PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید دوربین دیجیتال (تا 250 تومن)

R@R#M@N
29-03-2010, 11:33
سلام دوستان
من چند تا تاپیکو خوندم !
دوستان مدل SX120 رو پیشنهاد دادن ! که فیلمش VGA هست و 10 مگاپیکسل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم یه مدل پیدا کردم IXUS 120 که فیلمبرداریش اچ دی هست و 12 مگاپیکسل

جم و جور تر هم هست !
میخواستم ببینم بنظر شما کدوم کیفیت بهتری داره (عکس ، فیلم که معلومه :دی)
و اینکه باتری لیتیومی چقدر میتونه شارژ نگه داره و باتری لیتیومی بهتره یا همین قلمی های خودمون :دی
یه مزیت قلمی اینه که میتونی بیشتر بخری و تو سفر همرات باشه !
در کل نظرتون روی کدومه ؟؟
قیمت حدودیشون رو دارم ولی دوست دارم قیمت دقیقش توی تهران یا ... بدونم !

راستی از برند دیگه ای هم اگه چیزی هست بگین :دی ! مثلآ سونی یا کاسیو یا المپیوس و ...

مرسی

seymour
29-03-2010, 19:25
یه راه حل اساسی در انتخاب از بین چند گزینه اینه که شما ببینی ویژگی های خاص هرکدوم نیازهای شما رو برآورده می کنه یا نه .. مثلاً بین این دو دوربین، بعنوان دوتا از بهترین گزینه ها در این حدود قیمت، sx120 زوم بیشتر داره و تنظیمات manual بهتر .. در عوض ixus120 لنز واید داره و سایز کوچکتر ... ixus120 فیلمبرداری hd داره و sx120 ماکروی بهتر.

باید یه موازنه ایجاد کنی و ببینی کدومیک از این پارامترها واسه ات مهمه و کدوم نیست.

//

باتری قلمی و شارژی: این قضیه صرفاً سلیقه اس.. اختلاف بین این دوتا مثل اختلاف بین خیلی چیزا یه برنده قطعی نداره و فقط شاید بشه براساس نیاز یکی رو برتر دونست.. اگه دسترسی به PC محدود باشه قلمی بهتره و برعکس این شارژی...

//

بعنوان یه گزینه خیلی خوب دیگه، SD980 از canon هم باید کمی بالاتر یا در همین حدود باشه...

R@R#M@N
29-03-2010, 23:16
مشکل من با ایکسوس 120 همین باتریشه !
من دوربینو برای خواهرم میخام !اونم زیاد حرفه ای کار نمیکنه !
بیشتر بجای عکاسی میخواد لحظات رو ثبت کنه ! و فک میکنم ایکسوس با رزولوشن بالاتر (12 مگا) و همچنین فیلم اچ دی و تنظیمات راحتتر و اتومات براش بهتر باشه
ولی از یه ور مشکلم سر باتریشه ! میترسم زیاد نتونه نگه داره ! بنظرت این باتری چقدر میتونه فیلمبرداری کنه ! یا چندتا عکس میتونه بگیره ؟
البته مشکل پی سی نیست ! چون خواهرم لپتاپ داره که همیشه همراهشه !
و اینکه اگه خراب بشه میشه گیر آوردش و ...
سوال دیگه هم اینکه این باتریها درمیان و قابل تعویض هستن ؟ یعنی میشه یهدونه زاپاس خرید براش :دی ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنی

seymour
30-03-2010, 18:51
مشکل من با ایکسوس 120 همین باتریشه !
من دوربینو برای خواهرم میخام !اونم زیاد حرفه ای کار نمیکنه !
بیشتر بجای عکاسی میخواد لحظات رو ثبت کنه ! و فک میکنم ایکسوس با رزولوشن بالاتر (12 مگا) و همچنین فیلم اچ دی و تنظیمات راحتتر و اتومات براش بهتر باشه
ولی از یه ور مشکلم سر باتریشه ! میترسم زیاد نتونه نگه داره ! بنظرت این باتری چقدر میتونه فیلمبرداری کنه ! یا چندتا عکس میتونه بگیره ؟
البته مشکل پی سی نیست ! چون خواهرم لپتاپ داره که همیشه همراهشه !
و اینکه اگه خراب بشه میشه گیر آوردش و ...
سوال دیگه هم اینکه این باتریها درمیان و قابل تعویض هستن ؟ یعنی میشه یهدونه زاپاس خرید براش :دی ؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنی
cnet نوشته که با یه شارژ فول، این دوربین میتونه 220 تا عکس بگیره ..خب این یه عمر متوسطه .. نه ضعیفه، نه قویه ... (هرچند شرایط عکاسی، استفاده از فلاش و ... میتونه روی این عدد تاثیر بذاره -- مثلا سایت مک ورلد عدد 290 رو اعلام کرده، در حالیکه استیوز دیجیکم عدد 170 رو اعلام کرده-- ما وسط رو می گیریم!)

بله - این باتری ها قابل تعویض هستند ... البته خراب شدنشون، اگه راهکارایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که توصیه شده رو خوب رعایت کنی، به این سادگی ها رخ نمیده و چند سالی واسه ات کار می کنن.

R@R#M@N
31-03-2010, 00:06
ممنون بابت اطلاعاتت !
220 تا شات تو روز هست ! با فلاش چندتا میشه ! فیلمبرداری چی ؟؟ یه عدد حدودی میخوام ! مثلآ 1 ساعت یا 2 ساعت یا ...
راستی راسته که نمیشه حین فیلمبرداری زووم کرد ؟؟

ebi66_boukan
31-03-2010, 00:15
به نظرم canon sx200is گزینه ی بهتریه.ولی قیمتش یه کم بالاتره.

R@R#M@N
31-03-2010, 14:57
امروز رفتم نمایندگی آفومار تو شهرمون
ایکسوس 120 رو داشت ! 292 تومن با یک رم 2 گیگ که تو جعبش بود
الانم داشتم تو نت سرچ میکردم رسیدم به این سونیه
Sony Cyber Shot W350

علاوه بر HD بودن و جمع و جور بودنش 2 مگا پیکسل هم بالاتره ! 14.1 مگا پیکسل هست
قیمتش هم همین هست ! البته تو نمایندگی این مدلو نداشت ! و فقط خرید اینترنتی داره ! قیمت رو هم زده 297 تومن
نظرتون راجع به W350 چیه
لطفآ جواب پست بالایی رو هم بدین :

220 تا شات تو روز هست ! با فلاش چندتا میشه ! فیلمبرداری چی ؟؟ یه عدد حدودی میخوام ! مثلآ 1 ساعت یا 2 ساعت یا ...

R@R#M@N
31-03-2010, 15:31
آقا این مدل دبلیو270 و دبلیو 290 سونی هم خیلی عالین !
قیمتشون هم واقعآ خوبه ! فقط یه مشکل دارم اونم اینه که فقط رم های مموری استیک بهشون میخوره !
با توجه به اینکه الان همه رمهای میکرو اس دی شدن (مموریهای گوشیها) میخواستم ببینم از این تبدیلهای میکرو اس دی به مموری استیک توی بازار تهران گیر میاد ؟؟

اگه اینو بشه گیر آورد دیگه محشر میشه ! همین دبلیو270 رو میخرم !

ebi66_boukan
31-03-2010, 16:24
Sony Cyber Shot W350

قیمتش هم همین هست ! البته تو نمایندگی این مدلو نداشت ! و فقط خرید اینترنتی داره ! قیمت رو هم زده 297 تومن
نظرتون راجع به W350 چیه

گول مگاپیکسل رو نخور.مهم اندازه سنسور هست که رو کیفیت عکس تاثیر داره.مگاپیکسل بالا فقط به درد این میخوره که عکس رو در اندازه بزرگ چاپ کنی.به نظر من دنبال دوربینی باش که 1.زوم اپتیکال بالای 10 داشته باشه چون انصافا به درد میخوره.2.فیلمبرداری اچ دی داشته باشه.3.ال سی دی بزرگ و با کیفیتی داشته باشه4.اندازه سنسورش بزرگ باشه.5.لنزش واید 28 میلیمتر باشه.

p30worldtizhosh
31-03-2010, 16:31
نظرتون درباره دوربین های Panasonic Lumix چیه ؟

vvc
31-03-2010, 17:07
نظرتون درباره دوربین های Panasonic Lumix چیه ؟

خوبه
ولي نسبت به كارايي كه داره قيمتهاي خيلي بالايي هم داره
مثلا دوربينهاي هم مدل ( از نظر كارايي ) از ماركهاي ديگه مثل كانون يا نيكون و ...
كه حتي در بعضي از مدلها كيفيت بهتري هم دارند قيمت پايينتري دارند
بهتر بگم به نظر من پاناسونك الكي گرونه

seymour
31-03-2010, 18:58
ممنون بابت اطلاعاتت !
220 شات با یه فول شارژ منظوره .. یعنی بین یه باتری شارژ کامل تا وقتی که شارژش تموم بشه، حدود 200 شات می گیره .. معمولاً سعی می کنن یه حالت استاندارد ایجاد کنن که یه کارکرد معمولی رو شامل بشه... من این تست ها رو انجام نداده ام و همونطور که گفتم، از ریویوهای معتبر نقل قول کرده ام، طبیعتاً میشه فرض کرد که عدد پایین تر (170 شات) مال وقتی بوده که از دوربین کار بیشتری کشیده شده (که اصولاً یعنی استفاده از فلاش و روشن نگه داشتن مداوم صفحه نمایش)...

//

بسیاری از دوربین های رده متوسط این قابلیت رو ندارن، این دوربین هم همینطوره و قابلیت زوم اپتیکال هنگام فیلمبرداری رو نداره.. زوم دیجیتال داره که اون هم به این معنیه که با افزایش زوم، از کیفیت تصویر کاسته میشه و چندان ارزشی نداره.

* حرفی که دوستمون در مورد رابطه بین مگاپیکلس و کیفیت زد هم کاملاً درسته ..مگاپیکسل بالاتر لزوماً به معنی کیفیت بالاتر نیست... این یه فریب تبلیغاتیه که هی روی مگاپیکسل مانور میدن.

