PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 4گیگ رم شناسایی نمیشود! 3.325 گیگ شناخته میشه!

ali_khujaste
31-03-2010, 04:11
سلام به همه .

اول از همه اینکه ویندوز من توی شنا سایی یخت افزار 4 گیگ رم رو میشناسه این عکس سیستم هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما وقتی به taskmanager مراجعه میکنم میزان مصرفی و موجود رم رو 3.325 گیگ مشناسه! و کل 4 گیگ رم رو استفاده نمیکنه!

مشگل از کجاس؟؟

مدل مادر بردم : P5Q هستش

کارت گرافیم هم آنبرد نیست! 8800 هستش!

این مشگل دقیقآ داخل ویندوز ویستا هستش!

جالب اینه که توی ویندوز 7 (seven) هم توی سیستم و هم taskmanager میزان موجود رم رو 3.333 گیگ میشناسه!

من از سیستم عامل های 32 بیتی استفاده میکنم!

ممنون میشم راهنمایی کنین!

ghahremanimehdi
31-03-2010, 04:37
شما باید از ویندوز 64 بیتی استفاده کنی . ویندوز 32 بیتی نمیتونی 4 گیگ و بیشتر رو آدرسدهی کنه.

ali_khujaste
31-03-2010, 04:51
شما باید از ویندوز 64 بیتی استفاده کنی . ویندوز 32 بیتی نمیتونی 4 گیگ و بیشتر رو آدرسدهی کنه.

جدی میگی؟؟

شما یه بار دیگه پست منو بخون بعد اینو بگو!!

من میگم حتی همون 4 گیگ رو هم نمیشناسه!!

بیشتر پیشکش!

توی خود سایت ماکروسافت و باکس های ویندوز 7 و ویستا نوشته شده

ویستا و 7 توانایی ساپورت 4 گیگ رم رو دارن! نه بیشتر!

حالا ما همون 4 تا رو میخایم!اون یکه شما میگی مال XP هستش که تا 3 گیگ ساپورت میکنه!

ghertas
31-03-2010, 09:43
حالا شما ويندوز 64 بيت نصب كن به راحتي هر 4 گيگ رم رو شناسايي مي كنه! سرعتش هم بسيار مناسب تر از 32 بيت و من كه الان تقريبا چندين ماه دارم از 64 بيت استفاده مي كنم تنها موقع استفاده از نرم افزارهايي كه پرينتر مجازي درست مي كنن مشكل داشتم اونم به خاطر اين كه نرم افزارها 32 بيتي بودند.

sina-star
31-03-2010, 16:00
جدی میگی؟؟

شما یه بار دیگه پست منو بخون بعد اینو بگو!!

من میگم حتی همون 4 گیگ رو هم نمیشناسه!!

بیشتر پیشکش!

توی خود سایت ماکروسافت و باکس های ویندوز 7 و ویستا نوشته شده

ویستا و 7 توانایی ساپورت 4 گیگ رم رو دارن! نه بیشتر!

حالا ما همون 4 تا رو میخایم!اون یکه شما میگی مال XP هستش که تا 3 گیگ ساپورت میکنه!

دوست عزیز شما درست میفرمایید ولی 100% مطمن باشید که مشکل از ویندوز شما هست ، چرا که منم قبلا همین مشکل رو داشتم

شما از Window's Vista SP2 یا Window's Se7en Ultimate استفاده کنید که به احتمال زیاد مشکلتون برطرف میشه ولی اگر بازم مشکل حل نشد باید از ویندوز های 64 بیتی استفاده کنید

درضمن در مورد توضیحاتی که در سایت ماکروسافت نوشته شده ، اطمینان نکن البته نمیگم که دروغ هست ولی شاید به علت اینکه ویندوزهای ما ریجیستر نشده هست ویا هر علت دیگر گاها با توضیحات ماکروسافت مطابقت ندارد.

منم قبلا مشکل شما رو داشتم و در Window's XP - SP2 رم من که 3GB بود 2.33GB شناسایی میشد !!! (در حالی که در سایت ماکروسافت حداکثر رم برای ویندوز فوق رو 3GB نوشته !!!)

joe_satriani
31-03-2010, 16:04
بله - همينطور كه دوستان گفتن رم قابل شناسايي در ويندوز ايكس پي 32 بيتي سه گيگ هست ! حتي 4 گيگ هم نيست!
اون كه توي properties نوشته 4 گيگ درسته، اما از تمام 4 گيگ نميتونه استفاده كنه! صرفا به عنوان ظرفيت اسمي شناسايي شده، اما قابل استفاده نيست.

موفق باشيد.

habibxfx
31-03-2010, 18:34
با استفاده از ویندوز 64 بیتی مشکل شما حل خواهد شد.

ali_khujaste
31-03-2010, 23:25
خوب نکته اول من از ویندوز های اورجینال ویستا و سون (7) استفاده یکنم!

در مور ظرفیت رم هم باید بگم ویندوز هایی که بیشتر از یک 3 گیگ رو رو نمیتونن شناسایی کن رم های بیش از 3 گیگ رو 3.001 شناسایی میکنه! یعنی آخرین حد شناسایی سیستم عامل 3.001 هستش!!

نه ظرفیت 3.333 !!!

واقعآ که! هیچ کدو متون نتونستید یه جواب درست بدین!

در ضمت اگر ویندوزی بتونه بیش از 3 گیگ رم رو شناسایی کنه! پس باید بتونه آدرس دهی هم بکنه!

در واقع اگر سیستم عامل من حد عقل اگر میزان رم موجود رو 3 گیگ میگفت حرف همه شما منطقی بود!

برای اطمینان از حرفهای من به سایت ماکروسافت مراجعه کنید بخش Q&A

به هر حال من هنوز هم منتظر جوابی قانع کننده هستم!!!

saviss
01-04-2010, 05:43
سلام به همه .

اول از همه اینکه ویندوز من توی شنا سایی یخت افزار 4 گیگ رم رو میشناسه این عکس سیستم هست :

اما وقتی به taskmanager مراجعه میکنم میزان مصرفی و موجود رم رو 3.325 گیگ مشناسه! و کل 4 گیگ رم رو استفاده نمیکنه!

مشگل از کجاس؟؟

مدل مادر بردم : P5Q هستش

کارت گرافیم هم آنبرد نیست! 8800 هستش!

این مشگل دقیقآ داخل ویندوز ویستا هستش!

جالب اینه که توی ویندوز 7 (seven) هم توی سیستم و هم taskmanager میزان موجود رم رو 3.333 گیگ میشناسه!

من از سیستم عامل های 32 بیتی استفاده میکنم!

ممنون میشم راهنمایی کنین!
سیستم شما 4گیگ رم رومیشناسه....
اما بیشترازاون رونمیتونه استفاده کنه
برای راهنمائی بیشتر میتونید به تاپیک زیر:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مراجعه کنید

mohamad3218
01-04-2010, 17:13
دوست عزیز برنامه زیر را از این لینک دانلود کن بعد فایل پچ رو اجرا و apply کن بعد ریستارت کن از منو بوت ویندوز جدید رو انتخاب کن درست میشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pooriya_hp
01-04-2010, 19:10
همون طور که دوستان گفتند شما باید ویندوز 64bit نصب کنی که رم شما استفاده بشه.
بهتره شما windows 7 ultimate رو نصب کنی البته نسخه 64 رو
همچنین می تونید از windows xp نسخه 64 هم استفاده کنید

sina-star
01-04-2010, 21:04
خوب نکته اول من از ویندوز های اورجینال ویستا و سون (7) استفاده یکنم!

در مور ظرفیت رم هم باید بگم ویندوز هایی که بیشتر از یک 3 گیگ رو رو نمیتونن شناسایی کن رم های بیش از 3 گیگ رو 3.001 شناسایی میکنه! یعنی آخرین حد شناسایی سیستم عامل 3.001 هستش!!

نه ظرفیت 3.333 !!!

واقعآ که! هیچ کدو متون نتونستید یه جواب درست بدین!

در ضمت اگر ویندوزی بتونه بیش از 3 گیگ رم رو شناسایی کنه! پس باید بتونه آدرس دهی هم بکنه!

در واقع اگر سیستم عامل من حد عقل اگر میزان رم موجود رو 3 گیگ میگفت حرف همه شما منطقی بود!

برای اطمینان از حرفهای من به سایت ماکروسافت مراجعه کنید بخش Q&A

به هر حال من هنوز هم منتظر جوابی قانع کننده هستم!!!

دوست عزیز همانطور که در پست قبلی هم گفتم سایت گفته های ماکروسافت در ایران گاهی درست از آب درنمیاد !!!

منظورتون از اینکه از ویندوزهای اورجینال استفاده میکنم چیه ؟ منظورتو DVD اورجینال پشت نقره ای که 5 یا 6 تومن (یا کمی بیشتر ) میفروشتن هست ؟ که روی قوطیشون یک شماره سریال نوشته ؟

باید خدمت شما عرض کنم که اون ویندوزها اورجینال ایرانی هستن نه ماکروسافت !!! میدونید از اون شماره سریالی که شما استفاده میکنید چندین هزار کاربر ایرانی از اون استفاده میکنه ؟ در حالی که ویندوز قانونی ماکروسافت ویندوزی هست که یک شماره سریال رو فقط یک کاربر استفاده کنه نه در ایران که بعلت نبودن قانون کپی رایت هزاران نفر از یک سریال ویندوز می کنند !!!!

شما در سایت ها یک گذری کنید ببینید ویندوز اروجینال قیمتش چقدره !!! ویندوزی که اورجینال ماکروسافت هست قیمتش اندازه قیمت کل کامپیوتر من و شما هست !!!!

درضمن حتی اگر ویندوز اورجینال رو هم در ایران تهیه کنید (که غیر ممکنه) بعلت این که ایران در تحریم هست شما نمیتونید ویندوز رو ریجیستر کرده و قانونی استفاده کنید !!!

نتیجه اخلاقی : من نمیگم مشکل رم شما 100% از ویندوز غیر اورجینال هست ، ولی اینو میگم که مقالات ماکروسافت درمورد ویندوز های تولید شده اش برای ویندوزهای ریجیستر شده و کامل این شرکت هست نه ویندوزهایی که شما با چند هزار تومن از همه جا میتونید تهیه کنید و روی قوطیش یک شماره سریالی نوشته شده که 100 ها هزار نفر ازش استفاده کردند !!!

شما اول یکم در مورد ویندوزهای اورجینال تحقیق کنید بعدش به پاسخ های دوستان ایراد اشکال بگیرید و بگویید از ویندوز اورجینال استفاده میکنم !!! (البته من اصلا قصد بی احترامی ندارم و اگر این خط رو تند صحبت کردم عذر میخوام)

درضمن من از پاسخ های قانع کننده دوستان نهایت تشکــــــــــر را دارم ، چرا که خیلی از مواردی رو که من نمیدونستم از دوستان یاد گرفتم :11:

ali_khujaste
01-04-2010, 22:51
دوست عزیز همانطور که در پست قبلی هم گفتم سایت گفته های ماکروسافت در ایران گاهی درست از آب درنمیاد !!!

منظورتون از اینکه از ویندوزهای اورجینال استفاده میکنم چیه ؟ منظورتو DVD اورجینال پشت نقره ای که 5 یا 6 تومن (یا کمی بیشتر ) میفروشتن هست ؟ که روی قوطیشون یک شماره سریال نوشته ؟

باید خدمت شما عرض کنم که اون ویندوزها اورجینال ایرانی هستن نه ماکروسافت !!! میدونید از اون شماره سریالی که شما استفاده میکنید چندین هزار کاربر ایرانی از اون استفاده میکنه ؟ در حالی که ویندوز قانونی ماکروسافت ویندوزی هست که یک شماره سریال رو فقط یک کاربر استفاده کنه نه در ایران که بعلت نبودن قانون کپی رایت هزاران نفر از یک سریال ویندوز می کنند !!!!

شما در سایت ها یک گذری کنید ببینید ویندوز اروجینال قیمتش چقدره !!! ویندوزی که اورجینال ماکروسافت هست قیمتش اندازه قیمت کل کامپیوتر من و شما هست !!!!

درضمن حتی اگر ویندوز اورجینال رو هم در ایران تهیه کنید (که غیر ممکنه) بعلت این که ایران در تحریم هست شما نمیتونید ویندوز رو ریجیستر کرده و قانونی استفاده کنید !!!

نتیجه اخلاقی : من نمیگم مشکل رم شما 100% از ویندوز غیر اورجینال هست ، ولی اینو میگم که مقالات ماکروسافت درمورد ویندوز های تولید شده اش برای ویندوزهای ریجیستر شده و کامل این شرکت هست نه ویندوزهایی که شما با چند هزار تومن از همه جا میتونید تهیه کنید و روی قوطیش یک شماره سریالی نوشته شده که 100 ها هزار نفر ازش استفاده کردند !!!

شما اول یکم در مورد ویندوزهای اورجینال تحقیق کنید بعدش به پاسخ های دوستان ایراد اشکال بگیرید و بگویید از ویندوز اورجینال استفاده میکنم !!! (البته من اصلا قصد بی احترامی ندارم و اگر این خط رو تند صحبت کردم عذر میخوام)

درضمن من از پاسخ های قانع کننده دوستان نهایت تشکــــــــــر را دارم ، چرا که خیلی از مواردی رو که من نمیدونستم از دوستان یاد گرفتم :11:

بابا بیخیال!! شما ها همتون همه رو................ تصور میکنین؟؟!!

ایناهاش این ویندوز های منه :

اینها از best buy خریداری شده!! دیگه چی؟؟

باز هم از نظرات گهر بارتون ما را مصتفیظ فرمایید!!

V i r u s e r
01-04-2010, 23:09
اینکه RC هست
نسخه ی RC به صورت مجانی از سایت مایکروسافت قابل دانلود بود
ضمنا روی دیسک نوشته شده 64 بیت
این عکسی که شما اولین پست گزاشتید 32 بیت هست
روی دیسک رو با دقت بخونید نوشته که ای ویندوز 1م مارچ اکسپایر میشه
حالا هنوزم به نظرت ویندوزت درسته؟
چرا 64 بیت نصب نمی کنی خلاص کنی؟

ali_khujaste
02-04-2010, 00:06
دوتا پک دیگه هم اون پشت هستش!!

که یکیش Utimate هستش و 32 bit!

پکش معلومه!

لازمه باز هم عکس بزارم؟؟!!

بله این ی که عکسشو گزاشتم 64 هست و RC ! که من اینو نسب ندارم!!

ماله من آلتیمیت هستش! و 32!

خلاصه این که امشب میخام 64 نسب کنم! اما باز هم شک دارم!!

به هر حال هیچ کدومتون هیچی..................!

D3vil_A
02-04-2010, 00:48
در حال حاضر مشکل دوستان چیه؟!

در کل ببینید دوستان تمامی ویندوز های 32-Bit فقط و فقط توانایی استفاده از 3.25GB رو دارا هستند و تعدادی از این ویندوز ها 32-Bit درسته و شاید هم در قسمت System Properties مقدار 4.0GB رو نمایش بدن ولی سیستم عامل فقط از 3.25GB توانایی استفاده داره و برای رفع این مشکل ویندوز های 32-Bit شما باید سیستم عامل 64-Bit نصب کنید تا توانایی استفاده از بیش از 3.25GB رو داشته باشید.

موفق باشید.

ali_khujaste
02-04-2010, 00:55
در حال حاضر مشکل دوستان چیه؟!

در کل ببینید دوستان تمامی ویندوز های 32-Bit فقط و فقط توانایی استفاده از 3.25GB رو دارا هستند و تعدادی از این ویندوز ها 32-Bit درسته و شاید هم در قسمت System Properties مقدار 4.0GB رو نمایش بدن ولی سیستم عامل فقط از 3.25GB توانایی استفاده داره و برای رفع این مشکل ویندوز های 32-Bit شما باید سیستم عامل 64-Bit نصب کنید تا توانایی استفاده از بیش از 3.25GB رو داشته باشید.

موفق باشید.

چند تا ایراد داری!!!

یک ویندوز های دارای محدودیت مثل XP توانایی شناسایی 3.333 گیگ رم رو دارن نه 3.25 گیگ!!

درضمن ویندوز من 3.333 گیگ رم رو شناسایی میکنه!

پس باز هم بیشتر از حدی که شما گفتین!!

یعنی هیچ کسی رو سیستمش 4 گیگ رم نداره؟؟!!

بابا سیستم هاتون زغالیه!! یعنی اونهایی هم که برنامه نویس (SQL) (.NET) کار میکنن رمشون کمتر از این حرفاس؟؟!!

بابا بیخیال!!!

mohamad3218
02-04-2010, 01:47
اقا من 4گیگ رم دارم فقط با روشی که گفتم مینونی از همش استفاده کنی
:20:

V i r u s e r
02-04-2010, 10:01
منم 4 گیگ رم دارم
یه نگاهی به امضام بکن به نظرت سیستمم زغالیه؟ (توهین نکن به سیستمم غیرتی میشما :27::31:)
بله پک التیمیت اون گوشه هست و مشخصه (فقط رنگش مشخصه که سیاهه)
من خودم 64 بیت نصب کردم و هیچ مشکلی هم ندارم
.NET هم نسخه ی 64 بیتشو از سایت مکروسافت دانلود کردم و هیچ مشکلی نداره

sina-star
02-04-2010, 11:43
با سلام

اولندش که دوست عزیز با توجه به این که بحث داره به مسایل فرعی میره این آخرین جواب من در این مورد خواهد بود

دومندش دقت نکردی من چی گفتم دوست عزیز !!!

در روی درب چپ قوطی ویندوز اون نوار زرد رنگ چیه ؟ درستـــــــــــــــــــــ ــــــه ؟؟؟
فکر کنم همون شماره سریالی هست که این بجز قوطی ویندوز شما رو 1000 قوطی دیگر نوشته شده !!!!

البته من قصد کل ، کل زدن ندارم ولی برای اطلاعات عمومی شما دوست عزیز عرض کنم که

1- در ویندوز اورجینال از شماره سریال خبری نیست و بعد از نصب ویندوز کاربر آنلاین ویندوز رو ریجیستر کرده و یک شماره سریال اختصاصی خودش دریافت میکنه !!

2- ویندوز اورجینال قیمتش حدود 380$ هست که به قیمت ایران حدود 350.000 تومان میشه !!! این ویندوزی که شما عکسشو گذاشتی فکر کنم همون ویندوزی باشه که تازه بقیمت 20 تومن وارد بازار شده (همراه با نود32)

3- گیرم که شما 350.000 تومن دادی ویندوز اورجینال گرفتی (که در ایران غیر ممکنه) ، زمانی که ایران در تحریم هست و کلیه IP های ایرانی بسته شده ، شما چطور میخواهید ویندوز خودت رو ریجیستر کنی ؟
(در مورد این گزینه هر جوابی میخوای بگو حتی اگر خواستی فش هم بده ولی نگو IP رو عوض میکنم :31: )

با تشکر از همه دوستان

V i r u s e r
02-04-2010, 12:22
دوست عزیز ویندوز ایشون درسته و هیچ مشکلی نداره
این DVD که ایشون ازش عکس گرفتن نسخه ی RC ویندوز 7 هست که اکسپایر شده و اون سریال هم فقط روی همین جعبه هست
در ضمن مایکروسافت ایران رو تحریم نکرده شما هم می تونید ویندوزتون رو اپدیت کنید، ویندوز بخرید، با پشتیبانی تماس بگیرید و ...
چرا در مورد چیزی که ازش اطلاع نداری بحث می کنی؟
در ضمن ویندوز 7 التیمیت 319 دلار هست

ali_khujaste
02-04-2010, 21:48
با سلام

اولندش که دوست عزیز با توجه به این که بحث داره به مسایل فرعی میره این آخرین جواب من در این مورد خواهد بود

دومندش دقت نکردی من چی گفتم دوست عزیز !!!

در روی درب چپ قوطی ویندوز اون نوار زرد رنگ چیه ؟ درستـــــــــــــــــــــ ــــــه ؟؟؟
فکر کنم همون شماره سریالی هست که این بجز قوطی ویندوز شما رو 1000 قوطی دیگر نوشته شده !!!!

