PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با موس (فوری)

gt333
31-03-2010, 14:21
سلام.دوستان منو راهنمایی کنید.یه سیستم قدیمی هم گرفتم برای خونه که پنتیوم 3 هست و روش ویندوز xp ریختم همه چیز درسته جز موس.کار نمیکنه.چراغ اپتیک موس روشن میشه.ولی کار نمیکنه.اصلا تو dvice manager هم هیچ گزینه ناشناخته ای نمی آد. اینو اگه میشه یه راهنماییم کنید.درایور هم هیچی نداره مادربردش خیلی گشتم تو نت.

یه مشکل دیگه رفتم یه تبدیل ps2 به usb خریدم. اونم کار نمیکنه رو 3 تا سیستم با سه تا موس امتحان کردم کار نکرد . رفتم پس دادم از یه جا دیگه هم خریدم بازم همون جوریه .بازم چراغ موس روشن میشه ولی کار نمیکنه.حتی کیبوردم کار نمیکنه وصل کردم.اینم بگم تنظیم موس usb از setup هم روشن هست من با موس usb کار کردم ولی با تبدیل کار نمیکنه.
. دوستان یه راهنمایی کنید چجوری موس را بندازم یا با usb یا بدون اون
مرسی

amir_toos
31-03-2010, 15:33
شما روی بردت جای USB نداری؟ بعدشم شما چرا از خود PS/2 استفاده نمی کنی؟

gt333
31-03-2010, 15:45
چون با ps2 هم کار نمیکنه.برای همین رفتم تبدیل خریدم. با چند تا موس امتحان کردم ps2 کار نمیکنه. ولی Ps2 کیبرد کار میکنه.
usb تبدیل هم خریدم اونم که رو هیچ دستگاهی کار نمیکنه.

gt333
31-03-2010, 16:46
هیچکس نمیدونه چی کار کنم ؟؟ بابا موس چرا کار نمیکنه ؟؟؟ ps2 وصل میکنم چراغ روشن میشه ولی کار نمیکنه.با تبدیل Usb ]م که بازم همینجوری.

shahinfarasystem
01-04-2010, 10:40
سلام

1) الان کیبورد غیر usb هم کار نمیکنه؟

2) ماوس usb امتحان کردید مشکلی داشت؟

gt333
01-04-2010, 14:27
سلام

1) الان کیبورد غیر usb هم کار نمیکنه؟

2) ماوس usb امتحان کردید مشکلی داشت؟

موس غیر USB هم کار نمیکنه.
موس USB تست نکردم.ولی یه تبدیل به USB خریدم اونم کار نمیکنه.
اصلا انگار نه انگار موس بهش وصله.ولی چراغ اپتیکش روشن میشه موسه.

shahinfarasystem
01-04-2010, 16:00
با ماوس usb هم یه امتحان بکن ببین نتیجه چی میشه؟

در ضمن شما با یه ماوس دیگه ps2امتحان کردی؟

hamed2004_70
01-04-2010, 16:12
اصلا پورت usb کار می کنه؟ با فلش مموری یا یه چیزه دیگه امتحان کن!
اگه نه تو device manager گزینه scan for hardware changers رو بزن!
اگه بازم نشد تو تنظیمات بایوس ببین usb و ps/2 رو غیر فعال نکرده باشی!
راستی سرویس پک چند هست ویندوزت؟ (پورت usb 2 با سرویس پک 1 گاهی وقتا شناخته نمی شه)

gt333
01-04-2010, 16:51
اصلا پورت usb کار می کنه؟ با فلش مموری یا یه چیزه دیگه امتحان کن!
اگه نه تو device manager گزینه scan for hardware changers رو بزن!
اگه بازم نشد تو تنظیمات بایوس ببین usb و ps/2 رو غیر فعال نکرده باشی!
راستی سرویس پک چند هست ویندوزت؟ (پورت usb 2 با سرویس پک 1 گاهی وقتا شناخته نمی شه)

پورت usb سالمه امتحان کردم.
scan hardware هم کردم
تو بایوس هم تنظیماتو درست کردم
سرویس پک 3 هم هست ویندوزم.
با یه موس دیگه هم امتحان کردم. اون چراغ موس روشن میشه ولی کار نمیکنه.ممکنه پورت مادربرد ایراد داشته باشه ؟
ولی چراغش که روشن میشه شک میکنم به این که ایراد داشته باشه.
والا همه کارکردم معلوم نیست چشه.ولی با یه موس usb هم تست میکنم ببینم چی میشه.

EXTREME
01-04-2010, 17:27
اگه موس رو سیستم های دیگه سالمه و رو سیستم شما بازی در میاره اول ازهمه با همون usb تست کنید اگه کار کرد و روی ps2
کار نکرد پورت ps2 مشکل پیدا کرده چون کیبورد هم رو این پورت کار نمیکنه
ولی اگه رو usb عقب و جلو هم کار نکرد و موسو روی سیستم های دیگه امتحان کرده بودید و درست بود مینتون ایراد داره

hamed2004_70
01-04-2010, 20:09
من با سرویس پک 3 خیلی مشکل داشتم! کارت صدام رو نمی شناسه! برای همین سرویس پک 2 استفاده می کنم! شاید ماله شما هم اینجوریه!

amir_toos
04-04-2010, 07:58
روی مادربردت نگاه کن ببین خازن ها سالم اند؟
اگر امکان داشت برو یک پاور دیگه(ترجیحا گرین)چون کارش درسته و خوب جواب میده و هم ارزان است ,بگیر ببین چی میشه. چون هم همچین مشکلی سابق داشتم با اسکنر کار نمیکرد و ارور می داد از آخر فهمیدن مشکل از کجا آب می خوره

gt333
04-04-2010, 21:29
از همه دوستان که جواب دیدن ممنونم. مشکلم رو حل کردم . با یه چکش افتادم به جون مادربرد و اساسی ترکوندمش.همه مشکلاتش حل شد. بعضی موقع بهترین راه از بین بردن مشکل هست . D: