PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تداخل DVD-Writer با Hard Disk

ebicross
26-03-2010, 18:44
سلام. من تو سوالات عمومی این موضوع رو مطرح کردم ولی مثل اینکه تخصصی تر از این حرفها بود:

خلاصه ی مشکل بزرگ من اینه:
هارد دیسکم ساتا هستش؛ قبلا یک رایتر IDE داشتم.
حالا یک رایتر Sata خریدم و نصب کردم.
سیستم مشکلی نداره ولی تا اینکه توی DVD-Writer چیزی بزارم سیستم هنگ کامل میکنه.
یعنی کاملا متوجه شدم با هارد دیسکم تداخل داره.
دقیقا انگار کابل ساتای هارد رو بکشید بیرون. (یک بار امتحان کنید، خطرش زیاد نیست. فقط مرگه:31:)
هرکاری کردم نشد.
کابلها رو عوض کردم. (الان با کابلهای ساتایی که دارم میتونم ماکارانی درست کنم) تنظیمات رو عوض کردم. بازم نشد. (یه بنده خدایی توی یک انجمن اجنوی گفته بود تنظیمات SATA رو روی AHCI بزار. گذاشتم ولی موقع بوت BSOD میده.

در ضمن:
ویندوز: Seven ultimate 32bit
مادربرد: Gigabyte GA-m56s-s3
رایتر: Samsung SH-S223C (S-ATA)
هارد: 320GB SATA

این مادربرده منه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کابلهای مختلف رو هم امتحان کردم. اصلا راهی نداره.
DVD رایتر سالمه چون وقتی بدون هارد توش DVD ویندوز رو میزارم بوت میکنه و میره برای نصب.
ولی اگر DVD داخل درایو باشه وقتی سیستم رو روشن میکنی سیستم موقع بوت هنگ میکنه و تکون نمیخوره.
خیلی عجیبه.
تنظیمات Bios رو Default کردم و حتی Cmos رو هم پاک کردم ولی نشد.
تمام مصرف کننده ها مثل فنها و چیزهای دیگه رو قطع کردم بازم نشد.
BIOS مادر بردم آخرین ورژنی هست که گیگابایت گذاشته.
سیستمم ویروسی نیست.
مشکل هنگ برای CD یا DVD فرقی نداره.
Biosهای قدیمی رو دوباره نصب کردم ولی مشکل حل نشد.
حتی درایو رایتر توی My Computer هست و حتی میشه Eject کردش ولی اگر توش چیزی بزاری سیستم قات میزنه.
Firmware رایتر رو هم آپگرید کردم. بازهم نشد.

آقا تو رو خدا کمک. یعنی کسی توی این مملکت مشکل منو نمیدونه؟؟؟

AliSub
28-03-2010, 10:52
تو بایوس یه بار رایتر رو روی Slave بزار ببین چی میشه ؟

ebicross
28-03-2010, 10:58
تو بایوس یه بار رایتر رو روی Slave بزار ببین چی میشه ؟

فرقی نمیکنه.

توی تمام حالات تست کردم. وضعیت همینه. تداخل داره.

لیلی پود
28-03-2010, 12:51
سلام اقا من یه مشکل داشتم :

من تو هارد مشکلی ندارم

من تو درایوی که سی دی میزارم یا دی وی دی می زارم داخلش مشکل دارم

اسم درایو من DVD/CD-RW Drive اینه دی وی دی رو بالا میاره اما مثلا دی وی دی خام که میزارم توش نمی خونه و توش اطلاعات نمی ریزه لطفا منو راهنمایی کنید.

ebicross
28-03-2010, 18:28
سلام اقا من یه مشکل داشتم :

من تو هارد مشکلی ندارم

من تو درایوی که سی دی میزارم یا دی وی دی می زارم داخلش مشکل دارم

اسم درایو من DVD/CD-RW Drive اینه دی وی دی رو بالا میاره اما مثلا دی وی دی خام که میزارم توش نمی خونه و توش اطلاعات نمی ریزه لطفا منو راهنمایی کنید.

بهتر بود تاپیک جداگانه ایجاد میکردید چون اینجا بحث در مورد تداخل هارد و رایتر منه!!!

ولی حالا این رایتر شما در کل هیچ CD یا DVD رو نمیگیره و یا فقط خام ها رو؟؟؟
اگر کلا مشکل داره که به تاپیک مربوطه برای تعمیرش برین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

xeNociDe
28-03-2010, 19:24
ّجايزه اش كه الكيه ولي بهتره بري به قسمت System option (دكمه Deleteرو بزن ) بعد به BIOS برو و قسمت Hardware رو روي حالت Defualt و CD/DVD Writer رو بزار روي حالت : Define ( يعني اسم رايترت ) بعد ري استارت كن اگر حل نشد مارك DVD Writer؟؟؟

ebicross
28-03-2010, 20:06
ّجايزه اش كه الكيه ولي بهتره بري به قسمت System option (دكمه Deleteرو بزن ) بعد به BIOS برو و قسمت Hardware رو روي حالت Defualt و CD/DVD Writer رو بزار روي حالت : Define ( يعني اسم رايترت ) بعد ري استارت كن اگر حل نشد مارك DVD Writer؟؟؟
تمام این کارهارو قبلا کردم. نشد که نشد.
Samsung sh-s223c

روی سیستمهای دیگه کار میکنه.

xeNociDe
28-03-2010, 20:09
چرا زودتر نگفتي!؟

روی سیستمهای دیگه کار میکنه.
فقط يك روز به من محلت بده برات ته توش رو در ميارم!

ebicross
28-03-2010, 22:07
فقط يك روز به من محلت بده برات ته توش رو در ميارم!
اگر این کارو بکنی میام زیر تمام 871 پستت کلید تشکر میزنم. :21:
خدا خیرت بده یه جوون رو از مشکل نجات دادی.

در ضمن؛ تبدیل SATA به IDE سرعتش از حالت IDE معمولی کمتره و یا در یک سطحه؟ اثر منفی Performance نداره؟

Kharg Island
29-03-2010, 12:24
ebi جان توی تنظیمات بایوس ببین DMA Mode روی Auto هستش یا نه ؟؟اگه نیست روی Auto بزار ببین جواب میده ؟؟!!

shahinfarasystem
29-03-2010, 14:20
سلام مجدد یه چیزی به ذهنم رسید

برای امتحان یه xp ساده رو کامپیوترت بریز ببین با اون کار میکنه ؟

احتمال داره ورژن ویندوز 7 که داری مشکل دار باشه به دلم افتاده مشکل از همینه ... :31:

AliSub
29-03-2010, 14:32
هاردتو با دی وی دی رایترتو با هم روی یه کامپیوتر دیگه تست کن ببین چی میشه.

لیلی پود
29-03-2010, 17:09
واسه من DVD یا CD رو می خونه حالا یا بازی یا نرم افزار ولی تو ش که DVD خام که میزارم و می خوام توش اطلاعات بزارم نمی خونه اصلا انگار نه انگار که من DVD خام گذاشتم توش ؟ تو نرو هم میرم هیچ دی وی دی رو نمیشناسه

ممنون میشم بگید مشکل چیه ؟

بهترین DVD/CD-RW Drive رو میخوام بخرم چه مارکی هست ؟
بازم ممنون

ebicross
30-03-2010, 00:00
ebi جان توی تنظیمات بایوس ببین DMA Mode روی Auto هستش یا نه ؟؟اگه نیست روی Auto بزار ببین جواب میده ؟؟!!

قبلا تست کردم. فرجی نشد.

سلام مجدد یه چیزی به ذهنم رسید

برای امتحان یه xp ساده رو کامپیوترت بریز ببین با اون کار میکنه ؟

احتمال داره ورژن ویندوز 7 که داری مشکل دار باشه به دلم افتاده مشکل از همینه ... :31:
قبلا توی محیط Virtual PC ویندوز XP نصب کردم. نشد که نشد.

هاردتو با دی وی دی رایترتو با هم روی یه کامپیوتر دیگه تست کن ببین چی میشه.
الان میخوام با یک هارد دیگه چک کنم شاید از هارد باشه. ولی بعید میدونم.

واسه من DVD یا CD رو می خونه حالا یا بازی یا نرم افزار ولی تو ش که DVD خام که میزارم و می خوام توش اطلاعات بزارم نمی خونه اصلا انگار نه انگار که من DVD خام گذاشتم توش ؟ تو نرو هم میرم هیچ دی وی دی رو نمیشناسه

ممنون میشم بگید مشکل چیه ؟
مطمئنی درایوت DVD-Writer هستش؟ تا حالا باهاش DVD رایت کردی. شاید Combo Drive داری.
Combo ها همه کار میکنن به جز رایت DVD.
بهترین DVD-Writer در کار نیست. همشون خوبن. هفتاد درصد بازار رو هم Toshiba با برندهای مختلف گرفته. یکیش همین سامسونگ.

همین الان DVD Writer قدیمیم و این جدیده رو باز کردم که Optic هاشو تعویض کنم. اصلا دلم نیومد. اگر شده به دیوار میزنم ولی خرابش نمیکنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رفتم به یه مغازه گفتم داداش مشکلم اینه. گفت خب دوای دردت پیش منه.
گفتم چی؟ گفت تبدیل ساتا به IDE. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم چقدره قیمتش؟
گفت 25 تومن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رفتم بیرون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفت چرا میری؟ گفتم رایتر رو 30 تومن خریدم... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AliSub
30-03-2010, 00:10
گفتم چی؟ گفت تبدیل ساتا به IDE. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم چقدره قیمتش؟
گفت 25 تومن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رفتم بیرون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفت چرا میری؟ گفتم رایتر رو 30 تومن خریدم... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

25 تومن !!!!!!!!!!! ا ... اکبر
به نظر خودت این امکان داره که هارد با دی وی دی رایترت نخونه؟ (من چنین چیزی نشنیدم تا حالا، از خودم میگم)

ebicross
30-03-2010, 01:02
25 تومن !!!!!!!!!!! ا ... اکبر
به نظر خودت این امکان داره که هارد با دی وی دی رایترت نخونه؟ (من چنین چیزی نشنیدم تا حالا، از خودم میگم)
نه ممکن نیست ولی این وسط پای Mother Board هم گیره.

راستی چند تا سوال تخصصی:
آیا امکان IRQ مشترک و یا مشکل سر همین قضیه ی IRQ وجود داره؟ با توجه به اینکه دسترسی به تغییر IRQ این بخشها توی بایوس من پیش بینی نشده اگر مشکل این باشه باید چکار کرد؟

میتونه مشکل کاملا ساده از ویندوز باشه و یا مشکل این رایتر با نزم افزارهایی مثل Virtual Clone Drive ؟؟؟

با توجه به اینکه بعد از اولین نصب رایتر حتی پیام نصب موفقیت آمیز توی ویندوز نمایش داده شد و حتی توی Device manager اسم رایتر موجوده مشکل میتونه بیشتر از کجا باشه؟

آخه خیلی جالبه. رایتر سالم، سیستم سالم، مادربرد سالم، هارد سالم ولی وقتی سی دی بزارم دقیقا متوجه شدم تداخل داره با هارد.
دقیقا انگار کابل ساتای هارد رو بکشی بیرون. سیستم کاملا دچار مرگ مغزی میشه.

AliSub
30-03-2010, 09:33
میتونه مشکل کاملا ساده از ویندوز باشه و یا مشکل این رایتر با نزم افزارهایی مثل Virtual Clone Drive ؟؟؟

با همین سیستم و با همین دی وی دی رایتر ویندوز عوض کردی؟

Hearse
30-03-2010, 10:40
بعضی وقتا اتفاق میافته که اگه جفت هارد و dvdرایتر ساتا یا IDE باشن سیستم هنگ کنه.

