PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی با هارد مکستور!

godsmak
30-03-2010, 10:13
درود به همه دوستان.
چند روز پیش هارد Seagate 7200.11 من که هاردی بود که روش ویندوز نصب بود یکدفعه از کار افتاد(که دیروز فهمیدم مشکل از کجاست!)
در ضمن یه هارد Maxtor 320 هم داشتم که روش از اطلاعات مهم Backup میگرفتم.
به همین دلیل رفتم یه هارد جدید خریدم و گذاشتم روی سیستم تا بتونم فعلا باهاش کار کنم تا هارد قبلی رو درست کنم.
سپس هارد جدید رو پارتیشن بندی کردم و ویندوز روش نصب کردم، ولی با کمال تعجب دیدم که ویندوز هارد دوم یعنی مکستور رو به عنوان Disk 0 صفر میشناسه و
Samsung F3 جدید رو به عنوان Disk 1 . در صورتی که مکستور روی Sata 2 نصب شده!
اتفاق وحشتناک تر اینجاست که درایو مکستور در قسمت Manage ویندوز به صورت Unallocated میشناسه و هیچ کدوم از درایوهاشو نمیشناسه! :41:
ازتون خواهش میکنم کمکم کنید، چون اطلاعات روش برام واقعا مهمه! :19:

Diego
30-03-2010, 10:34
تنظیمات boot بایوس رو چه ترتیبی هستش؟

godsmak
30-03-2010, 11:54
هارد Samsung که اصلیه، به عنوان بوت اول قرار داره!

godsmak
30-03-2010, 20:18
دوستان خواهشا کمک کنید، دارم دیوونه میشم، اطلاعات این هارد برام خیلی مهمه!

maziarb
30-03-2010, 20:23
موقع نصب ویندوز باید فقط یک هارد به سیستم وصل باشه چون برنامه ی نصب هاردها رو یک هارد میشناسه،اگه فقط درایوهاتون از بین رفتن احمال زیاد داره که بتونید با برنامه هایی مخصوصا hiren's boot cd اطلاعا رو بگردانید

godsmak
30-03-2010, 23:14
موقع نصب ویندوز باید فقط یک هارد به سیستم وصل باشه چون برنامه ی نصب هاردها رو یک هارد میشناسه،اگه فقط درایوهاتون از بین رفتن احمال زیاد داره که بتونید با برنامه هایی مخصوصا hiren's boot cd اطلاعا رو بگردانید
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدین؟
منظورتون کدوم یکی از برنامه های hiren's boot cd است؟

maziarb
31-03-2010, 08:37
راستش من پارسال همچین مشکلی برام پیش اومد و چند تا برنامه رو امتحان کردم تا درایوهام برگشتن،اسمش یادم نیست اما باید چیزی مثل drive recover بوده باشه

godsmak
31-03-2010, 22:57
خب خدا رو شکر مشکل من توسط برنامه قدرتمند Active@ Partition Recovery Enterprise 5.3 Build 717 حل شد.
تا حالا همچین برنامه ریکاوری ندیده بودم، واقعا قدرتمنده!

---------- Post added at 10:57 PM ---------- Previous post was at 10:57 PM ----------

خب خدا رو شکر مشکل من توسط برنامه قدرتمند Active@ Partition Recovery Enterprise 5.3 Build 717 حل شد.
تا حالا همچین برنامه ریکاوری ندیده بودم، واقعا قدرتمنده!