PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا تقریبا 90درصد جهان برای ما قابل مشاهده نیست

singleguy
31-03-2010, 21:31
سلام

نمیدونم باید برای این سوالم تاپیک ایجاد میکردم یا نه؟ به هرحال امیدوارم اشتباه رخ نداده باشه
همونطور که از اسم تاپیک پیداست، سوالم اینه که چرا باید 90% جهان برای ما نا معلوم باشه؟ اگه چنین چیزی باشه یعنی هنگام رخ دادن بیگ بنگ، سرعت انتشار جهان بیشتر از سرعت انتشار نور بوده؟!

غضنفر مدل 88
01-04-2010, 19:58
اول با تشکر از تاپیک شما بعد هم فقط یک جمله میخواهم بگم
هیچ کس نمیتواند اثبات کند که ما چقدر از دنیا رودیدیم حالا چه 90درصد چه بیشتر

seymour
01-04-2010, 20:12
سلام

نمیدونم باید برای این سوالم تاپیک ایجاد میکردم یا نه؟ به هرحال امیدوارم اشتباه رخ نداده باشه
همونطور که از اسم تاپیک پیداست، سوالم اینه که چرا باید 90% جهان برای ما نا معلوم باشه؟ اگه چنین چیزی باشه یعنی هنگام رخ دادن بیگ بنگ، سرعت انتشار جهان بیشتر از سرعت انتشار نور بوده؟!
این ابهام درستیه که خیلی وقتها برای علاقمندان به نجوم پیش میاد؛ یه شکل دیگه مطرح شدنش اینه که مثلاً میگن "عمر جهان حدود 13-14 میلیارد ساله و قطر جهانی که می شناسیم یه عدد بسیار بزرگتره -- پس یعنی جهان با بیشتر از سرعت نور بزرگ شده؟" ...

من در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])م به این مساله پرداخته ام (در هر یک از دو پست هم یه مثال زده ام؛ مثال کیک کشمشی و قیف!)..

در این پست هم در مورد گسترش جهان و شکل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اش صحبت کرده ام.

اول با تشکر از تاپیک شما بعد هم فقط یک جمله میخواهم بگم
هیچ کس نمیتواند اثبات کند که ما چقدر از دنیا رودیدیم حالا چه 90درصد چه بیشتر
همونطور که گفتی هنوز پاسخ قطعی برای این سوال وجود نداره، اما تلاش های خیلی خوبی در این زمینه شده.. بخصوص تئوری تورم آشفته و یافته های ماهواره WMAP که در راستای اون بوده... (اگه دوست داشتی بخش سوم این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من و بخش دوم این پستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو در همین رابطه ببین.)

Hasan.M
02-04-2010, 15:20
همونطور که گفتی هنوز پاسخ قطعی برای این سوال وجود نداره، اما تلاش های خیلی خوبی در این زمینه شده.. بخصوص تئوری تورم آشفته و یافته های ماهواره WMAP که در راستای اون بوده..
میتونی در این رابطه نظریه ی دکتر حسابی رو مطالعه کنی

جنبش7
26-05-2010, 13:17
میتونی در این رابطه نظریه ی دکتر حسابی رو مطالعه کنی
من مطالعه كردم چيزي عايدم نشد

bahrak
23-06-2010, 11:15
غیر از تمام ان چیز هایی که می شه دید خیلی ها چیزهای جهان اصلا ماده نیستند که بشه انها را دید پس علاوه بر فاصله و محل قرار گرفتن برخی از اجسام که باعث می شه اجسام را نبینیم انرژِی تاریک،ماه ی تاریک، ضد ماده و ... که البته خیلی ها هم تئوری هستند دیده نمی شوند ولی وجود دارند مثلا انرژی تاریک که دیده نمی شود تنها دلیل زیاد شدن سرعت اجرام است. که البته من در جایی خوندم که انها 90% جهان را هم در بر می گیرند