R@R#M@N
31-03-2010, 23:56
خاب میشه یه توضیح کلی راجع به سنسورها بدین !
مثلآ CCD یا CMOS و ...
البته ما تو بخش موبایل زیاد سروکاری با دوربینا نداریم :دی ولی فرق بین زووم اپتیک و دیجیتال و فول شارژ و ... اینا رو میدونیم :دی
ولی من خواستم فقط یه حدود کلی از نظر فیلمبرداری داشته باشم !
آخه اصلآ نمیتونم تصور کنم که چقدر میتونه فیلم بگیره !
راستی اون تبدیلها رو شما تو بازار ایران دیدین ؟؟

seymour
01-04-2010, 20:29
خاب میشه یه توضیح کلی راجع به سنسورها بدین !
مثلآ CCD یا CMOS و ...
البته ما تو بخش موبایل زیاد سروکاری با دوربینا نداریم :دی ولی فرق بین زووم اپتیک و دیجیتال و فول شارژ و ... اینا رو میدونیم :دی
ولی من خواستم فقط یه حدود کلی از نظر فیلمبرداری داشته باشم !
آخه اصلآ نمیتونم تصور کنم که چقدر میتونه فیلم بگیره !
راستی اون تبدیلها رو شما تو بازار ایران دیدین ؟؟
جای توضیح در مورد سنسورها که البته اینجا نیست (در تاپیک مربوطه اگه دوست داشتی مطرح کن) .. اما فکر می کنم اونچه موردنظر شما باشه این نکته اس که هر چه سنسور دوربین بزرگتر باشه یعنی عکس های باکیفیت تر و با نویز کمتری ثبت خواهد شد...

عدد مربوط به این قضیه هم بصورت کسری بیان میشه؛ مثلا 1/2.5 که خب پس هرچه مخرج کسر کوچکتر باشه، یعنی عدد بزرگتره .. بنابراین یه دوربین با سنسور 1/1.8 از یه دوربین با سنسور 1/2.5 سنسور بزرگتری داره و میشه با قطعیت خوبی گفت که عکس های بهتری ثبت می کنه .. البته بسیاری از دوربین های هم رده، فارغ از اینکه مال چه مارکی هستند سنسورهای هم اندازه دارن... صرفاً بحث اینه که اونچه در کیفیت تاثیر میذاره، پارامترهایی مثل این هستش، نه فرضاً مگاپیکسل دوربین.

//

میزان فیلمی که میتونه بگیره طبیعتاً بستگی به کارت حافظه ای داره که روش سوار می کنی ... اگه از نقطه نظر بیت ریت منظورته، فرض کن هر 10 دقیقه 2 گیگ.

//

تبدیل کارت حافظه: من ندیده ام؛ یعنی تبدیل برعکس اش رو دیدم!(از استیک به SD) ولی این رو ندیده ام-- ولی اگه باشه، باید بتونی جمهوری یا پاساژهای کامپیوتری سمت چهارراه ولیعصر پیداشون کنی ... بگو آداپتورش رو میخوام.. ایشالا پیدا بشه.

R@R#M@N
01-04-2010, 22:55
بازم ممنون !
من که آخر هم جواب سوالم که باتری هست رو نگرفتم :دی
فک کنم باید خودم بخرم تا بفهمم :دی
من میگم اگه فرضآ مشکل مموری نداشته باشیم برای فیلم (مثلآ یه 16 گیگ انداخته باشیم !) این دوربینا با فول شارژ چند ساعت میتونن فیلم بگیرن ؟؟ 1 ساعت ؟ 2 ساعت ؟ 3 ساعت ؟ .... 10 ساعت :دی ؟؟؟
یه عدد حدودی میخوام
راستی ممنون بابت مطلبت که راجع به اندازه سنسور بود !

khaniyan
02-04-2010, 11:34
Sony Cyber Shot W350

نظرتون راجع به W350 چیه

به نظر من اصلا سراغ sony نرو نسبت به قیمتش کیفیت نداره

AliSub
02-04-2010, 12:02
سلام
به نظر من تا این قیمت SX120 انتخاب بهتری میتونه باشه. البته اینکه باطری قلمی میخوره و خیلی بهتره (سلیقه ای)
مثلا من H20 دارم و باتری لیتیومی داره من تو یه شارژ 500 عکس تو یه روز گزفتم و باطریم تمام شد و لی اگه باطری قلمی داشته یاشی هم میتونی چندتا همرات ببری و هم اینکه توانش از باطری لیتیوم بیشتره.
دوربین من طبق استاندارد CIPA میتونه 290 شات بگیره. که من تا 500 تا هم گرفتم ولی اگه فقط بخوام فیلم بگیرم حداکثر 40-45 دقیقه با یه شارژ بیشتر فیلم نمیگیره.

seymour
02-04-2010, 19:26
بازم ممنون !
من که آخر هم جواب سوالم که باتری هست رو نگرفتم :دی
فک کنم باید خودم بخرم تا بفهمم :دی
من میگم اگه فرضآ مشکل مموری نداشته باشیم برای فیلم (مثلآ یه 16 گیگ انداخته باشیم !) این دوربینا با فول شارژ چند ساعت میتونن فیلم بگیرن ؟؟ 1 ساعت ؟ 2 ساعت ؟ 3 ساعت ؟ .... 10 ساعت :دی ؟؟؟
یه عدد حدودی میخوام
راستی ممنون بابت مطلبت که راجع به اندازه سنسور بود !
همونطور که گفتی، این رو باید خودت تست کنی!! (که یه جور تناقضه -- چون احتمالا وقتی طرف تست کنه، دیگه یعنی خریده ادش و نتیجه تست تاثیری توی چیز خاصی نداره!!) ...

ضمن اینکه اگه هم عددی اعلام بشه (حتی بصورت حدودی) به هیچ وجه قابل اتکا نیست .. الان من داشتم می خوندم، PCworld گفته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])باتری اش 290 شات عکس می گیره با یه شارژ! ... در نظر بگیر بعضی ریویوها گفته ان 160 تا و این گفته 290 تا ... یعنی تقریباً دو برابر!! .. پس دیگه دامنه تقریب ما انقدر گسترده شده که ارزش خودش رو از دست داده! .. همین مساله در مورد ارزیابی مدت زمان فیلمبرداری هم وجود داره.

بهرحال اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه نفر که تست کرده گفته با یه شارژ، 30 دقیقه تونسته فیلم بگیره.

R@R#M@N
02-04-2010, 21:22
ممنون رفقا !
استفاده کردیم !
اس ایکس120 هم خوبه ! ولی من کامپکت میخوام
احتمالآ همین ایکسوس 120 رو بگیرم !

behyal
10-04-2010, 20:11
یه سری هم به دوربین های فوجی بزن.
مدل f80exr,f70exr

NINTENDO_DS
11-04-2010, 13:00
من خودم کاسیو اکسیلیم گرفتم دوربیناش محشرن
باطریش به نظرم از کانن خیلی بهتره
ولی کلا سعی کنید لنز واید بگیرین با زوم اپتیکال بالا

lvl@ster
16-04-2010, 00:03
سونی w220 بخر

feryshad
20-04-2010, 22:27
الان تا 250 کدوم بهتر شد؟ با دلایل منطقی بگین لطفا :دی

seymour
21-04-2010, 19:36
SX120 و SX200 گزینه های مناسب در این رده هستند. اولی از این نظر که تنظیمات manual داره و در عین حال برای فردی که تنظیم اتو بخواد هم استفاده اش صدا هست و ضمناً کیفیت عکس اش در این رده بسیار خوبه (شابد بهترین در رده خودش) --- دومی هم به همین ترتیب، کنترل خیلی خوب، لنز واید و کیفیت عکس و فیلم بسیار خوب.

feryshad
21-04-2010, 20:42
سلام محمد . چطوری؟

دوربین رو برادرم میخواد بگیره. ما خودمون سونی W270 داریم. این سیستم هوشمندش که خودش فیس دیتکشن و ماکرو و نور کم و ... رو تشخیص میده خیلی خوب و راحته. برادرم هم خواسته همین رو بگیره. من گفتم بزار بپرسم ببینم چیز بهتری هست یا نه.

حالا این دوتا کنون قیمتشون چجوریاست؟
W350 چجوریه؟
قیمت W270 و W290 و W350 هم اگه میدونی بگو :دی

sastwhc
22-04-2010, 07:30
سلام محمد . چطوری؟

دوربین رو برادرم میخواد بگیره. ما خودمون سونی W270 داریم. این سیستم هوشمندش که خودش فیس دیتکشن و ماکرو و نور کم و ... رو تشخیص میده خیلی خوب و راحته. برادرم هم خواسته همین رو بگیره. من گفتم بزار بپرسم ببینم چیز بهتری هست یا نه.

W350 چجوریه؟

آیا تا بحال غیر از سونی دوربینه دیگه ای را تجربه کردی؟
Face Detection یه مسئله است و مثلا Smile هم یک مسئله به کدوم قابلیت بیشتر اصرار داری؟

در یک کلام با این حدود قیمت میتونی SX120 از کنون بخری که کیفیت خروجی عکس خوبی داره ولی اول نمونه ی عکساش رو ببین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

behjooei
22-04-2010, 09:39
A2100 خيلي از SX120 ضعيفتره؟
تفاوت قيمتي شون چقدره؟

ENTEZAR
22-04-2010, 10:17
آیا تا بحال غیر از سونی دوربینه دیگه ای را تجربه کردی؟
Face Detection یه مسئله است و مثلا Smile هم یک مسئله به کدوم قابلیت بیشتر اصرار داری؟

در یک کلام با این حدود قیمت میتونی SX120 از کنون بخری که کیفیت خروجی عکس خوبی داره ولی اول نمونه ی عکساش رو ببین

این دوتا عکس کیفیتشون فرقی نداره؟!

alih20
22-04-2010, 20:53

به نظرم SX120 تو رنج بهترینه

seymour
22-04-2010, 21:54
A2100 خيلي از SX120 ضعيفتره؟
تفاوت قيمتي شون چقدره؟
نه -- هر دو نسبت به قیمتشون عکسهای خیلی خوبی می گیرن و جزو گزینه های خوب در رده خودشون هستند.

شاید یه تفاوت مهمشون که میتونه در انتخاب تاثیر گذار باشه اینه که sx20 تنظیمات دستی داره..

سلام محمد . چطوری؟

W350 چجوریه؟
چرا قیمت تقریبی بدم وقتی میتونی خودت قیمت های دقیق تر رو توی وب بگردی و چک کنی .. مثلا جاهایی مثل دیجی کالا یا dorbinshop رو چک کن.

