PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب dvdwriter من

hamzeh_golafshan
30-03-2010, 09:38
سلام

دو سالی هست که dvdwrite خریدم(سوزوکی). یک ماهه که میخوام یه دیویدی رایت کنم ارور میدهو تنها مارک خاصی از دیویدیهارو رایت میکنه(در حالیکه قبلا اینطور نبود). علتش چیه؟

یه سوال دیگه: قبلا یه دیویدی رایت کردم و دیویدی رایترم اونو میشناخت ولی جدیدا اصلا نمیتونه اون دیویدیو باز کنه ولی تو کامپیوتر دوستم باز میکنه.عجیب اینکه دوستم یه دیویدی داره که تو کامپیوتر اون باز نمیشه ولی تو کامپیوتر من باز میشه!!!! علتش چی میتونه باشه؟

ممنونم

EXTREME
30-03-2010, 11:05
این بیشتر مر بوط یا به دی وی دی هست که ممکنه بد رایت شده باشه یا با سرعت بالا زده شده باشه
یا اینکه لنز دی وی دی رایتر ضعیف شده که بعضی دی وی دی ها رو باز میکنه ولی بعضی هارو باز نمیکنه

KING_INFERNAL
30-03-2010, 18:17
دوست عزیز مطمئن باش که دی وی دی رایتر لنزش خرابه .

pooriya_hp
02-04-2010, 19:19
عزیز من اول شما اتصالات رو چک کن بعد اگه درست نشد لنز دستگاه + سوکت ها رو تمیز کن
بازهم اگه درست نشد به احتمال %90 از لنز شماست

hamzeh_golafshan
03-04-2010, 11:17
چطور لنز و سوکتها+کجاست؟) رو تمیز کنم؟ اگه تمیز بشن دیویدیهارو میخونه؟

pooriya_hp
03-04-2010, 12:38
چطور لنز و سوکتها+کجاست؟) رو تمیز کنم؟ اگه تمیز بشن دیویدیهارو میخونه؟

تا اونجای که بنده اطلاع دارم لنز داخل رام و زیر اون گردونه هست که باید به رنگ آبی باشه البته الان مدل های جدیدی اومده که لنز اونها قرمز هست به هر حال بریم سر اصل مطلب:
شما مراحل زیر رو انجام بده ضرر نداره دوست من:
1.لنز دستگاه را با استفاده از پنبه نم داده شده به الکل سفید پاک کنید
2.سوکت های پشت دستگاه + سر کابل ها را با استفاده از مسواک پاک کنید
3.هر جای که به نظر خودت گرد گرفته پاک کنید.
من خودم با استفاده از همین روش یه رام سونی رو درست کردم اونهم مشکلش این بود که سی دی
نمی خوند.
عزیز من شما باید هر 3 ماه سیستم خودتون رو تمیز کنید تا هیچ مشکلی پیش نیاد.
اگه این مراحل جواب نداد به نظر من از لنز هست!!!!!!
به امید خدا مشکلتون حل میشه
((موفق باشید))

hamzeh_golafshan
04-04-2010, 09:01
از توضیحات خوبت ممنونم. شما هم موفق باشید. باز هم اگه سوالی بود مزاحم میشم.

pooriya_hp
05-04-2010, 13:30
خواهش می کنم وظیفه هست.شما مراحم هستید

hamzeh_golafshan
05-04-2010, 19:31
ايا لنز ديويدي رايتر در اين عكسي كه گرفتم معلومه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

B.J.U
05-04-2010, 20:29
سلام دیویدی رایتر من هم خراب شده و سیدی هارو درست رایت نمی نه ور در ضمن فقط یه تعدادی از سیدی هارو میخونه و وقتی میخوام یه بازی چند دیویدی نصب کنم نمیشه و وقتی ئیویدی اول نضب میشه و میگه دیویدی بعدی رو بزارید دیویدی بعدی رو نمیخونه.

pooriya_hp
05-04-2010, 22:07
سلام دیویدی رایتر من هم خراب شده و سیدی هارو درست رایت نمی نه ور در ضمن فقط یه تعدادی از سیدی هارو میخونه و وقتی میخوام یه بازی چند دیویدی نصب کنم نمیشه و وقتی ئیویدی اول نضب میشه و میگه دیویدی بعدی رو بزارید دیویدی بعدی رو نمیخونه.

در مورد نخوندن DVD یا CD توسط رام باید بگم که:
1. مشکل در رایت شدن دیسک
2. کثیفی یا خرابی لنز
3.اختلال در اتصالات
4.خرابی CD,DVD
5. و......
شاید این ها دلایلی باشه.
درمورد رایت نکردن باید بگم که به احتمال زیاد مشکل از قسمت رایت کننده باشه که برای خودش اجزای داره
درمورد خوندن تعدادی دیسک : بعضی از رام ها طراحی شده اند فقط برای خواندن دیسک های اصل و در نتیجه
دیسک های کپی و خش دار رو به سختی می خونند.
در مورد دیسک های بازی ها : همنطور که مطلع هستید دیسک های بازی ها داری DATE های مختلفی هستند که ممکنه مشکل از اون PART ویا DATE ها باشه.
همونطوری که در پست های پیش گفتم شما مراحل زیر رو انجام بده:
1.لنز دستگاه را با استفاده از پنبه نم داده شده به الکل سفید پاک کنید
2.سوکت های پشت دستگاه + سر کابل ها را با استفاده از مسواک پاک کنید
3.هر جای که به نظر خودت گرد گرفته پاک کنید
به امید خدا مشکلتون حل میشه

pooriya_hp
05-04-2010, 22:12
ايا لنز ديويدي رايتر در اين عكسي كه گرفتم معلومه؟

عزیزم تا اونجای که بنده اطلاعات دارم لنز داخل دستگاه هست و برای مشاهده اون باید قاب دستگاه رو کاملا باز کنید.
شما مارک رام رو هم لطف کن بنویس !!!!
موفق باشید

hamzeh_golafshan
06-04-2010, 08:22
مارک دستگاه سوزوکی هست.

pooriya_hp
06-04-2010, 12:32
مارک دستگاه سوزوکی هست.
عزیز من شما باید ببری تعمیر گاه
به نظر من شما یه dvd رایتر جدید بگیر
مارک های خوب فقط asus و پایونر
من asus دارم واقعا عالی