این اتفاق برای منم قبلا افتاده. (یه بار هم بردم خونه رفیقم اونجا هم این مشکل بوجود اومد)

من که با این قضیه کنار اومدم و الان هاردم Sata و DVD رایترم IDEیه. (mainboardم جفتشو جواب میده)

به نظرم تو هم همین کارو بکن، این DVD زایترت رو به یکی از آشناهات قالب کن(مغازه بری 12 تومن میخره حتی اگه دو روز بیشتر از خریدش نگذشته باشه) و خودت یکی دیگه بخر(باهاش شرط کن که اگه جواب نداد رو سیستمت برش میگردونی، دقیقا کاری که من همیشه میکنم و برای چک کردن قطعات مختلف رو سیستمم از این روش استفاده میکنم D)

این نکته رو هم عارض شم که من با این کامپیوترم زیاد دست و پنجه نرم کردم، یه رفتارهای عجیبی از خودش نشون میداد که نگو و نپرس :D

V i r u s e r
30-03-2010, 10:42
کلا کیسو مادر بورد و رم و هارد و CPu و پاور و رایتر و کارت گرافیکتو عوض کن
اگه مشکلت حل نشد اسممو میزارم اقدس

ebicross
30-03-2010, 11:46
با همین سیستم و با همین دی وی دی رایتر ویندوز عوض کردی؟
امروز این کار رو کردم. در کمال ناباوری ویندوز با همین رایتر تو همین هارد نصب شد اون هم با چه کیفیتی!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی وقتی ویندوز بالا اومد تو درایو رایتر چیزی نبود و وقتی رو درایوش کلیک کردم. همون آش و همون کاسه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حتی توی XP هم همینطور بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا بیل گیتس (خدا بیامرز) و کارمنداش خیلی قاطر تشریف دارن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا گیگابایت با این مادربردش خیلی ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا سامسونگ با این تکنولوژیش خیلی ....... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعضی وقتا اتفاق میافته که اگه جفت هارد و dvdرایتر ساتا یا IDE باشن سیستم هنگ کنه.

این اتفاق برای منم قبلا افتاده. (یه بار هم بردم خونه رفیقم اونجا هم این مشکل بوجود اومد)

من که با این قضیه کنار اومدم و الان هاردم Sata و DVD رایترم IDEیه. (mainboardم جفتشو جواب میده)

به نظرم تو هم همین کارو بکن، این DVD زایترت رو به یکی از آشناهات قالب کن(مغازه بری 12 تومن میخره حتی اگه دو روز بیشتر از خریدش نگذشته باشه) و خودت یکی دیگه بخر(باهاش شرط کن که اگه جواب نداد رو سیستمت برش میگردونی، دقیقا کاری که من همیشه میکنم و برای چک کردن قطعات مختلف رو سیستمم از این روش استفاده میکنم D)

این نکته رو هم عارض شم که من با این کامپیوترم زیاد دست و پنجه نرم کردم، یه رفتارهای عجیبی از خودش نشون میداد که نگو و نپرس :D

خب من IDE خالی ندارم. حتما باید ساتا استفاده کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا حالا چهار تا هارد ساتا با همدیگه روی سیستمم بوده و مثل مرد کار کرده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمیدونم مشکل این با DVD-Writer چیه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کلا کیسو مادر بورد و رم و هارد و CPu و پاور و رایتر و کارت گرافیکتو عوض کن
اگه مشکلت حل نشد اسممو میزارم اقدس
پولشو به من اگر بدی اسممو میزارم هوشنگ ... مشنگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahinfarasystem
30-03-2010, 13:40
عجب داستانی شده تنها چیزی که مونده به ذهنم برسه تست مادر برد هستش که بدی گارانتی اگرم گارانتی نداره معمولا همون جایی که گارانتی کرده با هزینه برات انجام میده.....

باز چیزی به ذهنم رسید بهت می گم.

---------- Post added at 02:40 PM ---------- Previous post was at 02:36 PM ----------

الان میخوام با یک هارد دیگه چک کنم شاید از هارد باشه. ولی بعید میدونم.
می خوای قبلش این کارم بکن ببین چی میشه.......