ضمن اینکه من فکر می کنم خیلی از قابلیت هایی که کمپانی ها روشون مانور میدن بیشتر مساله تبلیغات هستش و کاربر باید حواسش جمع باشه که هرچیزی چقدر کاربرد داره.

behjooei
24-04-2010, 11:06
Seymour جان ممنون از راهنمايي ات.
به نظر شما از بين اين سه تا كدومو بخرم؟
Canon A2000 ، Canon A2100 و Canon SX120 ؟
قيمت هر كدوم چقدره؟
كدوم در كل نسبت به قيمتش مي ارزه؟
يعني مثلا" جمع ويژگي هاش(خصوصا" كيفيت ساخت، جنس لنز، فاصله كانوني ، زوم ، تنظيمات دستي و ...) در كدوم مدل چشمگير تر و قابل توجه تره؟
همه مدلها چيني اند؟ نمايندگي داره؟
اين هفته ميخوام برم يكي رو بخرم و قال قضيه رو بكنم. ببخشيد طولاني شد ولي اگه ممكنه آخرين توصيه هاتون رو هم بكنيد تا انشاا... خريد خوبي بكنم و بهترين رو انتخاب كنم و هميشه از خريدم راضي باشم.
(خودم از نزديك با A2000 كار كردم و واقعا" لذت بردم. تنظيمات خوبي داشت(لرزش دست و تشخيص چهره و فوكوس خوب و ...) و براي من كه بيشتر عكسهاي خانوادگي و عكسهاي طبيعت و مراسمات و مسافرت و ... كار دارم و حرفه‌اي هم نيستم به نظرم انتخاب خوبي به نظر ميرسه اما دوست دارم شده يه مقدار بيشتر پول بدم و از اين هم بهترش رو بگيرم ، به شرط اينكه واقعا" ارزشش رو داشته باشه وگرنه همين هم خيلي خوب بنظرم رسيد)
لطفا" جمعبندي كنيد و آخرين توصيه ها رو هم بكنيد.
ممنون.
شايد اين سوالات دوستان ديگه‌اي مثل من رو هم راهنمايي كنه.

mm45
24-04-2010, 12:04
قيمت هر كدوم چقدره؟
يعني مثلا" جمع ويژگي هاش(خصوصا" كيفيت ساخت، جنس لنز، فاصله كانوني ، زوم ، تنظيمات دستي و ...) در كدوم مدل چشمگير تر و قابل توجه تره؟
اين هفته ميخوام برم يكي رو بخرم و قال قضيه رو بكنم. ببخشيد طولاني شد ولي اگه ممكنه آخرين توصيه هاتون رو هم بكنيد تا انشاا... خريد خوبي بكنم و بهترين رو انتخاب كنم و هميشه از خريدم راضي باشم.
(خودم از نزديك با A2000 كار كردم و واقعا" لذت بردم. تنظيمات خوبي داشت(لرزش دست و تشخيص چهره و فوكوس خوب و ...) و براي من كه بيشتر عكسهاي خانوادگي و عكسهاي طبيعت و مراسمات و مسافرت و ... كار دارم و حرفه‌اي هم نيستم به نظرم انتخاب خوبي به نظر ميرسه اما دوست دارم شده يه مقدار بيشتر پول بدم و از اين هم بهترش رو بگيرم ، به شرط اينكه واقعا" ارزشش رو داشته باشه وگرنه همين هم خيلي خوب بنظرم رسيد)
ممنون.

سلام ...شرمنده سوالتون از من نیست ولی اجازه میخوام یه توضیح در حد اطلاعاتم بهتون بدم !

sx120 قیمتش الان حدود 225 با 24 ماه گارانتی و 15 ماه بیمه ایران است . و شاید دوربین که بشه با هاش قیاسش کرد دو مدل دوربین نیکون است :
L100
, L110 که محصول 2010 است و کیفیت فیلم برداریش HD و 15 برابر زوم اپتیکال داره و 12 مگاپیکسل است. قیمت حدود 275 با 24 ماه گارانتی و 15 ماه بیمه ایران
قیاس بین Sx120 , L110 nikon :
L110 تظیمات نیمه حرفه ای sx120 را بهت نمیده اما کیفیت عکسش خیلی خوبه . اگه شما با اون تنظیمات کاری نداری پیشنهاد من L110 است .

:11:

behjooei
24-04-2010, 13:17
mm45 عزيز
ممنون از پاسخ شما
من قدرت خريدم همين حول و حوش 200 تومن (حالا يه 30- 40 تا 50 تومن بالا و پائينه).
خودم A2000 رو ديدم و باهاش كار كردم و بنظرم خوب مياد. اما A2100 ظاهرا" بهتره و جديدتره(كه متاسفانه مثل اينكه ناياب هم شده)
اين SX120 هم بايد چيز جالبي باشه؟!
حالا بين اين سه موندم. اين مدل نيكون رو هم كه شما معرفي كرديد قلقلكم داد. گفتيد HD فيلمبرداري ميكنه؟
راستي تو اين رده ها هيچكدوم خروجي HDMI ندارند؟
(راستي اين مدل A2000 مثل موبايل هاي جديد سنسور شتاب سنج داخلي هم داشت و مثلا" موقع نمايش عكسهاي گرفته شده در LCD وقت اونو 90 درجه ميچرخوندي عكس هم ميچرخيد. همشون همينجوريند؟)
سيمور جان منتظر نظر كارشناسي شما هم هستيم.

behjooei
24-04-2010, 15:03
يه سوال ديگه:
هيچكدوم از دوربينهايي كه نام برده شد، تو اين رده، فرمت عكسشون RAW نيست؟ همه JPG هستند؟

