PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل من چیه ؟ راه حلش چیه ؟ ( مربوط به معده)

SIMON137
28-03-2010, 21:48
سلام
چندی پیش خونه یکی از آشنایان رفته بودیم ، یک غذایی خوردیم ، کل خانواده از اون به بعد حالشون بد شد.
روی برنجشون نارنجی بود ، گفتم زعفرونه گفتن نه ، رنگه ( فکر کنم همون جوهر زعفرون باشه ).... :blink:
اونو که خوردیم ، شب همون روز ، گلاب به روتون حالت تهوع و سردرد و سرگیجه و دلدرد و بیرون روی شدید گرفتیم جمیعا ، الان سه روز هم هست هنوز خوب نشدیم با این که حالمون هم به هم خورد .
مشکل از چی می تونه باشه ؟ هیچ غذایی نمی تونیم بخوریم یک لقمه می خوریم ، انگار دو ساعته غذا خوردیم ، سیر سیر میشیم و حالت تهوع و دل درد می گیریم ، هیچ تنقلات هم نمی تونیم بخوریم...
خلاصه اوضاعمون خفن خرابه ها
مشکل چی می تونه باشه ؟

Old_Chater
28-03-2010, 22:08
بهتره بهشون تلفن كنين و بپرسين اون ماده چي بوده تا بيشتر بتونيم كمكتون كنيم

Arpanet
28-03-2010, 23:48
گزارشاتي از استفاده از رنگهاي صنعتي غير خوراكي در مواد غذايي ديده شده مثل رنگ نساجي يا فرش
وقتي يك ماده سمي وارد بدن ميشه كبد بايد بتونه تجزيه و بي اثرش كنه وگرنه مسموميت رخ ميده

S0R3N4
29-03-2010, 00:24
شما نیم ساعت قبل از غذا یک عدد قرص دیمن هیدرانات بخور.ببین باز هم مشکل داری....
منتظرتم...

saba_moha
29-03-2010, 00:31
سلام

این حالتی که گفتید میتونه در اثر ویروس ها یی هم ایجاد بشه،ولی با توجه به گفته خودتون اگه از جوهر زعفرون استفاده کردن ،به احتمال زیاد علت اصلی میتونه همین باشه...

جوهر زعفران یک ماده غیر استاندارد هست که مورد تایید استاندارد ملی افزودنی های مجاز قرار نگرفته و برخی مواقع کاملا ناخالصه و درحال حاضر سعی بر جلوگیری از وارد کردن این ماده که ساخت هند هست داره میشه...و عوارضی مثل حساسیت و الرژی شدید به جا میذاره و در صورت مصرف مکرر سرطان زا هست...

پس بهتره که اگه هنوزم مشکل مزاجی دارید به یه پزشک عمومی یا خواستیدم به یه متخصص داخلی مراجعه کنید...بد نیست هم اگه از برنج کته و ماست به همراه نعناع و مایعات فراوان و اب لیمو استفاده کنید چون این موارد به خصوص ماست که خاصیت ضدعفونی کنندگی معده رو دارن و اب هم برا مقابله با کم ابی ناشی از اسهال....و در حال حاضر میتونید از قرص رانیتیدین (بعد از غذا)که برای ناراحتی های معده تجویز میشه استفاده کنید.

ایشالا که حال خودتون و خونوادتون خوب خوب بشه..:20:

SIMON137
29-03-2010, 10:26
شما نیم ساعت قبل از غذا یک عدد قرص دیمن هیدرانات بخور.ببین باز هم مشکل داری....
منتظرتم...

عزیز این چه دارویی هست ؟ بدون تجویز پزشک میدن یا نه ؟ مشکلات جانبی چیا داره ؟

پس بهتره که اگه هنوزم مشکل مزاجی دارید به یه پزشک عمومی یا خواستیدم به یه متخصص داخلی مراجعه کنید...بد نیست هم اگه از برنج کته و ماست به همراه نعناع و مایعات فراوان و اب لیمو استفاده کنید چون این موارد به خصوص ماست که خاصیت ضدعفونی کنندگی معده رو دارن و اب هم برا مقابله با کم ابی ناشی از اسهال....و در حال حاضر میتونید از قرص رانیتیدین (بعد از غذا)که برای ناراحتی های معده تجویز میشه استفاده کنید.

این رانیتیدین رو خوردیم ببینیم چی میشه ، نمیشه قبل از غذا خورد ؟ اصلا اشتها نداریم غذا بخوریم

saba_moha
29-03-2010, 14:51
درسته که اشتها ندارید ولی سعی کنید همون برنج کته با ماستو بخورید،چون معدتون ضعیف شده خوبه براتون.بهتره که رانیتیدینو همراه با غذا یا بعد از اون بخورن،ولی حالا اگه نمیتونید مشکلی نداره... میتونید از کپسول امپرازول هم استفاده کنید،( بهتر از رانیتیدین عمل میکنه) ،هر روز صبح نیم ساعت قبل از صبحونه(تا یک هفته)و بعد از صبحونه یکی رانیتیدین،شب هم یه دونه رانیتیدین بعد از شام .بااین حال اگه داره مریضیتون طولانی میشه،سهل انگاری نکنید و برید دکتر...

داروهایی که گفته شد برای درمان سوء هاضمه و ناراحتی های معده مصرف میشن...

SIMON137
29-03-2010, 15:57
رانیتیدین خوردم ، احساس می کنم یکم اوضاع معدم بهتر شده ، راحتتر می تونم غذا بخورم

S0R3N4
29-03-2010, 16:41
صبا جان توصیه های مفیدی کردن
حتما بهشون عمل کن
+
اگه هنوزم مشکل بالا آوردن داری از دیمن هیدرانات هر 6 ساعت استفاده کن.
+
اگه اسهال داری میتونی از هیوسین هم استفاده کنی
منم جاتون خالی بد جور مسموم شدم امروز...حال نوشتن ندارم
یه چند روزی خدافظ...:40: