصا ده نمکی رو به عنوان یک فرد سینمایی قبول ندارم... شاید خیلی از اخلاقیات و طرز تفکرش رو هم نپسندم، اما این نباید دلیل باشه که پیش داوری هم بکنم...:10:
البته در این که دارا و ندار سریال ضعیفی از نظر هنری بود و شاید ضعیفترین سریال نوروز بود، نمیشه سرپوش گذاشت...
یاعلی
اگر هم بخوایم نکات مثبتی رو که شما میگی این فیلم داشته در نظر بگیریم، باید گفت که صد در صد این نکات سیاسی بود و اهداف خاصی رو دنبال می‌کرد.

xerxes again
07-04-2010, 12:21
o,knl ;i 'tjl

اخه اینایی که تو می گی (فقر و بیکاری و ... ) برای چاپلین صادقه نه برای ده نمکی !
منظور دستمون این بوده (شاید) که یکی اومده ثروتمندارو مسخره کرده (جهت اطلاعت بگم که ما ثروت مند خوب نداریم ، همشون از دم جانی و قاچاق چی و بهره خور و ... هستن*) که خودشم جزئشونه ،

تازه اگرم می خوای یه ادم خوب باشی حتما باید بری فقیر شی تا جات تو بهشت باشه، ( اشاره به قسمت اخر فیلم ، گمونم اینطوری تموم شد دیگه،)
منظورم همین بود
متشکرم که وقتی نبودم درست حرف منو توضیح دادی

MusicManiac
07-04-2010, 12:51
چار دیواری از بقیه بهتر بود. چه از لحاظ کارگردانی چه داستان و چه بازیگری.
زن بابا سریال متوسطی بود که فقط سعی داشت تماشاگر را به هر قیمتی بخندانه.
دارا و ندار که فاجعه بود. نمیدونم چرا ده نمکی اصرار داره که اشتباه ادا کردن کلمات میتونه تا این حد بامزه باشه و موقعیتهای طنز ایجاد کنه. شخصاً معتقدم که ایشون اصلاً اینکاره نیست!

Vahid.Mob.14
09-04-2010, 22:03
چهاردیواری از نظر محتوا و پختگی فیلمنامه اول بود.. زن بابا از نظر خندوندن خلق الله. دارا و ندارم که کسی اصلا جزو فیلمهای نوروزی به حساب نمیاره یه جور مستند فقر بود. ولی من خودم با زن بابا بیشتر حال کردم فقط به خاطر علی صادقی و سوری خانم.

alex_pk
09-04-2010, 22:09
lol
امروز داشتم جدول " پشت صحنه " رو میخوندم دیدم نوشته

زن بابا اول
دارا و ندار دوم
چهار دیواری سوم!

موجبات خنده مارا فراهم آورد : دی
از این رو بود که فهمیدیم این نظر سنجی رو تو همون دفتر خودشون که با سردبیر جمعا 14 نفر میشن برگذار کردن!

codhaa
10-04-2010, 17:00
زن بابا خوب بود ولی چهار دیواری از نظر محتوا و طنز هم سریال خوبی بود

mmiladd
10-04-2010, 17:07
4 دیواری.. چون فرق داشت.. امیر جعفری هم عالی بود..

Vahid.Mob.14
10-04-2010, 17:15
lol
امروز داشتم جدول " پشت صحنه " رو میخوندم دیدم نوشته

زن بابا اول
دارا و ندار دوم
چهار دیواری سوم!

موجبات خنده مارا فراهم آورد : دی
از این رو بود که فهمیدیم این نظر سنجی رو تو همون دفتر خودشون که با سردبیر جمعا 14 نفر میشن برگذار کردن!
دارا و ندار تنها چیزی که نداشت خنده بود. لابد به این اشتباه گفتن کلمات رویگری و مرجانه گلچین میگن خنده! زکی!
واقعا که این دو تا بازیگر خوب خودشونو تو این فیلم مسخره حیف کردن.

codhaa
10-04-2010, 17:19
دارا و ندار هم چین بد نبود
دیگه نه به این حد

Vahid.Mob.14
10-04-2010, 17:31
دیگه نه به این حد
شما اگه نقد دارا و ندار رو چند شب پیش از شبکه تهران میدیدی این حرف رو نمیزدی. اونجا بیشتر ضعف های ضایع اونو جلوی ده نمکی گفتن.

