PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه شبکه کردن یک لپتاپ اپل با یک لپتاپ غیر اپل

brain
03-04-2010, 11:01
سلام.

من میخوام یک لپتاپ اپل (مک بوک پرو) را با یک لپتاپ لنوو (Ideapad u330) شبکه کنم ( برای share کردن فایل ها و اینترنت )

هر دو دستگاه کارت شبکه دارند
کابل lan هم خریدم
یک مودم adsl هم دارم (هم پورت usb داره هم lan)

من دقیقا باید چه مراحلی رو طی کنم: (دقیقا از اولین مرحله)
هم در دستگاه لنوو که ویندوز 7 هستش
هم در مک بوک پرو که سیستم عامل snow leaopard روش نصبه

خیلی هم وارد نیستم ... خودم هرکاری کردم نشد.
در ضمن برام مهم نیست که کدوم سیستم سرور بشه.

ممنون میشم دقیقا راهنماییم کنید :11:

اول تو انجمن سرچ کردم ولی آموزش کاملی ندیدم ، اونایی رو هم که دیدم تست کردم ولی به نتیجه نرسیدم برای همین تاپیک جدید زدم ، اگه اشتباه کردم ببخشید :20:

dsa dsa
03-04-2010, 15:06
lan رو می زنی به لنوو و usb رو می زنی به دیگری ! راستی چند تا لن داره ؟؟

ip ها رو ست می کنی ! dhcp ای پی می گیری ؟

برای mac آموزش شبکه را در گوگل پیدا کن ببین چه جوریه !

Microsoft24
03-04-2010, 21:49
سلام.

من میخوام یک لپتاپ اپل (مک بوک پرو) را با یک لپتاپ لنوو (Ideapad u330) شبکه کنم ( برای share کردن فایل ها و اینترنت )

هر دو دستگاه کارت شبکه دارند
کابل lan هم خریدم
یک مودم adsl هم دارم (هم پورت usb داره هم lan)

من دقیقا باید چه مراحلی رو طی کنم: (دقیقا از اولین مرحله)
هم در دستگاه لنوو که ویندوز 7 هستش
هم در مک بوک پرو که سیستم عامل snow leaopard روش نصبه

خیلی هم وارد نیستم ... خودم هرکاری کردم نشد.
در ضمن برام مهم نیست که کدوم سیستم سرور بشه.

ممنون میشم دقیقا راهنماییم کنید :11:

اول تو انجمن سرچ کردم ولی آموزش کاملی ندیدم ، اونایی رو هم که دیدم تست کردم ولی به نتیجه نرسیدم برای همین تاپیک جدید زدم ، اگه اشتباه کردم ببخشید :20:

من در این زمینه خیلی تجربه ندارم. یعنی چون از سروکله زدن با ویندوز متنفرم، با کامپیوترهای مختلف و سیستم‌عامل‌های مختلف امتحان نکرده‌م. ولی حداقل در ویندوز ویستا هفت که این‌جوریه.

اگر اشتباه نکنم، هر دو کارت شبکه دارند و به مودم ای‌دی‌اس‌ال وصل هستن و شما می‌خوای فقط فایل‌ها رو شیر کنی. نه؟

(پورت LAN رو به مک و USB رو به ویندوز بزن!)

اگر هر دو به یک مودم وصل شده باشند، ممکنه در فایندر و در سمت چپ، پی‌سی رو نشون بده که با کلیک کردن روی اون، می‌تونید به فولدرها و درایوهای share شده از طریق ویندوز دسترسی پیدا کنید. اما اگر چیزی نشون داده نمی‌شه، در ویندوز برید در Start -> Run -> cmd.exe و تایپ‌کنید ipconfig
حالا کلی عدد و رقم روی صفحه می‌آد. IPv4 Address رو یادداشت کنید که باید با 192.168 شروع بشه. مثلاً برای من الآن 192.168.1.2 ـه.

حالا در فایندر مکینتاش، Cmd+K رو بزنید ( یا از منوی Go ، گزینهٔ Connect to Server رو بزنید ) و تایپ کنید smb://192.168.1.2 یا هر آی‌پی دیگه‌ای که به دست آوردید. حالا باید username و password کامپیوتر پی‌سی رو وارد کنید. اگر اکانت‌های ویندوزی‌تون پسورد ندارن، می‌تونید Guest وارد بشید.

حالا در System Preferences -> Network -> Ethernet ، عدد IP مکینتاش در شبکه ( که با 192.168 شروع می‌شه ) رو یادداشت کنید. در ویندوز در Run تایپ کنید:

کد: انتخاب همه
\\192.168.1.3

یا هر آی‌پی دیگه‌ای که مال مکتون بود. این بار هم باید username و password وارد کنید که در این‌صورت، به کل پوشهٔ user ( ~ . یعنی سطح بالاتر از Desktop و Documents و Music و ... ). اگر هم نه، به فولدر Public یوزرتون در مکینتاش متصل می‌شید.

اگر کامپیوتر PC ـتون اسم مشخصی داره ( مثلاً‌در ویستا روی Computer راست‌کلیک کنید و Properties رو بزنید. Computer Name اسم کامپیوترتونه )، می‌تونید در قسمت اتصال به ویندوز، به جای آی‌پی اون رو وارد کنید. مثلاً اسم پی‌سی من Pooria ـست و من برای متصل شدن به اون، به جای smb://192.168.1.2 ، می‌زنم smb://Pooria . این روش این خوبی رو داره که اگر آی‌پی داخل شبکهٔ کامپیوتر پی‌سی عوض شد، شما نیاز نداری که هر بار با ipconfig مقدار ip جدید رو به‌دست بیاری.

dsa dsa
03-04-2010, 22:20
کتاب mac os x unwired هم می تونه مفید باشه !