PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وزير ارتباطات: راه‌اندازي شبكه‌ي ملي اينترنت از سال 89

mahdishata
26-03-2010, 09:12
وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات از راه‌اندازي شبكه ملي اينترنت از سال 89 خبر داد و گفت: طراحي اوليه شبكه ملي اينترنت تمام شده و در سال‌هاي آتي از نظر ظرفيت و پوشش شبكه ملي اينترنت كامل خواهد شد.

رضا تقي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه ويژگي اصلي شبكه ملي اينترنت، دسترسي با سرعت بالا به اينترنت براي كليه شهروندان ايراني است، اظهار كرد: با آماده شدن شبكه ملي اينترنت كليه زيرساخت‌هاي خدماتي و الكترونيكي در طول برنامه پنجم توسعه تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

وزير ارتباطات اولويت اين وزارتخانه را در طول برنامه پنجم توسعه در زمينه دولت الكترونيك اعلام و خاطر نشان كرد: با جهش در اين حوزه كشور به استانداردهاي جهاني لازم خواهد رسيد.

وي ادامه داد: ضريب نفوذ تلفن ثابت 38 درصد است كه از ضريب نفوذ مطلوبي برخوردار مي باشد و در كليه نقاط كشور واگذاري تلفن ثابت به‌روز است.

تقي‌پور همچنين از سرمايه‌گذاري بخش دولتي و خصوصي در حوزه مخابرات از سال 89 خبر داد و گفت: براي تكميل زيرساخت‌ها اعتبارات خوبي پيش‌بيني شده و به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است و امسال پروژه‌هاي خوبي در اين حوزه شروع شده و در طول سال‌هاي دوم و سوم برنامه پنجم توسعه ادامه خواهد داشت.

farhadd
26-03-2010, 09:37
از لحاظ امنیتی کار جالبیه دیگه مشکل ---- شدن تا حد بالایی رفع میشه.مخصوصاً برای بانکهای اطلاعات دولتی که حساسه.صاحب سرور هم دیگه نمیتونه سر جنجالهای سیاسی بیاد ذرتی سایتهای ایرانی را از سرویس دهی خارج کنه و بگه اطلاعاتت را بردار برو یه جای دیگه.همین بلایی که سر ایسنا و... توی سرورهای آمریکایی آوردند و مجبور شد بره از شرکتهای کانادایی استفاده کنه.ترافیک خارج از کشور هم کم میشه و برای دانلودر ها خوب میشه

EHSANRF
26-03-2010, 10:42
من فكر ميكنم اينطور ميشه »
اينترنت ملي فقط سايت هاي داخل كشور را باز ميكند . به احتمال زياد سايت هايي كه از شركتهاي هاستينگ خارجي هاست گرفته اند مجبور خواهند شد هاست خود را به داخل كشور تغيير دهند و اين هزينه گزافي براي مديران سايتها دارد.
كيفيت و امكانات و پشتيباني هاستهاي ايراني در حد قابل قبول نيست. و اين نيز يك مشكل ديگر!
پس از چندي شركتهاي معتبر خارجي مجبور خواهند شد كه نمايندگي قانوني در ايران برپا كنند چراكه سايتشان در ايران بالا نمي آيد. ممكن هم هست بابت هر سايت خارجي ماهانه يا سالانه مبلغي توسط مخابرات دريافت شده و بتوان از آن استفاده كرد.

beenHere-doneThat
29-03-2010, 20:22
به احتمال زیاد، چیز خوشایندی نخواهد بود...مگر برای یک عده.

Old_Chater
29-03-2010, 20:49
بعد اونوقت ميشه به سايتهاي كه رو سرور كشورهاي خارجي قرار دارن وصل شد يا با اينترنت ملي قراره اينترنت فقط محدود به كشور خودمون بشه؟اگه اينجوري باشه كه فاجعه بس بزرگيه

malaki_mall
29-03-2010, 20:59
بابا این که میشه اینترانت.

لابد یارانه ارائه خدمات اینترنت هم قراره برداشته بشه.:27:

Fate2646
29-03-2010, 23:47
فكر كنم بيشتر براي بخش هاي دولتي باشه مثل بانك ها و شهرداري و دانشگاهي و غيره تا مردم راحت بتونن بر اساس طرح توسعه كارهاي خودشونو انجام بدن اگر از اين نظر نگاه كنيم واقعا عالي ميشه براي كاراي اداري با يه سرعت خوب و پيشرفت قابل توجهي هست و در كل كار را بنداز ميشه وگر نه براي وبگردي و دانلود و... خوب معلومه به درد نميخوره

AAKOJ
30-03-2010, 00:06
اولین نشانه های اینترنت ملی دیده شد .... تغییر صفحه مربوط به چیلترینگ سایتها !!!! خدا به دادمون برسه کاری از بنده هاش ساخته نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

beenHere-doneThat
30-03-2010, 12:27
^^آره منم دیروز دیدم.اولش نفهمیدم سایت چیلتر شده. فکر کردم اشتباه رفتم یه سایت دیگه.واسه همین ۲-۳ بار بک دادم دوباره کلیک کردم!

اون سایت هایی که لیست کرده همون سایت های ملی هستند.:2:

Silver WereWOlf
30-03-2010, 12:48
این بحث قبلا بود همون قیلترینگ ملیه دیگه پرسیدن نداره که

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:46 PM ----------

خودشم به گفته ی دوستان از اینترنشنال در میاد دیگه اینترنت نمیشه که:3:

ms368
30-03-2010, 12:52
رضا تقي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه ويژگي اصلي شبكه ملي اينترنت، دسترسي با سرعت بالا به اينترنت براي كليه شهروندان ايراني است، اظهار كرد: با آماده شدن شبكه ملي اينترنت كليه زيرساخت‌هاي خدماتي و الكترونيكي در طول برنامه پنجم توسعه تحت پوشش قرار خواهد گرفت

وای خدا
چقد من این یارو رو دوست دارم

:دی

توی فیلم بعدی Saw امیدوارم یکی از قربانیان باشه
البته من یکیش رو بیشتر ندیدم ولی اگه تقی پور توش بازی کنه هستم