codhaa
10-04-2010, 20:25
شما اشتباه میکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Vahid.Mob.14
10-04-2010, 20:30
یعنی چی؟ درست و کامل جواب بده و دلیل بیار.

codhaa
10-04-2010, 20:33
ده نمکی این قدر هم ضعیف نیست کاراش>>

---------- Post added at 09:33 PM ---------- Previous post was at 09:32 PM ----------

اصلا شما دلیل واضح توضیح بده

NaKhoda BiBaK
10-04-2010, 20:43
هرجا علی صادقی باشه ! :40:

خدایی تنها بازیگری هست که هیچ وقت به حقش نمی رسه !
فوق العادس تو طنز ...

Vahid.Mob.14
10-04-2010, 21:01
توی این آدرس من و سایر دوستان به طور کامل به کارهی آقای دهنمکی پرداختیم و دلیل اوردیم. اگه بالاش نظرسنجی مردم رو نگاه کنی به حرف من میرسی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خوب شما که ادعات میشه دلیل بیار.

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 10:00 PM ----------

واقعا علی صادقی تو طنز نظیر نداره. کاملا بدون اغراق میگم.

scali
10-04-2010, 21:39
چار دیواری خیلی جالب بود .

pcforlife
10-04-2010, 22:40

توی این آدرس من و سایر دوستان به طور کامل به کارهی آقای دهنمکی پرداختیم و دلیل اوردیم. اگه بالاش نظرسنجی مردم رو نگاه کنی به حرف من میرسی

دوست عزیز
من نه این دوستمون با یوزر codhaa رو میشناسم و نه شما رو... چندین بار هم گفتم که ده نمکی رو از خیلی جهات اصلا قبول ندارم و به هیچ وجه طرفدارش نیستم...
ولی متاسفانه اکثر ماها (من جمله خود من) قبل از اینکه حرف های یه فردی رو گوش کنیم و اثرش رو ببینیم یا مطالعه کنیم، میایم دنبال بک گروند و سبقه اون طرف میوفتیم... و 90 درصد قضاوتمون روی اون طرف بر اساسه سبقشه... شاید یکی از دلایل عدم پیشرفت ما و افراد جامه ما هم همین باشه...
من خودم قبل از اینکه دارا و ندار شروع بشه، صرفا با نگاه به سبقه هنری نه چندان درخشان ده نمکی، اصلا راغب به دیدن سریال نبودم... خیلی ها هم به دلیل پس زمینه اجتماعی و یا سیاسی ده نمکی علاقه ای به دیدن سریال از خودشون نشون ندادن...
ولی شخصا به این نتیجه رسیدم که این نوع نگاه غلطه... به نظر من آدم یا باید فیلمی رو نبینه و راجع بهش نظر نده و یا باید فیلمی رو ببینه و فقط راجع به فیلم عقیده اش رو بگه...
در اینکه سریال دارا و ندار سریال ضعیفی بود شکی نیست... ولی انصافا به قول این دوستمون همچین بد هم نبود... شاید نقاط ضعفش به نقاط مثبتش می چربید ولی بالاخره نقاط مثبتی هم داشت... شاید اگه بیایم از خودمون بپرسیم که "اگر دارا و ندار رو کسی غیر از ده نمکی می ساخت، اون موقع نظرمون راجع به سریال چی بود"، دیگه این بحث ها شکل نمی گرفت و هی ما نمیومدیم همه چیز رو خط کشی کنیم...:20:
راستی شرمنده که پریدم وسط بحث شماها!:31::10:
یاعلی

xerxes again
11-04-2010, 13:38
"اگر دارا و ندار رو کسی غیر از ده نمکی می ساخت، اون موقع نظرمون راجع به سریال چی بود"، دیگه این بحث ها شکل نمی گرفت و هی ما نمیومدیم همه چیز رو خط کشی کنیم...:20:

مگه مشکل اسم سریاله؟
هر کسی هم که این فاجعه عظیمو به بار میاورد باید مورد انتقاد قرار می گرفت.
کیومرث پور احمد، یکی از کارگردانان محبوب منه ولی با دیدن قسمت اول پرانتز باز ازش ناامید شدم.
مثه اینکه همه یاد گرفتن7-6 لهجه مختلف تو فیلم بذارنو بازیگرا مثل ماست بازی کنن.

Mohsen EA
11-04-2010, 13:47
منم نظرم اينه اول زن بابا چون به غير از طنز هايي كه داشت واقعا مسائل اجتماعي كه مشكلات جامعه امروزي هستو نشون داد
بعد چهار ديواري چون از لحاظ محتوا خوبود

Vahid.Mob.14
11-04-2010, 16:41
دوست عزیز
من نه این دوستمون با یوزر codhaa رو میشناسم و نه شما رو... چندین بار هم گفتم که ده نمکی رو از خیلی جهات اصلا قبول ندارم و به هیچ وجه طرفدارش نیستم...
ولی متاسفانه اکثر ماها (من جمله خود من) قبل از اینکه حرف های یه فردی رو گوش کنیم و اثرش رو ببینیم یا مطالعه کنیم، میایم دنبال بک گروند و سبقه اون طرف میوفتیم... و 90 درصد قضاوتمون روی اون طرف بر اساسه سبقشه... شاید یکی از دلایل عدم پیشرفت ما و افراد جامه ما هم همین باشه...
من خودم قبل از اینکه دارا و ندار شروع بشه، صرفا با نگاه به سبقه هنری نه چندان درخشان ده نمکی، اصلا راغب به دیدن سریال نبودم... خیلی ها هم به دلیل پس زمینه اجتماعی و یا سیاسی ده نمکی علاقه ای به دیدن سریال از خودشون نشون ندادن...
ولی شخصا به این نتیجه رسیدم که این نوع نگاه غلطه... به نظر من آدم یا باید فیلمی رو نبینه و راجع بهش نظر نده و یا باید فیلمی رو ببینه و فقط راجع به فیلم عقیده اش رو بگه...
در اینکه سریال دارا و ندار سریال ضعیفی بود شکی نیست... ولی انصافا به قول این دوستمون همچین بد هم نبود... شاید نقاط ضعفش به نقاط مثبتش می چربید ولی بالاخره نقاط مثبتی هم داشت... شاید اگه بیایم از خودمون بپرسیم که "اگر دارا و ندار رو کسی غیر از ده نمکی می ساخت، اون موقع نظرمون راجع به سریال چی بود"، دیگه این بحث ها شکل نمی گرفت و هی ما نمیومدیم همه چیز رو خط کشی کنیم...:20:
راستی شرمنده که پریدم وسط بحث شماها!:31::10:
یاعلی

باریک. باریک. :8::8::8:
آقا ما تسلیم.:19::19::19:

rasoul2005
11-04-2010, 18:31
منم چار دیواری رو بیشتر پسندیدم

موفق باشید

dimah2005
11-04-2010, 19:31
دوست عزیز
در اینکه سریال دارا و ندار سریال ضعیفی بود شکی نیست... ولی انصافا به قول این دوستمون همچین بد هم نبود... شاید نقاط ضعفش به نقاط مثبتش می چربید ولی بالاخره نقاط مثبتی هم داشت... شاید اگه بیایم از خودمون بپرسیم که "اگر دارا و ندار رو کسی غیر از ده نمکی می ساخت، اون موقع نظرمون راجع به سریال چی بود"، دیگه این بحث ها شکل نمی گرفت و هی ما نمیومدیم همه چیز رو خط کشی کنیم...
راستی شرمنده که پریدم وسط بحث شماها!
قربون همتون
یاعلی

من که نفهمیدم در کل نظرت چیه ؟

ولی این اقا داره از پول بیت المال خرج می کنه تا فیلم مضخرف بسازه ،

حالا اگه از جیب خودش میداد میشد یه نگاهکی به پست شما کرد

مگه مشکل اسم سریاله؟

تایید میشه

pcforlife
11-04-2010, 21:24
من که نفهمیدم در کل نظرت چیه ؟

حالا اگه از جیب خودش میداد میشد یه نگاهکی به پست شما کرد

به خاطر این متوجه نشدید چون (جسارت نشه) فکر کنم همون نگاهکه رو هم به پست من نکردید!:10: ولی این نقل قول پایین از حرفم دقیقا واسه شماست!:20:

به نظر من آدم یا باید فیلمی رو نبینه و راجع بهش نظر نده و یا باید فیلمی رو ببینه و فقط راجع به فیلم عقیده اش رو بگه...

