PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسم گذاری برای جداولی که join شده اند

موهبت-ع
28-03-2010, 17:15
سلام
سال نو را به همه دوستان تبریک عرض می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif
من دو تا جدول رو با هم join می کنم و احتیاج دارم که از این جدول join شده با یک نام مستعار در query استفاده کنم .آیا من می تونم برای این جدول join شده اسم بگذارم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

_H2_
29-03-2010, 21:42
سلام
هر جایی برای گذاشتن نام مستعار در بین دستورات SQL میتوانید از کلمه AS استفاده کنید.
ضمن اینکه به راحتی میتوانید دستور JOIN دار و پرمصرفتان را به صورت مستقل یک View کنید و نامی ثابت و مشخص در دیتابیس به ان اختصاص دهید.

موهبت-ع
30-03-2010, 14:07
سلام
هر جایی برای گذاشتن نام مستعار در بین دستورات SQL میتوانید از کلمه AS استفاده کنید.
ضمن اینکه به راحتی میتوانید دستور JOIN دار و پرمصرفتان را به صورت مستقل یک View کنید و نامی ثابت و مشخص در دیتابیس به ان اختصاص دهید.

سلام
اگر بخوام نام مستعار برای join...on انتخاب کنم که بعدا ازش در query استفاده کنم باید as را بعد از شرطی که در on گذاشتم به کار ببرم؟

_H2_
31-03-2010, 12:43
سلام
من هنوز قصد دقیق شما را نمیدانم.
گمانم منظور شما با ایجاد View رفع شود.

=====

چیزی که منظور من بود شبیه این بود ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که به حاصل JOIN اول نام tempname را اختصاص میدهم و از آن لحظه tempname در مابقی دستور SQL ما مثل یک view یا table خواهد بود و میتواند بر اساس نام tempname فیلد انتخاب کنیم و شرط بگذاریم و مجدد به چیز دیگری Join دهیم و سعودی و نزولی مرتب کنیم و...

=====

یک دستور دیگر هم در SQL با نام WITH وجود دارد که شاید مشکل شما را رفع کند.
ولی باید دقیق تر بدانم که چه دارید انجام میدهید و چه به چه میخواهید برسید و... تا بتوانم نظر بهتری بدهم که AS یا WITH یا VIEW مشکل شما را حل میکند.

=====

ولی یک چیز ساده و راحت است.
اگر از VIEW استفاده کنید، حتماً میتوانید هر کاری که میخواهید انجام دهید.
یعنی VIEW کاملترین نوع نام گذاری روی یک SQL SELECT است و بعد از آن WITH و بعد از ان AS قرار دارد.

=====

موفق باشید.