AliSub
24-04-2010, 15:05
يه سوال ديگه:
هيچكدوم از دوربينهايي كه نام برده شد، تو اين رده، فرمت عكسشون RAW نيست؟ همه JPG هستند؟
بله / همه JPG عکس میگیرند.
برای گرفتن عکسهای RAW باید به سمت دوربینهای گرون قیمت تر رفت.

mm45
24-04-2010, 16:02
mm45 عزيز
ممنون از پاسخ شما
من قدرت خريدم همين حول و حوش 200 تومن (حالا يه 30- 40 تا 50 تومن بالا و پائينه).
خودم A2000 رو ديدم و باهاش كار كردم و بنظرم خوب مياد. اما A2100 ظاهرا" بهتره و جديدتره(كه متاسفانه مثل اينكه ناياب هم شده)
اين SX120 هم بايد چيز جالبي باشه؟!
حالا بين اين سه موندم. اين مدل نيكون رو هم كه شما معرفي كرديد قلقلكم داد. گفتيد HD فيلمبرداري ميكنه؟
راستي تو اين رده ها هيچكدوم خروجي HDMI ندارند؟
(راستي اين مدل A2000 مثل موبايل هاي جديد سنسور شتاب سنج داخلي هم داشت و مثلا" موقع نمايش عكسهاي گرفته شده در LCD وقت اونو 90 درجه ميچرخوندي عكس هم ميچرخيد. همشون همينجوريند؟)
سيمور جان منتظر نظر كارشناسي شما هم هستيم.

ببین دوست عزیز اگه بین sx120 , A2100 موندی ! که واضح است اولویت با sx120 است تنظیمات دستی زیاد و قیمت خیلی مناسب 217 هزار تومان با 24 ماه گارانتی و 15 ماه بیمه ایران خودم واست پست می کنم ! :11:

اگه تنظیمات دستیش را نمی خوای L100خوبه اما L110 فوق العاده است !

behjooei
25-04-2010, 07:42
يه خبر بد!
من ديروز چند تا عكس با Canon A2000 گرفتم و ريختم رو كامپيوتر و عكسها رو با ACDsee بازكردم وديدم. اما زمانيكه اونها رو زوم ميكردم و روي زوم 150% كه ميرسيد كيفيت عكس شروع ميشد به خراب شدن.
اين بخاطر مگا پيكسل پائينه؟(دوربين مذكور 10 مگا پيكسل هست)
يا كيفيت لنز اينجوريه؟

سيمور خان چرا به اين تاپيك سر نمي زنيد؟
لطفا" اگر حوصله داريد و براتون مقدوره تمام سوالاتم رو جواب بديد(پستهاي بالايي رو ملاحظه فرمائيد) و نظرتون رو راجع به اين دوربين نيكون كه دوستمون هم معرفي كردن بگيد. ممنون

AliSub
25-04-2010, 08:10
يه خبر بد!
من ديروز چند تا عكس با Canon A2000 گرفتم و ريختم رو كامپيوتر و عكسها رو با ACDsee بازكردم وديدم. اما زمانيكه اونها رو زوم ميكردم و روي زوم 150% كه ميرسيد كيفيت عكس شروع ميشد به خراب شدن.
اين بخاطر مگا پيكسل پائينه؟(دوربين مذكور 10 مگا پيكسل هست)
يا كيفيت لنز اينجوريه؟

تا 100% زوم کیفیت معلوم میشه خوبه یا بده . از اون به بعد شما دارید اضافه زوم میکنید.
الان شما بخای نویز دوربین رو ببینید باید تا 100% زوم کنید و اون موقع ببینید نویز داره یا نه.

behjooei
25-04-2010, 13:00
ok
تا 100% زوم كردم مشكلي نداشت و از اون به بعد شروع به نويزدارشدن ميكنه. دوربينهاي قويتر هم همينجوريند يا انتظارات من زيادي بالاست؟

seymour
25-04-2010, 21:22
ok
تا 100% زوم كردم مشكلي نداشت و از اون به بعد شروع به نويزدارشدن ميكنه. دوربينهاي قويتر هم همينجوريند يا انتظارات من زيادي بالاست؟
طبیعیه اگه دوربین های قوی تر نویز کمتری داشته باشن (بخاطر اینکه حسگر بهتری دارند) .. اما در این فرضی که شما مطرح کردی، داری با نرم افزار زوم می کنی، یعنی وقتی از 100% رد میشی زوم دیجیتالی هستش که طبیعیه اگه افت به چشم بخوره.

behjooei
26-04-2010, 07:24
Seymour خان
ممنون. يه وقتي ميذاشتي بقيه سوالاتم رو هم جواب ميدادي يه عمر دعاگوت ميشدم. لطفا" پستهاي بالايي رو بخون و يه نتيجه گيري كلي بكن كه كدومو بگيرم و خلاص.

sastwhc
26-04-2010, 07:46
Seymour خان
ممنون. يه وقتي ميذاشتي بقيه سوالاتم رو هم جواب ميدادي يه عمر دعاگوت ميشدم. لطفا" پستهاي بالايي رو بخون و يه نتيجه گيري كلي بكن كه كدومو بگيرم و خلاص.