شما میگید که دارا و ندار را ندیدید. درسته؟:20:

من خودم این فیلم رو ندیدم ( بجز 20 یا 30 دقیقه زوری ) ولی از تعریف هایی که شنیدم، مثل حرف زدن یکی بود که فقط بلده حرف های خوب می زنه، ولی نمی تونه حرف خوب بزنه

ولی این اقا داره از پول بیت المال خرج می کنه تا فیلم مضخرف بسازه ،

خوب پس شما چطوری میتونید ندیده و فقط به اکتفای شنیده های بیای و حداقل ارزش ها و نکات مثبت این سریال (که البته هممون هم قبول داریم سریال ضعیفی بوده) را با واژه مزخرف زیر سوال ببرید؟!!:18:
راستی این جمله پایین که از شماست رو تازه دیدم!:31:

چرا؟ مگه چاپلین فقط تو فقر و بیکاری و... زندگی کرده؟ یعنی فقط چاپلین باید از فقر فیلم بسازه؟ :18:
بدت نیاد، ولی این جملت خیلی غیر منطقیه!:46: مثل این میمونه که بگی چون مسعود کیمیایی گوزن ها رو ساخته، دیگه داریوش مهرجویی حق نداره سنتوری رو بسازه...!:27:

مگه مشکل اسم سریاله؟

منم نگفتم مشکل اسم سریاله...:20: من دارم میگم، خیلی از ماها، مشکله دارا و ندار را ده نمکی میدونیم، اونم نه به خاطر ضعفش در مسائل هنری و یا کارگردانیش، بلکه فقط به خاطر سبقه ده نمکی در مسائل سیاسی و یا اجتماعیش که همه می دونن و تو پست قبلیم هم بهش اشاره کردم...

موافقم...:33: هر کارگردانی که سریال ضعیفی میسازه (به قول شما فاجعه عظیم!:31:)، باید مورد انتقاد قرار بگیره... با این حرفت کاملا موافقم...:5: ولی مشروط بر اینکه ما بیایم، اثر (فیلم) رو نقد کنیم و با قضاوت کردن بر روی اون فیلم، از کارگردان انتقاد کنیم... نه اینکه بیایم به واسطه قضاوت بر روی کارگردان، اثرش رو نقد کنیم...:20:
من تمام تلاشم رو کردم که منظورم رو واضح بیان کنم...:8: دیگه اگه دوستان متوجه منظور بنده نشوند، مقصر من نیستم!!:31:
امیدوارم که این بحث ادامه پیدا نکنه و اگر هم ادامه پیدا کرد خدایی نکرده به مجادله تبدیل نشه...:31:
ببخشید پرحرفی کردم...:11:
یاعلی

Vahid.Mob.14
11-04-2010, 22:17
آقا همین جا یه صلوات بفرستید قضیه ختم به خیر بشه. اصلا تقصیر من بود . اول با پست من شروع شد.

arash66_2m
11-04-2010, 22:28
من فقط به زن بابا نگاه کردم و تا آخراش خوب بود ولی اصلا از آخرین قسمت خوشم نیومد ! مخصوصا اینکه وسط عروسی ارث میراث رو به بچه هاش بده و تقریبا 4-5 قسمت آخر هم از لهجه وار شدن علی صادقی اصلا خوشم نیومد بعضی وقت ها به خودم می گفتم آخه این که درست درمون حرف نمی زنه فیلمش رو چرا نگاه می کنم من ؟!:13:
ولی به جز این موارد در کل خوب بود معضلات خانواده ها رو خیلی خوب به تصویر کشیده بود /.:11:

hadi_gamer
11-04-2010, 23:04
همش مزخرف بود.کلا صدا و سیمای ایران مزخرفه.نگاه کردن تلویزیون و برنامه های رسانه ملی وقت تلف کردن محضه.حیف وقت با ارزشتون رو اینطوری تلف کنید.

