PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال و کمک ( hp )

truman
28-03-2010, 12:45
دوستان من یه لپ تاپ اچ پی مدل g60 دارم . ویندوز ویستای ارجینال روش نصب بود . الان ویندوزم به مشکل برخورده و باید حتما ویندوز نصب کنم . اما یه سوال داشتم . آیا این مدل لپ تاپ من ویستا براش تعبیه شده ؟ یعنی توی هاردم موجود هستش که بخوام فقط درایو سی رو فرمت و اون رو دوباره نصب کنم ؟ و یا اینکه باید ریکاوری کنم و کل هاردم مثل روز اول شه ؟ اگر ویندوز روش موجوده از کجا باید اون رو پیدا کنم و دوباره نصبش کنم ؟

REGISTERED-USER
29-03-2010, 00:08
الان ویندوزم به مشکل برخورده و باید حتما ویندوز نصب کنم . اما یه سوال داشتم . آیا این مدل لپ تاپ من ویستا براش تعبیه شده ؟ یعنی توی هاردم موجود هستش که بخوام فقط درایو سی رو فرمت و اون رو دوباره نصب کنم ؟

بله از بدو روشن کردن سیستم پارتیشن های شما دو تا شده : 1- پارتیشن C که ویندوزه و بقیه فضای آزاد

2- پارتیشن D که ریکاوری هست و محتواش ایمیج های نصب ویندوز با استفاده از total care recovery manager اچ پی هست که با زدن F11 هنگام بوت لود میشه و میشه ویندوز رو مجدداً نصب کرد

در ریکاوری فقط پارتیشن C پاک میشه با هر حجم مورد نظرش

truman
29-03-2010, 00:40
مرسی رفیق . امتحان می کنم

m.beh
29-03-2010, 00:49
یه نکته ای این باید تو بروشورای لپ تابت بهت گفته باشه که قبل کار با اون یک سری سیدی یا دیویدی رایت کنی برا ریکاوری و ویندوز البته لپ تاپ من کامپکه از وابسته های اچ پی ولی اینجوری بود که اولش 3 تا دیویدی جهت ریکاوری و نصب مجدد ویندوز برام رایت کرد تازه نوشته بود این کارو فقط 1بار میکنه خداروشکر تا حالا به مشکل بر نخوردم ولی فک کنم از اونا برا نصب دوباره ویندوز استفاده می کنند به هر حال هر موقع هم می تونی اون سی دی ها رو رایت کنی یک تحقیق کن البته مطالب راجع به درایو ریکاوری هم درست بود

truman
29-03-2010, 00:52
دوست عزیز امتحان کردم ولی ترسیدم که ok کنم تا شروع کنه . آخه نوشته سیستم ریکاوری . من به جز درایو c و d ، پارتیشن بندی کردم و چند تا درایو دیگه هم دارم . می ترسم اون ها رو هم فرمت کنه . واقعا ترسیدم انجامش بدم . یادمه چند وقت پیش هم همچین سوالی پرسیدم و دوستان گفتن ریکاوری یعنی دستگاه برگرده به روز اول . حتی پارتیشن بندی هم مثل روز اول دستگاه میشه . حالا واقعا نمی دونم این وسط چی کار کنم . گیج شدم . اطلاعات هاردم هم برام حیاتیه . باید مطمئن شم

m.beh
29-03-2010, 19:41
ببین بیخود که قسمت ریکاوری اونقده جانبرده احتمالا بر نمیگرده به اول ماجرا ولی شاید تغییرات چند هفته ی آخر و از بین ببره ببین نتونستی سیدی رو درست کنی؟ چون مدل لپتابتو نمی دونم نمی خوام خیلی نظر بدم ولی مال من یک قسمت Help and support داره با یک سیدی که خودشون دادند حالت Help داره برو یکذره اونجا جستجو کن آخرم نتونستی خرجش یک ایمیله اگه اینگلیسیت خوب باشه به قسمت خدمات HP میل بزن سوالتو بپرس جواب می دند من خودم یه بار به نوکیا میل زدم کلی تحویل گرفتندو جوابمو دادند

truman
29-03-2010, 22:36
سی دی ریکاوری گرفتم . ولی چند نفر توی همین جا گفته بودند ریکاوری یعنی دستگاه عین روز اول میشه . نمی دونم چه کنم . انگلیسیم معمولیه . در حد سوال پرسیدن نیست

REGISTERED-USER
29-03-2010, 23:54
این هم راهنماش ... دیگه از این کاملتر کسی نمیتونه راهنمایی ات کنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

truman
30-03-2010, 10:41
مرسی رفیق . ولی کاش شما که انگلیسیت بهتره خودت می خوندی و جوابم رو پیدا می کردی . ولی بازم مرسی رفیق که وقت گذاشتی

farido
01-04-2010, 19:24
دوستان بنده هم همچین مشکلی دارم بلاخره این بازیابی بارتیشنها رو از بین میبره؟ یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید

REGISTERED-USER
01-04-2010, 22:08
نه دوست عزیز از بین نمیبره ... شما باید توی راهنمایی که بالا گذاشتم ، advanced رو بزنید و مطابق عکس پیش برید

فقط پارتیشن C فرمت میشه