راستی رایترت رو روی سیستم دیگه ای هم تست زدی؟

Hearse
30-03-2010, 14:21
بهترین راه اینه که یه رایتر دیگه رو امتحان کنی. اگه جواب داد که باهاش عوض میکنی(طاق میزنی)
اگه هم جواب نداد همین تست رو با هاردت انجام میدی.
بهترین راه همینه.

ebicross
30-03-2010, 21:16
عجب داستانی شده تنها چیزی که مونده به ذهنم برسه تست مادر برد هستش که بدی گارانتی اگرم گارانتی نداره معمولا همون جایی که گارانتی کرده با هزینه برات انجام میده.....

باز چیزی به ذهنم رسید بهت می گم.
ممنون.
مادر برد فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه. آخه من با همین رایتر ویندوز نصب میکنم.
راحت نصب میشه.
ولی مرحله ی آخر که ریستارت آخر میشه و دیگه نیازی به CD ویندوز نیست سیستم بالا نمیاد تا CD رو از رایتر بیرون بیارم.

می خوای قبلش این کارم بکن ببین چی میشه.......

راستی رایترت رو روی سیستم دیگه ای هم تست زدی؟
بعید میدونم مشکلی داشته باشه. آخه یه رایتر دیگه رو هم با سیستم خودم امتحان کردم همینطوری بود.
ولی خب دقیقا از همین مارک و مدل بود.

بهترین راه اینه که یه رایتر دیگه رو امتحان کنی. اگه جواب داد که باهاش عوض میکنی(طاق میزنی)
دوستام همشون از جون و دل راضی هستند که رایترشون رو با این عوض کنند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی کمترینش 1 سال کار کرده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کی از رایتر نوی مفت بدش میاد؟

اگه هم جواب نداد همین تست رو با هاردت انجام میدی.
با هارد دیگه تست کردم مشکل پا برجا بود.

حالا کاری به اون جایزه هایی که بانک ملت میده ندارم، ولی چرا فحش میزاری؟
نوشتی: "هرکس این مشکل رو بتونه حل کنه."
فحش خو... ما.. چرا میدی؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

xeNociDe
31-03-2010, 08:40
خب ابي جان من اومدم با يك عالمه حرف:
1 - شما ابتدا برو كابل DVD رايتر رو در بيار
2 - كابل Harddrive رو هم بكن
3 - حالا سوييچ ( فيش ، همونجايي كه كابلت ميره توش ) رو عوض كن ( قيمتش 400 تومنه )
4 - حالا كابل DVD رو وصل كن
5 - كابل HARD رو وصل كن!
موفق باشي!

ebicross
31-03-2010, 10:19
خب ابي جان من اومدم با يك عالمه حرف:
1 - شما ابتدا برو كابل DVD رايتر رو در بيار
2 - كابل Harddrive رو هم بكن
3 - حالا سوييچ ( فيش ، همونجايي كه كابلت ميره توش ) رو عوض كن ( قيمتش 400 تومنه )
4 - حالا كابل DVD رو وصل كن
5 - كابل HARD رو وصل كن!
موفق باشي!
ولی DVD-Writer خارج از محیط ویندوز درست عمل میکنه و مشکلی نداره. پورتهای ساتای مادربرد هم سالم هستند.

pooriya_hp
01-04-2010, 16:52
سلام. من تو سوالات عمومی این موضوع رو مطرح کردم ولی مثل اینکه تخصصی تر از این حرفها بود:

خلاصه ی مشکل بزرگ من اینه:
هارد دیسکم ساتا هستش؛ قبلا یک رایتر IDE داشتم.
حالا یک رایتر Sata خریدم و نصب کردم.
سیستم مشکلی نداره ولی تا اینکه توی DVD-Writer چیزی بزارم سیستم هنگ کامل میکنه.
یعنی کاملا متوجه شدم با هارد دیسکم تداخل داره.
دقیقا انگار کابل ساتای هارد رو بکشید بیرون. (یک بار امتحان کنید، خطرش زیاد نیست. فقط مرگه:31:)
هرکاری کردم نشد.
کابلها رو عوض کردم. (الان با کابلهای ساتایی که دارم میتونم ماکارانی درست کنم) تنظیمات رو عوض کردم. بازم نشد. (یه بنده خدایی توی یک انجمن اجنوی گفته بود تنظیمات SATA رو روی AHCI بزار. گذاشتم ولی موقع بوت BSOD میده.