کیفیت خروجی sx120 در این رده قیمتی بی نظیر است ولی اگر در post processing استاد باشی من یه پیشنهاد دیگه دارم که البته زوم کمتری دارد:Fuji F200EXR و Fuji F70EXR البته کیفیت خروجی اش به به خوبی کنون های گرونتر مثله G11 نمیرسد

behjooei
26-04-2010, 12:53
سلام
من خودم يه جورايي نظرم به SX120 جلب شده. از طرفي L100 Nikon هم به خاطر زوم 15 و تنظيمات دستي و ... چشممو گرفته.
حالا هم كه شما زحمت كشيديد و فوجي رو پيشنهاد داديد.
يه كم گيج شدم.
نه به اون اول كه با قاطعيت تمام ميخواستم برم و A2100 رو بخرم و نه به الان كه بين دو، سه گزينه گير كردم و ني‌تونم بهترين رو انتخاب كنم. چرا كه اختلاف قيمتها 10 - 20 تومنه و ارزشش رو داره كه بيشتر هزينه كرد. از سوي ديگه اختلاف مشخصات كليدي و تاثير گذار هم تقريبا" ناچيزه و همگي تقريبا" تو يه رده هستند.

mm45
26-04-2010, 15:10
سلام
من خودم يه جورايي نظرم به SX120 جلب شده. از طرفي L100 Nikon هم به خاطر زوم 15 و تنظيمات دستي و ... چشممو گرفته.
يه كم گيج شدم.
نه به اون اول كه با قاطعيت تمام ميخواستم برم و A2100 رو بخرم و نه به الان كه بين دو، سه گزينه گير كردم و ني‌تونم بهترين رو انتخاب كنم. چرا كه اختلاف قيمتها 10 - 20 تومنه و ارزشش رو داره كه بيشتر هزينه كرد. از سوي ديگه اختلاف مشخصات كليدي و تاثير گذار هم تقريبا" ناچيزه و همگي تقريبا" تو يه رده هستند.

سلام
L100 نیکون تنظیمات دستی نداره ! اتفاقا برعکس خیلی اتوماتیک است
فوجی هم دوربین های slr like اش خیلی با حاله یکی اش را دوستم داره خیلی خوشم امده ازش

sx120 نسبت به امکانات و قیمت فوق العاده است شک نکن
حرف آخر اینکه کشتی خودت را تا یه دوربین بخری :19:

seymour
26-04-2010, 21:46
قيمت هر كدوم چقدره؟
ممنون.

Seymour خان
من البته سر می زنم به همه تاپیک ها حتماً.. اگه پاسخ نمیدم یا بخاطر اینه که وقت نمی کنم، یا بخاطر اینه که دوستان خوب دیگه هم که به مبحث مسلط هستند دارن حرفای درستی می زنن و دیگه نیازی به نظر من نیست؛ من که کسی نیستم .. بهرحال شرمنده.

//

بهرحال در یه جمع بندی بین این سه تا اگه بحث کیفیت باشه که به نظر نمیاد این سه تا انقدرها متفاوت باشن و کیفیت همه شون خیلی خوبه یا تفاتشون محسوس نیست به نظر من. به نظر میاد اون پارامترهایی که آخر سر تعیین کننده باشه یکی اینه که آیا زوم بیشتر میخوای (sx120) و تنظیمات دستی (sx120) ...

sastwhc
26-04-2010, 22:13
کیفیت خروجی sx120 در این رده قیمتی بی نظیر است ولی اگر در post processing استاد باشی من یه پیشنهاد دیگه دارم که البته زوم کمتری دارد:Fuji F200EXR و Fuji F70EXR البته کیفیت خروجی اش به به خوبی کنون های گرونتر مثله G11 نمیرسد

سلام
يه كم گيج شدم.
.

چرا گیج؟
اگر ادیت رو خوب بدونی (جدی میگم باید کاملا مهارت داشته باشی) شک نکن که با 250 تومن میتونی کیفیت post edit معادل یک دوربین 500 تومنی را از فوجی بگیری اما اگر بی تجربه هستی بهتره فراموشش کنی و به همون SX120 رضایت بدی که من تا حالا ندیدم کسی SX120 بخره و ناراضی باشه

behjooei
27-04-2010, 07:25
با تشكر از Seymour و Sastwhc عزيز
راستشو بخواي من خيلي هم حرفه‌اي نيستم. پس در يك جمعبندي كلي ميرم سراغ SX120 و همونو انتخاب ميكنم.
اما نكته اي كه در آخر باقي ميمونه محل خريد هست.
الان تو اينترنت كه قيمت ميگيرم هر سايتي يه قيمتي داده و معمولا" 10- 20 تومني اختلاف هست. ضمن اينكه من واقعا" نميدونم از كجا بايد بخرم تا سرم كلاه نره و تقلبي و .. نباشه و از وسايل داخل پكش ندزديه باشن و ...
ضمنا" آيا گارانتي و بيمه و ... مهمه يا فقط منبع درآمده؟
اگه دوستان بفرمايند از كجا بايد اين دوربين دوست داشتني رو تهيه كنم(آيا نمايندگي Canon داريم؟) و كلا" راهنمايي لازم موقع خريد رو هم بفرمايند كه ديگه همين امروز و فردا ميرم و ميخرمش(اگه مقدور نبود اينجا آدرس بديد لطفا" پ .خ كنيد)
سوال آخر: لوازم جانبي در همين بدو امر چه چيزهايي ميتونه باشه كه واجبه؟
باتري قلمي شارژي اضافه و شارژر رو كه دارم. سه پايه فعلا" نمي خوام. كيف دوربين به نظرم واجبه. بقيه هم اگر هست شما بفرمائيد.
يك دنيا ممنون از لطف همه عزيزان كه با نظرات خودشون منو راهنمائي كردند.