البته من قصد کل ، کل زدن ندارم ولی برای اطلاعات عمومی شما دوست عزیز عرض کنم که

1- در ویندوز اورجینال از شماره سریال خبری نیست و بعد از نصب ویندوز کاربر آنلاین ویندوز رو ریجیستر کرده و یک شماره سریال اختصاصی خودش دریافت میکنه !!

2- ویندوز اورجینال قیمتش حدود 380$ هست که به قیمت ایران حدود 350.000 تومان میشه !!! این ویندوزی که شما عکسشو گذاشتی فکر کنم همون ویندوزی باشه که تازه بقیمت 20 تومن وارد بازار شده (همراه با نود32)

3- گیرم که شما 350.000 تومن دادی ویندوز اورجینال گرفتی (که در ایران غیر ممکنه) ، زمانی که ایران در تحریم هست و کلیه IP های ایرانی بسته شده ، شما چطور میخواهید ویندوز خودت رو ریجیستر کنی ؟
(در مورد این گزینه هر جوابی میخوای بگو حتی اگر خواستی فش هم بده ولی نگو IP رو عوض میکنم :31: )

با تشکر از همه دوستان

به هر حال از تمامی دوستانی که زحمت میکشن و تایپیک رو میخونن ممنونم!

اطلاعات شما خوب هستش اما کافی و کامل نیست!

من ویندوزم رو همونجوری ریجستر میکنم لپ تاپ رو ریجستر میکنن!!

مهم نیست شما از کجا باشی سایت ماکرو بنا به تعحدی که داره ویندوز رو به هر شیوه ای که بخا هید براتون ریجستر میکنه! چه تلفنی چه آنلاین و ...........!!

به هر حال این قبری که من دارم بالا سرش گریه میکنم توش مرده ای نیست!!

ممنون از همه که وقتتون رو دادین!

این تایپیک به هیچ نتیجه ای نمیرسه!

ممنون و سپاس گزارم.

ardalan_zapata
02-04-2010, 22:12
به هر حال از تمامی دوستانی که زحمت میکشن و تایپیک رو میخونن ممنونم!

اطلاعات شما خوب هستش اما کافی و کامل نیست!

من ویندوزم رو همونجوری ریجستر میکنم لپ تاپ رو ریجستر میکنن!!

مهم نیست شما از کجا باشی سایت ماکرو بنا به تعحدی که داره ویندوز رو به هر شیوه ای که بخا هید براتون ریجستر میکنه! چه تلفنی چه آنلاین و ...........!!

به هر حال این قبری که من دارم بالا سرش گریه میکنم توش مرده ای نیست!!

ممنون از همه که وقتتون رو دادین!

این تایپیک به هیچ نتیجه ای نمیرسه!

ممنون و سپاس گزارم.

خوب متاسفانه شما حرف حساب تو کلتون نمیره :دی
از اول تاپیک داریم میگیم ویندوز 64 بیت بریز مشکلت حل میشه
حالا شما نصب نمیکنه مشکل خودته :10:

ali_khujaste
03-04-2010, 00:02
خوب متاسفانه شما حرف حساب تو کلتون نمیره :دی
از اول تاپیک داریم میگیم ویندوز 64 بیت بریز مشکلت حل میشه
حالا شما نصب نمیکنه مشکل خودته :10:

بله! حرف تو کله من نمیره!

شما درست میگی!!

آدمهایی نظیر شما هستن که بجای حل کردن مسئله صورت مسئله رو پاک میکنن و به نا کجا میرسن!

:31: :31:

ali_khujaste
06-04-2010, 15:11
سلام خدمت همه.

آقا یون محترم مشگل ما بالا خره هل شد!

بوسیله خود ماکرو سافت!!

و بصورت آنلاین!! یا کمک ریموت دسکتاپ (remote desktop) خوشون برام درست کردن!!

فقط ما ریموت دسکتاپ رو براش اکتیو کردم!!

خودش همه کارش رو کرد!! قابل توجه اونهایی که میگفتن ماکرو ساپورت نمیکنه! و بیش از 3 گیگ نمیشناسه!!

این هم عکس :