در ضمن:
ویندوز: Seven ultimate 32bit
مادربرد: Gigabyte GA-m56s-s3
رایتر: Samsung SH-S223C (S-ATA)
هارد: 320GB SATA

این مادربرده منه:

کابلهای مختلف رو هم امتحان کردم. اصلا راهی نداره.
DVD رایتر سالمه چون وقتی بدون هارد توش DVD ویندوز رو میزارم بوت میکنه و میره برای نصب.
ولی اگر DVD داخل درایو باشه وقتی سیستم رو روشن میکنی سیستم موقع بوت هنگ میکنه و تکون نمیخوره.
خیلی عجیبه.
تنظیمات Bios رو Default کردم و حتی Cmos رو هم پاک کردم ولی نشد.
تمام مصرف کننده ها مثل فنها و چیزهای دیگه رو قطع کردم بازم نشد.
BIOS مادر بردم آخرین ورژنی هست که گیگابایت گذاشته.
سیستمم ویروسی نیست.
مشکل هنگ برای CD یا DVD فرقی نداره.
Biosهای قدیمی رو دوباره نصب کردم ولی مشکل حل نشد.
حتی درایو رایتر توی My Computer هست و حتی میشه Eject کردش ولی اگر توش چیزی بزاری سیستم قات میزنه.
Firmware رایتر رو هم آپگرید کردم. بازهم نشد.

آقا تو رو خدا کمک. یعنی کسی توی این مملکت مشکل منو نمیدونه؟؟؟

سلام دوست عزیز من فکر کن مشکل شما از جامپر ها باشه شما جامپرها رو یه چک کن باید یکی slav باشه و دیگری master اگه دوتا درایو رایتر یا رام داشتی جامپر هارد رو بکن و جامپرها رو توی درایوها بگذار.باز هم سوالی داشتی بنده در خدمتم

ebicross
02-04-2010, 00:25
سلام دوست عزیز من فکر کن مشکل شما از جامپر ها باشه شما جامپرها رو یه چک کن باید یکی slav باشه و دیگری master اگه دوتا درایو رایتر یا رام داشتی جامپر هارد رو بکن و جامپرها رو توی درایوها بگذار.باز هم سوالی داشتی بنده در خدمتم
ممنون دوست عزیز.
ولی همانطور که حتما میدونید دستگاههای SATA فاقد Jumper هستند و Master و Slave توی اونها وجود نداره چون فقط یک دستگاه از طریق هر کابل میتونه متصل بشه.

xeNociDe
02-04-2010, 03:08
ولی DVD-Writer خارج از محیط ویندوز درست عمل میکنه و مشکلی نداره. پورتهای ساتای مادربرد هم سالم هستند.
خب ديگه حله سوئيچ هارو عوض كن...
اگر نشد يك مادر برد ديگه بخر!:دي

xeNociDe
02-04-2010, 03:08
خب ديگه حله سوئيچ هارو عوض كن...
اگر نشد يك مادر برد ديگه بخر!:دي

ebicross
02-04-2010, 10:01
یکی از فامیلهامون که پروگرمر هست ولی سخت افزار هم میدونه تا مشکل رو گفتم تا ته قضیه رو توضیح داد.
میگه مشکل سخت افزاریه و برمیگرده به Mother Board چون این مادر بردها تو زمان ساختشون رایتر ساتا نبوده و فقط هارد ساتا بوده.
برای همین این مشکلات پیش میاد.
میگه تقریبا 6 ماهه که مادربردها این مشکلو حل کردن و مدلهای قدیمی هم شاید رایتر ساتا روش بگیره ولی بعضی مواقع مثل رایت با NERO یهو میبینی فیلمی که رایت کردی تصویر داره صدا نداره. یا چیزهایی مثل این.
گفت با آپدیت BIOS و Firmware هم مشکل رفع نمیشه.

V i r u s e r
02-04-2010, 10:27
حالا بایاسو اپ کن شاید حل شد

shahinfarasystem
02-04-2010, 11:55
یکی از فامیلهامون که پروگرمر هست ولی سخت افزار هم میدونه تا مشکل رو گفتم تا ته قضیه رو توضیح داد.
میگه مشکل سخت افزاریه و برمیگرده به Mother Board چون این مادر بردها تو زمان ساختشون رایتر ساتا نبوده و فقط هارد ساتا بوده.
برای همین این مشکلات پیش میاد.
میگه تقریبا 6 ماهه که مادربردها این مشکلو حل کردن و مدلهای قدیمی هم شاید رایتر ساتا روش بگیره ولی بعضی مواقع مثل رایت با NERO یهو میبینی فیلمی که رایت کردی تصویر داره صدا نداره. یا چیزهایی مثل این.
گفت با آپدیت BIOS و Firmware هم مشکل رفع نمیشه

خوب به سلامتی پس حل شد

ان شاالله رایتر جدیدت برات مشکلی نداشته باشه :)

ebicross
02-04-2010, 17:12
حالا بایاسو اپ کن شاید حل شد
کردم. تو پستهای ابتدایی گفتم که هم بایوس و هم FirmWare رایتر رو آپدیت کردم.

لیلی پود
05-04-2010, 12:15
مطمئنی درایوت DVD-Writer هستش؟ تا حالا باهاش DVD رایت کردی. شاید Combo Drive داری.
Combo ها همه کار میکنن به جز رایت DVD.
بهترین DVD-Writer در کار نیست. همشون خوبن. هفتاد درصد بازار رو هم Toshiba با برندهای مختلف گرفته. یکیش همین سامسونگ.

همین الان DVD Writer قدیمیم و این جدیده رو باز کردم که Optic هاشو تعویض کنم. اصلا دلم نیومد. اگر شده به دیوار میزنم ولی خرابش نمیکنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم چقدره قیمتش؟
رفتم بیرون. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفت چرا میری؟ گفتم رایتر رو 30 تومن خریدم... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/QUOTE]

والا نمی دونم چیه نشونش چیه کجا می تونم بفهمم دی وی دی راو هست یا نه ؟
قبلا توش چیزی ریختم ولی الان دیگه نمی تونم

ebicross
05-04-2010, 12:48
والا نمی دونم چیه نشونش چیه کجا می تونم بفهمم دی وی دی راو هست یا نه ؟
قبلا توش چیزی ریختم ولی الان دیگه نمی تونم
ببین Combo Drive ها روشون نوشته شده.
شما الان CD میتونی رایت کنی؟
یعنی کلا درایوت فقط DVD رایت نمیکنه. یا نه مشکلهای دیگه ای هم داره؟
اگر فقط DVD رایت نمیکنه خب حتما Combo Drive هستش.
رو درش نوشته DVD-RW یا نوشته DVD-ROM اگر ROM باشه نمیتونه DVD خام رو قبول کنه چون رایتش نمیکنه.

لیلی پود
05-04-2010, 16:00
اها روش ننوشته CD می تونم رایت کنم ولی کلا DVD خام رو نمی خونه ولی DVD بازی که قبلا خریده بودم خوند ولی خام ها رو نمی خونه رو درش هم نوشته DVD

ebicross
05-04-2010, 20:18
درایو شما Combo هست و هیچ مشکلی نداره.

قابلیت کمبو ها اینه:

خواندن DVD = بله
خواندن CD = بله
رایت CD= بله
خواندن Rewriteable DVD = بله
رایت DVD = خیر
رایت DVD-RW = خیر

کلا کمبو ها اینطورین. همه کار میکنند به غیر از رایت کردن بر روی DVD. این مشکل نیست. کلا Combo یعنی همین.

لیلی پود
05-04-2010, 20:57
پس باید چی بگیرم که دی وی دی بخونه

هیچ جا ننوشته کمبو هست

ebicross
06-04-2010, 13:36
پس باید چی بگیرم که دی وی دی بخونه

هیچ جا ننوشته کمبو هست

کمبو DVD رو میخونه ولی رایت نمیکنه.

شاید هم درایو شما کمبو نباشه ولی تمام چیزهایی که میگین برای کمبو ها صدق میکنه.

یک DVD رایتر معمولی بگیرین با قیمت حدود 30 تومن. همه ی کارها هم میکنه.