hoomi_gta
27-04-2010, 08:58
Sony W350 بگیر ضرر نمی کنی. 14 مگا پیکسل، فیلمربرداری HD. حرف نداره!

mm45
27-04-2010, 09:09
با تشكر از Seymour و Sastwhc عزيز
راستشو بخواي من خيلي هم حرفه‌اي نيستم. پس در يك جمعبندي كلي ميرم سراغ SX120 و همونو انتخاب ميكنم.
اما نكته اي كه در آخر باقي ميمونه محل خريد هست.
الان تو اينترنت كه قيمت ميگيرم هر سايتي يه قيمتي داده و معمولا" 10- 20 تومني اختلاف هست. ضمن اينكه من واقعا" نميدونم از كجا بايد بخرم تا سرم كلاه نره و تقلبي و .. نباشه و از وسايل داخل پكش ندزديه باشن و ...
ضمنا" آيا گارانتي و بيمه و ... مهمه يا فقط منبع درآمده؟
اگه دوستان بفرمايند از كجا بايد اين دوربين دوست داشتني رو تهيه كنم(آيا نمايندگي Canon داريم؟) و كلا" راهنمايي لازم موقع خريد رو هم بفرمايند كه ديگه همين امروز و فردا ميرم و ميخرمش(اگه مقدور نبود اينجا آدرس بديد لطفا" پ .خ كنيد)
سوال آخر: لوازم جانبي در همين بدو امر چه چيزهايي ميتونه باشه كه واجبه؟
باتري قلمي شارژي اضافه و شارژر رو كه دارم. سه پايه فعلا" نمي خوام. كيف دوربين به نظرم واجبه. بقيه هم اگر هست شما بفرمائيد.
يك دنيا ممنون از لطف همه عزيزان كه با نظرات خودشون منو راهنمائي كردند.

از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سوال کنید تا راهنمایتون کنم

ENTEZAR
04-08-2010, 13:59
بالاخره چه دوربینی خریدی؟

bmireza
19-08-2010, 13:12
دوست عزیز mm45 در صورت امکان نظرتون را درباره Fz35 بفرمایید و لطف کنید مرکزی که بتوانم در اصفهان به قیمت و گارانتی مناسب خرید کنم بفرمایید؟

با کمال تشکر
یا حق

mm45
19-08-2010, 17:37
دوست عزیز mm45 در صورت امکان نظرتون را درباره Fz35 بفرمایید و لطف کنید مرکزی که بتوانم در اصفهان به قیمت و گارانتی مناسب خرید کنم بفرمایید؟

با کمال تشکر
یا حق

سلام دوست عزیز
شرمنده پیغام شما را ندیده بودم . و البته باید از کاربر عزیز و همشهری خودم جناب ELSIN ممنون باشم که پیغامتون را بهم دادند . :20::10:

خوب من نظری نسبت به این مدل دوربین ندارم :31: چون باهاش آشنا نیستم . دوستان میگند بهتر از sx20 است . و اگه اینطور هم باشه به شخصه به درد من نمیخوره :31:
اگه قصد خرید slr like دارید من برای خودم S200exr میگرفتم .

تنها توصیه ایی که می تونم برای خرید Fz35 به شما داشته باشم این جمله است :
پول بابت گارانتی ندید هر چند معتبر باشه مثل بانیان !
الان شما از هر جا خرید کنید به این توجه داشته باشید که دوربین شما بیمه بدنه داشته باشه و هر چه مدتش بیشتر باشه خوب بهتر است . یه بیمه خوب بیمه ایست که 15 ماه بدنه و 90 درصد خسارت را شامل بشه .
شرمنده که بیش از این نمیتونم کمکتون کنند .

:11::11::11:

ELSIN
19-08-2010, 18:32
سلام دوست عزیز
شرمنده پیغام شما را ندیده بودم . و البته باید از کاربر عزیز و همشهری خودم جناب ELSIN ممنون باشم که پیغامتون را بهم دادند . :20::10:

خوب من نظری نسبت به این مدل دوربین ندارم :31: چون باهاش آشنا نیستم . دوستان میگند بهتر از sx20 است . و اگه اینطور هم باشه به شخصه به درد من نمیخوره :31:
اگه قصد خرید slr like دارید من برای خودم S200exr میگرفتم .

تنها توصیه ایی که می تونم برای خرید Fz35 به شما داشته باشم این جمله است :
پول بابت گارانتی ندید هر چند معتبر باشه مثل بانیان !
الان شما از هر جا خرید کنید به این توجه داشته باشید که دوربین شما بیمه بدنه داشته باشه و هر چه مدتش بیشتر باشه خوب بهتر است . یه بیمه خوب بیمه ایست که 15 ماه بدنه و 90 درصد خسارت را شامل بشه .
شرمنده که بیش از این نمیتونم کمکتون کنند .

:11::11::11:

ادرسی چیزی برای خرید Fz35 نداری:10:

bmireza
19-08-2010, 19:01
:33::10:صفای هرچی آدم با معرفته دستت درد نکنه رفیق

mm45
20-08-2010, 08:59

سلام
:10:
برات سراغ میگیرم