136209
11-04-2010, 23:07
داستان 4 دیوازی قشنگتر بود از زن بابا اما با بازی علی صادقی وغفوریان مخصوصا صادقی من به زن بابا رای میدم

pcforlife
11-04-2010, 23:11
نتیجه نهایی نظرسنجی از کاربران خبرآنلاین
«چار دیواری» موفق‌ترین و «دارا و ندار» ناموفق‌ترین سریال نوروزی

سینمای ما- مجموعه تلویزیونی «چار دیواری» به کارگردانی سیروس مقدم با 5/36 درصد آرا موفق‌ترین سریال نوروزی به انتخاب کاربران خبرآنلاین شد. این سریال در 15 قسمت 45 دقیقه‌ای در ایام نوروز از شبکه یک روی آنتن رفت.

آتیلا پسیانی، امیر جعفری، سعید آقاخانی، بهنوش طباطبایی، مریم امیرجلالی، مهران رجبی، آزیتا لاچینی و ... در مجموعه کمدی/اجتماعی «چار دیواری» بازی کرده‌اند که بر مبنای فیلمنامه‌ای از محسن تنابنده و سعید آقاخانی ساخته شده است.

21/1 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی خبرآنلاین سریال «زن بابا» را انتخاب کردند که به کارگردانی سعید آقاخانی از شبکه سه پخش شد.

سیروس گرجستانی، محمد کاسبی، علی صادقی، شقایق دهقان، رامین ناصر نصیر و ... بازیگران مجموعه تلویزیونی «زن بابا» هستند.

مجموعه تلویزیونی «دارا و ندار» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی با 8/6 درصد کمترین آرای کاربران خبرآنلاین را به خود اختصاص داده است.

این سریال با بازی فتحعلی اویسی، رضا رویگری، نگار فروزنده، مرجانه گلچین، سام درخشانی، رضا توکلی، بهنوش بختیاری و در ایام نوروز از شبکه تهران پخش شد.

35/6 درصد کاربران خبرآنلاین نیز در پاسخ به پرسش «به نظر شما موفق‌ترین سریال نوروزی کدام بود؟» گزینه «هیچکدام» را انتخاب کرده‌اند.

منبع : خبر آنلاین

xerxes again
12-04-2010, 12:28
منم نگفتم مشکل اسم سریاله...:20: من دارم میگم، خیلی از ماها، مشکله دارا و ندار را ده نمکی میدونیم، اونم نه به خاطر ضعفش در مسائل هنری و یا کارگردانیش، بلکه فقط به خاطر سبقه ده نمکی در مسائل سیاسی و یا اجتماعیش که همه می دونن و تو پست قبلیم هم بهش اشاره کردم...

منم مشکلی با اسم سریال ندارم، فقط برای طنز گفتم.:5:
در مورد مسائل سیاسی که ده نمکی با خودشم درگیره و جهت گیری که چه عرض کنم، بیشتر خود زنی می کنه و به نظرم کمترین اهمیتی در سیاست نداره ، پس الکی نگین باهاش مشکل سیاسی دارین چون عددی نیست.
ولی خداییش هیچ کس نمی تونست بازیگرای خوبی مثل رویگری، خمسه، مرجانه گلچین و... رو تا این حد نابود کنه جز ده نمکی. برای اطلاع هم بگم که ده نمکی 500 میلیون با سازمان بحران تهران به خاطر آموزش تو سریالش قرارداد داشت که یه مبلغی شو از قبل گرفته و بقیشم گفتن نمیدیم چون هیچ آموزشی تو سریالش نبوده.
از این خبر مطمئنم چون خواهرم تو سازمان بحران کار می کنه.

dimah2005
12-04-2010, 14:22
خوب پس شما چطوری میتونید ندیده و فقط به اکتفای شنیده های بیای و حداقل ارزش ها و نکات مثبت این سریال (که البته هممون هم قبول داریم سریال ضعیفی بوده) را با واژه مزخرف زیر سوال ببرید؟!!
راستی این جمله پایین که از شماست رو تازه دیدم!

اولن همون 20 30 دقیقه کافیه،

حال و حوصله ندارم با شما بحث کنم، یه پست هم زدم توی تاپیک خود استاد ده نمکی ، می تونی نگا کنی ،

فیلم رو ندیدم ، حق ندارم در مود بیت والمال نظر بدم ؟

ولی خداییش هیچ کس نمی تونست بازیگرای خوبی مثل رویگری، خمسه، مرجانه گلچین و... رو تا این حد نابود کنه جز ده نمکی. برای اطلاع هم بگم که ده نمکی 500 میلیون با سازمان بحران تهران به خاطر آموزش تو سریالش قرارداد داشت که یه مبلغی شو از قبل گرفته و بقیشم گفتن نمیدیم چون هیچ آموزشی تو سریالش نبوده.
از این خبر مطمئنم چون خواهرم تو سازمان بحران کار می کنه.

چرا؟ مگه چاپلین فقط تو فقر و بیکاری و... زندگی کرده؟ یعنی فقط چاپلین باید از فقر فیلم بسازه؟

ایشون مثل چاپلین در مورد فقر فیلم نساختن ( منظورمو نگرفتی )

ایشون اومدن هم پول دار ها رو مسخره کردن و هم فقر و بییکاری و.... .

کلا همون 20 30 دقیقه ای که من دیدم جز توهین چیزی نبود ، همش توهین، (چه به فقیر ها چه به پول دار ها )

* حالا مگر اینکه شانس من همش توهین ها شو دیدم

**کلا خودم موندم چرا همش میام در مورد این عتیقه نظر میدم ، فکر کنم بخاطر اون 2 تومن پول بی زبون بلیط بود که برا فیلم مضخرف و فاجعه اخراجی ها دادم ، دارم همش جرز و ورز می خورم

maman sara
12-04-2010, 17:18
سریالاش خوب نبودن

P.1052
12-04-2010, 19:06
من اگه ده نمکی بودم واین تاپیک رو میدیدم خودکشی میکردم.....:5:

mmiladd
12-04-2010, 19:19
4 دیواری .. واسه بازی امیر جعفری..

A.M.D.D.E.V.I.L
12-04-2010, 19:21
میگم 4 دیواری به خاطر اینکه اکثرا اونو میگن
ولی خود من که اصلا تو عید تلوزیون ایران ندیدم :27:

babi
13-04-2010, 13:31
از فیلم های ایرانی باید بیشتر دنبال خندش بگردی چون عموما مفهوم نداره « عموما »
به همین دلیل زن بابا

alfa0988
13-05-2010, 16:36
بهترين سريال كه بيشك چاديواري بود اون هم بدليل اينكه يك فيلم اخلاقي سنتي زيبا و خوش ساخت بود وقتي كه كارگردانها در ديني ترين فيلم هاشون اينقدر بي خبر از دين و نامناسب با فرهنگ ايراني فيلم ميسازن اين سريال كاملا با شباهت به خانواده هاي ايراني و با توجه ضمني و نه شعارگونه به يك مبحث اخلاقي يعني دروغ پرداخته
سريال زن بابا هم كه كاملا روند چرت و پرت گرايي و مسخره بازي رو داشت
دار وندار هم كه به لطف داستان ضعيف و شعارگونش و كارگرداني ضعيف يك سريال بسيار ضعيف در اومده
جالبه ميگن بعنوان بهترين سريال عيد از دست اندركاران دارا وندار تقدير شده

knight 07
10-06-2010, 11:36
4دیواری بهتر از بقیه بود:46:

davy jones
14-06-2010, 20:02
از نظر من هیچ کدوم خوب نبودن. خصوصا زن بابا که یک فیلمفارسی تمام عیار بود و هیچ نکته ی آموزنده ای برای بیننده نداشت و تقریبا میشه گفت که کارگردان حوادث فیلم و دیالوگها و نحوه ی بازی بازیگران رو عملا به خود آنها واگذار کرده بود تا هر کدوم هر تیکه ای که بلدن بندازن.:13:

yuseph
16-06-2010, 18:24
هیچ کدوم!!!
با این همه ظرفیت وپتانسیل رفتن چی ساختن؟!؟!؟!

---------- Post added at 07:24 PM ---------- Previous post was at 07:23 PM ----------

از نظر من هیچ کدوم خوب نبودن. خصوصا زن بابا که یک فیلمفارسی تمام عیار بود و هیچ نکته ی آموزنده ای برای بیننده نداشت و تقریبا میشه گفت که کارگردان حوادث فیلم و دیالوگها و نحوه ی بازی بازیگران رو عملا به خود آنها واگذار کرده بود تا هر کدوم هر تیکه ای که بلدن بندازن.:13:
حرف حساب جواب نداره آقا.
کاملا موافقم.

جنون
20-06-2010, 01:51
من که از هیچ کدوم خوشم نیومد.