PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با genx 8gig

123qweasdzxc
28-03-2010, 15:19
من یک فلاش 8 گیگ genx خریدم الان نه چیزی میره توش و نه اهنگ هایی که فروشنده ریخت کار میکنه البنه بر روی دسگاه dvd و mp3 player ماشین راحت کار میکنه اگر هم کپی بشه باد تک تک کپی کرد تازه خیلی کم سرعت

ebicross
28-03-2010, 21:44
من یک فلاش 8 گیگ genx خریدم الان نه چیزی میره توش و نه اهنگ هایی که فروشنده ریخت کار میکنه البنه بر روی دسگاه dvd و mp3 player ماشین راحت کار میکنه اگر هم کپی بشه باد تک تک کپی کرد تازه خیلی کم سرعت
با فایل سیستم FAT یا FAT32 فرمتش کن. اگر نشد از توی Safe Mode فرمت کن.
بعدش دوباره از ویندوز فرمت کن. اگر باز هم توی ویندوز نشد سیستمت ویروسیه.

123qweasdzxc
30-03-2010, 00:37
اون مشکل را حل کردم با HP USB Disk Storage Format Tool اما حالا میبینم که نوشته 8 گیگ اما حدود 400 مگ داره یعنی بیشتر از 400 مگ میندازم فایل کپی میشه اما کار نمیکنه گارانتی نداره

ebicross
30-03-2010, 12:08
اون مشکل را حل کردم با HP USB Disk Storage Format Tool اما حالا میبینم که نوشته 8 گیگ اما حدود 400 مگ داره یعنی بیشتر از 400 مگ میندازم فایل کپی میشه اما کار نمیکنه گارانتی نداره
توی ویندوز فرمت میشه؟
امتحان کن.

در ضمن چند تا سوال:
این فلش رو از کجا خریدی؟ شهرش رو فقط بگو.
چند خریدی؟
میتونی بازش کنی و از دو طرفش عکس بگیری بزاری اینجا؟
قبلا توش فایلهای بیشتر از 400 مگ میریختی بعدش مشکلی نداشت؟ مشکل پاک شدن اطلاعات یا تغییر شکل فرمتها رو نداشتی؟

123qweasdzxc
30-03-2010, 15:42
از شهرستان گناوه در جنوب 12 هزار گرفتم حالا تو ویندوز فرمت میشه فکر میکنم از اول همون 400 بود قبلا هم 4گیگ کینگ استون از شهر بانه خریدم اون 700مگ داشت مشکل پاک شدن اطلاعات یا تغییر شکل فرمتها رو داشتم

ebicross
31-03-2010, 10:22
مطلب نقل از وبلاگ خودم:

اخیرا در بازار به خصوص کیش و قشم فلشهایی فروخته میشود با قیمت پنج تا ده هزار تومان که عموما در دو برند معروف Transcend و Silicon Power فروخته میشود و ظرفیتهای 16 گیگابایت، 32 و 64 گیگابایت دارند که در بعضی مواقع ظرفیتهای نجومی 500 گیگابایت هم بر روی آنها دیده میشود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما توجه کنید قیمت 5 هزار تومان که حدود 5 دلار است هیچگاه قیمت واقعی یک فلش 32 گیگابایت حتی پشت در کارخانه هم نخواهد بود.
در واقع این فلشها یک IC NAND با ظرفیت 2 مگابایت دارند که از آنها عموما برای رسیورهای ماهواره استفاده میشود ولی در این فلشها به کمک IC NAND و یک IC قیری ظرفیت بالایی را شبیه سازی میکنند که هیچگاه واقعیت ندارد و زمانیکه در این فلشها اطلاعاتی بریزید به محض کشیدن و دوباره وصل کردن اطلاعات شما وجود نخواهد داشت.
شما اگر درب روی فلش خود را خارج کنید و اجزای آن را ببینید متوجه IC قیری تقلبی خواهید شد.

در واقع در این سمت فلش که این IC قیری مشاهده میشود باید یک IC بزرگ با ظرفیت بالا برای ذخیره سازی باشد.
IC NAND در طرف دیگر فلش معمولا مخدوش شده و یا روی آن چیزی نوشته شده تا کسی متوجه مشخصات آن نشود.
ولی در حقیقت تصویر زیر مربوط به یک ----- است که از همین IC برای آن استفاده شده است.

در خرید خود دقت کنید و همواره به یاد داشته باشید شما نمیتوانید چیزی را ارزان تر از تمام دنیا در اختیار داشته باشید!

مال شما هم از همین فلش هاست.